Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

5 minutes ago, pavijan2 said:

@mirko_pet

Naravno da se MUPu CG ne može verovati, kao ni MUPu Srbije i bilo kojoj drugoj političkoj policiji. 

 

Ok, potpuno se slazem, ali kako onda liga moze garantovati sigurnost, i sto je problematicno sto je dopis proslijedila sekretarica a ne licno predsjednik lige? Jesu mozda i oni trebali reci: OK, ali mi vama u CG nista ne vjerujemo, utakmica se ipak odlaze? 

Ne zaboravi da je i Buducnost jedan od osnivaca lige. 

Jedino ako je tvoja teorija da je Vucic odlucio da je dosta igranja Aba lige pa gurnuo Covu da u njegovo ime razjebe igranku svima? 

Nije da ne vjerujem, moguce je i to (u tom slucaju ce i Partizan istupiti iz lige isfo kao i kad je ulazio 😕), samo ne vidim sta Vucko time dobija, a znam sta svi zajedno gubimo 😁

Ozbiljno pitam, zaista ne bi volio da me shvatis kao provokatora (dosadan sam sa ovim ozbiljno, ali u tekstu nema grimasa i naglasaka, ne bi volio da me pogresno shvate). 

Link to comment
Share on other sites

Postavljaš mi pitanja na koje ja ne znam odgovore.

Siguran sam da Čović nije sam odlučio da ne ide u Podgoricu i siguran sam da ne može sam odlučiti da istupi iz ABA lige. Pratićemo razvoj dogadjaja.

I nisam u tvom upisu video nikakvu provokaciju.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mirko_pet said:

Ja koliko sam shvatio, na Zvezdin zahtijev za odlaganje utakmice, kontaktirana je Buducnost, koja je upravi lige poslala garancije Mupa i rekla da ne pristaje na odlaganje. Sekretarica Vanja je to proslijedila Zvezdi. 

Sada pitam ozbiljno: Ako Zvezda ne vjeruje garancijama direktora policije u Podgorici, kakve garancije moze da mu da uprava Aba lige? Kakve garancije bi mogao bilo ko drugi da da? 

Mislim, mozda je Covic u pravu da sd ne moze vjerovati policiji u CG  ali ko drugi moze da garantuje sigurnost u Podgorici i kojim mehanizmima? 

Ja pitam ovo ozbiljno, molim pavijana i drustvo da odgovore kakvo je njihovo vidjenje. 

 

Nije to upste poenta...bar ne u mojim ocima...Poenta je u odgovornosti. Da se nesto hipoteticki desilo, neki incident, kako bi se to regulisalo? Ok, Podgoricka policija dala garancije, KK Buducnost odgovorna...ali bili su i aprila prosle godine, i oni i Zvezda, pa sta se desilo...pojeo vuk magarca i samo pukom srecom neko nije povredjen i u Podgorici i u Beogradu...Dakle, nije poenta u garancijama, samo je odgovorno lice lige trebalo da kaze "primili smo vas zahtev za odlaganje sa obrazlozenjem, nas odgovor je da je isti neosnovan i da utakmica treba da se odigra u utvrdjenom terminu. Ova odluka je bazirana na dopisu KK Buducnost i Podgoricke policije...." i da to sve lepo posalje sa potpisom i pecatom...To sto je sekretarica poslala neki mail je potpuno irelevantno, to nije nikakva zvanicna odluka...

Ovo sve, kao sto sam vec napisao, ne znaci da KKCZ ne treba da bude kaznjena...Covic da je pragmatican, kao sto nije, trebalo je da ode najnormalnije, da tu svu korespodenciju stavi u fioku i na bilo kakav i najmanji incident, povuce ekipu sa terena i s pravom trazi da se utakmica registruje u korist Zvezde...No, ovo sve opet, ne abolira cinjenicu da ligu bukvalno niko ne vodi i da je to totalni haos...izgleda jedino ta famozna Vanja cuci tamo u kancelariji...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ZiS said:

 

Nije to upste poenta...bar ne u mojim ocima...Poenta je u odgovornosti. Da se nesto hipoteticki desilo, neki incident, kako bi se to regulisalo? Ok, Podgoricka policija dala garancije, KK Buducnost odgovorna...ali bili su i aprila prosle godine, i oni i Zvezda, pa sta se desilo...pojeo vuk magarca i samo pukom srecom neko nije povredjen i u Podgorici i u Beogradu...Dakle, nije poenta u garancijama, samo je odgovorno lice lige trebalo da kaze "primili smo vas zahtev za odlaganje sa obrazlozenjem, nas odgovor je da je isti neosnovan i da utakmica treba da se odigra u utvrdjenom terminu. Ova odluka je bazirana na dopisu KK Buducnost i Podgoricke policije...." i da to sve lepo posalje sa potpisom i pecatom...To sto je sekretarica poslala neki mail je potpuno irelevantno, to nije nikakva zvanicna odluka...

Ovo sve, kao sto sam vec napisao, ne znaci da KKCZ ne treba da bude kaznjena...Covic da je pragmatican, kao sto nije, trebalo je da ode najnormalnije, da tu svu korespodenciju stavi u fioku i na bilo kakav i najmanji incident, povuce ekipu sa terena i s pravom trazi da se utakmica registruje u korist Zvezde...No, ovo sve opet, ne abolira cinjenicu da ligu bukvalno niko ne vodi i da je to totalni haos...izgleda jedino ta famozna Vanja cuci tamo u kancelariji...

