Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Ok, ako ćemo da se držimo tvojih visokih kriterijuma za ozbiljnost, onda u Evropi ima 20-ak ozbiljnih klubova, ostali su valjda amateri jer nemaju budžet od 10 miliona. Besmisleno. Treba prilagoditi kriterijum ambijentu u kojem živimo. Klubovi koji su u stanju da iz godine u godinu igraju regionalno takmičenje su za mene ozbiljni klubovi na ovom nivou. To što su Zvezda i Partizan svet za sebe jer dobijaju silne milione od države, ne znači da postoje samo oni. I neki drugi ljudi se ozbiljno i posvećeno bave košarkom.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo, ima mnogo vise profesionalnih klubova u Evropi i siguran sam da to i sam znas.

 

Na primer, KK Rytas je profesionalni klub iako nema brdo novca, a KK Mega, KK Mladost i KK Podgorica nisu.

 

U ABA ligi su to manje - vise svi proslogodisnji klubovi osim KK FMP i KK Mega (i KK Primorska jer su ostali bez finansija u sred sezone). U ABA2 KK Borac, KK MZT, KK Split, ostalo je vec dosta slabije.

 

Da sad ne pisem previse uopsteno - Buducnost i Mornar su u rangu Partizana i Crvene zvezde, Lovcen i Sutjeska su u rangu Borca (ili malo ispod), ova dva preostala su u rangu KLS timova. E sad, ja nisam profesionalni kosarkas, niti roditelj profesionalnog kosarkasa, nisam ni trener ni menadzer i ne zanimaju me uslovi u kojima treniraju kosarkasi nekog kluba. Mene kao prosecnog gledaoca - konzumenta zanima kvalitet igre koji neki tim prikazuje, pojedinacni kvalitet igraca i koliko meceva taj klub moze da ucini neizvesnim.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa ok, imaš visok kriterijum za ozbiljnost jer pratiš samo bogate klubove. Za mene su Mega i Mladost ozbiljni klubovi koji stvaraju košarkaše i vrlo se profesionalno bave time i rado ih gledam. 

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Rado gledas Mladost?

 

Gde? U KLS? OK, sto se mene tice svako ima prava da uziva u cemu god zeli i prati sta god zeli, ali licno ne bih pogledao mec u KLS ni da mi placaju. ABA ligu rado pogledam i kad se uzme da moram da ganjam strimove to ipak znaci da ti mecevi imaju odredjenu dozu kvaliteta i neizvesnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opala, ovo je ozbiljno pojacanje za MZT. Gledao sam ga, nije los igrac, a i sasvim dobru statistiku je imao u TBL i CL. Mora da su mu dobru kintu kesirali, jer ne bi ovakav igrac igrao ABA 2 bez dosta zelembaca.

 

https://sportando.basketball/en/mzt-signs-toddrick-gotcher/?fbclid=IwAR34o_sOp39MPY_VGqzeNEM4__d-jwavd6pOfByV5h-73_sautMCgR7YCuw

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguce igrati mini turnire od nekoliko kola u ABA gde je verovatno poenta grad sa najboljom zdravtsvenom situacijom i neka vrsta izolovane atmosfere i igranje Evro takmicenja barem 5 klubova iz ABA (jos ako Cibona, Zadar, Split i Primorska moraju da igraju domace lige kao prosle sezone tim gore).

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Borca said:

Da li je moguce igrati mini turnire od nekoliko kola u ABA gde je verovatno poenta grad sa najboljom zdravtsvenom situacijom i neka vrsta izolovane atmosfere i igranje Evro takmicenja barem 5 klubova iz ABA (jos ako Cibona, Zadar, Split i Primorska moraju da igraju domace lige kao prosle sezone tim gore).

 

Već sam pisao na starom forumu na odbojkaškom topiku, u Japanu je bio takav sistem takmičenja u odbojkaškoj ligi pre 3 godine, a moguće da je i dalje.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uvrnuto said:

 

Već sam pisao na starom forumu na odbojkaškom topiku, u Japanu je bio takav sistem takmičenja u odbojkaškoj ligi pre 3 godine, a moguće da je i dalje.

 

Jesu li ti timovi igrali samo tu ligu ili jos nesto?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Borca said:

 

Jesu li ti timovi igrali samo tu ligu ili jos nesto?

 

Igrali su i japanski kup koji je bio u sličnom formatu.

Drugov tim nije igrao "Aziju", ali se inače igra, a mislim da se praktikuje na kraju sezone. Evo npr. https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Asian_Men's_Club_Volleyball_Championship. Od 18. do 26. su odradili.
 

A japanska liga, koliko se sećam, igrali su 2, 3 utakmice za produženi vikend u jednom gradu, i onda sledeći vikend se pauzira, pa opet. Čini mi se da je tako bilo.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

Pa mozda bi mogla u teoriji neka verzija mini turnira kombinovano, npr 2 nedelje se igraju domaca takmicenja (nacionalne i regionalne lige), a potom sledece 2 nedelje Evro takmicenja.

Opet, i u toj situaciji bi organizacija morala biti perfektna i gradovi domacini dobro izabrani.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

I on će u filijalu.

 

Cini se da ce biti jedan od glavnih kandidata za promociju u ABA (MZT je u toj ulozi isto ali tako je svake ABA2 sezone od kada su ispali iz ABA).

 

Kakvi su ovi domaci mladji igraci koji ce igrati za SC?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...