Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Za jednod 20godišnjaka, 20+8 je baš ozbiljna statistika za ABA ligu. 

 

Recimo Jokić je, u maltene istim godinama, imao 15+9, ali ok, jasni su ostali faktori tu.

 

Što kažeš, ne bi me čudilo da tu bude neka pozajmica "Goga style" već na polusezoni. Iako mislim da bi mu sasvim ok bilo i da ostane do kraja sezone u Megi. U suštini, Miško sa njime sada otvara još jednu kombinaciju, osim NBA drafta, priliku za ozbiljan ugovor i u Evropi.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, realno *w said:

Za jednod 20godišnjaka, 20+8 je baš ozbiljna statistika za ABA ligu. 

 

 

boxscore tvrdi 22+11

ja sam gledao na preskok dok sam pravio ručak i na trunjavom strimu. svakoko je fundamentally sound, što kažu, postizao je poene na puno načina

 

10 minutes ago, Baron23 said:

Ja cenim da će Petrušev izaći na draft u novembru i odmah posle toga NBA, nema on šta da traži u Evropi.

 

Pritom, prilično sam iznenađen kako, po meni slabo, kotira na draft mockovima.

 

jel se prijavio za draft? valjda je početkom oktobra bio deadline

Link to comment
Share on other sites

Quote

Cedevita na raspolaganju ima još jednog Marka Simonovića, ali centra Mega Bemaksa. Mladi Crnogorac imao je odličnu sezonu u Megi, gde je bio jedan od najboljih igrača...

“Mali Simonović se razvija kao pozajmljeni igrač Mege. Prošlog leta smo s Megom dogovorili dvogodišnju pozajmicu. Marko ne krije želju da se oproba u Letnjoj ligi, već je podneo prijavu. Ako ne bude izabran u NBA, razgovaraćemo s čelnicima Mege da se vrati u Cedevitu“.

 

30. maj 2020.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Chaos Is Me said:

COL je jako tanka i kao i uvek jako mekana ekipa, pod košem su tragični sa izuzetkom Hopkinsa koji je solidan igrač ali mora da se rve sa mnogo jačima od sebe. Bili su u igri dok ih je išao šut a KKP ciglario. Partizan se držao ofanzivnim skokom, često su imali i po 3 napada za redom. Zabavna utakmica, zamalo Jaka sam da dobije KKP uz malu pomoć Hopkinsa i Murića. 

 

I pored raznoraznih krntija koje igraju u ABA ligi, Roko Leni Ukić je verovatno naštetniji igrač, gori je i od Fiće Čovkinsa i onih juniora iz Primorske. 

 

A igra Ivana Marinkovića je za prepričavanje, kao da su doveli nekog random dugajliju sa ulice isključivo da pravi faulove. Naspram njega je jedan Tigar Janković profesor košarke.

 

Kad god se on pomene, meni samo jedna prica u glavi - u onoj nasoj mucnoj sezoni kad smo se spasili ispadanja, on sedeo u civilu pored klupe, nije se skidao. Brat skroz u belo obucen, zezaju ga ovi nesto da se obukao kao za svadbu - kaze on: "ma jok, idem na White Sensation posle". Legenda. 

 

Za Petruseva je prica da je dosao da odigra za Megu do drafta, tako da ce verovatno do nove godine da bude tu ili kad je vec draft. Ovako malo da se oproba sa seniorima, da mu se digne cena malo dobra statistika da mu popravi poziciju itd, a i onda ne gubi vreme vec da igra. Zvezda ga je bas olako ispustila. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

boxscore tvrdi 22+11

 

Mislio sam na prosek u ovih par tekmi.

 

 

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ja bih na mestu kkcz pojurio simonovica za sl. sezonu

cenim da je to realnije

 

I Simonović je skroz ok, lepo napreduje i mislim da se ni to neće moći završiti bez nekog solidnog obeštećenje, a ne da pričamo o Petruševu koji mu je zlatna koka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Markoss said:

Za Petruseva je prica da je dosao da odigra za Megu do drafta, tako da ce verovatno do nove godine da bude tu ili kad je vec draft. Ovako malo da se oproba sa seniorima, da mu se digne cena malo dobra statistika da mu popravi poziciju itd, a i onda ne gubi vreme vec da igra. Zvezda ga je bas olako ispustila. 

ne vidim kako ga je to zvezda ispustila, kad je decko oduvek imao ideju college->draft->nba

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

ne vidim kako ga je to zvezda ispustila, kad je decko oduvek imao ideju college->draft->nba

Da vidimo ko ce da ga bira i kakvi su im planovi. Postoji velika sansa da se G-league nece igrati sledece sezone, tako da mozda ce Petrusev ostati u Evropi jos neko vreme. Slazem se da ga nismo ispustili, ali ako ne ode u NBA, morali bismo da ga pojurimo.

Link to comment
Share on other sites

Secam se pre jedno dve sezone kada su se objavljivale neke liste prospekata za NBA ...

Balsu Koprivicu su stavljali u prvih deset,Petruseva nije bilo nigde ...

Prosle godine Petrusev posle igara u Gonzagi projektovan za prvi krug drafta,Balse nigde ...

Ove godine Petrusev negde u drugom krugu drafta, Pokusevski oko 15. pika ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, krzna said:

Остаје 14 екипа. Последњи испада, претпоследњи ће у бараж.

 

Skandal.

 

Cak i u LLSL ispada 6 ekipa i samo dve ulaze, a regionalna kosarka tezi igri bez briga i da niko ne strahuje za opstanak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...