Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 minute ago, zoe Bg said:

Ne zezaj, za njega je ova uloga previse :classic_biggrin: on je tu da nahrani svoj ego predsednikovanjem i samopromocijom, zasto bi ga neko zalio kad mu je lepo, ako nekog treba zaliti to su navijaci Partizana a realno za to vas zabole, tako i treba :classic_biggrin:

Sta znam, nekako mi deluje odmoreno. Vidi se, da se ne snalazi u mulju u koji ga Covic konstanto uvlaci. A opet ne moze da cuti jer ga navijaci prozivaju. I kada pokusa da se valja sav se umaze i ispadne naivan...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Firga said:

 

Cuj pare. Daj da vidimo ko je ubacio pare u Borac.

 

Ako je Borac razvojni tim Partizana, koji se i finansira iz budzeta KK Partizan onda je i to cisto kao suza.

Samo nemamo info da je to bas tako, niti po transferima lici da je to razvojni tim Partizana. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

Ako je Borac razvojni tim Partizana, koji i finansira iz budzeta KK Partizan onda je i to cisto kao suza.

Samo nemamo info da je to bas tako., niti po transferima lici da je to razvojni tim Partizana. 

 

Srecno ti bilo sa tim dokazivanjem. Ja znam jer sam iz Cacka, sto bi ti rekao, imam info. Nemam papir da su ortaci, al nemas ni ti za Megu i FMP, jel tako. Pravno gledano. Ne ko tutka pare.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Leonard said:

Sta znam, nekako mi deluje odmoreno. Vidi se, da se ne snalazi u mulju u koji ga Covic konstanto uvlaci. A opet ne moze da cuti jer ga navijaci prozivaju. I kada pokusa da se valja sav se umaze i ispadne naivan...

Jes vala, uvatio se lošeg društva ... :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Firga said:

 

Srecno ti bilo sa tim dokazivanjem. Ja znam jer sam iz Cacka, sto bi ti rekao, imam info. Nemam papir al nemas ni ti za Megu jel tako. 

 

Pa ajde reci nam, to sto ja ne znam ne znaci da je to tako, nego samo nemam informacije da bih mislio drugacije... za dokaz nije neophodno da imas jedan papir, bitna je sustina iza koje se moze zakljuciti da u nekom poslovanju postoji ili ne postoji sukob interesa. 

 

Dakle ti mislis da izmedju Borca i Partizana postoji sukob interesa zato sto........? 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa ajde reci nam, to sto ja ne znam ne znaci da je to tako, nego samo nemam informacije da bih mislio drugacije... za dokaz nije neophodno da imas jedan papir, bitna je sustina iza koje se moze zakljuciti da u nekom poslovanju postoji ili ne postoji sukob interesa. 

 

Dakle ti mislis da izmedju Borca i Partizana postoji sukob interesa zato sto........? 

 

Zato sto su igraci odlazili na pozajmice i neki su jos tamo, sve u periodu dolaska SNSa i Ostoje u kkp. U istom periodu debelo je povecan budzet kluba sa ciljem da se ubaci u ABA ligu 1 i tako postane Partizanov FMP. To niko ne krije ovde. Ako se secas Borac je vec bio filijala, tada FMPa, sad su pristali na kkp, jer se radi o velikom klubu a i Cacak je zeljan velikih meceva.

 

U principu, Ivanovic nece dozvoliti totalnu okupaciju kao sto Zvezda ima nad FMPom, ali dopustice solidnu dozu kontrole. Sve dok bude tako, bice u ligi, kada zazele da se osamostale, ispasce iz lige jer nece imati sredstava da opstanu u njoj.

 

Ali to ce se tek pokazati, ako Ostoja ostane u kkp. Sto se tice Mege i FMPa, nema sta tu da se prica. Ne postoji klasicniji primer sukoba interesa. No pokusavam da ti kazem da ce se pokretanjem tog pitanja pokrenuti i Borac, budi siguran. A ako se pokrene to pitanje, oni i nece smeti da rade kako su planirali, Partizanu ce biti nekorisni, tako da se nece ni ulagati u njih, pa ce sami istupiti iz lige. U principu, novac diktira sve. Misko isto ako mora da se povuce iz kluba, Mega ce se ugasiti a on uzeti neki OKK Beograd, ali pitanje je i to da li ce i cemu to kad ne moze u ABA 1 ligu gde bi mogao da reklamira NBA prospekte.

 

Zakljucak, Borac bi se vratio u anonimnost ponovo, mladi igraci bi izgubili sansu da se dokazuju na iole kvalitetnijem nivou u Megi i FMPu, pa nece vise biti novih Jokica i Gudurica.

