Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Iskreno ne znam kakvi su Ameri osim Wallera koji je obični nabijač statsa ali ovo ostalo i ne djeluje impresivno osim u kontekstu drvne industrije. Ili kamena s ramena.

 

Olimpija ima u rosteru tek 4-5 igrača, ne sumnjam da će oni sastaviti momčad koja će se boriti za 4. mjesto. Kao i uvijek. 😂

 

Mornar je koliko vidim zadržao kostur od 'lani' - solidna i zabavna družina.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bushman said:

Iskreno ne znam kakvi su Ameri osim Wallera koji je obični nabijač statsa ali ovo ostalo i ne djeluje impresivno osim u kontekstu drvne industrije. Ili kamena s ramena.

 

Olimpija ima u rosteru tek 4-5 igrača, ne sumnjam da će oni sastaviti momčad koja će se boriti za 4. mjesto. Kao i uvijek. 😂

 

Mornar je koliko vidim zadržao kostur od 'lani' - solidna i zabavna družina.

 

 

Igoeka je pokupila neke sasvim pristojne igrace iz regiona - Atic, Josilo, Fundic... pa sad i Apic-a. Waller dokazan u ABA ligi vec. Ostali stranci onako, Karmajkl mator=iskusan, nije bas da se naigrao neke kvalitetne evropske kosarke; a ovaj Klemons stigao iz Monaka, imao dobru minutazu i statse - zna da ima dobre % za 3p a i da udeli asistenciju. Ne znam sta su radili sa ostalim strancima iz prosle sezone (onaj jedan presao u Buducnost, a ostala 2 crnca su bila ok za Igokea nivo).

 

Mornar je pravio ekipu za Evrokup tako da su i oni lepo popunjeni. Osim Waller-a niko bitan nije otisao (jeste Markota - jer ne mogu dva brkata da imaju), a dosli su Jeremic iz FMPa, Lazic iz Primorske, jedan crnac... Ne znam sta bi na kraju sa Jelovcem - dolazi ili ne dolazi. 

 

Cedelimpija je krsh... otislo vise od pola tima, zadrzali Blazica, Hopkinsa i doveli Perija iz Mege. 

Link to comment
Share on other sites

Mornar je doveo igrace kojima ne treba lopta. Kapiram da su skontali da moraju da imaju bar dvojicu koji će da urade nešto i bez lopte. 

Lazic i Jeremic su igrači čija bi stamina na igrici bila preko 90, njihov najveći kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MetalHead said:

 

 

Igoeka je pokupila neke sasvim pristojne igrace iz regiona - Atic, Josilo, Fundic... pa sad i Apic-a. Waller dokazan u ABA ligi vec. Ostali stranci onako, Karmajkl mator=iskusan, nije bas da se naigrao neke kvalitetne evropske kosarke; a ovaj Klemons stigao iz Monaka, imao dobru minutazu i statse - zna da ima dobre % za 3p a i da udeli asistenciju. Ne znam sta su radili sa ostalim strancima iz prosle sezone (onaj jedan presao u Buducnost, a ostala 2 crnca su bila ok za Igokea nivo).

 

Mornar je pravio ekipu za Evrokup tako da su i oni lepo popunjeni. Osim Waller-a niko bitan nije otisao (jeste Markota - jer ne mogu dva brkata da imaju), a dosli su Jeremic iz FMPa, Lazic iz Primorske, jedan crnac... Ne znam sta bi na kraju sa Jelovcem - dolazi ili ne dolazi. 

 

Cedelimpija je krsh... otislo vise od pola tima, zadrzali Blazica, Hopkinsa i doveli Perija iz Mege. 

Otisao u Nipon.

Link to comment
Share on other sites

Meni ce biti bas zanimljiva CedOli zbog Golemca koji je sa ispodprosecnom Primorskom napravio haos na Jadranu prošle godine. Sada ima mnogo više novca na raspolaganju i lagano grade ekipu. Recimo ovaj Hopkins nije neka klasa, ali je igrač koji je spreman da se prilagodi ekipi i da igra od 10 do 30 minuta bez problema. 

