Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Gudura said:

Narocito se Jankovic naosvajao u Zvezdi...jos pamtimo ono finale KLS sa FMPom za infarkt🤣

Pa uzeo je KLS titulu tad 🙂 a koliko je pelcer plodonosan govori da je posle osvojio i kup 🙂 

 

 

54 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

zar nije luka pre mesec ipo dana potpisao za hapoel ili tako nesto?

Samo za onaj playoff FIBA CL, ali nisu produzili dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Malo je glupo sto se utakmica Mornara odlaze zbog jednog ili dva slučaja Covida.

Odlaganje je opravdano ukoliko 4,5 ili više igrača ima koronu ili u slučaju kada država ne dozvoljava timovima da igraju kao što je Slovenija stavila oba tima u karantin. 

 

Link to comment
Share on other sites

Danga/Jankovic u KKP
Luka/Tejic/Apic u KK Buducnost
Jaka u Cedevita Olimpiji
Bjelica u Mornaru
Covic/Lazarevic/Nenadic u FMPu
Jovanovic u Igokei...
 
Svi bi da uhvate neki pelcer sampionskih sezona ali ne ide to bas tako [emoji846]
 
 
/ako nisam nesto pogresio svi pomenuti su osvojili neku titulu sa KKCZ i imali zvanicni nastup za KKCZ u sampionskoj sezoni/ 
 
 
Realno je podvig da je ovoliko neigrača poteklo iz jednog kluba uz par izuzetaka :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

Realno je podvig da je ovoliko neigrača poteklo iz jednog kluba uz par izuzetaka 🙂

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Kako to misliš? 

Pa samo je Covic doneo 2 EL 😀

 

Jedini pravi kiks je Jankovic 👀

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Voncina sjajnim sutem nedovoljan za Primorsku, vodi Cedevita-Olimpija 15 razlike (39:54) na poluvremenu u odlozenoj utakmici 2. kola ABA lige (juce je Igokea dobila Krku u gostima 70:69 u drugoj odlozenoj utakmici 2. kola).

Cedevita-Olimpija odlicno sutira za 3 za razliku od preksinoc u Italiji (doduse Trento igra dobru odbranu).

 

Edit. 24:6 u trecoj cetvrtini trenutno za Cedevita-Olimpiju i +33 ukupno, izgelda ce malo minutazu dobiti ovi sto ne igraju mnogo ili uopste.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Da, ovo je udar na Miska.

Jako cudno, pritom neki zahtevi nemaju veze s vezom.

Ipak cini se da je to coks vs piljar, limar i predsednik navijaca mege.

Čitaj ovo kako hoćeš ali nije Čović počeo ovu priču oko "sukoba interesa".

 

U saopštenju ima i deo oko Aba2 gde igraju Mladost I SC.

 

I naravno, pristanak na sud u Lozani

 

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

 

 

df9bb82af11007ffb26db2f6abd76dd7.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

Upravo sam saznao da je Paolo Marineli Hrvat.

 

Imas koliko hoces tih "talijana" po Hrvatskoj... pogotovo u Istri. 

 

@MrTwister Ni ja ne mogu da se setim apsolutno ni jednog, vrlo je moguce da je prvi, osim ako tamo u pocetku Jadranske lige nije igrao neki, mozda u nekom slovenackom timu pa da nisam zapamtio. 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Nebojsinog (da ne kazem KKCZ) saopstenja, to je u fazonu "Ako hocete Sukob Interesa, dacu vam Sukob Interesa"... Mega prakticno ne bi mogla ni ABA2 da igra. 

 

Najbolje mi je ovo prebrojavanje - ako neki klub, recimo KK Buducnost koja ima, cini mi se, 7 Miskovih igraca, treba da igra sa KK Megom, koja ima 12 igraca i svi su pod Miskovom "agenturom" onda KK Buducnost gubi pravo na tih 7 a Mega bira kojih 7 ce da izbaci iz svog sastava 😄 (ne znam samo koga ce da ubace ali dobro). 

 

Iz KKCZ su kod Miska, DeDa, Dobric, Lazic, Radanov, Simanic, Simonovic, Uskokovic... 

Iz KKP su valjda Dangubic, Gordic, Jaramaz, Zagorac, Velickovic, N.Jankovic...

Iz KK Buducnost su Ivanovic, Ilic, Zoran i Danilo Nikolic, Popovic, Cobbs, Ejim...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MrTwister said:

Trebalo bi da je to to iako ja ne kapiram ni transfer Luke ni Della Vallea.

