Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

9 minutes ago, Laki Marvini said:

pogledom na sudijsku trojku koja je delila košarkašku (ne)pravdu u nedelju uveče, svako iole košarkaški obrazovan zna o čemu se radi! Ponovo je "čuveni" Damir Javor imao svoj šou u utakmici i ligi u kojoj postaje nekakva "zvezda" a to je pokazao besomučnim dosuđivanjem nepostojećih prekršaja mladim igračima KK FMP?

 

mene bi zaista bilo sramota da stanem iza ovakvih reci, bile optuzbe opravdane ili ne

 

Nadji mi trunku morala i osecaja srama u ponasanju bilo kog ucesnika u balkanskom sportu i ja cu da se slozim sa tobom. Trunku. To sto je Covic predvodnik, ne znaci da su ostali bolji, jednostavno je iskusniji.

 

Ali da... sva ova saopstenja su mucna.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

KK FMP primoran je da javno izrazi veliko nezadovoljstvo i da skrene pažnju na pojedine pojave, koje se iz nedelje u nedelju ponavljaju u ABA ligi, i koje prete da u potpunosti dezavuišu i sruše ovu ligu!

Povlače se u niži rang?

 

:smiley59:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, laki perkos said:

ne može nikako tedeski ili split, to su vrlo čudne košarkaške priče, hteli su neki Turci da ulažu u Zadar ali domaći košarkaški svet nije bio raspoložen za stranog gazdu 

Doguš grupa je bila zainteresovana ali su na krsau odustali zbog lokalnih političara. Doguš grupa je godinama sponzorisala KK Šibenik, inače u Hrvatskoj su investirali u turizam tj. marine...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Autor saopstenja KK FMP Nebojsa Covic je poslednja osoba koja bi trebalo da ukazuje na nedostatak regularnosti u ABA ligi.

 

Samo igranje KK FMP u ABA ligi ukazuje na manjkavosti tog takmicenja, ali jos bolje demonstrira ocaj i bedu koja bi vladala u KLS. Da se ne pravimo naivni, da postoji jedan klub u Srbiji koji ima pristojan budzet, KK FMP nikada ne bi ni igrao ABA ligu, kao sto onomad KK Vojvodina nije igrala i pored toga sto je obezbedila plasman - Radnicki je tada imao pare i oni su igrali.

 

Kompletirano je kolo i ostalo je jos nekoliko dilema da se rese, sto je posledica cinjenice da je, barem na papiru, liga stvarno dobro organizovana.

 

Nema vise F4 pa da drugoplasirani gostuje treceplasiranom, uveden je baraz, uveden nizi rang, to doprinosi neizvesnosti i znacaju meceva.

 

Za 1. mesto konkurisu Partizan, Buducnost i Crvena zvezda. Partizan ima jos samo Megu kao sigurnu pobedu, paralelno igra i EC i u naredna dva kola cemo videti da li ce obezbediti ili ne 1. mesto. Buducnost cak i sa 4-1 uz podnosljiv poraz u Beogradu moze do 1. mesta, Zvezda je ubedljivo najjaci tim, ali nisu svi zdravi i igra paralelno EL.

 

Male su sanse da se neko od ostalih timova probije u TOP 3. Cedevita je bila jak kandidat, ali oni su trenutno u misiji "odigrajmo neizvesnu zavrsnicu sa svakim timom u ligi" i sa Mornarom i Primorskom ce se boriti za 4. mesto. Mornar ima bolji medjusobni skor od Cedevite, Cedevita od Primorske, Primorska od Mornara. Primorska je na papiru u najboljoj poziciji, ali oni zaista spadaju u dno tabele po trenutnom kvalitetu i ne mogu da racunaju bilo gde na sigurnu pobedu. Cedevita i Mornar imaju Buducnost i Zvezdu, uz dva nezgodna gostovanja.

 

FMP nije ni tamo ni ovamo.

