Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Bez obzira sto su placeni u proseku daleko vise nego ostatak gradjana i igraci su radnici i to sa vrlo ogranicenim radnim vekom. U tom smislu podrzavam ovakvo organizovanje.

Medjutim, imam utisak da je ovaj dokument vise spisak lepih zelja i pocetna tacka za pregovaranje sa klubovima.

Ali dobro, cak i nakon neminovnih pregovora naci ce se neki zajednicki jezik i dobro je da postoji neki red i pravila u tom domenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na kraju ce Unija dobiti samo ove banane... :default_coffee:

 

Mislim da su promasili sustinu - oni treba da se bave i stvarima kojima se recimo Poledica bavi u fudbalu, da na neki nacin budu glasnogovornici zastite prava igraca, tipa ako je neko lose tretiran ili ne prima platu i slicno. 

 

Ovi zahtevi su pomalo smesni, voda, energetska pica, banane, jednokrevetne sobe, sendvici i topli obrok u autobusu. 

 

Ovo za treninge - i to mi je smesno. Definisi sine to u ugovoru pa da vidis da li ce iole ozbiljan klub da te potpise. Pitam se sta bi Bogdanovic recimo rekao na ovo... a ne 2 NBA prospekta koji su podbacili, mozda bas zbog svoje neposvecenosti treninzima (ima tu i nesrece sa povredama ali...). 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MetalHead said:

 

Ovo za treninge - i to mi je smesno. Definisi sine to u ugovoru pa da vidis da li ce iole ozbiljan klub da te potpise. Pitam se sta bi Bogdanovic recimo rekao na ovo... a ne 2 NBA prospekta koji su podbacili, mozda bas zbog svoje neposvecenosti treninzima (ima tu i nesrece sa povredama ali...). 

Pa, kao, od jakih i dugih treninga se povređuju.

Ja bih pre tražio obavezno vreme za oporavak i potrebnu opremu i ljudstvo, nego takve stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno je ovo uradjeno. U toku sezone i nije realno da treninzi duze traju, ne traju bas nigde svakako. Zato se i imaju pripreme, ko hoce indidvidualno da trenira taj moze. Na ovoliki broj utakmica je to prosto nemoguce. Ovo je udarac na Megu i FMP koji igraju samo ABA i mogu da treniraju koliko hoce.  Mada tesko ce se to moci u FMP i Megi kontrolisati znamo svi zasto.

 

Uvek treba dizati standarde, sto bi neko iz Cacka putovao u Ljubljanu busom a igras neko jako takmicenje, tu dolazimo i do budzeta klubova koji minimum moraju biti 600k opravdano potrosenih para. To su u principu samo tri putovanja, ako to klubovi ne mogu, nek se ugase.

 

Jednokrevetne sobe u doba korone su sasvim normalne.

 

Meni je smesno cemu se vi cudite, ovo je odlican potez Zagorca koji jest jedan od pametnijih. Zamislite kad bi Lazic davao ideje..

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

Na kraju ce Unija dobiti samo ove banane... :default_coffee:

 

Mislim da su promasili sustinu - oni treba da se bave i stvarima kojima se recimo Poledica bavi u fudbalu, da na neki nacin budu glasnogovornici zastite prava igraca, tipa ako je neko lose tretiran ili ne prima platu i slicno. 

 

Ovi zahtevi su pomalo smesni, voda, energetska pica, banane, jednokrevetne sobe, sendvici i topli obrok u autobusu. 

 

Ovo za treninge - i to mi je smesno. Definisi sine to u ugovoru pa da vidis da li ce iole ozbiljan klub da te potpise. Pitam se sta bi Bogdanovic recimo rekao na ovo... a ne 2 NBA prospekta koji su podbacili, mozda bas zbog svoje neposvecenosti treninzima (ima tu i nesrece sa povredama ali...). 

