Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Igokea ce ove sezone igrat na dva fronta posto se plasirala u BCL sto je svakako lijepa vijest za napacenu regionalnu kosarku.

Plasman su joj donijeli Nikola Jovanovic i protivnicka ekipa. Ritam od tri cetvrtine egal-utakmice i ocajne kosarke poremetio je Jovanovic. Usa je u igru i odigra petominutnu simultanku koja je donijela 7-8 poena prednosti Igosima. Do kraja su se Igosi poprilicno neinteligentno branili praveci gomilu faulova na sutu za 3 Portugalaca. No Portugalci su kljucno pripomogli sutirajuci sa linije penala 30%.

Iako je bila jaka konkurencija Atic je definitivno ponio titulu manjka kosarkaskog IQ. Bez obzira na sut iz igre 1-7 i sa penala 0-2 njegova igra u odbrani zahtijeva ozbiljan i poduzi razgovor u cetiri oka sa trenerom Bajicem koji je poznat po debelim nervima i ka stalozen i miran strucnjak i odlican psiholog.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, propolis said:

Nažalost Aba liga jeste u krizi, ali ne iz zbog sportskog razloga već zbog političkih izivljavanja raznoraznih korumpiranih manipulatora.

 

Jedino pravo i najbolje rešenje za region je upravo regionalna liga. 

 

A kad je bilo drugacije?

Pa Buducnost ti je usla u ABA ligu zbog politike i zbog izivljavanja politicara! Iz cistog inata, bez ikakvog rezona u sezonu 2001/02. Igrala je evroligu, igrala je tada jaku domacu ligu (izgubila finale od Partizana u onom cuvenom Vujanicevom soutajmu) i igrala je i regionalnu. Imali su problem da ne mogu stic na sve utakmice, problem sa terminima. U regionalnu su se propisno obrukali posto su ka evroligas zavrsili na 8-9. mjestu i to bez klubova iz Srbije. Nikakav rezon nije postojao da se igra, a igrali su iz cistog Djukanovicevog inata, bez ikakvog dogovora sa beogradskim i srpskim klubovima. Gola politika! Sportski aspekat sporedan.

Kako zamisljas da izdrzavas kosarkaske klubove bez politickog neizbjeznog uticaja? Dje se u Evropu bez podrske politickih struktura napravila i jedna jedina kvalitetna liga? Pa ima li veceg politickog slucaja od Makabija koji se javno predstavlja ka drzavni i nacionalni projekat i to nijesam nidje u medije cita, no mi je to prije vise godina jedan izraelski ambasador licno prica, prezentova. Pa Makabi je za njih svetinja covjece. A politicka pozadina 100%.

Ostavite politiku po stranu, bez nje mozes da igras kosarku dugorocno samo ispred zgrade. ACB, VTB, Turska liga, nekad Serija A, sve politicki projekti. Izasli su Litvanci iz VTB zbog politike pa im opet kosarka nije propala, Zalgiris danas jos i bolji. Nisu sebe stavili u zavisan polozaj od Rusa da im od njih buducnost zavisi.

Pusti politiku, los je i neubjedljiv argumenat da se njome pravdaju sportski motivi koji su nista manje bitni. Kosarka je na kraju sport.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

Mozda me ne razumijes, ne znam, al evo ponovicu.

Nije poenta u tome koje ce zemlje da igraju, vec je poenta u kvalitetu, perspektivi, potencijalu i najvise u propaloj ABA ligi ovakvoj kakva je.

U Niksic ce Zvezda i Partizan uvijek da privuku vise ljudi no Zadar i Cibona. Naravno, ovo je lokalpatriotski pogled, subjektivan.

