Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

4 minutes ago, goldberg said:

 

Znaci, skupi se koalicija od 6 stranaka od kojih se 3 najvece ne podnose, sve se to raspadne, pa se napravi nova koalicija samo bez par stranaka koje imaju 1 ili 2%? Ima smisla.

 

Kakav novi zamajac, samo bi zamenio Zadar, Cibonu, Cedevitu i Krku sa Sutjeskom, Dinamikom, Borcem i Lovcenom. To ima smisla samo sa stanovista hrvatskih i slovenackih klubova, da oni kazu - igrajte se sami ako vec toliko volite da bacate milione svake sezone.

 

 

 

 

 

A sto nas u Podgoricu Slovenci i Hrvati da tangiraju? Nit nam klupski mogu parirat, a ni na svjetsko se nijesu kvalifikovali reprezentativno. Cak bi i oni dugorocno profitirali, jer u sadasnju ligu ne mogu meda primirisat.

A sto se ne bi zamijenilo Vojvodinom i Vrscom? Cemu ona infrastruktura, ka ukras, sto li? Sto ne obnovite Kragujevac i Valjevo? Sto bi moja Sutjeska igrala sa Cajetinu, Siroki i Goricu ako moze da igra sa Zvezdom, Partizanom, Mornarom, da igra sa Buducnost kad se igra i kad je sezona?

Srbija i Crna Gora imaju i klupski i igracki potencijal za nivo iznad drugih, a trebaju da robuju u ligu u koju se ne zna vise ni ko pije, ni ko placa, ni ko koga ni kad preskace, ama ne zna se jadan hoce li se uopste vise i igrat? I vazda tako iz sezonu u sezonu. Dje je tu smisao, kosarkaski interes, ikakav napredak?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

A sto nas u Podgoricu Slovenci i Hrvati da tangiraju? Nit nam klupski mogu parirat, a ni na svjetsko se nijesu kvalifikovali reprezentativno. Cak bi i oni dugorocno profitirali, jer u sadasnju ligu ne mogu meda primirisat.

A sto se ne bi zamijenilo Vojvodinom i Vrscom? Cemu ona infrastruktura, ka ukras, sto li? Sto ne obnovite Kragujevac i Valjevo? Sto bi moja Sutjeska igrala sa Cajetinu, Siroki i Goricu ako moze da igra sa Zvezdom, Partizanom, Mornarom, da igra sa Buducnost kad se igra i kad je sezona?

Srbija i Crna Gora imaju i klupski i igracki potencijal za nivo iznad drugih, a trebaju da robuju u ligu u koju se ne zna vise ni ko pije, ni ko placa, ni ko koga ni kad preskace, ama ne zna se jadan hoce li se uopste vise i igrat? I vazda tako iz sezonu u sezonu. Dje je tu smisao, kosarkaski interes, ikakav napredak?

 

Postavio si pitanja na koje sam znas odgovor.

 

1. Zato sto su njihovi klubovi jos uvek bolji od Sutjeske i Lovcena.

2. Mislis da klubovi iz Hrvatske i Slovenije smetaju velicanstvenom povratku pomenutih klubova? Ni Vojvodina, ni Vrsac, ni Metalac, ni Radnicki ne mogu da naprave tim ni blizu onoga sto ima FMP i Mega, zasto mislis da ce nesto promeniti ako se igra samo SCG liga?

3. Neka se plasira u ABA ligu pa ce igrati.

4. Jesi li ispratio mozda zasto je pitanje da li ce se igrati?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

Pojednostavljeno, Partizan ne odustaje od toga da spor oko Fmp-a rešava i Sportski sud u Lozani a kkcz I Fmp na to ne pristaju. Traže da konačan sud o tom sporu da Trgovinski sud iz Zagreba.

Da li su to pravi i jedini razlozi za ovaj spor? Ne verujem...



Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 

 

zato sam i pitao jer i ja ne verujem...daluje mi kao da ne mogu da se dogovore u kojim gradovima da se igraju oni baloni. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, goldberg said:

 

Postavio si pitanja na koje sam znas odgovor.

