Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

koliko znam i u nba poslednjih godina postoji pravilo o maksimalnom broju časova za trening dnevno ili nedeljno 

 

što kaže twister, nije tu niko izmišljao nešto neviđeno, samo je pitanje šta je izvodljivo i koliko su naši po prirodi delovanja mafijaški klubovi raspolozeni da izađu u susret. 

 

Edit meni sve što je izdvojeno u tekstu monda zvuči okej, osim tog aviona i jednokrevetne sobe, zbog novca i nedostatka muške ljubavi na putu 😕

Edited by uini
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A ima verovatno i onoga što gledamo u firmama, da sindikalci u startu uvek traže mnogo više, svesni da neće dobiti ni blizu sve to. Delom da se ušlihtaju članovima, delom kao neki vid pritiska da se dobije ono što je stvarno cilj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Barkley#34 said:

Ali i u tom slučaju gledaš da zahtevi budu preterani ali smisleni a ne smešni jer ispadaš neozbiljan pregovarač.

 

šta je toliko smešno, čitao sam samo tekst? jasno je da je lova problem ali sama ideja da ideš na tekmu avionom do ljubljane ili još bolje, podgorice bi trebalo da bude normalna. ja kada putujem poslom imam svoju sobu u hotelu, ne delim je sa kolegama 

 

mislim, jebalo i siromaštvo te naše klubove al ajde kao, lud zahtev. 

 

jel ima još čega u tom docsu a da je tino nino 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 ja kada putujem poslom imam svoju sobu u hotelu, ne delim je sa kolegama 

 

 

Onda ti dobar posao, iz svog iskustva i iskustva najblizih prijatelja uvek su na poslovnim putovanjima cimeri sa nekim kolegom, nikad koleginicom nazalost... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Topli obrok, oko toga se uvek koplja lome ... još iz doba samoupravljanja (zbor radnih ljudi) ...

 

To u sta se se sindikati pretvorili nije razlog da ides po temama i sprdas sam koncept. Djavola bi imao osmocasovno radno vreme i jos razne druge stvari koje smatramo normalnim da nije bilo sindikata (od pre vise od 100 godina pa do danas).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam za slučaj kod mene da je bilo mešovito cimerstvo, ali samo jednom.

 

44 minutes ago, uini said:

 

šta je toliko smešno, čitao sam samo tekst? jasno je da je lova problem ali sama ideja da ideš na tekmu avionom do ljubljane ili još bolje, podgorice bi trebalo da bude normalna. ja kada putujem poslom imam svoju sobu u hotelu, ne delim je sa kolegama 

 

mislim, jebalo i siromaštvo te naše klubove al ajde kao, lud zahtev. 

 

jel ima još čega u tom docsu a da je tino nino 

I ja sam čitao samo tekst.

 

Avion zavisi od toga gde i kako putuješ. Često ti je vee drndanje iz BG do LJ avionom nego dobrim busem. Ok, do Bara je već druga priča, ali sam faktor udaljenosti mislim da nije presudan, pre bi trebalo gledati kombinaciju udaljenosti i praktičnosti. Ajde da kažemo da ovo može da se podvuče pod ono ''imamo jake zahteve u odnosu na realno moguće''.

 

MIslim da tvoj ili moj posao i putovanja nisu uporedivi sa ovom situacijom. Koliko znam, čak i na pripremama reprezentacije postoji cimerstvo. Ako ne smeta najvećim zvezdama koje ova zemlja ima (a neki od njih su velike face), zašto bi smetalo jednom Zagorcu?

 

Kolege su već napisale, pa da ne ponavljam:

 

Metalni

Quote

Mislim da su promasili sustinu - oni treba da se bave i stvarima kojima se recimo Poledica bavi u fudbalu, da na neki nacin budu glasnogovornici zastite prava igraca, tipa ako je neko lose tretiran ili ne prima platu i slicno. 

 

Ovi zahtevi su pomalo smesni, voda, energetska pica, banane, jednokrevetne sobe, sendvici i topli obrok u autobusu. 

 

Ovo za treninge - i to mi je smesno. Definisi sine to u ugovoru pa da vidis da li ce iole ozbiljan klub da te potpise. Pitam se sta bi Bogdanovic recimo rekao na ovo... a ne 2 NBA prospekta koji su podbacili, mozda bas zbog svoje neposvecenosti treninzima (ima tu i nesrece sa povredama ali...). 

 

Dodato bih i ovo što je kolega Referent pomenuo

Quote

Ja bih pre tražio obavezno vreme za oporavak i potrebnu opremu i ljudstvo, nego takve stvari.

A takođe je i Twister detaljno i po meni precizno obradio temu.

 

.................