Sto nema Marinkovića u sastavu na Aba sajtu? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MetalHead said:

Verovatno nije up 2 date spisak, mada je on presao jos zimus tamo... u februaru... nije doduse odigrao onih 2-3 utakmice posle prelaska. 

 

 

Uzeli su ga Slo ligu jer u Aba nije imao pravo nastupa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 8:26 PM, MetalHead said:

B1: Dozvoliti im da igraju a regulisati odnose. FMP i Zvezda. Kao i Miska i Mege. Sto tesko da moze bolje od ovog kako je sada, pogotovo za Misko-Mega odnos (nesto tipa da ne moze vise od 70% igraca imati istog menadzera). Moze, ali treba neko da se potrudi. Eto, isto tako moze da se kaze da ne sme jedan klub da pozajmi vise od 2-3 igraca drugom ABA klubu. 

 

 

OK, ovo je poslednji post na ovu temu jer smatram da sam ionako previse doprineo gusenju forumske teme sa ovim pricama.

 

Ja prosto necu u ligi tim koji nece imati ambicije da pobedi svaki klub koji mu gostuju, tako da se ovde razilazimo. Nikakva dodatna pravila sa pozajmicama, prosto, FMP je u vlasnistvu Nebojse Covica, on je predsednik jednog drugog kluba i treba uciniti nesto da se tom klubu zabrani da igra isto takmicenje kao i Crvena zvezda.

 

Inace, daj da napravimo saradnju i sa KK Vrsac, Mega sa KK Smederevo, a Partizan sa KK Mladost, da svi igraju ligu, em ce se forsirati klinci, em srpska kosarka cveta, koga briga za reguralnost, rezultatsku neizvesnost i ostale trice i kucine.

 

On 7/3/2020 at 8:26 PM, MetalHead said:

B2: Grobari isticu ovih 0:8 FMP-Zvezda, a ti si ovde dao malo siru sliku. I sta tu vidimo? Mega-Zvezda 0:10. Dakle, Mega je nesto jos vise od Zvezdine filijale? Eto, to je taj tip zakljucivanja. 

A cekaj, hajde da pogledamo i taj drugi par Igokea-KKP... u kojim su to sezonama igrali te utakmice? Kako je tada stajao KKP a kako Igokea, kome je vise trebala pobeda... ne moze to bas tako samo kroz 2 brojke da se posmatra. 

 

Ma Mega nije pretnja ni Zvezdi ni Partizanu.

 

Nece Mega uticati da Partizan ili Crvena zvezda zavrse na 3.,4. ili 5. mestu, to nema nikakve sanse. Prosto, niti sami imaju ikakve ambicije, a isuvise su povezani sa upravama Partizana i Crvene zvezde (a u poslednje vreme i Buducnosti).

 

On 7/3/2020 at 8:26 PM, MetalHead said:

Jasno je to sto ti meni govoris da su se favoriti cesce okliznuli u "inostranstvu", nego kod kuce. Ali to mi je nekako i logicno. Putujes, igras u hali u kojoj redje igras (FMP, Mega, KKP, KKCZ odigraju barem jos neku utakmicu u KLS jedni protiv drugih, a da ne pominjemo sto se nekada i trenira u Zelezniku). 

 

A da ne pominjemo sto je u pitanju isti sistem koji se finansira iz istog izvora?

 

Najveca korist tih klubova van Srbije je sto je u pitanju stvarno gostovanje - moras da odigras na visokom nivou da bi ubelezio vec vidjenu pobedu.

 

Kao sto i treba da bude, isto kao sto je i Mornar uradio kada je gostovala Crvena zvezda - nema vecine navijaca Crvene zvezde na tribinama u Baru kad se Mornar bori za PO.

