Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Jedno su zelje,drugo je realnost....

Bosna je prakticki mrtva...

Split nekako gura u ABA2 ,ali po hvalitetu je ipak ispod Borca i MZT....

Moj idealan razvoj dogadjaja je da Mega ispadne u ABA2 i ako je vec pred raspadom onda neka pre bude Primorska nego Krka ili Zadar...

U ABA da udju Borac i MZT...

Sada,ne verujem da ce Misko dozvoliti da Mega ispadne....

Link to comment
Share on other sites

Utakmice sezone definitivno. Jak tempo 40 minuta, ogromna borbenost kod obje ekipe, mnogo atraktivnih poteza. Na kraju Jaramaz prelomio. Uvijek je pokazivao tu srcanost u odlucujucim trenucima. Edin objasnio: kako biti igrac utakmice sa 4 poena? Vil Mozli je najbolji primjer. Zaista odavno nijesam vidio da jedan igrac ima ovoliki defanzivni impact. Ben Volas ABA lige.  Buducnost je odigrala odlican mec. Sehovic i Nikolic su ubacivali frizidere. Ostaje nejesna odluka Mijovica na kraju, zasto nije vratio Sehovica za poslednja 3-4 minuta? Ok, imao je 4 faula, ali opet nema razloga da sjedi na klupi u samoj zavrsnici. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, krzna said:

Glede kvaliteta ekipa u regionu, malo je nategnuto da Srbija i Hrvatska imaju isti broj predstavnika.

 

Pa nema Srbija vise od 1 profesionalne ekipe osim Zvezde i Partizana.

 

Naravno, menadzersku kucu i filijalu drugog kluba ne racunam u profesionalne klubove, to samo u ABA moze da postoji.

 

11 hours ago, Bushman said:

Ne razumijem, Primorska ima 3 pobjede u zadnje 4 utakmice, o kakvoj sramoti vi pričate?

 

Njihova uprava je javno priznala da neće biti u stanju financijski iznijeti sezonu s postojećim kadrom pa su svim igračima dali odriješene ruke pri pronalasku novih klubova a oni sami su doveli jeftinije igrače.

 

Split u najboljih 12 😂 Nottingham Forest u CL direktno. 😎

 

11 hours ago, pavijan2 said:

@goldberg

odakle izvuce siroki?

ako neko iz BiH mora po kljucu onda je to sarajevska Bosna.

 

Split i Siroki ce biti 3. i 4. u ABA2, zato sam ih pomenuo.

 

Ubacio bih prve cetiri ABA2 ekipe umesto Mege, FMP, Primorske i Igokee (eventualno moze MZT u ABA2, a Igokea u ABA). Te ekipe bi imale solidne budzete (za razliku od pomenute Bosne) i neprijateljsku atmosferu kada gostuju Partizan i Crvena zvezda (a bili bi tvrd orah i Cedeviti i Buducnosti).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mile1 said:

Partizan glavni favorit za osvajanje Aba lige zaista mocna ekipa uz domaci teren nece im biti ravnih.Nekako ce mi biti lakse da izgubimo od Buducnosti u plej ofu

Mnogo trcis pred rudu, definitivno su dobra ekipa, al izadjes na parket i pobijes se i sta bude.

Favoriti ce biti i djetici ukoliko budemo 3.pa opet igramo igre da li ici u Moracu ili pak ne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Manoly said:

Mnogo trcis pred rudu, definitivno su dobra ekipa, al izadjes na parket i pobijes se i sta bude.

Favoriti ce biti i djetici ukoliko budemo 3.pa opet igramo igre da li ici u Moracu ili pak ne...

Bemliga, Manojlo, jos se nije resilo ni oko prethodnog neodlaska u Moracu, a ti pises o buducim.:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kronostime said:

Bemliga, Manojlo, jos se nije resilo ni oko prethodnog neodlaska u Moracu, a ti pises o buducim.:krstipd4:

Evidentno je da stvari u abi ne funkcionisu, ne vidim da ce odluka o novkm mecu biti i doneta, ali govorim o realnom scenariu da Zvezda (ne)ide u Moracu u 1/2 finalu plejofa. 

Tek nakon toga moci ce da se prica o zajebanoj partizanskoj areni, mocnom Mozliju i ozbiljnom treneru na klupi.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Manoly said:

Evidentno je da stvari u abi ne funkcionisu, ne vidim da ce odluka o novkm mecu biti i doneta, ali govorim o realnom scenariu da Zvezda (ne)ide u Moracu u 1/2 finalu plejofa. 

Tek nakon toga moci ce da se prica o zajebanoj partizanskoj areni, mocnom Mozliju i ozbiljnom treneru na klupi.