 

Na dnu tabele, Krka i Igokea imaju po 6 pobeda, Cibona 5, Mega i Zadar 4. Igokea je tu najkvalitetnija, docekuju Cibonu i Krku, trebalo bi da dodju do 8 pobeda. Krka ima samo Cibonu kuci, bez nekog iznenadjenja su na 7 pobeda. Cibona ima Megu kuci, jako bitan mec, bez nekog brejka to je 6 pobeda. Zadar moze da dobije FMP i Primorsku, a trazice svoju sansu protiv Mornara i polumrtve Cedevite Olimpije. Trebalo bi da imaju oko 6 pobeda. Mega je u jako teskoj situaciji i ako izgube u Zagrebu od Cibone najverovatnije mogu da se pripreme za Helios, Novi Pazar, Slobodu, Lovcen kao protivnike sledece sezone.

 

Igrace se jos dva kola, posle ide pauza, ali zaista brdo vaznih meceva nas ocekuje u narednom i 19. kolu, mnogo toga ce se resiti i zato cu gledati da ispratim vise meceva narednog vikenda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala za ovaj opsiran post.

 

Postoje li i dalje on nacionalni kljucevi tj. min i max broj ekipa iz jedne zemlje u ABA ligi?

Ako ne, hrvatska moze lako da ostane sa samo 2 kluba a da Srbija ode na 5?

 

Mada se ja iskreno nadam ispadanju Mege a ulasku Borca, to bi donelo neku vrstu balansa ligi.

 

Interesantno je da trenutno sredina tabele prakticno ne postoji. Gornji deo je i dalje u igri za PO a donji za ispadanje.

 

Plasman Primorske u plej of bi bio prakticno cudo s obzirom na roster. Ali istovremeno i lepa sporcka prica, uprkos katastrofalnom finansijskom stanju.

Najveci luzeri lige za sada su (logicno) CDV i Mornar.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno sam misljenja da je ovo i konacan raspored pred plej of, sto se prva tri tima tice.

 

Od toga je, jasno, Buducnost najslabiji tim ubedljivo, ali hvala Covicu za proseravanje nacionalizmom, pa mozemo da zaboravimo na prednost domaceg terena u plej of-u.

 

Buducnost ima dve pobede vise od nas i bolji odnos medjusobno, znaci to su tri pobede vise. A ima 5 kola do kraja. Mrka kapa. Doduse igraju 4 teske utakmice, ali izvuci ce 3-2 iz 5 kola, tako da su oni drugi. Partizan je sigurno prvi. Ja mislim da ce oni samo mozda od Zvezde da izgube. Preozbiljni su ove godine. Trinkijeri ne dozvoljava budalama da zaseru, a i malo budala ima ove godine. Slabe tacke su reprezentativac na vezu, i Rade Zagorac.

 

Mi mozemo do 5-0 u zadnjih 5 kola, ali najrealnije je da ni to nece doneti nista po pitanju popravljanja pozicije.

 

Na kraju, Cedevita u ovom trenutku ne deluje da ce biti bolje plasirana od Mornara. Ali videcemo.

 

Zvezda je zasrala u Zadru i Novom mestu. Simptomaticno, ali prosle sezone sampion je jedini od plej of ekipa koji nije izgubio u Novom mestu. Ove godine je to Partizan.

 

Ocekujem plej of parove Partizan-Mornar i 2-0 za Partizan. Drugi ce biti Buducnost-Zvezda. I tu lezi kljuc sampionata. Ako prodje buducnost, Partizan ce ig zgaziti u finalu. Ako prodje Zvezda bice tesno, verovatno na 5 utakmica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2020 at 11:38 AM, Laki Marvini said:

Ako se dobro secam, Virtus (edit: ne Barsa, hvala Pepe) je hteo da uzme Blazica. Za to bi dali neko obestecenje sigurno. Zar im nije bilo bolje da su njega prodali a zadrzali Boutrajta? Za kusur su mogli da dovedu jos jednog korektnog igraca.

 

Ono sto me zaista cudi je mirna  reakcija Mi$ka na potencijalno ispadanje Mege. Sto znaci da:

a) zna vise od nas i nece ispasti

b) lagano dize ruke od ovakvog koncepta, Miloje svakako odlazi na leto...

 

Nakako mi a) vise lici na Mi$ka, ali ko zna, mozda stvarno vise i nema potrebe za ovakvim klubom, uvek ce se naci neki klub koji nema para a uzece njegovog igraca pod njegovim uslovima.