 

On 7/3/2020 at 8:26 PM, MetalHead said:

B3: Poenta je da ne zelim da gledam ligu u kojoj igra jos neki raspali slovenacki klub ili neki makedonski ili bilo koji drugi koji ce biti ispod nivoa FMPa i Mege (a na racun izbacivanaj ova dva tima iz ABA lige). Vec smo jednom zvakali temu da li su u perspektivi bolji neki KLS klubovi od onog dna ABA lige (dakle ne sada vec ako bi se igrala jedinstvena KLS a ne ABA).

 

Ligu treba skratiti, ako treba i na 10 klubova, a Srbija ionako i nema vise od 2 profesionalna kluba.

 

Mislim, jasno mi je da SNS pumpa pare u kosarku i da moze da finansira i jos dve filijale Zvezde i jednu Partizana, kao i da mozemo da imamo jos jedan menadzerski klub, ali ja ne gledam ABA ligu da bi gledao kako napreduje karijera Rad(et)a Zagorca ni da gledam neki buduci kvalitet, hocu da gledam sto neizvesnije takmicenje, sto je i osnova profesionalnog sporta i sto treba da bude cilj projekta najbolje kosarke na ovim prostorima.

 

On 7/3/2020 at 8:26 PM, MetalHead said:

Ja bih voleo da je ABA liga mnogo jaca, ali jbg, nije. Bez FMPa i Mege bi bila jos slabija. 

 

Ma kakvi slabija.

 

Samo bi ti igraci igrali u drugim klubovima - sto ne bi Djordjevic presao u MZT, Miskovic u Krku, eno Djokovic ide u Split, Fundic igra u Igokei, a igrao je u Zadru.

 

Klubovi ABA lige bice jaci za sve ove igrace koji nisu juniori (u21), a valjda i treba da igraju Hrvati u srpskim i Srbi u hrvatskim i slovenackim ekipama.

 

FMP i Mega ionako treba da imaju samo u21 igrace i da igraju ABA2, ti klubovi ni ne trebaju da imaju ikakvih rezultatskih ambicija. Sta iko ima od njihovog 5. mesta?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Like jer je poslednji post na tu temu 😎

 

Hold My Beer GIF by The Opposition w/ Jordan Klepper

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salim se, necu...Bilo bi cool da moze da se napravi simulacija @goldbergovog i mog razmisljanja, recimo projekcija na nekih 10ak godina, mozda je i 5 dovoljno, pa da vidimo gde bi obe verzije otisle. Ja nesto cenim da bi njegova verzija dovela srpsku klupsku kosarku na nivo sadasnje hrvatske. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2020 at 8:34 PM, Green23 said:

Bold 3 - Pa ne možeš porediti FMP i klub koji je bukvalno drugi tim Porta. Zvezda ima svojih igrača u FMP-u, ali nije vlasnik tog kluba.

 

Meni je recimo ovo neshvatljivo, pogotovo kada dolazi od nekog ko deluje kao ozbiljan forumaš. Razumem kada neko troluje i sprda se ali da ozbiljno pokušavaš da dokažeš kako FMP i Zvezda nemaju nikakve veze osim što par igrača KKCZ igraju tamo..evo ne znam..bukvalno ali BUKVALNO svima u košarkakškom svetu je jasno i poznato da FMP ne postoji bez Čovića i da svaka odluka u tom klubu zavisi od tog čoveka, a taj isti Čović je predsednik KKCZ. Takav odnos ne postoji nigde drugde. Recimo ta saradnja koju KKP ima sa Mladošću iz Zemuna je na klimavim nogama i uspostavljena verovatno nekom političkom linijom. Mladost sutra može na svoju ruku da prekine taj odnos i nikom ništa. Za FMP ne postoji promil šanse da prekine saradnju sa KKCZ dokle god Čović vodi oba kluba. Jedina opcija u kojoj se to dešava je da Čovića isteraju iz CZ.