Ali sustina je da Slovenci i Hrvati tonu li tonu i ne vidi se kraj tom procesu. Makedonci su nestali. Sto tih 4-5 mjesta ne bi preuzelo 4-5 novih klubova iz SCG, od kojih ce pola njih startovati ka novi i ozbiljni projekti, privuci ulagace, animirati sredine i lokalne samouprave da stanu iza tih klubova ako im se ukaze sansa da napreduju kroz takmicenje sa najjacim klubovima, a oni su UPRAVO u SCG!

Koga ce animirat druga ABA liga? Nikoga! Mislis da bi Sutjeska napredovala od meceva sa Cibonom i Zadrom? Sjutra malo. Zna se dje je koncentrisan kvalitet, a njemu svako normalan tezi.

 

Ne znam da li si obavesten, ali Zadar i Cibona igraju u ABA ligi, a Sutjeska igra u ABA2 ligi.

 

Razlog zasto je to tako je sto Zadar i Cibona imaju bolje ekipe od Sutjeske. Tako da zaista ne znam sta pokusavas da kazes sa tim da Sutjeska nece da igra sa Zadrom i Cibonom. Pa nece, jer ne moze da se plasira u ABA ligu.

 

Ne znam sta ti znaci pitanje sto umesto Zadra i Cibone ne igraju neki ozbiljni projekti iz Srbije? Sto sada nema nijedan ozbiljan tim iz Srbije da zameni Megu i FMP u ligi? Da te podsetim, Mega i FMP nisu ni pomisljali da igraju ABA ligu dok god su tu bili Radnicki i Hemofarm. Dakle, sto nema ozbiljnih projekata u srpskoj kosarci, sto niko ne ulaze, sto su svi klubovi osim dva najveca amaterski? Da neces mozda da tvrdis da svi oni imaju interni dogovor medju sobom "ili svi ulazimo ili niko"? To bi bas bilo neozbiljno.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

A kad je bilo drugacije?

Pa Buducnost ti je usla u ABA ligu zbog politike i zbog izivljavanja politicara! Iz cistog inata, bez ikakvog rezona u sezonu 2001/02. Igrala je evroligu, igrala je tada jaku domacu ligu (izgubila finale od Partizana u onom cuvenom Vujanicevom soutajmu) i igrala je i regionalnu. Imali su problem da ne mogu stic na sve utakmice, problem sa terminima. U regionalnu su se propisno obrukali posto su ka evroligas zavrsili na 8-9. mjestu i to bez klubova iz Srbije. Nikakav rezon nije postojao da se igra, a igrali su iz cistog Djukanovicevog inata, bez ikakvog dogovora sa beogradskim i srpskim klubovima. Gola politika! Sportski aspekat sporedan.

Kako zamisljas da izdrzavas kosarkaske klubove bez politickog neizbjeznog uticaja? Dje se u Evropu bez podrske politickih struktura napravila i jedna jedina kvalitetna liga? Pa ima li veceg politickog slucaja od Makabija koji se javno predstavlja ka drzavni i nacionalni projekat i to nijesam nidje u medije cita, no mi je to prije vise godina jedan izraelski ambasador licno prica, prezentova. Pa Makabi je za njih svetinja covjece. A politicka pozadina 100%.

Ostavite politiku po stranu, bez nje mozes da igras kosarku dugorocno samo ispred zgrade. ACB, VTB, Turska liga, nekad Serija A, sve politicki projekti. Izasli su Litvanci iz VTB zbog politike pa im opet kosarka nije propala, Zalgiris danas jos i bolji. Nisu sebe stavili u zavisan polozaj od Rusa da im od njih buducnost zavisi.

Pusti politiku, los je i neubjedljiv argumenat da se njome pravdaju sportski motivi koji su nista manje bitni. Kosarka je na kraju sport.

 

Koliko sam skapirao ti imas stav da je Aba sranje i zalazes se za neku ligu gde bi igrali srpski I crnogorski klubovi. 

Nadam se da od te glupe akcije nece biti nista i da će ova kriza Aba lige brzo da prodje. 

