Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Pripreme obično počinju sredinom avgusta, treba igračima omogućiti bar 3 nedelje odmora, znači da sve mora da se završi do negde 20.7.

 

I to samo u slučaju da odlože kvale i OI.

 

Do tog 20.7. treba odigrati 20ak utakmica, bar 2 ili 3 nedelje treninga i da putnici odleže izolaciju od bar 14 dana.

 

Tako da ono.

 

A doktori u EU i SAD se trude da pandemiju razvuku na što duži period kako bi svi dobili adekvatnu negu.

Edited by Cooper
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne postoji nikakva logika da ako se sezona ne nastavi bude dodeljen trofej bilo kome. Jednostavno, PO je vrlo važna stvar i niko nije mogao da računa sa ovim, niti je to moglo da se predvidi ili spreči, u suprotnom, sve ekipe bi se ponašale bitno drugačije i fokus stavile na regularnu sezonu, što nema nikakvog smisla. 

 

Ono što vidim kao rešenje je da sledeće sezone ekipe krenu sa poenima koji bi se preneli iz ove, npr. KKP kreće od nule, a sve ostale ekipe iz proporcionalnog minusa u odnosu na KKP.

 

Što se tiče EL, ne vidim mogućnost da se izbegne neki kvalifikacioni turnir, ukoliko se ova sezona ne okonča. Isti princip kao gore primeniti i na evroligu, Efes na nuli, ostali iz nekog minusa, uključujući i novajlije.

Nego logika je da izgubis dve sezone, a odigrao si skoro celu sezonu koju neces da priznas posto nisi ti prvi ..

Zavrsice se utakmicama ili ovim poretkom na tabeli, prosto ne moze drugacije. To o resetu takmicenja i da se pocne u sledecoj sezoni je bas los i smesan potez iz milion razloga.

 

Za EL i kvalifikacioni turnir takodje. Prosto Djordi to resava bez problema, nema tu mnogo nedoumica i to se resi na jednom sastanku. Klub bi zbog kvalif turnira morao skroz da promeni koncept priprema, ulaganja i ko zna koliko jos stvari..EL nema potrebe da rizikuje oko toga nekim turnirom, prosto ce doneti odluku za pet minuta i kraj price. 

 

Ipak treba sacekati da se vidi kuda ovaj virus vodi.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pavaroti said:

Ipak treba sacekati da se vidi kuda ovaj virus vodi.

Ovo je u osnovi svih špekulacija.

 

Pade mi na pamet još jedna opcija, ukoliko se ovo završi do npr. juna-jula -  pripreme se odrade normalno, pa se odigra završetak svih liga u periodu npr. septembar-novembar a onda, nakon kraće pauze kreće naredna sezona, u skraćenom formatu. To bi, naravno, tražilo dodatnu kreativnost oko raznih ugovora, problema oko ispadanja i još trista nešto, ali ne bi remetilo normalne cikluse. Posle ovih pauza, često i bez treninga, nemam pojma kako da se igrači i klubovi vrate u takmičarski ritam za par nedelja da bi recimo u junu-julu odigrali kraj sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Pavaroti said:

Nego logika je da izgubis dve sezone, a odigrao si skoro celu sezonu koju neces da priznas posto nisi ti prvi ..

Zavrsice se utakmicama ili ovim poretkom na tabeli, prosto ne moze drugacije. To o resetu takmicenja i da se pocne u sledecoj sezoni je bas los i smesan potez iz milion razloga.

 

Za EL i kvalifikacioni turnir takodje. Prosto Djordi to resava bez problema, nema tu mnogo nedoumica i to se resi na jednom sastanku. Klub bi zbog kvalif turnira morao skroz da promeni koncept priprema, ulaganja i ko zna koliko jos stvari..EL nema potrebe da rizikuje oko toga nekim turnirom, prosto ce doneti odluku za pet minuta i kraj price. 

 

Ipak treba sacekati da se vidi kuda ovaj virus vodi.

 

Moj predlog nema veze sa tim ko je prvi, isto to bih tvrdio i da je Zvezda prva. Jednostavno, takmičenje nije završeno. Nije čak ni blizu raspleta, jer zna se šta je PO a šta dranje nekih timova u teškoj finanskijskoj dubiozi tokom regularne sezone. 

