Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

6 hours ago, propolis said:

Ja sam I dalje pod utiskom koliko je Mrsic los trener I nije mi jasno kako je došao do Bilbaa? 

Ko je njegov menadžer, opasan majstor?

 

Kad je bio u Bilbau, Misko mu je bio menadžer, ne znam da li je još uvijek. 

 

Meni je Mršić solidan trener koji je imao odličnu kampanju sa Cedevitom, npr dobijao je Dudin Efes bez muke,ali imao nesreću da naleti na najbolju Zvezdu u istoriji. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baron23 said:

Kad je bio u Bilbau, Misko mu je bio menadžer, ne znam da li je još uvijek. 

 

Meni je Mršić solidan trener koji je imao odličnu kampanju sa Cedevitom, npr dobijao je Dudin Efes bez muke,ali imao nesreću da naleti na najbolju Zvezdu u istoriji. 

 

Split ih razvalio, kontrolisali utakmicu svo vreme, zaustavili Mavru i Vukovica lagano. 

U Cedeviti je isto bilo da dosta uspona i padova. 

Link to comment
Share on other sites

Racun ABA lige je ugasen kod Rajfajzen banke, ono sto je Covic pricao mesecima da treba pravno da se uredi liga je dovelo do toga da Rajfajzen banka ugasi racun drustvu koje nije pravno organizovano.. Ostoja i Bokan pokusavaju ocajnicki da otvore nov racun ali niti jedna banka nece da otvori nov racun pravno neurdjenom drustvu...

 

Sad nema para za putovanja,sudije itd... Cirkus sta su napravili od lige.. Covic je ovo pricao mesecima a niko da ga slusa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lux_92 said:

Racun ABA lige je ugasen kod Rajfajzen banke, ono sto je Covic pricao mesecima da treba pravno da se uredi liga je dovelo do toga da Rajfajzen banka ugasi racun drustvu koje nije pravno organizovano.. Ostoja i Bokan pokusavaju ocajnicki da otvore nov racun ali niti jedna banka nece da otvori nov racun pravno neurdjenom drustvu...

 

Sad nema para za putovanja,sudije itd... Cirkus sta su napravili od lige.. Covic je ovo pricao mesecima a niko da ga slusa

 

Covic je pricao i da treba da se resi pitanje meca na kojem se Crvena zvezda nije pojavila i koji bi u svakom normalnom takmicenju bio registrovan 20 - 0 za protivnika i bez boda za poraz timu koji nije dosao. On sam je deo problema u koji je zapala liga (daj da se ne zameramo nikome), a ne deo resenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Covic je pricao i da treba da se resi pitanje meca na kojem se Crvena zvezda nije pojavila i koji bi u svakom normalnom takmicenju bio registrovan 20 - 0 za protivnika i bez boda za poraz timu koji nije dosao. On sam je deo problema u koji je zapala liga (daj da se ne zameramo nikome), a ne deo resenja.

😂😂😂😭 Prihvati cinjenicu da je Covic u pravu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

 

Covic je pricao i da treba da se resi pitanje meca na kojem se Crvena zvezda nije pojavila i koji bi u svakom normalnom takmicenju bio registrovan 20 - 0 za protivnika i bez boda za poraz timu koji nije dosao. On sam je deo problema u koji je zapala liga (daj da se ne zameramo nikome), a ne deo resenja.

Gosn Covic je predlagao i resenja.

I to vise puta.

A na probleme je upozoravao mesecima unazad, koji se sad obistinjuju.

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2020 at 5:45 PM, Romantik said:

Ja ne mogu da shvatim kukanje kako mnoge utakmice nemaju takmicarski znacaj a ovamo se ti isti ljudi zalazu da u plejof ide vise od pola lige. Gde je tu logika? Ako bi u ligi od 14 timova 8 islo u plej of, svako ko veze tri pobede bi mogao ostatak lige da igra rekreativno i da opet bude u igri za titulu sto je bas bezveze.

Ne mozes da shvatis zato sto ne znas. Mnoge male lige imaju takav PO pa i velike kao sto su VTB i Grcka liga npr.