 

Nasao si za shodno da poredis Makabi i izraelske političare sa klubovima odavde i ovim političarima 😂😂😂😂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Ne znam da li si obavesten, ali Zadar i Cibona igraju u ABA ligi, a Sutjeska igra u ABA2 ligi.

 

Razlog zasto je to tako je sto Zadar i Cibona imaju bolje ekipe od Sutjeske. Tako da zaista ne znam sta pokusavas da kazes sa tim da Sutjeska nece da igra sa Zadrom i Cibonom. Pa nece, jer ne moze da se plasira u ABA ligu.

 

Ne znam sta ti znaci pitanje sto umesto Zadra i Cibone ne igraju neki ozbiljni projekti iz Srbije? Sto sada nema nijedan ozbiljan tim iz Srbije da zameni Megu i FMP u ligi? Da te podsetim, Mega i FMP nisu ni pomisljali da igraju ABA ligu dok god su tu bili Radnicki i Hemofarm. Dakle, sto nema ozbiljnih projekata u srpskoj kosarci, sto niko ne ulaze, sto su svi klubovi osim dva najveca amaterski? Da neces mozda da tvrdis da svi oni imaju interni dogovor medju sobom "ili svi ulazimo ili niko"? To bi bas bilo neozbiljno.

 

 

 

A ti nijesi cuo za Buducnost i Mornar? Imamo jace klubove od njih, imamo trenutno uspjesniju reprezentaciju, sa pola miliona ljudi smo konkurentniji od 11 miliona Hrvata, Slovenaca, Bosanaca i Makedonaca zajedno na klupski kosarkaski nivo, a Sutjeska ce mi vazda bit preca od Cibonu i Zadar uz duzno postovanje sto nijesu crnogorski klubovi i nista vise od toga.

Nijesam protiv regionalne lige, zagovaram upravo reformu i rekonstrukciju iste, a tu mjesto za one koji nijesu spremni ni na kakav napredak, a ciji ce klubovi zauzet mjesto nekom mom ili klubu iz druge ambiciozne kosarkaske zemlje zaista ne vidim, jer se radi o antisportskom i gubitaskom, neproracunatom motivu. Ka sto Dinama ne zanima Crna Gora u fudbal, ne zanima ni Crnu Goru Cibona i Zadar u kosarku. Reciprocitet i paritet, a prije svega zdrav poslovni duh. Prodju ima kvalitet, a ne kvantitet. U ovi slucaj hrvatski klubovi zakrcuju kvantitetom, a ne nude nikakav kvalitet. Vec odavno i podugo. Jedino sto su i imali da valja izmjestili su u Ljubljanu. Ulagac je pobjega glavom bez obzira, a godinama se pricalo o "zdravoj" kosarkaskoj sredini.

Kome je stalo da domacu bazu i opstanak uspjesnog sporta, a u Srbiju kosarka to jest (olimpijski vicesampioni), i u Crnu Goru je, pozeljece da stiti tu bazu svim sredstvima, jer od nju zivi, ona mu je garant opstanka. Bez tu bazu, ni ligaski okvir nema nikakav smisao.

Srpski klubovi hoce da idu naprijed, evo i Cacak, kosarkaska meka u Srbiju je ozivljen. Zasto bi se moralo u rasponu od pet godina jedna sredina ozivljavat, ako moze jedna na svake dvije godine sa ne previse ulaganja od strane drzava i sponzora? A za to treba adekvatan ligaski i strateski okvir. Trenutno ga u Srbiju nema, sadasnji je sto vise i kontraproduktivan jer koncentrise kosarku samo u jedan grad.

Da ti klubovi ne bi bili amaterski ulozi u njih. Daj prostor i okvir ulagacu da ta investicija ima smisao. Sa drugu ABA ligu neces stic sigurno nidje. A imas igracki potencijal, jos kakav na evropskoi i svjetski nivo. Uzor su mi Litvanci koji gledaju pod jedan sebe i opstaju.

