Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

On 3/30/2020 at 9:31 AM, krzna said:

Ljudi, aj malo realnosti. Nece biti sporta u junu, za maj mi je, da izvinite, glupo i da komentarisem...

 

Pa otprilike postoje najave u sportskim krugovima da bi vec sredinom maja moglo da se nastavi sve. Naravno, ne zna se nista s obzirom na situaciju, ali nije nemoguce.

 

Sto se priprema tice, dosta su i dve nedelje. Svaki sportista koji drzi do sebe i koji ima odgovornost prema timu i kosarci, nece dozvoliti da se sad ugoji, oklembesi i slicno, a onih sto ce to da dozvole i sto ce timovi ko kurac da im izgledaju, nece mi ih biti zao. Pride, pripreme su kljucnije kada imas gro novih igraca, ovako ce prakticno u slicnim sastavima da se nastavi (ko zna sta ce sa ovima sto su otisli u USA da bude, ali po slovu ugovora moraju da se pojave).  

 

Tako da su sasvim dosta dve nedelje da se treneri i igraci spreme, pogotovo jer im je vecina stvari vec u malom mozgu i brzo ce da se skapiraju ponovo Beron i Lorenco, kao i Jaramaz i Mozli, itd. Pritom sam siguran i da svaki trener (Sakota excluded) ovu pauzu koristi da sprema taktiku za te utakmice, da gleda snimke, usavrsava se, tako da ce fokus ostati na kosarci.

 

Sve zavisi od toga kad ce sta da pocne, ali nisam za to da se igra sa novim timovima u avgustu. To je nepostenije nego da se napravi F4, da domacin bude KKP koji je prvi i da se do pocetka jula sve zavrsi ili u krajnjem slucaju i da se odigra taj plej-of u nekom NBA ritmu, jer su svakako pauze od sedam dana izmedju meceva previse. 

 

Naravno, ovo sve u scenariju da se zaista sredinom maja krene.

 

KLS nije steta ni da se ne odigra sa ABA klubovima. Nek se peglaju ovi isto na F4 ako ne bude vremena, ako bude vremena, nek se napravi F8 neki i  da se to po kratkom postupku zavrsi. 

 

Najgore bi bilo da se sezona koja je maltene zavrsena ponisti. Manje gora opcija od toga bi bilo i sa novim timovima da se igra u avgustu i septembru.

 

PO po kratkom postupku > F4 > Sa novim sastavima u avgustu i septembru > Ponistavanje sezone. 

 

Jbg, uvek ce neko biti ostecen, al ovo je po mom misljenju najpostenije. 

 

Edited by Markoss
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Malo je neprofesionalno da Muric i Lukovic iznose misljenja da Partizan treba da bude prvak. Tvoji timovi su i dalje u igri, ti od njih dobijas platu, nema sta da se javljas, to moze jedino predsednik ili uprava klubova.

 

Zato Mornar i Cedevita nikad i nisu bili za neke vise ciljeve, bace par miliona uzalud i to je to od njih. Partizan, Zvezda, Buducnost i to je to, ali zato u tom trouglu ima svega, nenormalnih odnosa, poremecenih saopstenja, uzasnih uprava (Ostoja = SNS, sto je uzasno).

 

KLS neka igraju finale Partizan i Crvena zvezda i tako treba svake sezone. Da vam neko kaze da cete umreti ako ove sezone titulu osvoji bilo ko drugi, da li biste se uzbudili? Ni najmanje, jer nema ni najmanje sanse za to. Vec da Zalgiris osvoji EL ili Valencia ACB, protiv toga se ne bih kladio zivotom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

Sto se priprema tice, dosta su i dve nedelje. Svaki sportista koji drzi do sebe i koji ima odgovornost prema timu i kosarci, nece dozvoliti da se sad ugoji, oklembesi i slicno, a onih sto ce to da dozvole i sto ce timovi ko kurac da im izgledaju, nece mi ih biti zao. Pride, pripreme su kljucnije kada imas gro novih igraca, ovako ce prakticno u slicnim sastavima da se nastavi (ko zna sta ce sa ovima sto su otisli u USA da bude, ali po slovu ugovora moraju da se pojave).  

