Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

11 hours ago, MetalHead said:

 

Eto, sam si dosao do resenja zaobilaznim putem... 

A inace pisao sam o tome da Cavlovic nije pominjao upravu a ni predsednike. 

 

Pominjao je:

 

Quote

Ta situacija je neminovna jer postoje klubovi koji imaju toliko novaca da mogu imati dva ili tri kluba, dok ima onih koji se vode za goli život. Osobno nemam ništa protiv da netko ima i dva kluba ukoliko nema zakulisnih igara

 

"Netko" moze biti zajednicki predsednik, zajednicka uprava, zajednicki vlasnik.

 

Sigurno se ne odnosi na cistacicu koja radi u vise klubova.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

"Netko" moze biti zajednicki predsednik, zajednicka uprava, zajednicki vlasnik.

 

 

A jbt... kako si tu konstrukciju izvukao? 

 

Ne moze, jednostavno pravno ne moze. Da je to slucaj, ova situacija FMP-KKCZ bi bila odavno resena. 

To su imali samo Igokea i Partizan kad su se fuzionisali. I tada nisu igrali istu ligu. Sada je igraju. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2020 at 12:33 AM, Ritam Abazović Dritan said:

 

A ti nijesi cuo za Buducnost i Mornar? Imamo jace klubove od njih, imamo trenutno uspjesniju reprezentaciju, sa pola miliona ljudi smo konkurentniji od 11 miliona Hrvata, Slovenaca, Bosanaca i Makedonaca zajedno na klupski kosarkaski nivo, a Sutjeska ce mi vazda bit preca od Cibonu i Zadar uz duzno postovanje sto nijesu crnogorski klubovi i nista vise od toga.

Nijesam protiv regionalne lige, zagovaram upravo reformu i rekonstrukciju iste, a tu mjesto za one koji nijesu spremni ni na kakav napredak, a ciji ce klubovi zauzet mjesto nekom mom ili klubu iz druge ambiciozne kosarkaske zemlje zaista ne vidim, jer se radi o antisportskom i gubitaskom, neproracunatom motivu. Ka sto Dinama ne zanima Crna Gora u fudbal, ne zanima ni Crnu Goru Cibona i Zadar u kosarku. Reciprocitet i paritet, a prije svega zdrav poslovni duh. Prodju ima kvalitet, a ne kvantitet. U ovi slucaj hrvatski klubovi zakrcuju kvantitetom, a ne nude nikakav kvalitet. Vec odavno i podugo. Jedino sto su i imali da valja izmjestili su u Ljubljanu. Ulagac je pobjega glavom bez obzira, a godinama se pricalo o "zdravoj" kosarkaskoj sredini.

Kome je stalo da domacu bazu i opstanak uspjesnog sporta, a u Srbiju kosarka to jest (olimpijski vicesampioni), i u Crnu Goru je, pozeljece da stiti tu bazu svim sredstvima, jer od nju zivi, ona mu je garant opstanka. Bez tu bazu, ni ligaski okvir nema nikakav smisao.

Srpski klubovi hoce da idu naprijed, evo i Cacak, kosarkaska meka u Srbiju je ozivljen. Zasto bi se moralo u rasponu od pet godina jedna sredina ozivljavat, ako moze jedna na svake dvije godine sa ne previse ulaganja od strane drzava i sponzora? A za to treba adekvatan ligaski i strateski okvir. Trenutno ga u Srbiju nema, sadasnji je sto vise i kontraproduktivan jer koncentrise kosarku samo u jedan grad.

Da ti klubovi ne bi bili amaterski ulozi u njih. Daj prostor i okvir ulagacu da ta investicija ima smisao. Sa drugu ABA ligu neces stic sigurno nidje. A imas igracki potencijal, jos kakav na evropskoi i svjetski nivo. Uzor su mi Litvanci koji gledaju pod jedan sebe i opstaju.