 

1. Zato sto su njihovi klubovi jos uvek bolji od Sutjeske i Lovcena.

2. Mislis da klubovi iz Hrvatske i Slovenije smetaju velicanstvenom povratku pomenutih klubova? Ni Vojvodina, ni Vrsac, ni Metalac, ni Radnicki ne mogu da naprave tim ni blizu onoga sto ima FMP i Mega, zasto mislis da ce nesto promeniti ako se igra samo SCG liga?

3. Neka se plasira u ABA ligu pa ce igrati.

4. Jesi li ispratio mozda zasto je pitanje da li ce se igrati?

 

Mozda me ne razumijes, ne znam, al evo ponovicu.

Nije poenta u tome koje ce zemlje da igraju, vec je poenta u kvalitetu, perspektivi, potencijalu i najvise u propaloj ABA ligi ovakvoj kakva je.

U Niksic ce Zvezda i Partizan uvijek da privuku vise ljudi no Zadar i Cibona. Naravno, ovo je lokalpatriotski pogled, subjektivan.

Ali sustina je da Slovenci i Hrvati tonu li tonu i ne vidi se kraj tom procesu. Makedonci su nestali. Sto tih 4-5 mjesta ne bi preuzelo 4-5 novih klubova iz SCG, od kojih ce pola njih startovati ka novi i ozbiljni projekti, privuci ulagace, animirati sredine i lokalne samouprave da stanu iza tih klubova ako im se ukaze sansa da napreduju kroz takmicenje sa najjacim klubovima, a oni su UPRAVO u SCG!

Koga ce animirat druga ABA liga? Nikoga! Mislis da bi Sutjeska napredovala od meceva sa Cibonom i Zadrom? Sjutra malo. Zna se dje je koncentrisan kvalitet, a njemu svako normalan tezi.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

Mozda me ne razumijes, ne znam, al evo ponovicu.

Nije poenta u tome koje ce zemlje da igraju, vec je poenta u kvalitetu, perspektivi, potencijalu i najvise u propaloj ABA ligi ovakvoj kakva je.

U Niksic ce Zvezda i Partizan uvijek da privuku vise ljudi no Zadar i Cibona. Naravno, ovo je lokalpatriotski pogled, subjektivan.

Ali sustina je da Slovenci i Hrvati tonu li tonu i ne vidi se kraj tom procesu. Makedonci su nestali. Sto tih 4-5 mjesta ne bi preuzelo 4-5 novih klubova iz SCG, od kojih ce pola njih startovati ka novi i ozbiljni projekti, privuci ulagace, animirati sredine i lokalne samouprave da stanu iza tih klubova ako im se ukaze sansa da napreduju kroz takmicenje sa najjacim klubovima, a oni su UPRAVO u SCG!

Koga ce animirat druga ABA liga? Nikoga! Mislis da bi Sutjeska napredovala od meceva sa Cibonom i Zadrom? Sjutra malo. Zna se dje je koncentrisan kvalitet, a njemu svako normalan tezi.

Druze, ne blamiraj se vise.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cooper said:

Zar je držanje filijale važnije od regionalnog takmičenje?

Ili, drugačije rečeno, kako to da je poslije x godina Zvezda-FMP situacije baš sada to postalo nepremostiva prepreka za održavanje regionalnog takmičenja? 

 

Možda su neki (ili svi) zaključili da bi ove sezone ABA liga bila prekomplikovana, prerizična i nedovoljno profitabilna, ali je lakše kad se to artikuliše kroz arhetipski Zvezda-Partizan sukob. Možda je ovo dobra prilika da se razmotre opcije kako dalje sa ligom, i da li za njom postoji istinski interes klubova, sponzora i publike.

Najbizarnije je što Ostoja svojom Lozana ložanom najveću uslugu čini upravo Čoviću. Zvezda igra EL i bilo kakav format ABA lige najskuplje bi, u slučaju zaraze, mogao da košta upravo Zvezdu. Ovako, moći će da se zatvore u babl i minimizuju opasnost od zaraze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

Mozda me ne razumijes, ne znam, al evo ponovicu.

Nije poenta u tome koje ce zemlje da igraju, vec je poenta u kvalitetu, perspektivi, potencijalu i najvise u propaloj ABA ligi ovakvoj kakva je.

U Niksic ce Zvezda i Partizan uvijek da privuku vise ljudi no Zadar i Cibona. Naravno, ovo je lokalpatriotski pogled, subjektivan.