Pazi, ja sam prvi za podizanje standarda i uslova rada (jer je i košarka neka vrsta posla). NIsam ni pristalica toga da igrači moraju da budu tretirani kao robovi niti da glume taf gajs. Postoje ozbijni problemi u statusu igrača, a pričama o bananama skrećeš pažnju sa istih i možda već unapred praviš izgovor kao eto, postigli smo dogovor oko nekih zahteva. A ono sendviči i banane, dok ćemo o redovnom plaćanju pričati neki drugi put. Plus, dodatno zvuči naivno ako je ovo klasičan spin da se masa zabavlja dok se gura nešto ozbiljnije kao taj softver. 

 

Možda je kod mene malo jači hejt zbog onih koji su sastavljali predlog, jer mi je Zagorac klasičan infleuenser. Sav je nešto angažovan, bitan, pa još kažu inteligentan, deluje da dugoročno gleda, a kad sve to razgrneš, prilično ga je teško trpeti u klubu za koji navijaš jer je na terenu... meh...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

znaći, ako bi igrao super, predlozi bi bili prihvatljiviji (:

 

poenta po meni je da nisu neki "smešni" predlozi, bilo je makar 3-4 posta sa tim opisom, nego prilično regularne stvari 

 

nešto od toga je teže ili nikako za ispuniti (eto dajem fore) a većina stavki je sasvim ostvariva 

.... 

zamislite da traže neke recovery uslove koji bi isto trebalo da budu normalni ali su nažalost nedostupni ovdašnjim klubovima : bilo bi, u moje vreme se pobijes sa lokalnom bandom da uđeš u halu, zasrafis natrag sutersku ruku na telo i ubaciš 5/8 za tri poena, iako sam tricu pretpostavljao, jer nije bila obeležena. a ne ovi milenijalci danas (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, ako ti se u firmi najviše buni i zahteva onaj koji retko isporuči ono što se od njega očekuje, bićeš kiseo prema predlozima, kakvi god da su. Pitanje kredibiliteta.

 

Sve zavisi od konteksta. Ako ti ljudima koji ne dobijaju ono što su potpisali u ugovoru prodaš priču da se boriš za njih, tražeći neke sporedne stvari (uglavnom ostvarive - verovatno nije problem obezbediti pića, banane i sendviče), onda to jeste neozbiljno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Barkley#34 said:

Znam za slučaj kod mene da je bilo mešovito cimerstvo, ali samo jednom.

 

I ja sam čitao samo tekst.

 

Avion zavisi od toga gde i kako putuješ. Često ti je vee drndanje iz BG do LJ avionom nego dobrim busem. Ok, do Bara je već druga priča, ali sam faktor udaljenosti mislim da nije presudan, pre bi trebalo gledati kombinaciju udaljenosti i praktičnosti. Ajde da kažemo da ovo može da se podvuče pod ono ''imamo jake zahteve u odnosu na realno moguće''.

 

MIslim da tvoj ili moj posao i putovanja nisu uporedivi sa ovom situacijom. Koliko znam, čak i na pripremama reprezentacije postoji cimerstvo. Ako ne smeta najvećim zvezdama koje ova zemlja ima (a neki od njih su velike face), zašto bi smetalo jednom Zagorcu?

 

Kolege su već napisale, pa da ne ponavljam:

 

Metalni

 

Dodato bih i ovo što je kolega Referent pomenuo

A takođe je i Twister detaljno i po meni precizno obradio temu.

 

.................

Pazi, ja sam prvi za podizanje standarda i uslova rada (jer je i košarka neka vrsta posla). NIsam ni pristalica toga da igrači moraju da budu tretirani kao robovi niti da glume taf gajs. Postoje ozbijni problemi u statusu igrača, a pričama o bananama skrećeš pažnju sa istih i možda već unapred praviš izgovor kao eto, postigli smo dogovor oko nekih zahteva. A ono sendviči i banane, dok ćemo o redovnom plaćanju pričati neki drugi put. Plus, dodatno zvuči naivno ako je ovo klasičan spin da se masa zabavlja dok se gura nešto ozbiljnije kao taj softver. 

 

Možda je kod mene malo jači hejt zbog onih koji su sastavljali predlog, jer mi je Zagorac klasičan infleuenser. Sav je nešto angažovan, bitan, pa još kažu inteligentan, deluje da dugoročno gleda, a kad sve to razgrneš, prilično ga je teško trpeti u klubu za koji navijaš jer je na terenu... meh...

 

 

Јел то онај што је певао "Курва умире..."?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kankkunen said:

Problem je što se doziđuje na loš temelj ... zakon o sportu, status klubova, finansiranje, pa i sama liga mora da se uredi ... i t.d.

al dobro, neću više :classic_smile:

 

ima ljudi koji su plaćeni da se bave statusom i statutima, sindikat se bavi igračima u zadatim okvirima 

 

super je sto se to pojavilo, makar kao neka rudimentarna ideja 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Znam za slučaj kod mene da je bilo mešovito cimerstvo, ali samo jednom.