 

9 hours ago, MetalHead said:

Salim se, necu...Bilo bi cool da moze da se napravi simulacija @goldbergovog i mog razmisljanja, recimo projekcija na nekih 10ak godina, mozda je i 5 dovoljno, pa da vidimo gde bi obe verzije otisle. Ja nesto cenim da bi njegova verzija dovela srpsku klupsku kosarku na nivo sadasnje hrvatske. 

 

Sve je to OK oko zastupanja interesa srpske košarke ali se ovde radi o vrlo jednostavnoj stvari - ne mogu klub i njegova filijala da nastupaju u istom rangu takmičenja. Ne može klub čiji je vlasnik menadžer da igra isto to takmičenje.Tačka. Tu svaka rasprava i razmena argumenata staje. Besmisleno je disutovati na taj način gde se traži da zažmuriš na jedno oko na jednu takvu neregularnost zarad toga što će, u nekoj široj slici, to možda dati doprinos recimo reprezentaciji a i to je pod znakom pitanja - ova situacija sa FMP-om i Megom trenutno daje doprinos KKCZ i Mišku Ražnatoviću.

 

Kao što već rekoh, ili će se to isterati do kraja ili ćemo sutra vrlo brzo imati Mladost iz Zemuna kao KKP filijalu u ABA1 i Studentski centar kao filijalu Budućnosti, pa još i Cedevita da se poveže recimo sa Heliosom i imamo kompletan cirkus. I sve je legalno. Nema prepreka. Sve su to posebna sportska udruženja koja formalno nemaju nikakve veze sa matičnim klubovima.

 

I ne razumem zašto se priča o tome da će ti klubovi nestati sa scene ako igraju ABA2? Samo će biti tamo gde pripadaju i moći da se bave isključivo razvojem igrača a ne da glume timove za visok plasman i igranje u Evropi.

 

Što se tiče nekih drugih klubova iz Srbije ja verujem da ima potencijala da se oni pojave nego nisu imali interesa da ulažu ogromna sredstva znajući da teško mogu nešto da urade pored FMP-a i Mege. Kada bi im bio otvoren put ka ABA uključile bi se neke lokalne samouprave i neki privatnici plus bi Miško i Zvezda u tim situacijama više pozjamljivali igrače i nekim drugim našim klubovima ukoliko bi isti imali priliku da igraju ABA.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pendulum said:

 

Meni je recimo ovo neshvatljivo, pogotovo kada dolazi od nekog ko deluje kao ozbiljan forumaš. Razumem kada neko troluje i sprda se ali da ozbiljno pokušavaš da dokažeš kako FMP i Zvezda nemaju nikakve veze osim što par igrača KKCZ igraju tamo..evo ne znam..bukvalno ali BUKVALNO svima u košarkakškom svetu je jasno i poznato da FMP ne postoji bez Čovića i da svaka odluka u tom klubu zavisi od tog čoveka, a taj isti Čović je predsednik KKCZ. Takav odnos ne postoji nigde drugde. Recimo ta saradnja koju KKP ima sa Mladošću iz Zemuna je na klimavim nogama i uspostavljena verovatno nekom političkom linijom. Mladost sutra može na svoju ruku da prekine taj odnos i nikom ništa. Za FMP ne postoji promil šanse da prekine saradnju sa KKCZ dokle god Čović vodi oba kluba. Jedina opcija u kojoj se to dešava je da Čovića isteraju iz CZ.

 

 

Sve je to OK oko zastupanja interesa srpske košarke ali se ovde radi o vrlo jednostavnoj stvari - ne mogu klub i njegova filijala da nastupaju u istom rangu takmičenja. Ne može klub čiji je vlasnik menadžer da igra isto to takmičenje.Tačka. Tu svaka rasprava i razmena argumenata staje. Besmisleno je disutovati na taj način gde se traži da zažmuriš na jedno oko na jednu takvu neregularnost zarad toga što će, u nekoj široj slici, to možda dati doprinos recimo reprezentaciji a i to je pod znakom pitanja - ova situacija sa FMP-om i Megom trenutno daje doprinos KKCZ i Mišku Ražnatoviću.

