Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

14 hours ago, goldberg said:

 

Upristoji se.

 

Naravno da nisam pisao da je KLS>ABA, samo da KK Igokea radi ono sto su KLS klubovi radili pre 10 godina. Kakve veze ima Glen Davis koji se u medjuvremenu oprostio od kosarke i nije igrao nigde samo ti znas. Nijedan igrac KK Zadar nije presao u drugi klub nakon igranja za Zadar i u sred sezone, kao sto su to uradili brojni igraci KK Igokea.

 

Slucaj Wroten/Zadar je identičan ovom Igokea/Apic.

 

Davis je potpisan, trenirao sa momčadi i naprasno otisao. I to nakon debakla sa Wrotenom.

 

Yannick Franke je napustio Zadar nakon 2 mjeseca, prešao u Trento.

 

Florence, ista stvar, on je zapalio put Turske ako se dobro sjećam.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apič, Vroten i slični...

 

Toga je uvek bilo, mali klub "ulovi" nekog dobrog igrača, ovaj dobije duplo bolju ponudu i preti im ako ga ne puste. Pravno, igrač ne može ništa klubu, ali to njime ne znači puno jer ne mogu sebi da priušte da ih bojkotuje jedan od najskupljih igrača. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni Igokea izgleda kao da ima odlične veze sa menadžerima. Uvek imaju nekog odličnog igraca, a nekad i dvojicu i sad ovo dovođenje Apica je bilo iznenadjenje. Rekao bih da Igokea nije iznenađena i da je sve napravljeno u dogovoru sa menadžerom. 

Just now, quentin said:

Sjećam se kad je prije nekih pet godina Igokea potpisala onog nesretnog Stefana Nastića, koji je na kraju ipak završio u Zvezdi. Igosi se ljutili do neba.

Zanimljiva evolucija galantnosti u Laktašima, nema šta.

 

Jbg zavisi I od galantnosti gospode koja uzima igraca :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

Meni Igokea izgleda kao da ima odlične veze sa menadžerima. Uvek imaju nekog odličnog igraca, a nekad i dvojicu i sad ovo dovođenje Apica je bilo iznenadjenje. Rekao bih da Igokea nije iznenađena i da je sve napravljeno u dogovoru sa menadžerom. 

 

Jbg zavisi I od galantnosti gospode koja uzima igraca :default_coffee:

Svaki menadzer zeli klub gde bi imao otvore ugovor i gde bi mogao da izvadi igraci i preproda za pet minuta. Nije to sposbnost, vec nesposbnost po meni 🙂

Link to comment
Share on other sites

pa to, nema sanse da bi wroten potpisao za zadar ili apic za igokeu da nisu imali izlaznu klauzulu. potpisu za manji klub kao osiguranje, a onda traze nesto bolje. verovatno ta izlazna klauzula ima neko vremensko ogranicenje.

Link to comment
Share on other sites



Apič, Vroten i slični...
 
Toga je uvek bilo, mali klub "ulovi" nekog dobrog igrača, ovaj dobije duplo bolju ponudu i preti im ako ga ne puste. Pravno, igrač ne može ništa klubu, ali to njime ne znači puno jer ne mogu sebi da priušte da ih bojkotuje jedan od najskupljih igrača. 


Meni je rekao Emiliano da on zapravo nikad nije ni potpisao ugovor sa Igokeom već da je tražio izlaz i da nije bio zadovoljan tim sto mu je Octagon našao. Zato je na kraju prešao i kod Miška koji ga je naravno poslao u Podgoricu. Meni je bilo čudno prvo kad sam čuo da Octagon klijent u Podgoricu dodje al nakon ovoga sve je jasnije bilo.

Igokea saradjuje sa dosta tih agenata samo se iz sezone u sezonu mjenja agencija izgleda, uz neki dogovor da ne talasaju ako dodje neka dobra ponuda. Cak je i za Vaughna bilo ponuda tokom prošle sezone al nista konkretno se nije razvilo, na kraju je valjda dogovor bio da ostane tamo dok ne izbore opstanak.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Svakako je neozbiljno da dovedeš jakog igrača, kreneš da gradiš igru oko njega, i on se onda samo spakuje i ode.

Tako im je bilo sa Dorelom Rajtom one godine. Odigrao odlično četiri utakmice i doviđenja.

Šta je neozbiljno, ne pričamo o klubu koji ima ambicije za playoff ili naslov...

 

Nisu oni ništa gradili od njega, doveli su ga svjesni da će tu biti mjesec-dva. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MrTwister said:


 

 


Meni je rekao Emiliano da on zapravo nikad nije ni potpisao ugovor sa Igokeom već da je tražio izlaz i da nije bio zadovoljan tim sto mu je Octagon našao. Zato je na kraju prešao i kod Miška koji ga je naravno poslao u Podgoricu. Meni je bilo čudno prvo kad sam čuo da Octagon klijent u Podgoricu dodje al nakon ovoga sve je jasnije bilo.

Igokea saradjuje sa dosta tih agenata samo se iz sezone u sezonu mjenja agencija izgleda, uz neki dogovor da ne talasaju ako dodje neka dobra ponuda. Cak je i za Vaughna bilo ponuda tokom prošle sezone al nista konkretno se nije razvilo, na kraju je valjda dogovor bio da ostane tamo dok ne izbore opstanak.

 

I na kraju i on kod Miška i u Podgoricu 😄 Mislim na Vona.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

 

Toga je uvek bilo, mali klub "ulovi" nekog dobrog igrača, ovaj dobije duplo bolju ponudu i preti im ako ga ne puste. Pravno, igrač ne može ništa klubu, ali to njime ne znači puno jer ne mogu sebi da priušte da ih bojkotuje jedan od najskupljih igrača. 

Mozda jos jedan od razloga zasto sto je klub siromasniji to vise ceka kraj prelaznog roka da peca po bari sta ostane...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bushman said:

 

Slucaj Wroten/Zadar je identičan ovom Igokea/Apic.

 

Davis je potpisan, trenirao sa momčadi i naprasno otisao. I to nakon debakla sa Wrotenom.

 

Yannick Franke je napustio Zadar nakon 2 mjeseca, prešao u Trento.

 

Florence, ista stvar, on je zapalio put Turske ako se dobro sjećam.

 

Ma slucaj Apic je jos najmanje los kad pricamo o KK Igokea.

 

To da mali klub uzme nekog igraca i ne placa ga ili ga placa bedno dok ne dobije bolju ponudu se zove KLS neke 2008. i to je radio tamo OKK Beograd. Nadjite mi ijedan klub pre 2015., 2016. u ABA ligi ciji igraci su samo prelazili u bogatije klubove jer im ovi nude vise.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...