 

I ja sam čitao samo tekst.

 

Avion zavisi od toga gde i kako putuješ. Često ti je vee drndanje iz BG do LJ avionom nego dobrim busem. Ok, do Bara je već druga priča, ali sam faktor udaljenosti mislim da nije presudan, pre bi trebalo gledati kombinaciju udaljenosti i praktičnosti. Ajde da kažemo da ovo može da se podvuče pod ono ''imamo jake zahteve u odnosu na realno moguće''.

 

MIslim da tvoj ili moj posao i putovanja nisu uporedivi sa ovom situacijom. Koliko znam, čak i na pripremama reprezentacije postoji cimerstvo. Ako ne smeta najvećim zvezdama koje ova zemlja ima (a neki od njih su velike face), zašto bi smetalo jednom Zagorcu?

 

 

Pazi, ja sam prvi za podizanje standarda i uslova rada (jer je i košarka neka vrsta posla). NIsam ni pristalica toga da igrači moraju da budu tretirani kao robovi niti da glume taf gajs. Postoje ozbijni problemi u statusu igrača, a pričama o bananama skrećeš pažnju sa istih i možda već unapred praviš izgovor kao eto, postigli smo dogovor oko nekih zahteva. A ono sendviči i banane, dok ćemo o redovnom plaćanju pričati neki drugi put. Plus, dodatno zvuči naivno ako je ovo klasičan spin da se masa zabavlja dok se gura nešto ozbiljnije kao taj softver. 

 

Možda je kod mene malo jači hejt zbog onih koji su sastavljali predlog, jer mi je Zagorac klasičan infleuenser. Sav je nešto angažovan, bitan, pa još kažu inteligentan, deluje da dugoročno gleda, a kad sve to razgrneš, prilično ga je teško trpeti u klubu za koji navijaš jer je na terenu... meh...

 

 

Za pitanje npr plata tuj e BAT i menadzer, tu prosto ne mogu da izgube. Ne moze covek od 190 do 220cm da putuje 10 sati  autobosm i da od njega ocekujes ne znam kakvu igru.

 

Trenutno zbog korone je mozda i najbolje po jedan, ovako mimo nje svakako dva je optimalno.

 

Sto se tice trening meni je nezamislivo da posle dobro odradjenh priprema treniras i duze, skroz je nepotrebno. Sta trenirace 4sata timski trening,onda imaju i dovoljno vremena individualno da rade ko zeli.

 

Klubovi su licemerni. Treba da se uvede mnimalni budzet tj novac koji ces potrositi u toku sezone. Ne da ti prodas ovog pa dodjes sa ovim drugim na dodjem ti ako ti zavrsim bolji klub itd...sto sad radi dosta klubova. Neki minimum minimuma je valjda 500k, mada bih ja stavio i vise. Treba postaviti neke bar minimalne standarde i onda ih izati sa situacijom.

 

Nisu oni sad neki nuklearni fizicari da mogu  u startu da kazu tacne i idealne zahteve ali za pocetak nije lose da se prica o tome a i da se uvede neki minimum kako kod igraca, tako i klubova pa sve sa sudijama koje u nizu losih sudjenja dobijaju jako male kazne.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

znaći, ako bi igrao super, predlozi bi bili prihvatljiviji 🙂

 

poenta po meni je da nisu neki "smešni" predlozi, bilo je makar 3-4 posta sa tim opisom, nego prilično regularne stvari 

 

nešto od toga je teže ili nikako za ispuniti (eto dajem fore) a većina stavki je sasvim ostvariva 

.... 

zamislite da traže neke recovery uslove koji bi isto trebalo da budu normalni ali su nažalost nedostupni ovdašnjim klubovima : bilo bi, u moje vreme se pobijes sa lokalnom bandom da uđeš u halu, zasrafis natrag sutersku ruku na telo i ubaciš 5/8 za tri poena, iako sam tricu pretpostavljao, jer nije bila obeležena. a ne ovi milenijalci danas 🙂

Šta je regularno u tome tražiti single room na gostovanju, jel hoće možda i predsedničke apartmane? Znači umesto, 7,8 soba za igrače, klub bi trebalo da plaća 15 soba. Kako očekuješ od Borca da ide negde avionom na gostovanje? Prvo bi trebalo da se dočepaju BG-a ili Niša da bi uopšte seli u avion. Ili nema treninga pre 9, i maksimalno 2 sata dnevno, videh da teretana ne spada u to, a jel spada gledanje video snimaka? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...