 

Znam da će Jordi lagano rešiti za sledeću sezonu kao i do sad, ko mu ponudi više keša (ja sam čak čuo priču da je Žvalonja "obezbedio" sredstva iz naših džepova da i KKCZ i KKP igraju EL sledeće sezone, al je ova korona sve poremetila), ali ponudio sam predlog koji u mojoj glavi izgleda fer. Igrači svakako neće igrati neko vreme, pa jebiga, situacija je grozna, nema jednostavnih i bezbolnih rešenja.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, pricamo o necemu krajnje nebitnom. Malo se navijaci tripuju tamo/vamo, ali u osnovi koga bre zabole sta ce da bude sa jednom ili dve sezone u profi sportu koji je ionako jedna kolosalna sramota za sva drustva, a posebno Ameriku, u pogledu nevidjenog raslojavanja pre svega. Organizaciono NBA je bolja od vecine drzava, ali to je sporedno.

 

Sve je moguce i sve je prihvatljivo. I da prosto otkazu sva takmicenja, kazu cuveno ebi-ga i kreci od nule. Ili da odigraju neke brzopotezne turnire ukoliko bude prostora, mada su to sve uglavnom sumanute ideje uzimajuci u obzir tempo zaraze, ljudskih gubitaka i ukupne drustvene atomsfere.

 

Kome ce posle hiljada mrtvih i totalnog rasula u Italiji ili Spaniji biti do kosarke, cak i za dva meseca? Koji ce tim moci da se okupi i pocne da trenira? Nece biti iste pocetne pozicije za Italijane i Turke - verovatno ni blizu. Pauza od dva meseca bez treninga je ekvivalent novoj sezoni. Zavrsavati je bez treninga je podjednako bezveze kao i za zelenim stolom.

 

Sta god da odluce bice ok, nema tu prisivanja etiketa. Samo maloumnici ce se nesto posebno koprcati, buniti, itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Moj predlog nema veze sa tim ko je prvi, isto to bih tvrdio i da je Zvezda prva. Jednostavno, takmičenje nije završeno. Nije čak ni blizu raspleta, jer zna se šta je PO a šta dranje nekih timova u teškoj finanskijskoj dubiozi tokom regularne sezone. 

 

Znam da će Jordi lagano rešiti za sledeću sezonu kao i do sad, ko mu ponudi više keša (ja sam čak čuo priču da je Žvalonja "obezbedio" sredstva iz naših džepova da i KKCZ i KKP igraju EL sledeće sezone, al je ova korona sve poremetila), ali ponudio sam predlog koji u mojoj glavi izgleda fer. Igrači svakako neće igrati neko vreme, pa jebiga, situacija je grozna, nema jednostavnih i bezbolnih rešenja.

 

op op

 

 

Quote

Izvršni direktor Evrolige Edvard Skot rekao je ekskluzivno za Sport Klub da postoji mogućnost da ABA liga naredne sezone ima i dva predstavnika u elitnom takmičenju.

 

KK Partizan NIS

Jadranska liga je ostala bez direktnog plasmana u Evroligu, ali je naglašeno da će jedna od tri specijalne pozivnice biti rezervisana za njenog predstavnika, uz određene uslove. Ipak, pošto je Partizan i dalje u igri za plasman u finale Evrokupa, pošto je sezona stopirana zbog koronavirusa, postavlja se pitanje šta će biti ako 'crno-beli' stignu do same završnice.

Pravila licenciranja Evrolige za sezonu 2020/2021. uključuju tri specijalne pozivnice, a jedna od njih rezervisana je kao prioritet za prvaka ABA lige. Ako šampion ABA lige nije Partizan, a Partizan bude šampion ili vicešampion Evrokupa i tako se direktno plasira u Evroligu za 2020/2021, postoji mogućnost da sledeće sezone dve ekipe iz Jadranske lige učestvuju u Evroligi”, rekao je Skot za Sport Klub.

Skot je istakao da se plan Evrolige ne menja, uprkos tome što se ne zna kada će se takmičenje nastaviti, ali je svestan da će možda biti određenih promena.

