Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

10 minutes ago, 12Laki said:

Cedevita je osudjena da prima ovakve koseve u poslednjoj sekundi...

 

Oni su ovakvi od pocetka drugog dela sezone, kao da su se oni raspali, a ne Primorska.

 

Dobili Megu kosem u poslednjoj sekundi (Blazic ih dva puta vadio neverovatnim sutevima), dobili Cibonu koja je imala +3 i napad na 50 sekundi do kraja i onda izgubili tri meca koje su morali da dobiju.

 

Nije problem rezultat, nista oni ne bi dobili ni da su pobedili Partizan, problem je sto Tedeschi ne moze da se odluci sta zeli. Ovo jeste stara dobra Cedevita, klub za PO i tu im se ambicije zavrsavaju, samo sad mogu da izvise jer su izgleda i u Baru otkrili naftu. Tuzna prica, klub koji ce izvesno da se ugasi (ovo je Cedevita, nema tu skoro ni O od Olimpije osim sto se igra u Ljubljani, Slovenija nista ne ulaze u klub), a da nista nisu ostvarili u svojoj istoriji.

 

Definicija reci podbacivanje (ne lopte).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva divljina kod obe ekipe u Baru. Kod Mornara još i ima poneka akcija iz pika za Lukovića ali kod FMP-a kojeg je u prvom delu sezone karakterisala timska igra i kad su igrali, možda, najbolju timsku košarku u ligi 90% akcija se svodi na indvidualne prodore i izolacije. Pot i Đoković baš isilovaše u prvih 15 minuta.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Laki21 said:

Ček, nisam ispratio, Coli su katovali PravoČamca??????

 

Da jos posle poraza prosli vikend od Mornara kuci kad su dosli na 0-2 sa njima i pobedu vise. Evo sad su uspeli da izgube i od Primorske kuci i izjednaceni su sa Mornarom koji dobi FMP kuci.

Doveli su Bratoza odmah isti dan po otpustanju Boutrajta, a izgleda je Rimac najavio da dovode novog plejmejkera uskoro (morali bi posto je "5 do 12" imaju nezgodan raspored do kraja ligaskog dela).

Link to comment
Share on other sites

Ne znaju ništa već su običan klub bez uprave koje razume košarku. Misle da je dovoljno dati pare i rezultati će odmah doći. Kupuju, kupuju, kad ne krene kako treba, menjaj trenera, menjaj igrače, menjaj državu. Nema vremena da se uspostavi bilo kakav sistem, identitet, ništa.

Zato niko neće ni primetiti kad jednog dana nestanu.

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro secam, Virtus (edit: ne Barsa, hvala Pepe) je hteo da uzme Blazica. Za to bi dali neko obestecenje sigurno. Zar im nije bilo bolje da su njega prodali a zadrzali Boutrajta? Za kusur su mogli da dovedu jos jednog korektnog igraca.

 

Ono sto me zaista cudi je mirna  reakcija Mi$ka na potencijalno ispadanje Mege. Sto znaci da:

a) zna vise od nas i nece ispasti

b) lagano dize ruke od ovakvog koncepta, Miloje svakako odlazi na leto...

 

Nakako mi a) vise lici na Mi$ka, ali ko zna, mozda stvarno vise i nema potrebe za ovakvim klubom, uvek ce se naci neki klub koji nema para a uzece njegovog igraca pod njegovim uslovima.

Edited by Laki Marvini
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mfmilan said:

Ne znaju ništa već su običan klub bez uprave koje razume košarku. Misle da je dovoljno dati pare i rezultati će odmah doći. Kupuju, kupuju, kad ne krene kako treba, menjaj trenera, menjaj igrače, menjaj državu. Nema vremena da se uspostavi bilo kakav sistem, identitet, ništa.

Zato niko neće ni primetiti kad jednog dana nestanu.

 

Nelogično je da neko tako troši pare, kao pijani milijunas. 

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da tu ne postoji nekakva vizija, plan, bilo šta. I dalje ostajem pri mišlju od pre par godina - da bi neuporedivo bolje prošao sa ulaganjem da je od starta išao u neki postojeći klub, sa bogatom tradicijom, tipa Zadar, Split, ili nešto slično. Sve je drugačije sa publikom.

 

Olimpiju tu ne računam, to je mrtva sredina odavno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

to je mrtva sredina odavno.

Navijacki jeste, ali izgleda da postoji izvjestan i dovoljan broj ljudi u i oko kluba koji drze konce i imaju uticaj iz sjene. 

 

Ne znam postoji li logicnije objasnjenje nego da su stvari pukle na relaciji Tedeskijevi ljudi s jedne strane i stara garda (koju pomenuh) is KK Olimpija. Moguce da se to prelilo i na teren i da je Rimac kao kadar koji je dosao sa strane samo kolatetalna steta. Doduse, nije da mu kola nisu krenula nizbrdo.

 

Mogao bi @steva cenejac   ili neko ko je dobar sa Simonom da napise o cemu je tu rijec. Nema tu ni k od kosarkaskih razloga.

 

Link to comment
Share on other sites

pogledom na sudijsku trojku koja je delila košarkašku (ne)pravdu u nedelju uveče, svako iole košarkaški obrazovan zna o čemu se radi! Ponovo je "čuveni" Damir Javor imao svoj šou u utakmici i ligi u kojoj postaje nekakva "zvezda" a to je pokazao besomučnim dosuđivanjem nepostojećih prekršaja mladim igračima KK FMP?

 

mene bi zaista bilo sramota da stanem iza ovakvih reci, bile optuzbe opravdane ili ne

Edited by Laki Marvini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, realno *w said:

Meni nije jasno da tu ne postoji nekakva vizija, plan, bilo šta. I dalje ostajem pri mišlju od pre par godina - da bi neuporedivo bolje prošao sa ulaganjem da je od starta išao u neki postojeći klub, sa bogatom tradicijom, tipa Zadar, Split, ili nešto slično. Sve je drugačije sa publikom.

 

Olimpiju tu ne računam, to je mrtva sredina odavno.

 

 

ne može nikako tedeski ili split, to su vrlo čudne košarkaške priče, hteli su neki Turci da ulažu u Zadar ali domaći košarkaški svet nije bio raspoložen za stranog gazdu 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...