 

Luka - pa kontam da Mijović planira da koristim Edžima isključivo na 3, što je po meni jako dobro. Onda ostaje samo Danilo na 4, zar ne?

I u stanju u kakvom jeste, Luka sigurno može da pokrpi 10ak minuta na toj poziciji.

 

Dela Vale - ako ga strikno posmatraš kao zuamenu za Vona, pa to je astronomski korak napred :D 

Njemu je najveći problem šut, a Budućnost tu baš i nije kritična, spolja su ok sa šutem, a sa Edžimom i Danilom dodatno dobijaju na spejsingu,tako da bi ovaj mogao tu fino da se uklopi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

Luka - pa kontam da Mijović planira da koristim Edžima isključivo na 3, što je po meni jako dobro. Onda ostaje samo Danilo na 4, zar ne?

I u stanju u kakvom jeste, Luka sigurno može da pokrpi 10ak minuta na toj poziciji.

 

Dela Vale - ako ga strikno posmatraš kao zuamenu za Vona, pa to je astronomski korak napred 😄

Njemu je najveći problem šut, a Budućnost tu baš i nije kritična, spolja su ok sa šutem, a sa Edžimom i Danilom dodatno dobijaju na spejsingu,tako da bi ovaj mogao tu fino da se uklopi. 

Unazad 2-3 godine nema ništa. prosečan broj asitencija po meču mu je 1,2, ukradene lopte 0,6 i 1,0 skok po utakmici.
Igrao je oko 12 minuta po utakmici.
Nemam pojma ko se setio ovoga bivšeg igrača.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MrTwister said:

Ne mogu da se sjetim trenutno nijednog italijana da je igrao u ABA ligi.

 

Zna li neko Spanca koji je igrao u ABA ligi?

 

Mitrovic i Della Valle su dobra pojacanja u ovom trenutku. Buducnost vec ima prvu petorku, treba im zamena za Aleksu Ilica (a Mitrovic je jedan od idealnih kandidata - bez suta, inteligentan igrac, igra cetvorku) i za raspalog Vaughna kao podrska plejmejkerskom tandemu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Zna li neko Spanca koji je igrao u ABA ligi?

 

Mitrovic i Della Valle su dobra pojacanja u ovom trenutku. Buducnost vec ima prvu petorku, treba im zamena za Aleksu Ilica (a Mitrovic je jedan od idealnih kandidata - bez suta, inteligentan igrac, igra cetvorku) i za raspalog Vaughna kao podrska plejmejkerskom tandemu.

Igrao je kod Sita u Cedeviti Pablo Agilar. Bili su tu i Brazilci Benite koji kida poslednje 2 sezone u Burgosu i Lima ex Real Madrid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

 

Luka - pa kontam da Mijović planira da koristim Edžima isključivo na 3, što je po meni jako dobro. Onda ostaje samo Danilo na 4, zar ne?

I u stanju u kakvom jeste, Luka sigurno može da pokrpi 10ak minuta na toj poziciji.

 

Dela Vale - ako ga strikno posmatraš kao zuamenu za Vona, pa to je astronomski korak napred 😄

Njemu je najveći problem šut, a Budućnost tu baš i nije kritična, spolja su ok sa šutem, a sa Edžimom i Danilom dodatno dobijaju na spejsingu,tako da bi ovaj mogao tu fino da se uklopi. 

Ejim ce svakako igrati i 3 i 4, ovo je vjerovatno ta zamjena za Ilica da Danilo i on ne crknu igrajuci po 30 min svaku. Nadam se da ce izdrzat bar mjesec dana da se nedje ne povrijedi Mitrovic i da tih 10-15 min projektovanih ne napravi previse stete dok je u igri. Vrlo mala ocekivanja od njega imam tako da sve preko toga je plus u mojoj knjizi.

Von je dao ukupno 13 poena za sve ove utakmice od pocetka do danas, stvarno ko god da je dosao ne bi imao pretezak zadatak da to nadmasi. Sto se italijana tice, nemam ni tu previsoka ocekivanja jer sam ocekivao drugaciji profil igraca a ne jos jednog kombo beka. No da ne serem previse I da pruzim ljudima sansu 😄  Dubina je bila problem na pocetku pa su se zato desavale oscilacije u igri, nadam se da ce ovi barem pristojnu ulogu odigrati pored igraca koji su se iskristalisali kao nosioci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...