Suočeni smo sa vrlo fluidnom situacijom. Na dnevnom, sada čak i na nivou jednog sata, pojavljujuju se nove informacije. Na osnovu toga, donose se odluke u vezi sa našim takmičenjima. Naš trenutni plan jeste da održimo fajnal-for Evrolige u Kelnu u ranije planiranom datumima. Ipak, ako bude potrebno, tu temu ponovo ćemo otvoriti u zavisnosti od razvoja situacije sa koronavirusom na evropskoj teritoriji”, istakao je Skot i dodao, “Trenutno ne razmatramo otkazivanje Evroliginih takmičenja. Naš cilj jeste da na ovaj ili onaj način dobijemo šampione Evrolige i Evrokupa, na koji god to bilo način. Takođe, naši pravilnici ne uzimaju u obzir modifikacije postojećih formata takmičenja. Zato ćemo, u zavisnosti od razvoja situacije, sesti za sto zajedno sa klubovima i doneti odluku kako će se tačno i gde sezone završiti”.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 21Barkley said:

Ovo je u osnovi svih špekulacija.

 

Pade mi na pamet još jedna opcija, ukoliko se ovo završi do npr. juna-jula -  pripreme se odrade normalno, pa se odigra završetak svih liga u periodu npr. septembar-novembar a onda, nakon kraće pauze kreće naredna sezona, u skraćenom formatu. To bi, naravno, tražilo dodatnu kreativnost oko raznih ugovora, problema oko ispadanja i još trista nešto, ali ne bi remetilo normalne cikluse. Posle ovih pauza, često i bez treninga, nemam pojma kako da se igrači i klubovi vrate u takmičarski ritam za par nedelja da bi recimo u junu-julu odigrali kraj sezone.

Nema sanse da se tako igra,najvise zbog toga sto si i sam istakao a to su ugovori. Sve je jako prosto ako Korona ne bude dala da se igra. Ne treba se mnogo opterecivati ovom sezonom, prosto ovo je nesto nasta niko iz sportskog sveta nije mogao da utice.

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Moj predlog nema veze sa tim ko je prvi, isto to bih tvrdio i da je Zvezda prva. Jednostavno, takmičenje nije završeno. Nije čak ni blizu raspleta, jer zna se šta je PO a šta dranje nekih timova u teškoj finanskijskoj dubiozi tokom regularne sezone. 

 

Znam da će Jordi lagano rešiti za sledeću sezonu kao i do sad, ko mu ponudi više keša (ja sam čak čuo priču da je Žvalonja "obezbedio" sredstva iz naših džepova da i KKCZ i KKP igraju EL sledeće sezone, al je ova korona sve poremetila), ali ponudio sam predlog koji u mojoj glavi izgleda fer. Igrači svakako neće igrati neko vreme, pa jebiga, situacija je grozna, nema jednostavnih i bezbolnih rešenja.

Ipak, zavrsen je veci deo sezone, moze se resiti na taj nacin. Kao sto kazes, uvek ce neko biti ostecen. Sizoje je uspeo da svede Srbiju bukvalno na dva kluba...jezivo sta radi  sta ljudi dopustaju.

Link to comment
Share on other sites

Sa zivotnog stanovista slazem se sa @Isiah.

Pa opet nekako treba okoncati ova takmicenja, cisto da bi se jednog dana moglo poceti opet, a postoje i neke pravne posljedice necinjenja. Takodje, treba i vrednovati nekako ovo sto je do sada u ovoj sezoni uradjeno. 

 

Po meni bi solomonsko rjesenje bilo da se Partizan proglasi sampionom regularne sezone (sto i jeste), da se zbog vise sile otkazuje plej of. Neki nacin kvalifikacija u evrokupove bi bio organizovan pred pocetak naredne sezone, kao i plej aut/in, bilo kroz kup ili turnirski sistem. Superliga je valjda vec otkazana (ili ako nije treba je otkazati) i to.bi bio osnov da se ugovori igraca do kraja sezone smatraju nevazecim. Klubovima bi to znacilo, a igracima bi trebalo solidarno obezbjediti priznavanje "radnog staza" i privilegija koje iz toga proisticu.

Edited by laki pepe
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hipoteticki nastavak sezone posle mesec ili vise dana bez treninga (posto je i to zabranjeno izmedju ostalog) ce svakako biti problem generalno, evo i misljenja onih koji taj eventualni scenario treba da sprovedu u delo 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je veoma interesantna tema, kako odrzati/poboljsati formu igracima tokom pauze u ovakvim uslovima. Pogotovo ako se ima u vidu da je jedna od opcija brzinsko zavrsenje sezone, zgusnut raspored i/ili turnirsko takmicenje. Ako su klubovi dobro organizovani, da obezbijede idealne mogucnosti za individualne treninge igracima, uz odredjenu dozu discipline i pracenja programa, ovo lako moze da bude sampionska prekretnica i adut kod organizovanijih ekipa.