Ali sustina je da Slovenci i Hrvati tonu li tonu i ne vidi se kraj tom procesu. Makedonci su nestali. Sto tih 4-5 mjesta ne bi preuzelo 4-5 novih klubova iz SCG, od kojih ce pola njih startovati ka novi i ozbiljni projekti, privuci ulagace, animirati sredine i lokalne samouprave da stanu iza tih klubova ako im se ukaze sansa da napreduju kroz takmicenje sa najjacim klubovima, a oni su UPRAVO u SCG!

Koga ce animirat druga ABA liga? Nikoga! Mislis da bi Sutjeska napredovala od meceva sa Cibonom i Zadrom? Sjutra malo. Zna se dje je koncentrisan kvalitet, a njemu svako normalan tezi.

U Hrvatskoj i Sloveniji klubovi propadaju jer su oni u EU i nema vise da drzava upumpava pare u klubove. U Srbiji i CG je to jos uvek mafija koja kroz drzavu upumpava pare u klubove, pogotovo u CZV i Partizan. Ostali nisu zanimljivi, zato i propadaju. I u Srbiji i CG treba da se odvoji politika i mafija od sporta, pa onda ko bude imao para taj ce klub i opstati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

U Hrvatskoj i Sloveniji klubovi propadaju jer su oni u EU i nema vise da drzava upumpava pare u klubove. U Srbiji i CG je to jos uvek mafija koja kroz drzavu upumpava pare u klubove, pogotovo u CZV i Partizan. Ostali nisu zanimljivi, zato i propadaju. I u Srbiji i CG treba da se odvoji politika i mafija od sporta, pa onda ko bude imao para taj ce klub i opstati.

 

A zagrebacki Dinamo nije u EU, sto li?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Jeste, ali oni i prodaju igrace bas za dobre pare, pa mogu sami sebe da finansiraju.

Uostalom ne moze se porediti fudbal i kosarka na ovim nasim prostorima.

 

I dobijaju dooobre pare i preko HDZ, sto preko Grada Zagreba, sto iz drugih fondova i dilova.

A fudbal i kosarka se ne mogu poredit. Slazem se. Jedan konkurentan ABA-ligas ne kosta ni blizu koliko jedan fudbalski superligas u Srbiju. Zato ta prica da se moze bancit na 16 fudbalskih superligasa, a ne moze rehabilitovat nijedan jedini kosarkaski centar u Srbiju ne moze progutat ni ucenik drugog razreda osnovne.

Tim prije sto ne racunajuc vjecite u fudbalu fudbalski klubovi nemaju veci prosjek gledanosti od kosarkaskih klubova, nemaju vece marketinske potencijale, a mnogi kosarkaski centri za razliku od fudbalskih imaju skoro svu odgovarajucu infrastrukturu, tu mislim prije svega na adekvatnu halu za treninge i utakmice.

Ovako je ABA liga samo izgovor za neulaganje od cega stete ima najvise upravo srpska kosarka.

Link to comment
Share on other sites

Oni imaju taj jedan klub koji malo pa malo igra ili CHL ili UEFA ligu, samo od plasmana u CHL dobiju ogromnu svotu novca.

Kod nas se evo videlo kako stojimo i sa fudbalom, kao i kod vas u CG.

Kad klubovi sa tolikim ulaganjem ispadaju od kojekakvih amaterkih klubova.

Kakvo onda moze biti stanje sa kosarkom?

imaju oni infrastrukturu ali to im je opet grad ili drzava izgradili ( mislim na KK ) , da nije bilo raznih evropskih prvenstava koji su se odigravali u ovim nasim drzavicama ne bi ni te dvorane bile napravljene, ili obnovljene.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

A sto nas u Podgoricu Slovenci i Hrvati da tangiraju? Nit nam klupski mogu parirat, a ni na svjetsko se nijesu kvalifikovali reprezentativno. Cak bi i oni dugorocno profitirali, jer u sadasnju ligu ne mogu meda primirisat.

A sto se ne bi zamijenilo Vojvodinom i Vrscom? Cemu ona infrastruktura, ka ukras, sto li? Sto ne obnovite Kragujevac i Valjevo? Sto bi moja Sutjeska igrala sa Cajetinu, Siroki i Goricu ako moze da igra sa Zvezdom, Partizanom, Mornarom, da igra sa Buducnost kad se igra i kad je sezona?

