Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

7 hours ago, Pavaroti said:

Dok ne ubace minimalni budzet i manji broj registrovanih igraca. Tacnije da nema prelaznog roka od Decembra za ABA sve je to dzabana. Trange frange, zar neko misli da ce Misko ispasti? 

 

FMP i Megabi morali biti izbaceni. Mora se nekako uvesti red, ko ispadne taj je ispao i nema spasa za njega.

 

Split, sarajevo bi mogli. Sta su Laktasi? Bizon nece da da Banjaluci aba ligasa. Trebali bi kao EL da se ukljuce veci centri. Gostovanja u Kopru, NM, Laktasima, Zelezniku i kod  Zalizanog su jadna..Split, Novi Sad, Sarajevo, Sibenik, Cacak...itd..ovo je jad i beda od lige.

 

Misku dodje igrac za jedan mec i uvali ga dalje...😭😭😭😭 resio stvari, da nije zatvorio, ne bi ga dao...i to sve za dzabe..

 

Ima u toj skupstini neko normalan? 

Banjaluka neće imati aba ligasa dok god Dodik vlada. Jedino da uzme Borac kao što je uzeo u fudbalu, postavi nekog drugig sestrića na čelo kluba ali od toga nema ništa jer onda guši svoju Igokeu. Borac je upravo uništen dok su na njegovom čelu bili ljudi iz vlasti da bi se otvorio put Igokei. I da, pamti Mile skandiranja u Boriku.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baron23 said:

Od informacija koje ja imam, ideja lige i jeste upravo ta, ko je ispao, da je zaista i ispao, čak i u slučaju eventualnog odustanka Primorske od ABA lige. 

 

Prelazni rok je jako kompleksna tema, ali čak ni ovo dovođenje igrača na jedan meč nije protivno pravilima. 

 

Često čitam da se pominju neki ex košarkaški centri, ali ja više nemam snage ni da se smijem toj utopističkoj ideji, u krajnjoj liniji niko im ne brani da se izbore za plasman u ABA ligu, evo npr. Primorska bez velikog budžeta, bez tradicije, na terenu izborila ABA ligu, ne znam ko brani Bosni, Splitu, Šibeniku, Čačku....

Brani im politicka bagra, kao i u Srbiji za Vojvodinu, Hemofarm itd...prost odgovor..

Link to comment
Share on other sites

Partizan (15-4): Krka (g), Mega (d), Cibona (g)

Buducnost (14-5): Mornar (d), Cedevita (g), FMP (d)

 

Borba za 1. mesto. Buducnost ima sansu ako Partizan bude kiksnuo u Novom Mestu, sto nije nemoguce jer ce Krki trebati pobeda. Problem za njih je sto Partizan ima mnogo laksi raspored i mogucnost da znacajno popravi kos razliku.

 

Crvena zvezda (12-7): Cedevita (d), FMP (g), Zadar (d)

Mornar (12-7): Buducnost (g), Krka (d), Mega (g)

Cedevita (12-7): Crvena zvezda (g), Buducnost (d), Krka (g)

Primorska (11-8): Cibona (d), Zadar (g), Igokea (d)

 

Ko bi rekao da ce mec izmedju Crvene zvezde i Cedevite biti derbi davljenika koji se bore da ne potonu na 5. mesto?

 

Cedevita sa porazom u Beogradu ispada, osim ako se ne dogodi cudo. Sami su krivi, jer nakon dobro odigranog prvog dela nisu uspeli rutinski da dobiju nijednu ekipu u ABA ligi - izvlacili su se protiv Mege i Cibone, a brukali se protiv Primorske, Igokee i Mornara. Ni protiv FMP to nije izgledalo dobro, trudili su se da izgube, ali su ipak dobili u produzetku.

 

Crvena zvezda ni sa sve tri pobede nije osigurala 3. mesto, ako dodje do nekog kruga sa Buducnosti i Mornarom. Jasno je da ce Crvena zvezda dobiti poslednje utakmice (jer Zadar nema sanse da bilo koga iznenadi u gostima), ali je problem sto je Cedevita pokazala da ume da odigra dobro protiv najjacih. Sa 14 pobeda na kraju, sansa Zvezde je da Primorska dobije sve tri do kraja ili da Mornar izgubi jednu, a Cedevita dobije sve do kraja.

 

Mornar je u dobroj poziciji, ali bi bili u jos boljoj da nisu toliko divlja ekipa. Mogli su lagano veceras do +24 sto bi se i desilo da su makar pristojno gadjali slobodna bacanja, a uspeli su da pobede Primorsku sa "samo" 15 razlike. To znaci da u slucaju poraza u Podgorici moraju da navijaju protiv Primorske ili da Cedevita dobije oba meca do kraja.

 

Primorska jedino moze dalje ako dobije sve tri. U tom slucaju im treba i jedan poraz Mornara i dva Cedevite, sto i nije toliko nerealno (najmanje realno je da oni dobiju te tri utakmice).

 

Najbolja varijanta za ABA ligu je kada bi parovi bili Partizan - Crvena zvezda i Buducnost - Mornar. Imali bi sve tri neizvesne PO serije u kojima bi sve prstalo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, laki pepe said:

Ko je Hemofarmu sta branio?