 

Timski treninzi jesu problem, ali na tom levelu se mogu lako organizovati online timski sastanci, skauting, priprema za konkurentske ekipe, razmisljanje o nekim taktickim rijesenjima itd. Bas je potrebno nesvakidasnje outside the box razmisljanje. Moraju se igraci psiholosko opteretiti sportskim stvarima, i tako odvratiti paznju od trenutnog problema za koje individualno nemaju rijesenja, i depresivnog samosazaljenja. U zdravom tijelu, zdrav duh 😉

Kako bi bilo super viditi neku Cinderella pricu underdog-a, da dodje i izdominira na kraju sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Princeton21 said:

Ovo je veoma interesantna tema, kako odrzati/poboljsati formu igracima tokom pauze u ovakvim uslovima. Pogotovo ako se ima u vidu da je jedna od opcija brzinsko zavrsenje sezone, zgusnut raspored i/ili turnirsko takmicenje. Ako su klubovi dobro organizovani, da obezbijede idealne mogucnosti za individualne treninge igracima, uz odredjenu dozu discipline i pracenja programa, ovo lako moze da bude sampionska prekretnica i adut kod organizovanijih ekipa.

 

s tim da se ne zna do kad će ovo da traje  pa onda kako u tim uslovima da se spremaš za bilo šta,  a pogotovo ovde na balkanu i u Srbiji, a nešto ne verujem da je Cg na nekom višem stupnju razvoja...  pri tom glavu na panj stavljam da se stranci neće vraćati za kraj sezone nema greške, iskoristiće ono neku klauzulu u uvogovoru ili šta već...

ovo ima smisla razmišljanje u nekim ozbiljnim državama u zemlji Srbiji, traba razmišljati da ima što manje mrtvih...  a po upisima na temi vidim da se ne dobacuje dotle, nego lepo vreme život ide dalje raspust dobro dodje...  treba se spremati za Evro takmičenja i slične munje.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

s tim da se ne zna do kad će ovo da traje  pa onda kako u tim uslovima da se spremaš za bilo šta,  a pogotovo ovde na balkanu i u Srbiji, a nešto ne verujem da je Cg na nekom višem stupnju razvoja...  pri tom glavu na panj stavljam da se stranci neće vraćati za kraj sezone nema greške, iskoristiće ono neku klauzulu u uvogovoru ili šta već...

ovo ima smisla razmišljanje u nekim ozbiljnim državama u zemlji Srbiji, traba razmišljati da ima što manje mrtvih...  a po upisima na temi vidim da se ne dobacuje dotle, nego lepo vreme život ide dalje raspust dobro dodje...  treba se spremati za Evro takmičenja i slične munje.

 

Pa koliko god da traje, bolje imati bilo kakav plan nego nikakav. Jasan sestomjesecni plan, sastavljen od drugih mikro-planova, koji ce se korigovati kako se situacija bude odvijala. U tvom primjeru, ako se stranci nece vracati, beneficirace ekipe koje imaju najvise domacih igraca nosioca i oni koji budu najprofesionalnije odradili ovu pauzu.

 

Moj se post nije odnosio samo na ABA ligu, nego pristup problemu sa sportskog aspekta generalno. Kao profesionalni sportista mozes ovu pauzu da iskoristis u svoju korist, jer ranije nikad nisi imao priliku da u peak-u sezone imas pauzu za regenerisanje tijela, rehabilitaciji povreda, ispravljanju/poboljsavanju nekih aspekta u igri, fizicke spreme itd. A mozes i da budes couch potato, sazaljevas se na sudbinu kletu, i bunis se jer su ocekivanja od atleta da budu roboti. U ovakvim situacijama isplivaju na povrsinu igraci koji zive sport, njihova radinost, organizacija, disciplina. Dok talentovani igraci sto vole u slobodno vrijeme da pripaljuju joint na klupici ce ostati dole u mulju.

 

Odnosi se na klubove takodje. Oni organizacije bez, sto kupuju gotove proizvode, mijenjaju igrace kao na traci, bez jasnog plana i programa ce se patiti. Oni drugi koji sa jasnom hijerarhijom u organizaciji, jasnom dugorocnom vizijom, strucnim ljudima u svim poljima ce izaci iz ove situacije spremniji na izazove. Npr. ekipe kao FMP/Mega sa mladim igracima u punoj snazi, ako nastave po jasnim individualnim programima, se mogu vratiti u fantasticnoj formi za KLS i docekati sljedecu sezonu u veoma povoljnim okolnostima. Odnosi se i na EL klubove.