Nikako ne bih rekao da je mirna reakcija, naprotiv, samo dovođenje Perija i Nenadića umesto Čarapića i Miljenovića dosta govori na temu.

 

Mega ima nešto lakši raspored u finišu sezone i mišljenja sam da su poprilično sigurni barem za baraž ( Po meni izvesne pobede protiv Primorske u gostima, Igokee kući, a može da se igra i sa Cibonom u gostima i Mornarom kući u zavisnosti da li braća budu u prilici za F4, što je potencijalnih 8 pobeda i skor 4-1 u finišu sezone, a mislim da je i 7 nedostižno za konkurente)

 

Svakako Miloje ne reaguje mirno, baš ga je pogodila pobeda Zadra nad Budućnosti, slučajno sam se zatekao. Čak ga je Miško i tešio 😄

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Laki John Terry said:

Sama činjenica da niko ne štiti sudije i da je dozvoljeno svakodnevno pljuvanje, urušava ligu.

 

Da je ovo prava liga niko ne bi smeo da prdne o sudijama bez dokaza.

 

Jebem ti ja ovakvu organizaciju.

Nekad se i upadalo i u svlacionice pa se nije reagovalo... Ili jeste pa se ne secam... Pa ako gledas utakmicu, cak i laik jasno vidi na osnovu kriterijuma dosudjivanja faulova da li sudije stete jednoj ekipi... 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Nekad se i upadalo i u svlacionice pa se nije reagovalo... Ili jeste pa se ne secam... Pa ako gledas utakmicu, cak i laik jasno vidi na osnovu kriterijuma dosudjivanja faulova da li sudije stete jednoj ekipi... 

 

To sto kazes stoji ali to samo znaci da ni ranije nije valjalo, a to nije neka uteha.

 

Nego, moja poenta je sledeca: Ova liga nema nikakav autoritet. Cak ni toliki da stane na put stalnim saopstenjima. Dakle, oni nista ne drze pod kontrolom. Timovi su veci od lige. Zvezda i Partizan su vazniji od cele lige.

 

Kakva je to liga ako ti stalno mozes da prozivas jednog sudiju, u nasem slucaju Javor, i da za to ne snosis nikakve posledice. Pri tome ne ulazim u to da li je Javor posten ili nije.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali opet stoji pitanje. Kako spreciti  sudije na finjaka "prckaju" i sude neke nepostojece faulove? Kada ce sudije odgovarati za lose sudjenje i greske koje svesno ili nesvesno da prave? Slazem se da liga nema autoritet, ali za sve lazne optuzbe i izjavama se moze odgovarati... Koliko je liga ozbiljna, odgovorna jos uvek se ne zna ishod utakmice Buducnost-Crvena Zvezda..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kakva je to liga ako ti stalno mozes da prozivas jednog sudiju, u nasem slucaju Javor, i da za to ne snosis nikakve posledice. Pri tome ne ulazim u to da li je Javor posten ili nije.

 

A nije

Edited by ivan9 aka Laki
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Predragdjape said:

Nekad se i upadalo i u svlacionice pa se nije reagovalo... Ili jeste pa se ne secam... Pa ako gledas utakmicu, cak i laik jasno vidi na osnovu kriterijuma dosudjivanja faulova da li sudije stete jednoj ekipi... 

 

Quote

https://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/danilovic-tukao-sudiju-jurasa/89fjjet

- Neozbiljno bi bilo da pričam bilo šta dok ne dobijem zvaničan izveštaj delegata sa meča u Vršcu - bilo je sve od Predraga Bojića, direktora Naše Sinalko lige.

 

 

a sad po kuolarima se valja da je u stvari Naša Sinalko Liga spas, a ne ova budjava ABA liga.   e sad što se to priča i piše ne znam, al da predpostavim mogu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

 

a sad po kuolarima se valja da je u stvari Naša Sinalko Liga spas, a ne ova budjava ABA liga.   e sad što se to priča i piše ne znam, al da predpostavim mogu.