Ovo je sustina, nikom ne smeta i svako normalan podrzava uniju igraca ako to zele ali ove neke stvari oko treninga ce biti dosta tesko implementirati tokom sezone i trenere nauciti na ovakav nacin rada + monitoring istog. U ugovorima inace sto potpisuju svi igraci nema nista od ovoga sto ovi sad traze. Dok god ta unija ima za cilj da igracima obezbjedi normalne uslove za zivot i rad, da se ispostuje placanje primanja redovno, da se izbjegne mobing sto od kluba sto od agenta, ali organizovanje treninga je vec petljanje u tudji posao, tom dinamikom uskoro ce treneri postati luksuz za ekipe vec ce sami igraci sve voditi.

Situacije gdje imas vrlo skroman talent pool kvalitetnih domacih igraca, gdje su uglavnom ti strani igraci nosioci a minutaza je uz par izuzetaka skromna domacim igracima, dodatno ih osujetis time sto im uskratis priliku da kroz trening postanu bolji i napreduju kroz sezonu samo ce jos vise da produbi ovaj problem. Svaki igrac koji je izasao i napravio karijeru van ove lige je kao glavni razlog uspjeha naveo treninge kako timske tako individualne, veliki rad i odricanje da bi se doslo na mjesto gdje su sad. Ako je cilj toga neki load management i prevencija povreda onda su se trebali fokusirati da sezona bude kraca (manji broj utakmica) kako bi imali vise vremena van sezone da se spreme, rade i napreduju, kao sto inace rade u SAD, odakle je inace sve ovo i prepisano (NBA sindikat igraca). To bi istovremeno znacilo manje para za njih pa je to klasican primjer "i jare i pare" scenarija. Ovako sve ostaje isto sto se toga tice, samo se manje trenira, jednokrevetne sobe, 4 mjesta u busu, i ceras ekipe koje inace jedva skupe pare da isplate ekipu, da te vozaju avionom iz npr Cacka do nekog Kopra ili N.Mesta. Ne mogu ni da zamislim kako bi izgledalo treniranje i da li bi stigli 1-2 da odrade tokom duple nedelje u EL za Zvezdu npr.

Na kraju ovo sa guranjem InStat platforme dok sve ekipe u ABA ligi koriste Synergy je jos jedan primjer konflikta interesa al vidjesmo ovih dana da to nije nikakva prepreka za ekipe u ABA. Najjaca stvar je sto ce ovo sve proci glatko, a nikom nista jasno nece biti 😄

 

Edited by MrTwister
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MrTwister said:


Na kraju ovo sa guranjem InStat platforme dok sve ekipe u ABA ligi koriste Synergy je jos jedan primjer konflikta interesa al vidjesmo ovih dana da to nije nikakva prepreka za ekipe u ABA. Najjaca stvar je sto ce ovo sve proci glatko, a nikom nista jasno nece biti 😄

 

Koja je poenta ovoga?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, MrTwister said:

Dosta su slicne platforme statisticke pa se na ovaj nacin oce da izadje iz price sa Synergy a da se krene sa novim u ovom slucaju InStat.

A InStat ih kao nešto sponzoriše, pomaže? Mislim na sindikat.

Link to comment
Share on other sites

Ima i ok predloga, a i teskih nebuloza. Najsmesnije mi je ovo za jednokrevetne sobe. Ako sam dobro razumeo, klub je duzan da obezbedi single room za igraca koji je clan unije, a ako nije onda ko ga sisa. Ne razumem sto bi neki klub pravio razliku izmedju igraca u zavisnosti da li je igrac clan ocigledno Miskovog sindikata . Generalno mi je skroz ok da se bore za svoj polozaj, ali treba malo biti i realan .Posli su od nba i njihovog sindikata, ali nisu uocili osnovnu razliku. Nba zvezde donose profit , prave pare vlasnicima klubova i celoj organizaciji, i onda je logicno da oni donekle mogu da diktiraju uslove i da za sebe traze deo kolaca. Igraci u Aba ne prave nista, kosarka na ovim prostorima  zivi od drzavnih para i para par entuzijasta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...