Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

6 hours ago, quentin said:

Ako Vučić odluči da ga šibne iz Zvezde, Čoviću bi časnije bilo da se povuče u penziju, bar privremeno, dok se ne uvuče u bulju nekoj još nepostojećoj vlasti.

 

Ako mi sibnemo Vucica, mogao bi da ostvari svoju trenersku karijeru u FMP-u... bez konekcija sa Zvezdom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Zavisi sa koje strane gledas 🤔

 

Mislio sam na opstanak naravno. Iz ugla navijača Partizana to je loše jer ovi klubovi iz donjeg doma, koji su i inače loši, neće imati poseban motiv da ginu protiv ovih iz vrha i time nama olakšaju ulazak u 4. Znači, ostaje nam se da nadamo da će CZ i Bud da počiste COL, Mornar i Igokeu kako bismo se približili tom plejofu.

 

Jedina pozitivna stvar za ligu koja može da se izrodi iz ovoga je da timovi koji ne konkurišu za plejof ne krenu da dovode neke polovnjake kako bi izbegli ispadanje već će davati sve veću šansu klincima iz svojih redova od kojih možda i bude nešto sutra (bar se ja nadam da će se to desiti). Mada, kako je krenula liga, bilo je već evidentno da će Primorska biti poslednja, tako da je pitanje koliko će se bilo šta promeniti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pendulum said:

 

Mislio sam na opstanak naravno. Iz ugla navijača Partizana to je loše jer ovi klubovi iz donjeg doma, koji su i inače loši, neće imati poseban motiv da ginu protiv ovih iz vrha i time nama olakšaju ulazak u 4. Znači, ostaje nam se da nadamo da će CZ i Bud da počiste COL, Mornar i Igokeu kako bismo se približili tom plejofu.

 

Jedina pozitivna stvar za ligu koja može da se izrodi iz ovoga je da timovi koji ne konkurišu za plejof ne krenu da dovode neke polovnjake kako bi izbegli ispadanje već će davati sve veću šansu klincima iz svojih redova od kojih možda i bude nešto sutra (bar se ja nadam da će se to desiti). Mada, kako je krenula liga, bilo je već evidentno da će Primorska biti poslednja, tako da je pitanje koliko će se bilo šta promeniti.

 

Upravo to iz poslednjeg pasusa, nista se nece promeniti jer se znalo unapred ko ispada. 

 

Partizan će imati problema da se ugura u F4, a siguran sam da bi vam trebala jedna promena u igračkom kadru da bi u tome uspeo. 

 

Mega je neverovatno iznenadjenje odnosno Petrusev.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, propolis said:

 

Upravo to iz poslednjeg pasusa, nista se nece promeniti jer se znalo unapred ko ispada. 

 

Partizan će imati problema da se ugura u F4, a siguran sam da bi vam trebala jedna promena u igračkom kadru da bi u tome uspeo. 

 

Mega je neverovatno iznenadjenje odnosno Petrusev.

 

 

Mega jeste iznenađenje ali Miško verovatno nije hteo da dozvoli prošlu godinu. Doveo je Vladu J. koji je realno među najozbiljnijim trenerima u ligi, povukao Petruševa koji je uz Simonovića odličan tandem. Ipak, mislim da Mega može čak i da pomogne nama (KKP) u smislu da onako naloženi iznenade nekog od ovih gore (prvenstveno mislim na COL/Mornar/Igokeu) a opet da izgube i od nekih autsajdera jer će ponekad igrati rekreativno, pa da nam tako ne predstavljaju opasnost za plejof. Mega je igrala na jednu loptu i sa CZ i sa KKP i svakako imaju kvaliteta da svakoga dobiju.

 

Sledeće kolo Buducnost gostuje Megi, Cedevita Zvezdi. Onda ono tamo igraju Igokea-Zvezda i COL-Mornar, pa sledeće Mornar-Igokea, Mega-COL, pa ono tamo Mega-Igokea. Biće zanimljivo. Partizan ima relativno lagan naredni period. U EK gostovanje Veneciji koje ništa ne znači, a u ABA gostovanja Krki i Primorskoj (ne igra se), onda idu gostovanja Splitu i Borcu sto moramo da dobijemo i tamo tek oko 15.01. Budućnost u gostima - pobeda koja bi mnogo značila. Nakon toga FMP, pa gostovanje Cedeviti krajem januara. Dakle, za mesec i po dana će situacija biti mnogo jasnija u smislu da li KKP ostaje u trci za plejof do kraja ili se definitivno oprašta.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko ce bas biti opusteno za "donji dom" ABA lige posto ima i taj plej-aut tj. ko bude 13-ti na tabeli igra "baraz" seriju sa timom br. 2 iz ABA2 za popunu jos jednog mesta u ABA (prvi u ABA2 upada umesto Primorske). 