Pustamo na vas Novicu i Jareta.:lol_2:

 

spacer.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa nema Srbija vise od 1 profesionalne ekipe osim Zvezde i Partizana.

 

Naravno, menadzersku kucu i filijalu drugog kluba ne racunam u profesionalne klubove, to samo u ABA moze da postoji.

 

 

 

Split i Siroki ce biti 3. i 4. u ABA2, zato sam ih pomenuo.

 

Ubacio bih prve cetiri ABA2 ekipe umesto Mege, FMP, Primorske i Igokee (eventualno moze MZT u ABA2, a Igokea u ABA). Te ekipe bi imale solidne budzete (za razliku od pomenute Bosne) i neprijateljsku atmosferu kada gostuju Partizan i Crvena zvezda (a bili bi tvrd orah i Cedeviti i Buducnosti).

 

 

Široki Brijeg je mjesto od 5 000 stanovnika u kojem nema ni blizu para kao prije nekoliko godina pogotovo nakon skorog gašenja mostarskog Aluminija(dug preko 250 mil eura) preko kojega su mnoge firme sa sjedištem u spomenutom gradu izvlačile novac.

 

 

Što se tiče KK Split, s obzirom na veličinu grada i na 'sportsku kulturu' i povijest sigurno da ima određenog potencijala, iako su i oni konstatno u dugovima, jedno je vrijeme dug bio preko 30mil kuna. U zadnje vrijeme i nisam nešto pratio kakvo je stanje.

Link to comment
Share on other sites

U pogledu borbe za opstanak situacija je sledeća. 

 

Igokea - obezbeđen opstanak, vrlo verovatno i 9 pobeda do kraja. 

 

Cibona - 6 POBEDA trenutno , do kraja imaju gostovanje Primorskoj, koja iako nezainteresovana, ipak igra bez pritiska. Igokea u gostima u Partizan kući, mislim da ako ne  pobede u Koperu imaju realne šanse da ostanu na 6 pobeda. 

 

Krka - 6 pobeda i najteži raspored d do kraja, kuću Mornar i Cedevita, gostovanje Partizanu, mislim da teško da će u ovakvom rasulu bez Kozija zabeležiti ijednu pobedu, eventualno Ced u poslednjem kolu ako budu nezainteresovani.. Ogromna greška otpuštanje Petrovac. 

 

Mega - 5 pobeda kući Igokea i Mornar, u gostima Partizan.. Igosi su im redovna mušterija, što bi trebalo da ih vodi barem u baraž. Imaju bolju medjusobni skor sa svim timovima sa dna tabele, tako da im sa 6 pobeda igra i opstanak i baraž. Eventualno ako Mornar bude nezainteresovan da se nadaju nečem u poslednjem kolu. Mislim da protiv KKP nemaju neke šanse. 

 

Zadar - 4 pobede, kući čekaju FMP i Koper, ali ako Mega savlada Igose ni 6 pobeda ih ne vodi do baraža zbog negativnog omjera sa svim timova iz donjeg dela tabele. 

 

Konačna prognoza :

 

IGOSI 8

CIBONA 7

MEGA 6

KRKA 6

ZADAR 6

Link to comment
Share on other sites

Da li je ovo igracki maksimum Buducnosti?

Znam, neko ce reci nije igrao Bamfort, ceka se Tili, Kobs, Kilpatrik mogu bolje.

 

Ali i dalje meni je napadacka osovina Kobs i Ivanovic. Koliko oni iskreiraju, podijele ili poentiraju zavisice i konacan ishod meca za njih. A veceras su imali dva vrela igraca za siriti igru - Sehovica i Nikolica. Dok je Novica bio u igri fantasticno su kaznjavali preko njega. Ali sve je to stalo izlaskom Sehovica i stavljanjem Zagorca na cetiri, a Mozlija na pet. Kakvo ubitacno potiranje pik igre od potonjeg. Rekao bih da je Partizan suvise mocan u tom segmentu da bi ih Buducnost isparirala. Mozli se mora napadati u reketu u kontaktu da bi se opteretio i trosio. Ovako ga pustati da planduje i ceka kada ce neki bek krenuti na ulaz, pa krene na blok kao u odbojci je suvise veliki luksuz. A Buducnost nema koga da posalje stetu da napravi. Ako bi se iz Mozli slucaja trebala.izvuci neka pouka onda je to ideja da jedan ekstremni kvalitet moze biti bolji od gomile prosjecnih. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bushman said:

Široki Brijeg je mjesto od 5 000 stanovnika u kojem nema ni blizu para kao prije nekoliko godina pogotovo nakon skorog gašenja mostarskog Aluminija(dug preko 250 mil eura) preko kojega su mnoge firme sa sjedištem u spomenutom gradu izvlačile novac.