Stalno si u sportu pa me malo čudi da ti napišeš ovo. Pravi profiji će paziti na ishranu, održavati kilažu, raditi vežbe i slično, ali teško da se manjak kretanja može nadoknaditi za dve nedelje. Da ne govorim o ulasku u takmičarsku kondiciju, posebno onu potrebnu za ubrzani ritam mečeva.

 

Sećam se da je u fudbalu '99. igrano finale kupa odmah nakon bombardovanja. Posle 45 minuta su svi bukvalno jedva stajali na nogama. Serija utakmica u 

 

Pendulum je već odgovorio za problem sa povratkom stranaca u zemlju, što će tek iskomplikovati situaciju.

Link to comment
Share on other sites

2 nedelje su minimum minimuma za nekakve pripreme, ali jeste pitanje koliko bi to bilo dovoljno. Neka i karantin skrate na 2 nedelje to znači da igrači moraju da budu bar mesec dana u Beogradu pre nastavka bilo kog takmičenja. Ako računamo da će ovo govno, po nekim prognozama, da traje do sredine maja nakon čega će se i dalje javljati zaraženi ali u manjem broju i život će krenuti da se vraća u normalu, mislim da ne treba očekivati da nam stranci odmah dolete već možda tek početkom juna kada budu sigurni da je bezbedno. Na to sad računajte gore pomenutih mesec dana u optimističkoj varijanti što vrlo lako može da se protegne i na 6-8 nedelja u pesimističkoj opciji i ulazimo već u jul ili čak i u avgust. Tu onda dolazimo do pitanja ugovora sa igračima koji su potpisali na godinu dana i koji ističu najkasnije do kraja juna. Da li bi oni pristali da produže na još dva meseca i žrtvuju leto za odigravanje ove završnice?

Mislim da će, kako vreme bude prolazilo, nažalost sve više biti izvesnija opcija da se završnica takmičenja odigra na jesen pre početka sledeće sezone. To nije ok opcija u kontekstu da neće u potpunosti odražavati stanje timova onakvo kakvo je bilo kada je sezona prekinuta (najviše u pogledu rostera) ali je i dalje bolja opcija od one da se sezona jednostavno poništi u stilu crva nije ni bilo. Nešto slično je već najavljeno za Fibinu LŠ.


S tim u vezi, u slučaju KKP-a, mislim da je najpametnije da se ponudi produžetak saradnje na još godinu dana svima onima koje vidimo kao nosioce, a kojima ističu ugovori. Ovaj tim nije konkurentan za EL, ali jeste dovoljan za završnicu ABA, EK ili neke potencijalne kvalifikacije za EL na jesen. Kontinuitet i uigranost će tu igrati bitnu ulogu. Ukoliko se obezbedi EL mogu da pojure u oktobru dva ozbiljnija igrača za nešto veći domet (sve pod uslovom da bude para za profesionalni sport uopšte).

Naravno palamudimo ovde bezveze dok se napolju dešavaju bitnije stvari od sporta i mislio sam da više ne pišem nakon prethodnog posta, ali ionako se ništa drugo ne dešava i bombardovani smo 24/7 vestima o Koroni pa zašto ne bismo malo mudrovali i oko ovoga da ne poludimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ako ce biti nastavka sezone, mislim da bi klubovima moralo da se da barem mesec dana priprema. sve manje od toga vodi u probleme, povrede, da ne pricamo o kvalitetu.

teoretski, ako bi se ekipe sastavile sredinom maja, sezona bi mogla da se nastavi sredinom juna, i da se odigra do kraja jula, pocetka avgusta. sto je ok. opet bi igraci imali vremena da odmore u avgustu, pa da sledeca sezona normalno krene.

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pendulum said:

Mislim da će, kako vreme bude prolazilo, nažalost sve više biti izvesnija opcija da se završnica takmičenja odigra na jesen pre početka sledeće sezone. To nije ok opcija u kontekstu da neće u potpunosti odražavati stanje timova onakvo kakvo je bilo kada je sezona prekinuta (najviše u pogledu rostera) ali je i dalje bolja opcija od one da se sezona jednostavno poništi u stilu crva nije ni bilo. Nešto slično je već najavljeno za Fibinu LŠ.