 

Neka se svako bavi onim sto najbolje umije, uvazava savjete strucnih lica, a uz to pokusa da izadje sto je moguce bolji iz ovog kriznog perioda. Trebaju sportisti da razmisljaju dugorocno, kako da ostanu u formi, izbore se za nove nadolazece ugovore, ili ako su trenutno pod duzim ugovorom, kako da ispostuju poslodavca sto profesionalnije moguce.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Isiah said:

Izuzetan post princetone.

Sjajan post, zaista. Pritom, nije ograničen samo na sport nego može da se primeni u raznim oblastima i profesijama. Drugim rečima,  idealan savet za svakog kome ne budu ugroženi egzistencija ili zdravlje a imaju viška vremena. Počevši od toga da se spremi ili preuredi stan/kuća/imanje, nauči spremanje novog jela, provede vreme sa decom i nauče se nečem korisnom, do toga da se čovek profesionalno unapredi. To ima i dobar psihološki efekat.

 

Nažalost, mnogi među nama će biti u problemu kako da obezbede novac ili hranu za danas i sutra, ali za sve ostale mogućnosti za napredak su velike, čak i u ovakvim okolnostima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 21Barkley said:

Sjajan post, zaista. Pritom, nije ograničen samo na sport nego može da se primeni u raznim oblastima i profesijama. Drugim rečima,  idealan savet za svakog kome ne budu ugroženi egzistencija ili zdravlje a imaju viška vremena. Počevši od toga da se spremi ili preuredi stan/kuća/imanje, nauči spremanje novog jela, provede vreme sa decom i nauče se nečem korisnom, do toga da se čovek profesionalno unapredi. To ima i dobar psihološki efekat.

 

Nažalost, mnogi među nama će biti u problemu kako da obezbede novac ili hranu za danas i sutra, ali za sve ostale mogućnosti za napredak su velike, čak i u ovakvim okolnostima.

 

Ovo se moze uvek, malo po malo, ako se ima volje.

 

Oni koji nemaju volje u normalna vremena, nece imati ni sad. Samo ce se osecati depresivno ili ce postajati sve nervozniji.

 

Vracam se na temu, apsolutno sam protiv F4 u Beogradu. Buducnost je zavrsila sezonu na poziciji 2 i nije fer da igra protiv Zvezde u Beogradu. PO je zato mnogo postenije resenje, da nam se ne bi ponavljala situacija da Partizan koji je zavrsio na trecem mestu u Beogradu igra protiv Cedevite koja je zavrsila na drugom mestu, 2014. godine.

 

Sezonu ponistiti u slucaju veceg haosa, u slucaju da moze da se nastavi, nastaviti u junu/julu sa PO.

Link to comment
Share on other sites

Sezona mora da se završi, da li za zelenim stolom ili na parketu u zavisnosti od situacije, ali šampioni i učesnici u evro takmicenjima da se odrede po ovogodišnjim igrama. Ukoliko ne bude mogućnosti da se reši na terenu, onda je tabela merilo. 

 

Više od 70 posto sezone je prošlo i manje vise su poznati favoriti u svim većim ligama i bilo bi bezveze da na kraju bude puj pike ne vazi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Koji ucesnici u evro takmicenjima kad shampion aba lige nema direktan plasman u EL. Kakav crni zelen sto. Ima jos jedno kolo samo da se odigra. Posle toga moze i F4 ili da se smanji prolaz na 2 pobede.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Ljudina Branko! Ljudski zivoti su najbitniji, a ne necije ambicije.

 

Quote

"Tu se sada otvara pitanje kako to uraditi. Da li po sadašnjem plasmanu ili da se ova godina poništi, to ne znam i nije moje. Znam da će neko reći da ovo pričam zato što smo mi na trećem mestu, ali i da sam na prvom, mislim da je najpoštenije da se ovo poništi. Pa, da kad sve ovo prođe, od septembra krenemo od nule, da vidimo šta i kako. Ponavljam, ne kažem to zato što smo treći. I da smo mi trenutno prvi, isto bih razmišljao", rekao je Lazić za "Žurnal".

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...