Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Bas me zanima kako ce ovo oko Aba lige da se resi. Ja ne vidim resenje gde bi svi ostali zadovoljni i velike su mogucnosti da neko istupi iz lige nakon odluke. 

Ja kao navijac Zvezde imam iskreno misljenje da je najrealnije da se titula dodeli Partizanu ukoliko se ne odigra Plejof, a sa druge strane nadam se da ce ova liga da se ponisti pa da cemo opet u EL😁. A sto se tice ispadanja i ulazaka iz Abe 2, tu stvarno ne znam sta ce da rade, sve i da se odigra to poslednje kolo, mnogo je tu regularnost pod znakom pitanja, dosta igraca je otislo zato sto su im istekli ugovori... Pitanje dal ce i kad ce moci stranci da se vrate iz Amerike...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mornar se sprema za play-off 🙂

 

Elem, misljenja sam da liga bez odigravanja kakvog-takvog play-off-a zapravo i nije zavrsena liga i ne moze se proglasiti gotovom. Stavlja se neki akcenat na to da je odigrano 85-87% utakmica ili kako vec, a zapravo one najbitnije nisu odigrane. Dzaba tih 80+% kad nije odigran play-off. Cak bih prihvatio i final4 pa da se ovo razresi. 

 

Takodje, nikakvo prosirenje mislim da nema smisla. Neko je lepo istakao kontradiktornost one grupe timova koji zagovaraju da se liga proglasi zavrsenom po trenutnom poretku. Ako je tako, i ako se Partizanu dodeli titula, onda po svoj logici stvari i dva trenutno najlosije plasirana tima moraju biti kandidati za ispadanje, kako je vece prema propozicijama (bese sampion ABA2 ulazi direktno, 12. iz ABA1 ispada u ABA2, a drugi finalista ABA2 igra baraz protiv 11. ekipe ABA lige). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Igor028 said:

Bas me zanima kako ce ovo oko Aba lige da se resi. Ja ne vidim resenje gde bi svi ostali zadovoljni i velike su mogucnosti da neko istupi iz lige nakon odluke. 

Ja kao navijac Zvezde imam iskreno misljenje da je najrealnije da se titula dodeli Partizanu ukoliko se ne odigra Plejof, a sa druge strane nadam se da ce ova liga da se ponisti pa da cemo opet u EL😁. A sto se tice ispadanja i ulazaka iz Abe 2, tu stvarno ne znam sta ce da rade, sve i da se odigra to poslednje kolo, mnogo je tu regularnost pod znakom pitanja, dosta igraca je otislo zato sto su im istekli ugovori... Pitanje dal ce i kad ce moci stranci da se vrate iz Amerike...

 

A zasto mislis da bi to bio slucaj?

 

Cim se prihvatilo zdravo za gotovo da rezultati postignuti na terenu nisu kljucni za ucesce u EL, prihvatilo se i da nema pravila kako se popunjava takmicenje i da o svemu odlucuje Bartomeu i bord EL.

 

Ako se ponisti sezona i u EL, sledeca krece od nule i tu Bartomeu moze da zove koga hoce, a ako se sezona ipak odigra opet ce Bartomeu odlucivati ko ulazi. Ne postoji sansa da se jedna sezona razvuce na dve pa da isti klubovi igraju i iduce sezone, to zaboravite.

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec daju naj petorke klubova da vidimo koja je to naj petorka igraca koji su stasali u ABA ligi, ne koji su u njoj igrali ili postali igraci prije njenog osnivanja.

Pokusao sam da sastavim neku listu po pozicijama

1. Dragic, Teo, Vujanic, Micic, Planinic, Ukic

2. Bogdan, ........, dalje tanko, Gudura, mozda Musa, Nedovic, Marinkovic

3. Bojan Bogdanovic, Pavlovic, Marko Tomas, Lucic, Kalinic

4. Saric, Bjelica, Novica, Dubljevic, Macvan

5. Jokic, Nurkic, Pekovic, Krstic, Veseli (da li na pet)

Ja bih uzeo: Dragic, Bogdan, Bojan, Bjelica, Jokic, mada realno fali cvrstine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogla bi moderacija da prebaci ove postove o Lesoru na odgovarajuci topik o bivsim igracima. Mali zizu ponovo kaci vesti gde im nije mesto ali kada mu stalno prolazi, zasto bi bilo sta menjao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...