Ovo je i meni palo na pamet i uopste mi nije nerealno cak sta vise

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 21Barkley said:

Stalno si u sportu pa me malo čudi da ti napišeš ovo. Pravi profiji će paziti na ishranu, održavati kilažu, raditi vežbe i slično, ali teško da se manjak kretanja može nadoknaditi za dve nedelje. Da ne govorim o ulasku u takmičarsku kondiciju, posebno onu potrebnu za ubrzani ritam mečeva.

 

Sećam se da je u fudbalu '99. igrano finale kupa odmah nakon bombardovanja. Posle 45 minuta su svi bukvalno jedva stajali na nogama. Serija utakmica u 

 

Pendulum je već odgovorio za problem sa povratkom stranaca u zemlju, što će tek iskomplikovati situaciju.

 

kolko ti brate mračiš to je strašno,  ali strašno.

Link to comment
Share on other sites

Pojedini klubovi se uveliko spremaju za nastavak sezone!!!

 

Košarkaški klub Cibona proživljava možda najteži period od osnivanja kluba.

 

Zagrebački velikan upao je u veliku finansijku krizu zbog koronavirusa, pa je rukovodstvo povuklo radikalan potez.

Otpušten je kompletan stručni štab na čelu sa trenerom Ivanom Velićem, a bez posla ostali su još fizioterapeuti, sekretarka kluba, kao i kuvarice…

 

Sudbina igrača još uvijek nije poznata, ali izvjesno je da će i oni ostati bez ikakvih primanja dok se situacija ne stabilizuje.

Razlog ovakve odluke je i što je Grad Zagreb, zbog krize, obustavio sve isplate prema sportskim klubovima, pa tako i prema Ciboni, piše “Večernji list”.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pendulum said:

S tim u vezi, u slučaju KKP-a, mislim da je najpametnije da se ponudi produžetak saradnje na još godinu dana svima onima koje vidimo kao nosioce, a kojima ističu ugovori. Ovaj tim nije konkurentan za EL, ali jeste dovoljan za završnicu ABA, EK ili neke potencijalne kvalifikacije za EL na jesen. Kontinuitet i uigranost će tu igrati bitnu ulogu. Ukoliko se obezbedi EL mogu da pojure u oktobru dva ozbiljnija igrača za nešto veći domet (sve pod uslovom da bude para za profesionalni sport uopšte).

Mislim da je pepe pomenuo da će biti više kratkoročnih ugovora, posebno ako se bude igrao završetak sezone na jesen. Zavisiće i od novca, kao što si rekao.

 

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

kolko ti brate mračiš to je strašno,  ali strašno.

Mračim? To što očekujem da će se sezone ipak završiti? Što ne mislim da je realno da se iz perioda potpunog nekretanja pređe u takmičarsku formu za dve nedelje? Što ne očekujem da će se početi sa treninzima za metar dana (danas je početak aprila, podsećam)? Što treba vremena da se Ameri vrate i prođu kroz karantin? Šta je tačno mračno od toga?

 

Ako bi bilo ovo što Haggard kaže, puna kapa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, 21Barkley said:

Stalno si u sportu pa me malo čudi da ti napišeš ovo. Pravi profiji će paziti na ishranu, održavati kilažu, raditi vežbe i slično, ali teško da se manjak kretanja može nadoknaditi za dve nedelje. Da ne govorim o ulasku u takmičarsku kondiciju, posebno onu potrebnu za ubrzani ritam mečeva.

 

Sećam se da je u fudbalu '99. igrano finale kupa odmah nakon bombardovanja. Posle 45 minuta su svi bukvalno jedva stajali na nogama. Serija utakmica u 

 

Pendulum je već odgovorio za problem sa povratkom stranaca u zemlju, što će tek iskomplikovati situaciju.

 

Ja upravo i pricam sa aspekta sporta. Za nekog ko ce na pauzi da vozi bajs svaki dan kod kuce, da radi sve moguce vezbe koje radi i u klubu i da se zdravo hrani, telo ce mu se vrlo brzo adaptirati i na nesto jaci rezim i nece mu trebati mnogo da dosegne potpunu formu ponovo. Nije to isto kao kada igraci idu na zimovanja, letovanja, prodju Bozic i NG ili sta ti ja znam. Ovde svi treba da ostanu u pripravnosti i maksimalno treniraju. 