 

Što se tiče KK Split, s obzirom na veličinu grada i na 'sportsku kulturu' i povijest sigurno da ima određenog potencijala, iako su i oni konstatno u dugovima, jedno je vrijeme dug bio preko 30mil kuna. U zadnje vrijeme i nisam nešto pratio kakvo je stanje.

 

I Siroki i Split imaju timove koji su medju najboljima u ABA2 i potencijal za par hiljada navijaca.

 

2 hours ago, Baron23 said:

U pogledu borbe za opstanak situacija je sledeća. 

 

Igokea - obezbeđen opstanak, vrlo verovatno i 9 pobeda do kraja. 

 

Cibona - 6 POBEDA trenutno , do kraja imaju gostovanje Primorskoj, koja iako nezainteresovana, ipak igra bez pritiska. Igokea u gostima u Partizan kući, mislim da ako ne  pobede u Koperu imaju realne šanse da ostanu na 6 pobeda. 

 

Krka - 6 pobeda i najteži raspored d do kraja, kuću Mornar i Cedevita, gostovanje Partizanu, mislim da teško da će u ovakvom rasulu bez Kozija zabeležiti ijednu pobedu, eventualno Ced u poslednjem kolu ako budu nezainteresovani.. Ogromna greška otpuštanje Petrovac. 

 

Mega - 5 pobeda kući Igokea i Mornar, u gostima Partizan.. Igosi su im redovna mušterija, što bi trebalo da ih vodi barem u baraž. Imaju bolju medjusobni skor sa svim timovima sa dna tabele, tako da im sa 6 pobeda igra i opstanak i baraž. Eventualno ako Mornar bude nezainteresovan da se nadaju nečem u poslednjem kolu. Mislim da protiv KKP nemaju neke šanse. 

 

Zadar - 4 pobede, kući čekaju FMP i Koper, ali ako Mega savlada Igose ni 6 pobeda ih ne vodi do baraža zbog negativnog omjera sa svim timova iz donjeg dela tabele. 

 

Konačna prognoza :

 

IGOSI 8

CIBONA 7

MEGA 6

KRKA 6

ZADAR 6

 

Igokea jedino da pobedi i Primorsku u gostima, a to im nece trebati.

 

Krka docekuje Partizan i Cedevitu i gostuje Mornaru. Takodje, valjda se Cosey i Marinelli vracaju nakon ove velike pauze. Mislim da ce morati da idu na pobedu protiv Partizana i da ce imati sanse.

 

Mega ima jos taj jedan mec protiv Igokee, nadam se da ce Igokea to posteno odigrati i poslati menadzerski klub u Aba2, ali su slabe sanse.

 

Zadar jos ima sanse da se spase ako Primorska ne bude mogla da skupi novac za normalno funkcionisanje. I pored HDZ i dela navijaca koji uzvikuju sovinisticke parole, ja bih uvek pre voleo da vidim Zadar koji cele sezone ima taj budzet koji ima i koji je u stanju da dobije i najvece klubove, umesto Primorske ili Mege.

Link to comment
Share on other sites

Dok ne ubace minimalni budzet i manji broj registrovanih igraca. Tacnije da nema prelaznog roka od Decembra za ABA sve je to dzabana. Trange frange, zar neko misli da ce Misko ispasti? 

 

FMP i Megabi morali biti izbaceni. Mora se nekako uvesti red, ko ispadne taj je ispao i nema spasa za njega.

 

Split, sarajevo bi mogli. Sta su Laktasi? Bizon nece da da Banjaluci aba ligasa. Trebali bi kao EL da se ukljuce veci centri. Gostovanja u Kopru, NM, Laktasima, Zelezniku i kod  Zalizanog su jadna..Split, Novi Sad, Sarajevo, Sibenik, Cacak...itd..ovo je jad i beda od lige.

 

Misku dodje igrac za jedan mec i uvali ga dalje...😭😭😭😭 resio stvari, da nije zatvorio, ne bi ga dao...i to sve za dzabe..

 

Ima u toj skupstini neko normalan? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od informacija koje ja imam, ideja lige i jeste upravo ta, ko je ispao, da je zaista i ispao, čak i u slučaju eventualnog odustanka Primorske od ABA lige. 

 

Prelazni rok je jako kompleksna tema, ali čak ni ovo dovođenje igrača na jedan meč nije protivno pravilima. 

 

Često čitam da se pominju neki ex košarkaški centri, ali ja više nemam snage ni da se smijem toj utopističkoj ideji, u krajnjoj liniji niko im ne brani da se izbore za plasman u ABA ligu, evo npr. Primorska bez velikog budžeta, bez tradicije, na terenu izborila ABA ligu, ne znam ko brani Bosni, Splitu, Šibeniku, Čačku....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...