Srbija i Crna Gora imaju i klupski i igracki potencijal za nivo iznad drugih, a trebaju da robuju u ligu u koju se ne zna vise ni ko pije, ni ko placa, ni ko koga ni kad preskace, ama ne zna se jadan hoce li se uopste vise i igrat? I vazda tako iz sezonu u sezonu. Dje je tu smisao, kosarkaski interes, ikakav napredak?

 

6 hours ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

Mozda me ne razumijes, ne znam, al evo ponovicu.

Nije poenta u tome koje ce zemlje da igraju, vec je poenta u kvalitetu, perspektivi, potencijalu i najvise u propaloj ABA ligi ovakvoj kakva je.

U Niksic ce Zvezda i Partizan uvijek da privuku vise ljudi no Zadar i Cibona. Naravno, ovo je lokalpatriotski pogled, subjektivan.

Ali sustina je da Slovenci i Hrvati tonu li tonu i ne vidi se kraj tom procesu. Makedonci su nestali. Sto tih 4-5 mjesta ne bi preuzelo 4-5 novih klubova iz SCG, od kojih ce pola njih startovati ka novi i ozbiljni projekti, privuci ulagace, animirati sredine i lokalne samouprave da stanu iza tih klubova ako im se ukaze sansa da napreduju kroz takmicenje sa najjacim klubovima, a oni su UPRAVO u SCG!

Koga ce animirat druga ABA liga? Nikoga! Mislis da bi Sutjeska napredovala od meceva sa Cibonom i Zadrom? Sjutra malo. Zna se dje je koncentrisan kvalitet, a njemu svako normalan tezi.

Poenta jeste u kvalitetu, ali lepo ti je covek odgovorio. Buducnost, Zvezda i partizan su drzavni projekti gde se nekontrolisano ubacuje novac i jednostavno neke drzave ne vide to kao normalano finansiranje. Slazem se da Hrvati i Slovenci deluju nezainteresovano za kosarku, ali stvari se menjaju  veoma brzo. Nekada su Hrvati imali uspehe na klupskim borilistima i uzeli su najveci broj evropskih titula. Stvari se menjaju vremenom. Ne moze drzava u Srbiji da finansira  toliki broj klubova na visikom nivou, to prosto nije odrzivo posto je crna rupa za pare.  Takodje, treba misliti i na komercijalnu stranu lige kao i moguca TV prava. Ne treba takodje ni zaboraviti da je Cibona bila i prvak, da je Cedevita bila redovni ucesnik F4 i da ce se vremenom to menjati. Trenutno oni ne ulazu dovoljni novac, ali nije nuzno da ce se to promeniti. Imas dva nivoa takmicenja i moze da udje tim koji ulozi sredstva, infrastrukturu i napor da bi igrao ABA ligu.

 

Veci problem ABA lige jeste sto je usao u vlasnistvo klubova koji se ne moze kontrolisati. Ocigledno da su FMP i KKCZ u sukobu interesa, da li se to moze dokazati? Verovatno moze, ali nije ni to problem. U ABA2 sad imas tri kluba koja mogu uci u ABA ligu, a to su SC iz CG, Mladost Zemun i MZT. Dva od tri kluba su filijale partizana i Buducnosti. Sta ce se dobiti sa tim?

 

Na to sve ide i stanje da u doba korone i klubova koji nemaju fiansija da igraju ozbiljnu kosarku ti dodajes jos dva kluba i siris ligu, a nemas prostora ni za ovih 12 klubova da normalno igraju. Na sve to, vecina klubova igra i domacu ligu, a neki evropska takmicanja. To je takodje deficit za CRO i SLO klubove.

 

Sama pravila u ABA su labava i niko se toga ne drzi i menjaju se tokom sezone ili po potrebi. Imas npr 14klubova i F4, tj PO od 1/2, sta ostali klubovi da rade i koja je njihova funkcija kad relativno obezbede da ne ispadnu iz lige. Imao si npr mec Buducnost-KKCZ u finalima i sva ona sranja, da li su placene kazne sa obe strane? Sta je sa mecom KKB i KKCZ gde se dva meseca nije znalo sta se desava sa tim mecom.