Jel dobio na kraju zvanicni izvestaj? Pa sad svako ima svoje misljenje, neko je za ABA ligu neko za domacu... A ja za ABA, prosto, imas dosta jacih utakmica nego sto bi imao u domacoj ligi i samim tim prostora da razvijes mladog igraca protiv jacih igraca nego sto bi imao u domacoj ligi...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

 

A nije

 

Slazem se. Ali to uopste nije bio fokus mog upisa. Jedna jaka liga mora da s jedne strane stiti svoje sudije od osude klubova, a sa druge da ih veoma ostro kontrolise i sankcionise ako muljaju.

 

Ova liga ocito ne radi ni jedno ni drugo.

15 minutes ago, Predragdjape said:

Pa da, ali opet stoji pitanje. Kako spreciti  sudije na finjaka "prckaju" i sude neke nepostojece faulove? Kada ce sudije odgovarati za lose sudjenje i greske koje svesno ili nesvesno da prave? Slazem se da liga nema autoritet, ali za sve lazne optuzbe i izjavama se moze odgovarati... Koliko je liga ozbiljna, odgovorna jos uvek se ne zna ishod utakmice Buducnost-Crvena Zvezda..

 

 

Tako sto postoji kontrolno telo za sudjenje. Ovde to ne postoji. Liga, de facto ne postoji. Odnosno, moze da se srusi u par dana, samo da neki klub to odluci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Predragdjape said:

Jel dobio na kraju zvanicni izvestaj? Pa sad svako ima svoje misljenje, neko je za ABA ligu neko za domacu... A ja za ABA, prosto, imas dosta jacih utakmica nego sto bi imao u domacoj ligi i samim tim prostora da razvijes mladog igraca protiv jacih igraca nego sto bi imao u domacoj ligi...

 

ja bi voleo da dodje taj div junak, da nam objasni prosperitet u domaćoj ligi koji se krije i koji ti i ja ne vidimo :s_d:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Laki John Terry said:

Tako sto postoji kontrolno telo za sudjenje. Ovde to ne postoji. Liga, de facto ne postoji. Odnosno, moze da se srusi u par dana, samo da neki klub to odluci.

Nije tebi direktno upućeno, nadovezujem se.

 

Za sve žalbe i negodovanja mi navijači možemo da se obratimo gazdama lige... klubovima. Ako dovoljan broj gazda/klubova odluči da je liga višak, mahnućemo uz pa-pa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno, ali kakva je to liga koja dozvoljava ovakvo punjenje govnima sudija iz nedelje u nedelju. Valjda liga mora da drzi do nekog nivoa. Valjda postoji telo koje se bavi problemima interno. Zna se kada se ide u javnost, onda kada interesi ostecene strane, ili onoga koji misli da je ostecen, nisu zasticeni.

 

Dakle, da je recimo Nebojsa Covic zaista dao neku ekspertizu nakon "onog" finala i bilo sta dokazao, a da su ga ignorisali, onda bi mogao u javnost, ili jos bolje da istupi iz lige.

 

Ovako se svi deru "drzte lopova" a ocigledno im svima odgovara stanje jer su svi lopovi, to jest bar ovi koji se bore za neki visok plasman.

 

Integritet lige je zestoko uzdrman ako nema nekog da kaze Nebojsi "Daj dokaze protiv Javora ili umukni!". Pritom ne branim Javora, ja sam Zvezdas. Ali mi je muka vise od svega. Nema bre gram sporta tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki John Terry said:

Ovako se svi deru "drzte lopova" a ocigledno im svima odgovara stanje jer su svi lopovi, to jest bar ovi koji se bore za neki visok plasman.

Cenim da si odgovorio sebi.

9 minutes ago, Laki John Terry said:

Ali mi je muka vise od svega. Nema bre gram sporta tu.

Isto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki John Terry said:

 

 

Naravno da suruje, svi suruju, svi se kurvaju, ali je u ovom slucaju pojebana KK Crvena Zvezda. Politikanstvo sluzi kako bi se narod izjebao, a svi koji se kurvaju izvukli korist. Gde je ovde korist Zvezde? Ispusili smo.

Ma nemam pojma. Sto se Javora tice Nebojsa ga je toliko puta pikirao da bo mu vjerovatno gratis do kraja zivota sudio kontra.

 

A je li kazna konacna, pitam se.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...