Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Sinoc je Mornar igrao utakmicu u Grckoj, ali nisam primjetio Pulena, Begica i Lukovica. Nidam je izgleda bio tu, ali nije igrao dok sam ga pratio. Isla je neka prica da im trebaju dvije pobjede da nastave takmicenje (ne znam da li). Moguce je da i ne zele da igraju dalje, a za vikend igraju protiv FMP-a sto je za ambiciju ulaska u 4 za njih veoma bitan mec.

Link to comment
Share on other sites

Admin sa jednog novog foruma najavljuje i 2 pojacanja koja ce stici u Bar, moguce taj 4/5  o kom se pricalo (navodno bivsi igrac Fenera) i jos jedan. Ocigledno zele u ABA plej-of pa zato pojacavaju tim.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki pepe said:

Sinoc je Mornar igrao utakmicu u Grckoj, ali nisam primjetio Pulena, Begica i Lukovica. Nidam je izgleda bio tu, ali nije igrao dok sam ga pratio. Isla je neka prica da im trebaju dvije pobjede da nastave takmicenje (ne znam da li). Moguce je da i ne zele da igraju dalje, a za vikend igraju protiv FMP-a sto je za ambiciju ulaska u 4 za njih veoma bitan mec.

 

Nidam je igrao u prvim poluvremenu, Luković/Begić su bili na klupi ali nisu ulazili dok je Pulen bio van ekipe.

Edited by bekrinjo
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bekrinjo said:

 

Nidam je igrao u prvim poluvremenu, Luković/Begić su bili na klupi ali nisu ulazili dok je Pulen bio van ekipe.

Pogledao sam statistike, Begic je nesto malo i igrao, a ni Volera nije bilo u sastavu.

Meni djeluje da oni ovo takmicenje od pocetka igraju manje vise rekreativno, sto je za moj pojam opravdano.

 

Imaju staru ekipu, organizaciono nisu sigurno na nivou da usklade sva putovanja, treninge i da drze visoke zahtjeve po pitanju rezultata. Moguce da FIBA dobro refundira troskove pa to i nisu veliki izdaci. Ne iskljucujem ni one insinuacije o njihovim motivima da ulazu u klub.

 

Kakogod, meni su Pavicevici prijatna i drugacija pojava od svih drugij u ABA.

Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2020 at 7:32 AM, Wesley Sneijder said:

Za transfere izmedju ekipa je prosao rok, ali jos traje za igrace koji dolaze van ABA. KC je stigao kod nas prosle godine u Februaru.

13.6.Klubovi mogu dopuniti Listu registriranih igrača najkasnije do15.02. tekuće natjecateljske sezone.Nakonnavedenog roka klubovi više nemaju pravo registrirati igrače i to se odnosi i na igrače vlastitogomladinskog pogona tog kluba

Link to comment
Share on other sites

Vec imaju undersized bekove koje vole loptu u svojim rukama (Needham, Pullen, Waller, Vranes) i oni dovode jos jednog takvog. :classic_mellow:

 

Ne razumem sto bacaju pare, mogu one mnogo bolje da se potrose, umesto da se pravi eksperiment kako bi izgledala ekipa u kojoj bi svi igraci bili orijentisani iskljucivo na postizanje poena, sa nimalo timske igre i odbrane.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je bilo u jednom trenutku kada su Prkacin i Vucic imali 4 licne, Bundovic 3, kako bi Cibona to branila bez visokih igraca.

 

Do kraja meca dvojica visokih Buducnosti su izasli iz igre i nijedan visoki Cibone.

 

Buducnost je ovom pobedom najverovatnije stavila tacku na pitanje mogu li izgubiti 2. mesto, a protiv Partizana ce se boriti za prvo.

 

Partizan bi danas trebalo da ima bas lagan zadatak. Zadar u gostima je najlosija ekipa lige, petorka Mavra - Allen - Ahmed - Ivanov - Vukovic i lici na nesto, ali nema Gilberta koji je vazan za defanzivu, a ostalo (Junakovic, Uljarevic, Keller, Fundic, Palokaj) nije ABA nivo.

Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2020 at 8:15 AM, n4l1m said:

kakav brainfart cede, skoro pa u rangu covica..

chu boutrajt koji im je i statisticki u najbolja 3 igraca nije zadovoljio, pa dovode bratoza koji ce imati 3ppg..

nije su dugo cekalo, na potvrdu majstorske rokade.. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...