Neka ostane i ova ABA liga, ali sa drugaciju raspodjelu mjesta, a ne da 10 godina moram da radim na ono, sto s obzirom na trenutne sopstvene kapacitete i interesovanje mogu da uradim i za dvije-tri godine rekonstrukcijom postojeceg modela koji je zakrzlja, koji je star, neprilagodjen trenutnom stanju i trendovima u evropsku kosarku i povrh svega nefunkcionalan. Kakva je to liga kada su klubovi u fazu priprema, a ne znaju ni kad, ni da li ce pocet liga i to ne zbog korona-virusa. I tako godinama. Ceraj to na otpad. Kupuj i pravi novi produkt, bolji, adekvatniji, modernizovaniji, profitabilniji. Regionalna liga da, ali modernizovana, sa prilagodjavanjem realnom odnosu snaga, a ne robovanju sto je bilo prije 30-40 godina. Bas me briga sto je bilo prije 30-40 godina, hocu da zivim i djelujem sad.

Mislim da si kosarkaski relativno pismen, ali si kontras i to ostrasceni. Cibona sem sto je  veci klub istorijski od Zvezde i partzana, a o Buucnosti da ne pricam i celoj CG kosarkaskoj istoriji, oni su i osvojili tu ABA pre samo 6 godina, a posle nje samo Buducnost i KKCZ.

 

Cacak je ozivljen tako sto se igra ABA liga, onda su svi abaligasi zivi.

 

Litvanci su miljam ispred nas u svakom pogledu u klupskoj kosarci, najvise po ulaganju i sistemu kojeg se drze. Nove hale, i rasirenost kosarke..To za BG se slazem, jezivo..

 

 

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, MetalHead said:

 

A jbt... kako si tu konstrukciju izvukao? 

 

Ne moze, jednostavno pravno ne moze. Da je to slucaj, ova situacija FMP-KKCZ bi bila odavno resena. 

To su imali samo Igokea i Partizan kad su se fuzionisali. I tada nisu igrali istu ligu. Sada je igraju. 

 

 

Au, pa ja ne pricam o slucaju FMP - Crvena zvezda.

 

Pricam o Cavlovicevim recima. On je rekao da, cak i da ima neko ko poseduje dva kluba, da to nije neki problem. Kao kada bih se ja zalagao za izbacivanje Terzica i Vucelica iz fudbala, ti kazes ne moze, nema presuda, a onda se javi neki Cavlovic i kaze, "pa sta ima veze i da je bio ratni huskac ili lopov, fudbal je ionako prljav sport".

 

Mislim, Cavlovic je jasno rekao da nema problema da neko poseduje dva kluba u ligi u odbrani slucaja FMP. Pritom, iz FMP se ne brane tako, nego su oni formalno kao Primorska u odnosu na Cedevitu Olimpiju - nezavisan klub, koji nema pravne veze sa Crvenom zvezdom.

 

E sad, jedna je stvar sto ja mislim da je dosta takvog naseg bezobrazluka i hvatanja krivina i da bi tome trebalo stati na put, a druga sta je Cavlovic rekao - pritom, ne, u ozbiljnijim ligama nema nikoga ko poseduje dva ili vise klubova.

Link to comment
Share on other sites

@goldberg moze Cavlovic da kaze sta hoce ako postoje neki propisi, a verujem da nije dozvoljeno da 2 ili vise klubova imaju ista lica u svojim upravama, ili jos gore jednu upravu, pa da igraju neku od nacionalnih kosarkaskih liga u regionu ili ABA ligu. 

 

Druga stvar je vlasnistvo. A opet, eno ih RedBull Lajpcig i RedBull Salcburg u fudbalu, igrali cak i istu grupu u Ligi Evrope... 

Link to comment
Share on other sites

Cavlovic je pominjao hrvatsku ligu (stvarno ne znam za takav slucaj, a opet, ne pratim bas sve klubove tamo) kao primer.