 

Nemas osnovna pravila o finansiranju i minimalno budzetu klubova. Klub u dva dana izlazi i ulazi u ligu i ako su svi svesni da nemaju finansijsku moc da igraju ovu ligu.

 

Vi u CG ste se osili sa dva kluba i sad ovi slabiji nisu bitni. To je slicna teza onoj da se ABA liga igra samo zbog EL, a svega 3-4 kluba i to mozda mogu da igraju. Sta onda onih ostalih 10 i ko zna koliko u ABA2 igraju uopste?

 

Vojvodina, Radnicki, Hemofarm i Metalac se nisu raspali zbog ABA lige, vecna zbog politickih odluka. ABA liga je svakako nesto najbolje na Balkanu sto ima od liga, ali mendzment nije nezavisan i sama znaga u pojedinim klubovima je veca od same lige. 

 

Takodje ne shvatas  da se kroz vreme menjaju neke stvari. Zvezda je trenutni najjaci klub u ligi a pre 8-9g je ispadala iz lige i bila na veoma niskom nivou. Nije cak ni tacno da makedonski klubovi tonu, ulazu se fine pare iu Makedoniji i MZT ima verovatno najskuplji tim u ABA2 pa cak i vise od dosta nekih ABA klubova.

 

ABA liga j puna rupa i umesto da se saniraju te rupe, one se stavljaju pod tepih ili produbljuju kao sa ovim B klubovima kao sto hoce Buducnost i KKP da ih ubace u A lgu, a ABA liga tj njeno rukovodstvo je slabo da sama i nezavisno donosi odluke koje ce ocuvati integritet lige.

 

U Italji su Beneton, Frotitudo, Virtus, Roma pa cak  Siena igrali drugu ili trecu ligu i tome nema nista lose kad pojedini klubovi izgube na kvalitetu. Mogu reci oni u Trstu pa kod nas bi bila puna hala da dodje Virtus, koji ce nam Kremona kad njih niko nece da gleda. 

 

Koliko god lako izgledalo upumpavanje para nekih klubova, veoma tesko je danas baciti pare u rupu bez dna,a npr siguran sam kad bi stavili da se PO igra od 1/4 da bi vecina klubova naslo finansija, ovako im treba 2-3miliona samo da bi bili konkurenti a npr 700-800k max da opstanu u ligi, pa cak i 500k je dovoljno.  Borba za PO je najteza od svih mogucih liga i klubovi tu ne mogu da nadju poentu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Oni imaju taj jedan klub koji malo pa malo igra ili CHL ili UEFA ligu, samo od plasmana u CHL dobiju ogromnu svotu novca.

Kod nas se evo videlo kako stojimo i sa fudbalom, kao i kod vas u CG.

Kad klubovi sa tolikim ulaganjem ispadaju od kojekakvih amaterkih klubova.

Kakvo onda moze biti stanje sa kosarkom?

imaju oni infrastrukturu ali to im je opet grad ili drzava izgradili ( mislim na KK ) , da nije bilo raznih evropskih prvenstava koji su se odigravali u ovim nasim drzavicama ne bi ni te dvorane bile napravljene, ili obnovljene.

 

 

Grijesis iz fundamenta. Tvoji argumenti su uskogrudni, mene tako izgledaju, ne daj boze da te vrijedjam, shvatas nadam se.

Vidji, ovaj sadasnji model i produkt su u strmoglavom padu. Sve je vise razmirica, opste je nezadovoljstvo. Sistem je truo. Reforme su neminovne.

Odje se predstavlja da je kraj ABA lige kraj kosarke na ovim prostorima sto je ordinarna glupost. I svi oponenti mom stavu misle da se ovo samo sad desava, ka da proslost i iskustva iz proslosti ne postoje.

Ja cu navest jedan. Ne znam koliko ga se forumasa sjeca, ali je bio pravi zemljotres. Radi se o ljetu 1994. i tzv. Saperovim reformama, kada se glasalo, svadjalo na sjednicama medju klubovima, bilo dosta interesnih struja ka i danas i donese se odluka o povecanju lige sa 12 na 32 kluba. Sto se tice Crne Gore mi smo do tad imali tri prvoligasa Buducnost, Mornar i Lovcen, a 9 je davala veca i potentnija Srbija. Posto je vlada princip pariteta, mi smo davali tad presjednika KSJ, a to je bio ozloglaseni Vesko Barovic.

