Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

26 minutes ago, Romantik said:

Veliki momenat u karijeri Kastratija, nakon 0/5 u prve tri cetvrtine i ukupnih 0/22 ove sezone za tri, konacno pogodio jednu u poslednjoj cetvrtini :Hail:

 

Ne hebe lep nego uporan 🙂

 

 

Mada meni čudi da on toliko pokušava sa onako drvenom rukom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Romantik said:

Veliki momenat u karijeri Kastratija, nakon 0/5 u prve tri cetvrtine i ukupnih 0/22 ove sezone za tri, konacno pogodio jednu u poslednjoj cetvrtini :Hail:

 

Koliko je bese Djenka vezao u EL, nesto mi u glavi da je 19. pokusaj uspeo? Harden svojevremeno u svega dve utakmice vezao 19 promasaja za 3 poena... tako da ono. Statistika 😄 

 

 

 

@ Simonovic, jedini koji nije Miskov igrac u Megi, zasto li ga je Cedelimpija tamo poslala mi je i dalje misterija... a on ako je pametan ne bi trebalo da se vraca. Bolje mu je i Mega od COL. 

 

@ Petrusev, ja njega vidim u NBA posle drafta, ili u najgorem slucaju je da ce biti izabran i ostavljen u Evropi ali u nekom recimo spanskom timu (ako ne bude razvojne lige). 

Link to comment
Share on other sites

Primorska je sastavljena od Rojca i Kastratija koji su otpaci iz Krke, zatim Voncine koji je jedini ostao, Macure, Radulovica i Durnika koji su se potucali po ABA2 klubovima i cetvorice juniora.

 

To je ubedljivo najlosiji sastav koji je startovao u ABA ligi, bez ikakve konkurencije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao obe tekme danas. 

 

Voncina je jedini igrac u Primorskoj koji ima kvalitet za Aba ligu, a ostali mozda KLS nivo I to sredina tabele. 

Zadar standardno vode Mavra i Vukovic.

Utisak utakmice je novo pojačanje Zadra Onuaku koji izvodi bacanja kao Radivoj Korac 😂😂😂😂

Steta sto nema publike u halama, piš živi. 

 

Krka isto tanka i gotovo sigurno će biti do Primorske na kraju sezone. Iznenadili su Cibonu sa nekim smallball-om u drugoj četvrtini, a ostale je Cibona kontrolisala bez problema. 

Ovu utakmicu je obeležio sjajni Roko Prkacin sa 23 poena i 7 skokova. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

@ Simonovic, jedini koji nije Miskov igrac u Megi, zasto li ga je Cedelimpija tamo poslala mi je i dalje misterija... a on ako je pametan ne bi trebalo da se vraca. Bolje mu je i Mega od COL. 

Ček kako nije Miškov igrač? Inače nije on igrač COL-a, ima ugovor sa Megom i bila je potpisana dvogodišnja pozajmica u COL s tim što se posle prve sezone razmatralo produženje od obe strane. Pošto je Miškov plan da ide na draft pa ako uspe direkt u NBA i pošto je sezona kakva jeste u NBA i draft je kada je onda se odustalo od druge godine pozajmice. Imaš kuperov post na prethodnoj strani pa pogledaj. Nešto si se istripovao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma šta god da je bilo pre, zar treba sumnjati u to da igrač koji se forsira kao broj 2 u Megi, nije Miškov? :classic_smile:

 

I još nešto, još prošle sezone sam govorio da mislim da Marko može na 4, baš je pokretan, ima neku trojku u nagoveštaju. Iz tog ugla, dolazak Petruševa je dobra stvar za njega, jer ga je definitivno pomerila na 4. Čak i kao ne ostane na 4 u daljoj karijeri, značiće mu to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 10:59 AM, realno *w said:

Za jednod 20godišnjaka, 20+8 je baš ozbiljna statistika za ABA ligu. 

 

Recimo Jokić je, u maltene istim godinama, imao 15+9, ali ok, jasni su ostali faktori tu.

 

Što kažeš, ne bi me čudilo da tu bude neka pozajmica "Goga style" već na polusezoni. Iako mislim da bi mu sasvim ok bilo i da ostane do kraja sezone u Megi. U suštini, Miško sa njime sada otvara još jednu kombinaciju, osim NBA drafta, priliku za ozbiljan ugovor i u Evropi.

 

Petrušev zna košarke i neuporedivo je brži i eksplozivniji od Jokića.

 

Međutim, čini mi se da ne poseduje Jokićevo razumevanje i osećaj za igru (a to je ono što Jokića čini jednim u milion).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MrTwister said:

Vukota Pavić valjda pao na doping testu i kao rezultat ga suspendovali i odstranili iz tima. Aj da je neki jači igrač no mi nije jasno što će njemu doping :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

možda se samo drogirao rekreativno? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2020 at 12:44 AM, Knipex said:

Ček kako nije Miškov igrač? Inače nije on igrač COL-a, ima ugovor sa Megom i bila je potpisana dvogodišnja pozajmica u COL s tim što se posle prve sezone razmatralo produženje od obe strane. Pošto je Miškov plan da ide na draft pa ako uspe direkt u NBA i pošto je sezona kakva jeste u NBA i draft je kada je onda se odustalo od druge godine pozajmice. Imaš kuperov post na prethodnoj strani pa pogledaj. Nešto si se istripovao.

Da da permutovao sam jer sam gledao neki spisak Miskovih igraca pa nisam video Simonovica tamo (moguce da je spisak star), pa sam onda pomislio da je pozajmica u drugom smeru i da je on COL igrac. 

Sve to mi je bilo cudno ali nisam dalje proveravao. :59:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ne oduvek, nego od svoje 13-e godine?

 

Ne, ni od jedne godine u sustini, posto je otisao iz Zvezde u Spaniju. Da je hteo koledz, otisao bi odavde sa 18 direktno tamo, kao i svaki drugi srpski igrac. I da nije hteo da ostaje u Zvezdi, ne bi dosao iz Partizana godinu dana pre odlaska u Spaniju, itd. Tako da je Zvezda mogla da ga zadrzi, a razlog odlaska je bio Covic.  

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...