 

Kao što već rekoh, ili će se to isterati do kraja ili ćemo sutra vrlo brzo imati Mladost iz Zemuna kao KKP filijalu u ABA1 i Studentski centar kao filijalu Budućnosti, pa još i Cedevita da se poveže recimo sa Heliosom i imamo kompletan cirkus. I sve je legalno. Nema prepreka. Sve su to posebna sportska udruženja koja formalno nemaju nikakve veze sa matičnim klubovima.

 

I ne razumem zašto se priča o tome da će ti klubovi nestati sa scene ako igraju ABA2? Samo će biti tamo gde pripadaju i moći da se bave isključivo razvojem igrača a ne da glume timove za visok plasman i igranje u Evropi.

 

Što se tiče nekih drugih klubova iz Srbije ja verujem da ima potencijala da se oni pojave nego nisu imali interesa da ulažu ogromna sredstva znajući da teško mogu nešto da urade pored FMP-a i Mege. Kada bi im bio otvoren put ka ABA uključile bi se neke lokalne samouprave i neki privatnici plus bi Miško i Zvezda u tim situacijama više pozjamljivali igrače i nekim drugim našim klubovima ukoliko bi isti imali priliku da igraju ABA.

 

 

Ja sam aludirao na to da ne može porediti Porto 2 i FMP, Porto 2 ne postoji bez Porta, FMP će postojati i kada Čović više ne bude bio predsednik Zvezde. 

 

Zašto je Megi mesto u ABA 2? Znači može u ABA 2, ali ne i u ABA 1? Najbolji igrači Zvezde i Partizana su uglavnom Miškovi igrači, ali nam smeta klub koji razvija njegove igrače. Od tog kluba su profitirali i Zvezda i Partizan, a i reprezentacija. Mega je izgradila svoje ime, tamo dolaze najperspektivniji mladi igrači Evrope, koji ne bi došli u Zvezdu ili Partizan recimo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pendulum ja upravo i pricam o tome da se nadje nacin da se:

Opcija 1: FMP ozvanici kao KKCZ filijala i da onda ne moze da igra ABA1. 

Opcija 2: da FMP bude samostalan (kao sto je i sada papiroloski) ali da onda ne moze da ima 10 od 15 igraca pod ugovorom sa KKCZ i da ga prakticno ona finansira (ako to hocemo onda mora opcija 1). Zato sam predlozio da to moze da se resi tako sto ce se definisati maksimalan broj igraca pod ugovorom sa jednim timom, koji sme da igra u jednom drugom timu u istom takmicenju. Pa nece moci KKCZ da ima 10 igraca u FMPu vec ce morati da prosara malo (a time moze da podigne kvalitet i ostalih klubova u ligi). Da, svestan sam da i to moze da se papiroloski resi tako sto igrac ima ugovor sa FMPom a da Zvezda ima opciju nakon svakog zavrsetka sezone (predugovor ili sta ja znam, koji ce aktivirati) ali treba onda i o takvim stvarima razmisliti i staviti ih u pravilnik da su tim maksimalnim brojem obuhvaceni i ti predugovori i opcije za narednu sezonu... If there's a will, there's a way.  

 

Za Megu je malo drugacije, nisu nicija flijala ali zbog veza sa Miskom mogu se desiti slucajevi kao sto su pominjani (da Misko nudi nekog igraca nekom klubu i uz to odigra laganije sa njima u sklopu nekog deal-a). Jbg, toga moze da bude i bez Miska. Moze Cedelimpija da kaze Krki prilikom nekog poslednjeg kola ABA lige, kada Cedelimpija treba da im gostuje, da malo "o'lade" na toj utakmici a da ce pojacati otkupnu ponudu za Krkinog najboljeg igraca koji je vidjen da sledece sezone prelazi u Cedelimpiju...  Mozda isto ograniciti koliko igraca iz jedne agencije moze da bude u jednom klubu, ali to treba dobro porazmisliti... 