 

Jedino u cemu ce da zakrzlja je rad sa loptom i ekipom. Nije to bezazleno uopste, ali svaki vrhunski igrac sve te stvari vec ima u malom mozgu i samo ga treba protresti malo da sve to dodje na svoje. 

 

Eto da ne bude da sam preterao i da je dve nedelje malo, ali zaista vise od tri ne da nema potrebe, nego bi bilo kontrproduktivno, jer bi ovaj tip mini-priprema trebao da bude koncipiran drugacije od onih klasicnih. 

 

Naravno, ja sve ovo pricam ukoliko kosarka moze da se igra u junu. Ako ce sve ovo da traje do nekog avgusta, onda sam svakako za to da se prodju ful pripreme. 

 

Situacija sa bombardovanjem je bila drugacija, jbg, u svakom trenutku moze bomba da ti padne na glavu, bezanje u podrume i sta sve vec ne. Stresnija je to situacija od ove gde je neophodno samo da ne izlazis iz kuce i izolujes se potpuno. Ovde, svako ko hoce, moze maksimalno da se posveti svom telu i cak ga mozda i dovede u jos bolje stanje, jer nema stalnog putovanja, nespavanja i ostalih gluposti.

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa problema će biti svakako. Oni kojima ističe ugovor u junu nemaju ni obavezu da igraju u julu i avgustu. Neko je već spomenuo da će verovatno biti i nekih kratkoročnih ugovora sa igračima koji su već bili u rosteru čime bi se i njima dala mogućnost da biraju drugi klub nakon te završnice. S obzirom na trenutnu pauzu koja je će trajati i 2 meseca verujem da mnogi igrači neće bežati od toga da se vrate utakmicama preko leta.

E sad dolazimo do onih koji ne bi da se vrate ni po koju cenu - bilo da im je istekao ugovor pa ne žele da produže, makar na dva meseca, bilo da imaju važeći ugovor ali će se pozivati na Višu silu, da ne žele da ugroze svoj život i sl. Uz to treba imati i u vidu preporuku američkog Stejt departmenta - ako oni kažu da još uvek nije sigurno za Amerikance da putuju van SAD, većina će se tako i ponašati (mada trenutno deluje da je to zemlja koju želite da napustite što pre, bar u pogledu opasnosti od Kovida19). U tim slučajevima timovi će vršiti nekakvu doselekciju (pretpostavljam da će biti dozvoljen neki mini prelazni rok i registracija) i dovodiće se neka jeftina dostupna rešenja da popune roster.

Bilo bi zanimljivo da neko izvuče rostere KKP, CZ i KKB sa dužinama ugovora igrača i napomenama ko je ostao u zemlji/regionu a ko je zapalio.

Što se tiče Partizana mislim da su ovi igrači sigurno dostupni da odmah krenu sa treningom čim bude moguće - Jaramaz, Gordić, Zagorac, Trifunović, Tomas (ostao u BG), Veličković, Birčević, Janković plus juniori. Što se tiče ugovora rekao bih napamet da ističu Gordiću, Novici, Birči i Jankoviću ali da oni sigurno neće praviti problem da ostanu i za tu završnicu. Tomas ima valjda 1+1.

Stranci koji su otišli kući - Pejdž, Volden, Mozli, Mekadu, Reding (svakako upitan zbog povrede) i Angola (Pejnersa ne uzimam u obzir). Od njih mislim da Mozli i Volden (tako reče Ostoja) imaju višegodišnje ugovore i obavezu da se vrate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, K.Dot said:

Šta mislite o ovom predlogu da od sledeće sezone ekipe imaju samo dva stranca u rosteru tj. da one koje igraju Evropu mogu da dodaju i trećeg? 

Nedovic, Micic, Guduric, Dobric, Kalinic, Davidovac, Radanov, Ristic, Kuzmic i 3 stranca... Moze! 😁 

Edit: plus Jovic, Lazic, Dzenkins, Dangubic..  

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...