Posle te odluke su natpisi u medijima bili da je to smak svijeta, nestanak kosarke, samoubistvo i da ne nabrajam.

Naravno da je liga 32 bila dugorocno neodrziva, ja sam je slucajno i igra, no nebitno, da ne privatizujem, ali trajala je dvije godine. Rezultat je bio fantastican. Ukljucile su se mnoge sredine, doslo je do podizanja interesa i do akumulacije novih centara i klubova. Umjesto dosadne trke Partizan - Zvezda u doba sankcija  javljaju se sto privatni klubovi, sto klubovi iza kojih staju firme koje su dobro poslovale, nijesu bili gubitasi prije svega, sto lokalne samouprave. Mi smo 1995. bili 9/10. liga u Evropu po kvalitetu. 4-5 godina poslije cetvrta po mene, samo su Talijani, Grci i Spanci imali jace lige. Bez te takmicarske reforme to se ne bi desilo. A nijesu ni tad ulagani milioni u kosarku. Samo se baza reakumulirala, kako se centri ne bi pogasili nakon raspada sistema 1992. A danas je u Srbiju stanje takvo da vam se kosarka igra samo u Beograd i nidje vise. To je katastrofa. Alarmantno stanje. I vi ste spremni da zarad Cibone i Zadra koji su propali klubovi satrete sopstvenu bazu?! Ja bogomi u Crnu Goru nijesam, a nasa je kud i kamo manja od vase.

Pa nijesu najbolji srpski treneri godinama naglsavali tu problematiku.

A najkvalitetnija kosarka se igra u Srbiju i Crnu Goru. I tu je i najkvalitetnija proizvodnja igraca. Tu nema nikakve diskusije. Smijesno je o tome i raspravljat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LosmiSK said:

 

Poenta jeste u kvalitetu, ali lepo ti je covek odgovorio. Buducnost, Zvezda i partizan su drzavni projekti gde se nekontrolisano ubacuje novac i jednostavno neke drzave ne vide to kao normalano finansiranje. Slazem se da Hrvati i Slovenci deluju nezainteresovano za kosarku, ali stvari se menjaju  veoma brzo. Nekada su Hrvati imali uspehe na klupskim borilistima i uzeli su najveci broj evropskih titula.

 

I sto mene treba to da tangira???

Treba crnogorska kosarka da stagnira i da se dalje ne razvija zato sto je u Hrvatsku kosarka propala, a 80-ih je bila dobra?! Sto da igram sa nekim ko je nezainteresovan za dalji razvoj kosarke? Dje je tu zdrava logika? Dje je tu sportska logika? Dje je tu poslovna logika? Nema, ne postoji!

Srbija je zainteresovana i ima kvaitetan materijal. Pa nijesam lud da to zanemarim. Trebam zbog primjera radi Splita da utusim Niksic i Cetinje?! To je suicid. Zlocin nad crnogorskom kosarkom i njenom perspektivom.

O cemu mi uopste govorimo, ja zaista ne mogu da povjerujem. Ovo je smijesno. Bio je i Primorac iz Kotora prvak Evrope prije 10 godina u vaterpolo, Kotor je mozda i najvaterpolskiji grad na svijetu, pa dje je sad taj Primorac? Da nema tapiju na sva prava i odluke, a drugi da se nista ne pitaju i da budi taoci Primorca?

Link to comment
Share on other sites

Ti zaboravljas da su te 90e jos uvek bile na krilima stare Yugoslavije dok se jos nije raspala. Gde su sad svi ti talenti? nema ih. Ne moze da se poredi ondasnje stanje u kosarci i sada. 

Da se mene pita ja ne bih igrao nacionalna prvenstva, samo aba i aba2 ligu. 

Mislim nek je igraju klubovi koji nemaju sredstava da igraju aba i aba2.

klubovi iz aba aba2 lige ne bi igrali tu ligu i gotovo, zbog cega samo se trose i u ovako previse utakmica u toku sezone.