Neka ostane i ova ABA liga, ali sa drugaciju raspodjelu mjesta, a ne da 10 godina moram da radim na ono, sto s obzirom na trenutne sopstvene kapacitete i interesovanje mogu da uradim i za dvije-tri godine rekonstrukcijom postojeceg modela koji je zakrzlja, koji je star, neprilagodjen trenutnom stanju i trendovima u evropsku kosarku i povrh svega nefunkcionalan. Kakva je to liga kada su klubovi u fazu priprema, a ne znaju ni kad, ni da li ce pocet liga i to ne zbog korona-virusa. I tako godinama. Ceraj to na otpad. Kupuj i pravi novi produkt, bolji, adekvatniji, modernizovaniji, profitabilniji. Regionalna liga da, ali modernizovana, sa prilagodjavanjem realnom odnosu snaga, a ne robovanju sto je bilo prije 30-40 godina. Bas me briga sto je bilo prije 30-40 godina, hocu da zivim i djelujem sad.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Dao je i svoje mišljenje o tome može li klub sa svojim razvojnim klubom biti u istom rangu natjecanja.

- Nažalost, nije baš istina da ni u jednoj ligi ne postoje razvojni klubovi koji su igraju u istom rangu. U velikom broju nacionalnih prvenstava igraju, bilo je u našem prvenstvu. Ta situacija je neminovna jer postoje klubovi koji imaju toliko novaca da mogu imati dva ili tri kluba, dok ima onih koji se vode za goli život. Osobno nemam ništa protiv da netko ima i dva kluba ukoliko nema zakulisnih igara i da drugi klub može biti reprezentativan i da zadovoljava kriterije koje određeno natjecanje traži od njega, rekao je Čavlović koji danas nije bio na cijelom sastanku klubova ABA lige.

 

Znaci, po njemu je u sasvim u redu da i tri kluba pod istom upravom igra u istom takmicenju?!

 

Bilo bi dobro da navede u kojim ligama je to dozvoljeno, ako ne racunamo hrvatsku, srpsku i druge nebitne lige. U VTB? АCB? BBL? Francuskoj ligi? Turskoj?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

...evo... ne mogu, obrisao sam sta sam napisao ispod ovog tvog citata, pa cu ostaviti samo citat i bold. 😄 🤦‍♂️

 

Verovatno si opet pisao kako niko ne moze da dokaze povezanost KK Crvene zvezda i KK FMP, ali ja uopste nisam pisao o tome.

 

Ako malo pazljivije procitas sta je Cavlovic izjavio, izmedju ostalog ima i ovo:

 

Quote

Ta situacija je neminovna jer postoje klubovi koji imaju toliko novaca da mogu imati dva ili tri kluba, dok ima onih koji se vode za goli život. Osobno nemam ništa protiv da netko ima i dva kluba ukoliko nema zakulisnih igara

 

Sto predstavlja situaciju da dva ili tri kluba imaju istu upravu ili istog predsednika.

 

FMP i Crvena zvezda formalno nemaju istu upravu i istog predsednika, ali Cavlovic ide korak dalje i za njega je prihvatljivo i da u ABA ligi igraju KK Crvena zvezda, KK FMP i neki KK Radnicki i da svima njima vlasnik bude Nebojsa Covic.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Sto predstavlja situaciju da dva ili tri kluba imaju istu upravu ili istog predsednika.

 

FMP i Crvena zvezda formalno nemaju istu upravu i istog predsednika, ali Cavlovic ide korak dalje i za njega je prihvatljivo i da u ABA ligi igraju KK Crvena zvezda, KK FMP i neki KK Radnicki i da svima njima vlasnik bude Nebojsa Covic.

 

Eto, sam si dosao do resenja zaobilaznim putem... 

A inace pisao sam o tome da Cavlovic nije pominjao upravu a ni predsednike. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...