Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 hours ago, 21Barkley said:

Praviće se ugovori za novu sezonu, igraće se košarka i od jeseni, valjda. Jeste da je na prvi pogled šašavo da se sezona igra u jednom sastavu a kraj iste možda u potpuno drugom ali tako je kako je.

Nije ni to najveći problem, ali onda igrači ulaze u novu sezonu sa dve do tri ned priprema, što znači 10 meseci najvećih napora, mnogi to neće fizički izdržati.

Link to comment
Share on other sites

Bez brige, bice nova pandemija jesen-zima, imace tad pauzu :classic_dry:

 

El f8 (ako se dobro secam 6 ekipa je maltene sigurno bilo za top 8, dakle pre toga mini turnir 7-10 ili 7-12, ne znam koliko jos ekipa ima realne sanse za prolaz), ec f8, svako takmicenje se igra na samo jednom mestu bez publike.

 

Posle toga aba, obavezno poslednje kolo, ako moze po, obe serije best of 3, ako nema prostora onda f4.

 

Ako bi sve krenulo 15. maja zavrsilo bi se max do 15. juna.

 

Ponistavanje sezona gde je odigrano 80% utakmica je glupo, iako ovaj najvazniji deo sezona ce biti sve samo ne normalan nastavak posle prekida, bas teski restart, pride bez publike.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Green23 said:

Nije ni to najveći problem, ali onda igrači ulaze u novu sezonu sa dve do tri ned priprema, što znači 10 meseci najvećih napora, mnogi to neće fizički izdržati.

Mislim da se ne razumemo. Moja ideja je od početka slična ovom što je krzna izneo - da nastavak sezone počne u oktobru, eventualno u septembru, ako se ovo završi do npr. juna. Igra se mesec-dva, koliko treba, a od decembra-januara počne sezona 2020/21. Kada se bude videlo koliko je vremena na raspolaganju znaće se i koja je izvodljiva opcija za organizaciju kraja ove i načina igranja sledeće sezone.

 

Igrači sad imaju neočekivano dodatno vreme da se oporave i odmore. Letnje aktivnosti su takođe otkazane, biće vremena i za dodatni odmor, pripreme i ulazak u takmičarsku formu. Naravno, ako ovo čudo potraje sve navedeno pada u vodu ili se dodatno odlaže.

 

Nisam pravnik ali mi se čini da je opcija poništavanja cele sezone (crva nije ni bilo) prilično problematična. Tj, lakše je proglasiti da se sezone ne završavaju.

 

Ako se poništi sezona to izaziva mnogo posledica: Kupio sam sezonsku/pojedinačnu utakmicu a ti mi kažeš da se nije ni igralo - vrati mi novac. Ako sam ti dao novac da nosiš moju marku opreme ili reklamu a to se nije ni desilo (jer je sve poništeno) onda ćeš da tu obavezu ispuniš u narednoj sezoni za dž ili ćeš da vratiš pare. Ako plaćaš deo plate igraču u zavisnosti od učinka, možeš da tražiš novac nazad jer učinka nije ni bilo. I još trista sličnih stvari i odnosa koji mogu da budu rezultat poništavanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@21BarkleyJa ne vidim problem da se negde krajem juna odigra F4 pred praznim tribinama i to je to. Može se testirati 20 ljudi iz timova i odigrati meč, u te dve nedelje maksimalni karantin svih timova učesnika. Što se tiče EL i EC, ne znam kako će rešavati, ali ni tu F8 ne bi bio problem organizovati u istim uslovima u kojima sam naveo. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 21Barkley said:

Da bi se igralo krajem juna igrači bi trebalo da počnu sa pripremama i redovnim treninzima bar mesec i po ranije, početkom maja. Plus bi trebalo igrati i neke pripremne utakmice.

 

Koliko se to tebi čini realnim u ovom trenutku?

Meni se čini realnim da bi to moglo da bude sredinom maja, početak juna

Link to comment
Share on other sites

Meni brat upravo priča da su 99 posle bombardovanja jedni bili da se ocene ne zaključuju bez 4. pismenog iz matematike, integrala, Ane Karenjine, herbarijuma, kapitulacije u 2. svetskom ratu, nervnog sistema sisara, prirodnog bogatstva Severne Amerike...

Kaže pola bilo da se školska godina završi preko leta, a pola da se poništi godina i sve opet od septembra.

Sad čekam da čujem šta se zapravo desilo i kako su učenici, roditelji i nastavnici reagovali...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Laki Six said:

A ti si ga ubedjivao da je najpravednije da se ocene zakljucuju prema tome ko je najvise puta dizao dva prsta na casu iako taj mozda nece poloziti odlicno na kraju godine? 

Valjda se konačna ocena zaključuje na osnovu ocena dobijenih tokom cele godine. 😀

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Cooper said:

Meni brat upravo priča da su 99 posle bombardovanja jedni bili da se ocene ne zaključuju bez 4. pismenog iz matematike, integrala, Ane Karenjine, herbarijuma, kapitulacije u 2. svetskom ratu, nervnog sistema sisara, prirodnog bogatstva Severne Amerike...

Kaže pola bilo da se školska godina završi preko leta, a pola da se poništi godina i sve opet od septembra.

Sad čekam da čujem šta se zapravo desilo i kako su učenici, roditelji i nastavnici reagovali...

Jedno od najmasovnijih ako ne i najmasovnije deljenje ocena sakom i kapom, misteriozno su dvojka i kec davali zakljucno 3 a dve trojke davale zakljucno 4.... eee tako i ja postadoh odlican djak

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ranzo said:

Jedno od najmasovnijih ako ne i najmasovnije deljenje ocena sakom i kapom, misteriozno su dvojka i kec davali zakljucno 3 a dve trojke davale zakljucno 4.... eee tako i ja postadoh odlican djak

Ti si do tada učio zbog znanja, a ne zbog ocena. A onda su došle i ocene.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

 

Bolje poredjenje je da se otkazu prijemni za fakultete i da upisuju studente samo na osnovu uspeha u skoli.

I onda na budzet na mat faks upadne neko iz Ekonomske tipa trgovinski tehnicar jer je imao bolji prosek od nekog iz matematicke gimnazije...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...