Link to comment
Share on other sites

Metalni,

ništa od toga ne prolazi zato što je magistar Čović vrhunski administrativni manipulator, muljator i doktor iskrivljenog prava i zakona

koji neće prezati od tužbi i sudskih preganjanja ako se ostali klubovi slože i otera mu se FMP mezimče u ABA2.

Jedina opcija je naći modus da mora to da prihvati i da se ne tužaka po lokalu i Strazburima ali mislim da to neće ići.

Link to comment
Share on other sites

Ah da je on jedini, bilo bi lako... 🙂 

 

Ok, ako nece da ozvanici FMP kao filijalu i da ode u ABA2, onda je tu opcija 2 - da se ogranici broj igraca u FMPu pod ugovorom sa KKCZ, ne znam koliko je ok, lupio sam da imamo 10 od 15, mozda je i vise od 5 previse. I to ne vazi naravno samo za FMP+KKCZ nego za sve.

 

Iz perspektive navijaca KKCZ, to mi je prihvatljivo jer ionako tamo nema vise od 5 igraca koji imaju potencijal - ocekivali smo da ce to biti pravi razvojni tim, ali ocigledno nije. Inace ne bi igrali neki Potovi, Seslije, Radovanovici, Tejici... Da ne nabrajam ko je tu sve prosao prethodnih godina.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Ja sam aludirao na to da ne može porediti Porto 2 i FMP, Porto 2 ne postoji bez Porta, FMP će postojati i kada Čović više ne bude bio predsednik Zvezde. 

 

Zašto je Megi mesto u ABA 2? Znači može u ABA 2, ali ne i u ABA 1? Najbolji igrači Zvezde i Partizana su uglavnom Miškovi igrači, ali nam smeta klub koji razvija njegove igrače. Od tog kluba su profitirali i Zvezda i Partizan, a i reprezentacija. Mega je izgradila svoje ime, tamo dolaze najperspektivniji mladi igrači Evrope, koji ne bi došli u Zvezdu ili Partizan recimo. 

 

Kapiraš da je faktički jedina razlika između Porta 2 (ili Barselone B) i FMP-a to što ti klubovi ne kriju kroz naziv da su filijale? Postavljao je Goldberg ovde informacije o Barseloni B gde se vidi da je to formalno nezavistan klub, samo je promenio ime. Na isti način FK Partizan može da kaže da nije vlasnik FK Teleoptik iako bi ovaj drugi klub verovatno tavorio u nekoj šestoj ligi da nije Partizanove infrastrukture i igrača.

Što se tiče Mege - ovo oko ABA2 se više odnosilo na FMP (da ne može da igra u istom rangu). Za Megu nemam pojma. Kao računam mogu da igraju ABA2 zato što je niži stepen i ne obezbeđuje Evropu, ali svakako da ne mogu da napreduju dalje. Realno ne bi trebalo da igraju uopšte. Smeta da menadžer ima svoj klub iz razloga koji su više puta spominjani. Ne vidim da reprezentacija ne bi profitirala da ti igrači nisu igrali u Megi jer bi ih Miško svakako dao da se razvijaju kroz neke druge klubove.Najperspektivniji igrači dolaze tamo samo iz razloga što je to Miškova prćija pa ih on dovede tu da igraju na otvoren ugovor sa mogućnošću da zapale na prvu ozbiljnu ponudu. Sve je to lepo i simpa kada vidiš talentovane domaće i strane igrače na jednom mestu ali je jedna velika iluzija.

 

3 hours ago, MetalHead said:

@pendulum ja upravo i pricam o tome da se nadje nacin da se:

Opcija 1: FMP ozvanici kao KKCZ filijala i da onda ne moze da igra ABA1. 