 

Ako su rekreativci stradace u PO,ali sigurno ce hteti vise da ulazu ako postoji takva mogucnost,ovako su sv svesn da u top4 ne mogu,a napravice tim dovoljan za opstanak u ABA u njagorem slucaju sa nekom doselekcijom i vise meceva ce biti bitno do kraja sezone. Ovako su se vec neki raspustili i igraju celu sezonu za qrcevo zdravlje.

 

Pored VTB, Grck lige imas  Svedsku, Holandsku, Finsku, Dansku, UK..tacnije da budem preciziniji nemas ligu gde se igra PO samo cetiri kluba....to ne postoji nigde sem na Balkanu...i Srbiji....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@LosmiSK

 

Broj utakmica u toku jedne sezone, odnosno kalendar je osnovni problem. Sve ekipe koje igraju ABA ligu moraju da igraju i nacionalnu ligu, neke uporedo a neke naknadno. Pola ABA lige igra evropska takmičenja. Tu je i nacionalni kup. Sve lige koje si naveo imaju po jedno takmičenje manje od ABA ligaša. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

@LosmiSK

 

Broj utakmica u toku jedne sezone, odnosno kalendar je osnovni problem. Sve ekipe koje igraju ABA ligu moraju da igraju i nacionalnu ligu, neke uporedo a neke naknadno. Pola ABA lige igra evropska takmičenja. Tu je i nacionalni kup. Sve lige koje si naveo imaju po jedno takmičenje manje od ABA ligaša. 

I te 2-3 utakmice ce znaciti sta? KLS je realno sprdnja i nepotrebno takmicenje. Npr neki Cro ili Slo timovi igraju prvenstvo i ABA uporedo...a nekad i Evropu.

 

8 timova u PO je jedina normalna opcija kad imas 14 timova..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Ite 2-3 utakmice ce znaciti sta?

Ako već zagovaraš plej of onda barem razmisli šta pišeš. Može da bude i 6 utakmica, 4 je minimum, ako misliš na plej of sa 8 ekipa. Mora biti na dve dobijene, minimum 2 nedelje se produžava.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

Ako već zagovaraš plej of onda barem razmisli šta pišeš. Može da bude i 6 utakmica, 4 je minimum, ako misliš na plej of sa 8 ekipa. Mora biti na dve dobijene, minimum 2 nedelje se produžava.

Ne znam sto pokusavas da ''pobedis''? Dve ili tri utakmice vise ce imati jedna ekipa, ako tu mislis na Zvezdu i njen umor u zavrsnici EL. Bukvalno nema lige na svetu koja igra  PO od cetiri tima.  

 

Imas cetiri tima, 1/2 na dve utakmice i finale na tri. To je jednostavno malo. Vise dobijas i na TV pravima, reklami,timovi bi bili jaci itd.. Imas bukvalno dosta vise razloga za,nego za protiv.

 

Momak se cudio kako to da na cetrnaest timova ima PO od osam. Objasnio sam mu da to bas dosta liga ima. Nas je problem sto PO pocinje rano za Zvezdu ili ko dogura daleko u Evropi. Ima mnogo rupa ova liga.KLS bi ABA timovi trebali da igraju od PO, prosto ne vidim razlog za razigravanje i pocetak lige u aprilu,maju ili kad vec pocinje...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pričate o reformi takmičenja, plejofu, a ligi zatvoren račun u banci, ne zna se ni dal će biti utakmica. Tužna sudbina lige koja je mogla da bude mnogo više. Dokaz koliko su ljudi na ovom prostorima sposobni za organizaciju i više interese.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mfmilan said:

Pričate o reformi takmičenja, plejofu, a ligi zatvoren račun u banci, ne zna se ni dal će biti utakmica. Tužna sudbina lige koja je mogla da bude mnogo više. Dokaz koliko su ljudi na ovom prostorima sposobni za organizaciju i više interese.

 

Liga je sad u fazonu vica, sastali se Slovenac, Hrvat i Srbin... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...