Tačno. To sam prevideo. Onda će Zadar, FMP, Borac...imati bar neki motiv da se bore. Tu su još Cibona, Krka, Split ali mislim da će se oni izdvojiti vrlo brzo od ovih dole.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/miroslav-nikolic-cela-evropa-stiti-struku-samo-mi-menjamo-kao-na-traci/373818

 

Nije bas tema, ali jeste pricao o nasoj, regionalnoj kosarci. Pa eto. Odlican intervju.

 

Quote

"Kod nas čim su stariji od izlazne godine za draft (22) proglase ih matorim. Ali, hajde opet da se vratimo na primer Radničkog. Jović je došao sa 22, Kalinić i Birčević takođe, Milosavljević sa 20. Pa? Pogledajte u Španiji, ili eto u SAD na koju stalno želimo da se ugledamo. Igrač završi fakultet sa 23 godine i smatraju ga mladim. Tamo su igrači mladi do 25-26. godine. Zašto smo onda mi prestrogi prema našim klincima? Imaju i oni 'bubice', posebno u današnje vreme kada novac mnogo toga diktira. Zatrče se napolje za nešto malo više novca koji im zapravo ništa ne donosi, pa posle nekoliko godina to shvate i vrate se u Srbiju. Moramo da nađemo mesto za njih, hrabrost da ih istrpimo, jer ne može se ništa preko noći. Ko priča da nemamo talenata, nije iskren. Imamo i trenerskih talenata, samo i njih treba da istrpimo, a ne da ih menjamo kao na traci, ili još gore, da uvozimo i tu neproverene strance. Cela Evropa, ona ozbiljna, štiti svoju struku. Uzimaju samo (trenerski) kvalitet, a mi? Šta će nama treneri stranci u KLS? Šta su to osvojili da bi radili ovde? Pre nego što me neko kritikuje zbog ovoga, neka se informiše u Francuskoj, Španiji, Nemačkoj, Italiji... koji su uslovi za angažovanje inostranih trenera?"

 

Nasoj kosarci fale Radnicki Kragujevac, Zdravlje Leskovac, Spartak, Vojvodina. Oni klubovi koji su negde izmedju, koji stvaraju igrace za Zvezdu i Partizan.

Link to comment
Share on other sites

Ali što komentatori nikad ne kome tsrisu pogresne odluke na stetu protivnika Partizana. Roj Čempor nije gazio liniju jasno se videlo a oni ni reč. Ali zato istog casa znaju jel isteklo ili ne vreme. Edin i Kole su strašni komentatori ali kod Edina se oseti nekad subjektivnost.

Edited by Johnny Štulić
Link to comment
Share on other sites

@Johnny Štulić

 

Koliko sam primetio oni uglavnom komentarišu samo to, isteklo vreme. Eventalno korake ili pogrešno vođenje ako su baš očigledni. Sudijske odluke skoro nikad ne komentarišu, posebno faulove. Pokušavaju da budu što objektivniji. 

 

Dosta puta sam pročitao ovde da ili Edin ili Kole navijaju za Zvezdu ili Partizan, sve zavisi koja strana piše. Iskreno, ja to kod njih nisam primetio. Primetio da simpatišu autsajdere, bez obzira ko je u pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/miroslav-nikolic-cela-evropa-stiti-struku-samo-mi-menjamo-kao-na-traci/373818

 

Nije bas tema, ali jeste pricao o nasoj, regionalnoj kosarci. Pa eto. Odlican intervju.

 

 

Nasoj kosarci fale Radnicki Kragujevac, Zdravlje Leskovac, Spartak, Vojvodina. Oni klubovi koji su negde izmedju, koji stvaraju igrace za Zvezdu i Partizan.

 

Pa Radnicki je bio konkurentan i za titulu, ostali klubovi odavno ne postoje.

 

Zasto bi bilo ko ulagao pare da bi bio vreca za udaranje Partizana i Crvene zvezde? Nama fale jos jakih klubova, da ih je 4-5 i da u svakom sansu dobije 2 mlada igraca, to je 8-10 mladih igraca svake sezone, sto uopste nije malo.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto radi Krka nije nista novo. Oni svake godine dobiju bar jednog favorita za trofej u svojoj hali. I bukvalno uvek na ovu foru, dakle popune reket, puste sut, i onda ako protivnik ispogadja, nemaju sta da traze, ali ako promasuje onda ili pobede ili bas tesno izgube. Isto uvek.

 

Partizan je odigrao utakmicu koja bukvalno zasluzuje pesacenje do Beograda.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...