Opcija 2: da FMP bude samostalan (kao sto je i sada papiroloski) ali da onda ne moze da ima 10 od 15 igraca pod ugovorom sa KKCZ i da ga prakticno ona finansira (ako to hocemo onda mora opcija 1). Zato sam predlozio da to moze da se resi tako sto ce se definisati maksimalan broj igraca pod ugovorom sa jednim timom, koji sme da igra u jednom drugom timu u istom takmicenju. Pa nece moci KKCZ da ima 10 igraca u FMPu vec ce morati da prosara malo (a time moze da podigne kvalitet i ostalih klubova u ligi). Da, svestan sam da i to moze da se papiroloski resi tako sto igrac ima ugovor sa FMPom a da Zvezda ima opciju nakon svakog zavrsetka sezone (predugovor ili sta ja znam, koji ce aktivirati) ali treba onda i o takvim stvarima razmisliti i staviti ih u pravilnik da su tim maksimalnim brojem obuhvaceni i ti predugovori i opcije za narednu sezonu... If there's a will, there's a way.  

 

Za Megu je malo drugacije, nisu nicija flijala ali zbog veza sa Miskom mogu se desiti slucajevi kao sto su pominjani (da Misko nudi nekog igraca nekom klubu i uz to odigra laganije sa njima u sklopu nekog deal-a). Jbg, toga moze da bude i bez Miska. Moze Cedelimpija da kaze Krki prilikom nekog poslednjeg kola ABA lige, kada Cedelimpija treba da im gostuje, da malo "o'lade" na toj utakmici a da ce pojacati otkupnu ponudu za Krkinog najboljeg igraca koji je vidjen da sledece sezone prelazi u Cedelimpiju...  Mozda isto ograniciti koliko igraca iz jedne agencije moze da bude u jednom klubu, ali to treba dobro porazmisliti... 

 

Opcija 1 jedina realna iako će se Čović boriti svim silama, eksel tabelama i tračevima iz kafića da to ospori, ali treba istrajati na tome.
Opcija 2 neće zaživeti koliko god se to papirološki sprovelo (verujem da i sada nema više od 5 igrača CZ zvanično u FMP-u) jer će se uvek znati da je to Čovićev klub i trebalo bi da se izvrši ozbiljna transformacija, da Čović dokaže da apsolutno nema više nikakav uticaj u FMP-u, što znamo da se neće desiti, da bi mu drugi poverovali. Jedina realna opcija je da Čović izađe skroz iz CZ i da bude evidentno da ima želju da bude konkurentan u ABA svima pa i KKCZ sa novom upravom.

Mega jeste specifična jer niko neće Mišku da se zamera. Recimo ovo za igrače druge agencije je nešto o čemu sam ja razmišljao ali ne znam kako bi se formalno sprovelo. Da li je realno da danas neki Raškovićev igrač igra u Megi?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pendulum said:

 


Što se tiče Mege - ovo oko ABA2 se više odnosilo na FMP (da ne može da igra u istom rangu). Za Megu nemam pojma. Kao računam mogu da igraju ABA2 zato što je niži stepen i ne obezbeđuje Evropu, ali svakako da ne mogu da napreduju dalje. Realno ne bi trebalo da igraju uopšte. Smeta da menadžer ima svoj klub iz razloga koji su više puta spominjani. Ne vidim da reprezentacija ne bi profitirala da ti igrači nisu igrali u Megi jer bi ih Miško svakako dao da se razvijaju kroz neke druge klubove.Najperspektivniji igrači dolaze tamo samo iz razloga što je to Miškova prćija pa ih on dovede tu da igraju na otvoren ugovor sa mogućnošću da zapale na prvu ozbiljnu ponudu. Sve je to lepo i simpa kada vidiš talentovane domaće i strane igrače na jednom mestu ali je jedna velika iluzija.

 

 

 

Ne, dolaze zato što je to mesto gde mogu da napreduju, i imaju određenu slobodu, a opet igraju jako takmičenje. Igrače koje je Mega izgurala, Partizan i Zvezda ne mogu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...