 

Edit ... a papir ko papir je sprdnja, davno su oni to pravno ispeglali, svi pomenuti.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Firga said:

 

Zato sto su igraci odlazili na pozajmice i neki su jos tamo, sve u periodu dolaska SNSa i Ostoje u kkp. U istom periodu debelo je povecan budzet kluba sa ciljem da se ubaci u ABA ligu 1 i tako postane Partizanov FMP. To niko ne krije ovde. 

 

Kada i ako postane to ce takodje biti konflikt interesa. Razvojni klub ne bi trebalo da igra u istoj ligi kao i prvi. A budzet im povecava vlast koji rukovodi svima, to je uobicajeno. I treba Borac da ima jak KK i da bude u ABA1, ali kao samostalan klub. 

 

Mene samo cudi da se hrvati nikada nisu bunili oko toga, a da inicijativu pokrece prvi komsija. Mada Sarac kaze da je to samo za medije, da nema zvanicne inicijative...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mmajstor said:

 

Kada i ako postane to ce takodje biti konflikt interesa. Razvojni klub ne bi trebalo da igra u istoj ligi kao i prvi. A budzet im povecava vlast koji rukovodi svima, to je uobicajeno. I treba Borac da ima jak KK i da bude u ABA1, ali kao samostalan klub. 

 

Mene samo cudi da se hrvati nikada nisu bunili oko toga, a da inicijativu pokrece prvi komsija. Mada Sarac kaze da je to samo za medije, da nema zvanicne inicijative...

 

Pa zato i kazem da mi se cini da Ostoja hoce da se spali ali i da druge spali sa sobom. Posle ovoga, nisam vise ni siguran kud ce Borac, ali kud se kretao je dobro poznato.

 

Inace Cacak je i dalje neko ostrvo bunta, kakvog takvog, ovde je bojkot uspeo na nivou Beograda, procentualno. Ne voli Marsal ovaj grad, bar ne toliko da bi ga finansirao pre Sloge, Metalca ili Vrsca. Ali veza sa kkp je jak argument. Bar je bila, videcemo posle ovoga sta ce se izdesavati.

 

Sto se tice hrvata, tamo se ne zna ni ko pije ni ko placa, ali rado ce se udruziti sa Ostojom samo ako je protiv nase kosarke.

Edited by Firga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Vamos Laki said:

Hahah da. Al ne secam se da je dobio trajni.

 

Sirmium je dobio trajni zbog povezivanja holokausta sa znate vec cim.

 

Ja sam voleo da ga citam, stalno je pisao preko telefona, nije jebavao tacke i zareze, i svaki post mu je bio isti, otprilike ovako : heheh esenes srbijica cigani kur bitno je da ima za parove gledaj mo samo evropu

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MetalHead said:

A Covic da trazi da se izbaci Igokea i taman se liga vrati na 12 klubova. 

 

3 hours ago, Firga said:

 

Nema dokaza ni za FMP. Pravnih dokaza. Ako cemo ovako odoka, onda Mega, FMP, Igokea i Borac u drugu ligu. Da ostane upamceno ko je to pokrenuo i ko zeli dobri nasoj kosarci.

 

Ja ne znam kada ce vama dosaditi ova prica sa Igokeom?

 

Da li je ijedan igrac Partizana ikad igrao na pozajmici u Igokei? Nije.

 

Da li je Igokea pobedjivala Partizan vise puta od 2010. Jeste i to jedno 7 - 8 puta.

 

FMP je ustvari Radnicki iz Novog sada koji je presao u Beograd, pa je stidljivo nazvan Radnicki FMP, pa samo FMP jer Coviceva sujeta ne poznaje granice. Ako je vec pristao da udje u arazman sa KKCZ, neka ugasi FMP, ali ne, sto bi, kad mu se moze.

 

Nema sta liga da se raspada, liga je propala zbog takvih kao sto su Nebojsa Covic i Misko Raznatovic kojima niko ne moze da kaze ne. Naravno, ne samo zbog njih, oni su samo kao virusi koji su iskoristili raspad imuniteta domacina, toliki da su u jednoj sezoni FMP i Mega bili na 5. i 6. mestu. Da nema DPS u Crnoj gori i Tedeskija (jer Sloveniju ne interesuje da ulazu milione u klupsku kosarku), imali bi KLS ligu.

 

Ovaj zahtev je zakasneo jedno 4-5 godina i trebalo je da glasi: "Zahtev da se ne dozvoli klubovima kao sto su KK Mega i KK FMP ucesce u ABA ligi". 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...