 

Ako bi bila ta tvoja liga srb-cg tamo bi mogli jedino czv-partizan -buducnost i mornar da igraju ostali nemaju sredstava. Ili bi imali jednu sezonu drugu ne bi imali i tako.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, LosmiSK said:

Na to sve ide i stanje da u doba korone i klubova koji nemaju fiansija da igraju ozbiljnu kosarku ti dodajes jos dva kluba i siris ligu, a nemas prostora ni za ovih 12 klubova da normalno igraju. Na sve to, vecina klubova igra i domacu ligu, a neki evropska takmicanja. To je takodje deficit za CRO i SLO klubove.

 

Ja sam precizno reka da KSS i KSCG sjednu za sto i probaju iznac zajednicko rjesenje za zajednicku, novu ligu POSLIJE korona-krize. Ja zaista na ovakav nacin ne zelim da diskutujem, jer nema smisla da mi se spocitava suprotan stav od izrecenog. Neozbiljno je.

Link to comment
Share on other sites

Da zaokruzim svoj stav na ovu malu podtemu da ne bi drugima uzimali prostor sa aktuelnim zbivanjima, licno nijesam protiv ABA ligu kao koncept regionalne lige. Da je ta liga na nivo dje je bila prije 10-15 godina bio bih njen najveci zagovornik.

Ali sam protiv nefunkcionalne lige, a to ova ABA nepopravljivo jeste, protiv sam stagnaciju i protiv sam ostajanja u proslost i gubitka prikljucka sa modernim vremenom, stanjem , zahtjevima i trendovima, gubitka osjecaja za realnost. Nije vise ni 1991, ni 2001, uskoro cemo u 2021! Zivot se stalno mijenja, pa tako i konstelacija u njegovim djelatnostima i radnim i trzisnim odnosima.

Link to comment
Share on other sites

Puno puta se poteze ista tema. 

 

Problem sa manjim sredinama i njihovim manjkom finansijskih sredstava, nije uzrokovan ABA ligom i oduzimanjem gostovanja jacih klubova, vec je to uzrokovano trenutnom ekonomskom situacijom u Evropi generalno vezano za kosarku, zasta ima za posledicu i samo stvaranje ABA lige. Klubovi ne mogu sami da se finansiraju, privatni kapital je sve manje zainteresovan za iste jer je takvo ulaganje neprofitabilno, pa se stoga najjaci klubovi u Evropi (gde su i najjaci klubovi na balkanu) prvenstveno oslanjaju na neke od nekosarkaskih eksternih izvora sredstava: fudbalske sekcije; tajkune koji kosarku dozivljavaju kao stvar prestiza a ne zarade; drzavu; grad. 

 

U tom svetlu nece Sutjeski ili Leskovcu nimalo pomoci gostovanje Zvezde i Partizana da oni dodju do nekih vecih finansijskih sredstava jer privatni kapital nije zainteresovan, kao ni za podizanje popularnosti jer ionako svi stanovnici tih gradica su mahom navijaci vecitih ili eventualno Buducnosti, koje u danasnje vreme vrlo lako mogu pratiti preko medija sto u ranije vreme nije bilo toliko moguce pa je efikasnije bilo ako ti dodju na gostovanje bas u tvoj grad. 

 

ABA liga je bitna zbog jace konkurencije da bi koliko toliko odrzali korak sa klubovima u Evropi, nego sto bi to bio slucaj u nacionalnim ligama. Koliko god da su hrvatski klubovi trenutno u kanalu, oni imaju jak potencijal da se podignu, i podici ce se, jer je mnogo lakse podici Cibonu iz Zagreba nego Sutjesku iz Niksica - zbog veceg broja navijaca, tradicije, i milionskog grada (skoro), sto Niksic ili Leskovac svakako nemaju. Sa druge strane klub kvaliteta Cedevita Olimpije, Igokee, pa i Primorske poslednje sezone, nemamo u nacionalnim ligama.

 

btw. Bilo kakvo razbijanje ABA bi ostavilo nase klubove van evrolige/evrokupa sto je katastrofalna stvar za nasu kosarku. Bilo kakav scenario u tom pravcu bi prvo morao da dobije amin od Djordija i njegove bande, a znamo vrlo dobro koliko su nam oni naklonjeni i verovatno bi jedva cekali na takav scenario da konacno ukljuce neke London Tauerse i Pariz Ajfelovce u njihova takmicenja. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...