 

Koliko znam, RB Leipzig (oni se ne zovu Red Bull nego Rassen Ballsport) i RB Salzburg formalno nemaju istu upravu, doduse. U sustini, samo sam istakao da je ono sto je naveo Cavlovic skandalozno, trebalo je samo da kaze da nema nikakvih indicija da bilo ko iz Crvene zvezde ima ikakve veze sa KK FMP i to bi bilo razumljivo, jer je to stav klubova ABA lige sve do skora i Mijailoviceve kampanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U ABA ligi uredno je provučeno kroz papire da Miško Ražnatović nema veze sa KK Mega, osim što je vođa navijača ili tako nešto. I ni jedan klub ne smije da pisne protiv toga, niti im u suštini smeta takav aranžman, iako menadžeri ne bi smjeli rukovoditi klubovima. Hoću reći, svi znamo da N. Čović de fakto kontroliše dva kluba u ligi, ali teško da je to jedina moralna mrlja jedne inače bezgrešne organizacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, zovu se RB (Rassen Ballsport) Lajpcig, jer nije dozvoljeno da ime kompanije bude u imenu kluba, ali ocigledno je i skracenica dovoljna da se poveze sa RedBull identitetom 😄

 

To sto Cavlovic nije nista skandalozno - on se ogradio i rekao da je to ok ako tu nema zakulisanih radnji. 

 

Ali hajde onda, da se preispita sve. Da se definisu jasni propisi i da vremena klubovima da se usklade sa tim. 

Preispitati i Miska i Megu, zasto da ne i Igokea-u i KKP (ne znam sta su oni formalno imali potpisano, ali iz izjava iz tog vremena jasno se pominjala "zajedicka uprava"). 

Link to comment
Share on other sites

Primorska dovela nekoliko igraca.

 

To je sve uglavnom ABA2 nivo - Jan Dornik i Urban Durnik iz Rogaske, Rojc iz Sencura, centar Bojan Radulovic koji je igrao za Helios, Metalac, MZT i Olimpiju, a tu je sada i Jure Macura koji je igrao za mladje kategorije Baskonije, a u prosloj sezoni je nastupao za Megu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Primorska dovela nekoliko igraca.

 

To je sve uglavnom ABA2 nivo - Jan Dornik i Urban Durnik iz Rogaske, Rojc iz Sencura, centar Bojan Radulovic koji je igrao za Helios, Metalac, MZT i Olimpiju, a tu je sada i Jure Macura koji je igrao za mladje kategorije Baskonije, a u prosloj sezoni je nastupao za Megu.

 

 

 

 

 

Zaboravio si Kastratija, bivšeg igrača Krke i Olimpije, koji im je čak največe pojačanje.

 

Inače, juće su i drugi put izgubili u prvenstvu, i to kod Šenčura.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haggard said:

Primorska ako dobije jednu utakmicu u aba, da slavi.

Planinić napustio Zadar bez odigrane utakmice. Ako bih hteo da budem zlurad, rekao bih - očekivano.

Odigrao je nekoliko mečeva u hrt ligi ali nije bio toliko loš za otkaz. Mada pročitao sam da je otputovao u Bosnu jer ima porodičnih problema.

Edited by Johnny Štulić
Link to comment
Share on other sites

Koliko timova ispada?
 

3+1? Ako je tako, onda zaista vredi pratiti i te manje kvalitetne meceve.

 

image.png.f21e0c9322cee372f332c81425f98c7c.png

 

Sastav Primorske: petorka koja nije nista posebno ni za ABA2 ligu, jedna izmena i ostalo tinejdzeri.

 

Jos mi ne ulazi u glavu kako je liga mogla da im dozvoli da se takmice? 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Baron23 said:

Kakav roster je skrpio FMP, bukvalno gomila penzionera i aba2 liga igrača koji ne mogu da nađu angažman. 

 

Niti jedan zanimljiv igrač za Zvezdu.

Bukvalno, samo Djordjevic. 

Lazarevic osakacen povredama i vec u godinama, Ulubaj nije nista bolji od Dob&DeDa (pa nije interesantan kao stranac)... 

 

17 minutes ago, Marvin said:

Kako to mislis "igrac za zvezdu" kad CZV i FMP nemaju nikakve veze 😛

Dr.Nebojsa sprema odbranu 😄 

 

13 minutes ago, Cooper said:

Zasto nema Pecarskog na spisku registrovanih igraca?

Ide u NBA. Dobio je garancije za draft i odmah ga povlace tamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...