Kako ko? Pa ko finansira njih i ko je izasao iz toga kad je prodan. Tako i za Vojvodinu isto. Zna se u koga idu sve pare, nema tu filozofije. Cak imaju i odlicni sportski centar. Isto tako i Metalac, Kg...sve politicke odluke. 

 

Da su hteli, ako kupite Hemofarm, eto mora jedan deo ici na sport i bla, bla...ipak je to pre svega bio stvaralacki klub kojeg je finansirsla gradska fabrika. Da ne pricam o Vojvodini i sto citav tim ne vredi 50k godisnje sa svim radnicima i racunima na godinu dana...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Pavaroti said:

Kako ko? Pa ko finansira njih i ko je izasao iz toga kad je prodan. Tako i za Vojvodinu isto. Zna se u koga idu sve pare, nema tu filozofije. Cak imaju i odlicni sportski centar. Isto tako i Metalac, Kg...sve politicke odluke. 

 

Da su hteli, ako kupite Hemofarm, eto mora jedan deo ici na sport i bla, bla...ipak je to pre svega bio stvaralacki klub kojeg je finansirsla gradska fabrika. Da ne pricam o Vojvodini i sto citav tim ne vredi 50k godisnje sa svim radnicima i racunima na godinu dana...

Štada je imala obavezu ulaganja u prvih par godina (150K godišnje, mislim), to je bio deo ugovora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 21Barkley said:

Štada je imala obavezu ulaganja u prvih par godina (150K godišnje, mislim), to je bio deo ugovora.

Ma suvisno je i raspravljati. Potpuno glup primjer je uzet. 

Kad pogledas sta se danas radi Hemofarm jeste bio firma kojom se dobro upravljalo i koja je imala drustvenu odgovornost. To je sigurno u neku ruku sa sobom vuklo i zmirenje na neka nenamjenska trosenja sredstava. Ali hajde da kazemo da je tu postojao makar neki nepisani dogovor izmedju politike i menadzmenta na obostranu korist. U nedostatku zaokruzenog sistema to je dobro funkcionisalo, samo sto ne moze vjecno da traje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da moze da traje posto je Hemofarm bio sportski brend u koji se ulozilo dosta. Bzbroj primera je malih msta gde imaju veliku fabriku koja ih sponzorise i reklamira za ovaj put sitne pare. 150k godisnje je za takvu firmu bukvalno kao za nas 300e. U principu sponzorisanje drzavnih  firmi za Zvezdu i partizan je ravno nuli reklami. Privatna firma bi imala ogromnu korist npr...Nikako nije glup primer.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Privatna firma bi imala ogromnu korist npr...Nikako nije glup primer.

 

da imaju privatne firem koristi od tih reklama, reklamirali bi se... ne bi Nektar/Rauch/ko god  po ceo  dan  vrištali sa TV-a nego bi se okačili na dresove...  primeti da su sponzori i CZV i KKP sve neka državna i paradržavna preduzeća... i toliko o ekonomskom potencijalu blizanaca.

kad izadje država iz KK-ova,  dresovi će biti kao iz prenosa druge holandske lige,  boje se neće videti od silnih logoa  kojekavih malih i srednjih preduzeća...  ako bude bilo KK-ova po ozlasku države iz istih.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

da imaju privatne firem koristi od tih reklama, reklamirali bi se... ne bi Nektar/Rauch/ko god  po ceo  dan  vrištali sa TV-a nego bi se okačili na dresove...  primeti da su sponzori i CZV i KKP sve neka državna i paradržavna preduzeća... i toliko o ekonomskom potencijalu blizanaca.

kad izadje država iz KK-ova,  dresovi će biti kao iz prenosa druge holandske lige,  boje se neće videti od silnih logoa  kojekavih malih i srednjih preduzeća...  ako bude bilo KK-ova po ozlasku države iz istih.

Da, stvar je klime. Niko nije lud da baca pare u bunar. Siguran sam da je Cedevita imala veliku korist od reklame  svog kluba.  Nije to toliko bacanje para koliko se misli. Kad sponzorises klub to znaci da si stabilna firma na zemlji. Naravno da je u Srbiji suludo to raditi..jer te pare prelaze preko ko zna koliko ruku dok dodju do kluba a i tad je ...Hocu reci da je Hemofarm bio vrhunski primer pre svega skole kosarke pa onda i seniorskog kluba.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ipak da vidimo neke konkretne brojke koliko kompanije imaju koristi od reklama po ABA parketima.

Koliki su troškovi, koliko povećanje profita, da li je u direktnoj vezi, kolika je gledanost i kako stoje u poređenju sa x reklamom u y emisiji na z kanalu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma marketing je mama, u svetu se ogromna ali bas ogromna lova daje za reklame a niko ne voli da baca pare pogotovo u velikim ozbiljnim firmama tamo se za svaki dolar tri puta meri pa onda sece... no mi smo neka druga prica, kod nas se za sve pitaju neke politicko/tajkunsko/kriminalne veze, sve se svodi na ti meni ja tebi oni nama mi njima poslovanju, kolo vode interesi nekih tipova koji, u nekoj ozbiljnoj drzavi bi vec odavno bili na visegodisnjim robijama tako da je svaka prica o marketingu, ekonomiji, nekom zdravom poslovanju uzaludna... 90% ako ne i vise sponzora je tu jer moraju da budu tu i to vazi i za privatne a o drzavnim sponzorima i da ne pricam

Edited by ranzo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...