OK, ti znaci smatras da ne postoji "zavjera" za rusenje Aba lige, vec je Cova ljut sto na dopisu "nema pecata" i sto njegov zahtjev nije razmatran na dovoljno visokom nivo. 

Legitimno misljnje, samo, onda je prijetnja da liga vise nece postojati, prijetnja praznom puskom, a to mi ne lici na Covica 🤔

Mozda se Covke sa pravom ljuti, ali fomalno gledano, utakmica nije odlozena i dobio je garancije koje je trazio. Vjerovatno je prepiska mogla biti ozbiljnija, ali mislim da bi odluka lige bila ista. Moze Zvezda to da ne ispostuje, ali onda mora prihvatiti posljedice? 

Ovako ispada da necemo da se igramo ako nije po mojim pravilima 😁

15 minutes ago, pavijan2 said:

Postavljaš mi pitanja na koje ja ne znam odgovore.

Siguran sam da Čović nije sam odlučio da ne ide u Podgoricu i siguran sam da ne može sam odlučiti da istupi iz ABA lige. Pratićemo razvoj dogadjaja.

I nisam u tvom upisu video nikakvu provokaciju.

 

Izvini, tek sad vidim odgovor. 

Jasno je da niko od nas ne zna sta se tacno dogadja, ja samo pitam za misljenje 😁

Moje je da je ovo pocetak kraja, ma koliko ja zelio da nisam u pravu 😕

Link to comment
Share on other sites

Aba liga je morala reci Zvezdi da igra, a isto tako da ukoliko bilo koji igrac Zvezde bude fizički napadnut da će tim Buducnosti biti sankcionisan tako i tako. Kazna bi morala biti drakonska nakon dešavanja od prosle sezone. 

Smatram da bi to bila garancija Aba lige da se neće ništa desiti igračima Zvezde. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, propolis said:

Aba liga je morala reci Zvezdi da igra, a isto tako da ukoliko bilo koji igrac Zvezde bude fizički napadnut da će tim Buducnosti biti sankcionisan tako i tako. Kazna bi morala biti drakonska nakon dešavanja od prosle sezone. 

Smatram da bi to bila garancija Aba lige da se neće ništa desiti igračima Zvezde. 

 

Pa to se valjda po pravilniku podrazumijeva 😁

Druga je prica kolika kazna bi bila ili je trebala biti kad liga ciji su vlasnici klubovi treba da kazni jednog (ili dva) vlasnika. 

To se prosle godine nije odigralo onako kako treba, hocemo li na racun toga da suspendujemo pravila i ove godine, ili da pravimo novu ligu, posto ova ne funkcionise na zadovoljstvo svih ucesnika? 

Bojim se da ponavljajuci istu proceduru vise puta mozemo dobiti samo isti rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mirko_pet said:

Pa to se valjda po pravilniku podrazumijeva 😁

Druga je prica kolika kazna bi bila ili je trebala biti kad liga ciji su vlasnici klubovi treba da kazni jednog (ili dva) vlasnika. 

To se prosle godine nije odigralo onako kako treba, hocemo li na racun toga da suspendujemo pravila i ove godine, ili da pravimo novu ligu, posto ova ne funkcionise na zadovoljstvo svih ucesnika? 

Bojim se da ponavljajuci istu proceduru vise puta mozemo dobiti samo isti rezultat. 

 

U svakom slučaju je loše i nije dobro i ne deluje da će se završiti dobro. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 21Barkley said:

Kada je Čović nastupio onako polupomirljivo nakon neodlaska pomislio sam da se pokušava smirivanje situacije nakon što su veći igrači poslali poruku naredbom o neodlasku. Očekivao sam da će malo da se gunđa, više reda radi, ali da će da se prihvati kazna i teraj dalje. Ono prvo saopštenje me je malo začudilo jer Čović ipak nije toliko lud i zna kada da se zaustavi, a ne da večno tera mak na konac. Stane kasnije nego što bi bilo dobro i teže po normalan stomak, ali ipak ume da se zaustavi. Međutim, posle ovog saopštenja više nemam dilemu - vaš klub je najbrutalnije iskorišćen od strane bagre na vlasti, ovo je daleko iznad uobičajenih sranja, pa makar bila i ona dobro poznata protiv KKP i KKB. Mislim da se ni Čoviću baš ne sviđa dokle je sve otišlo, ali pošto ima gazde i ulogu igzekjutiva mora da nastavi po starom. 

 

Ovo saopštenje je jedno od najsramnijih u istoriji srpskog sporta. Bukvalno ga je smišljala ista bagra koja smišlja Vučićeve, Dačićeve i ostale informerovske baljezgarije. Na istoj je liniji sa onim što banda izjavljuje ovih dana.

 

Ovo više nema veze sa ABA i njenim organima, pa makar ih činili Silver i Đordi tugedr, čak su i Čović i Bokan u drugom planu. Jebote, spremni su sve da razjebu. Ako preživi ABA u bilo kom obliku biće super.

 

Tesko da ce biti dobro kako god okrenes posto je situacija jako teska iz ugla obicnih gradjana i situacije trenutno, sport i kosarka mu tu dodje samo sporedna i manje bitna stvar, ali nama koji volimo i pratimo kosarku te komuniciramo ovde je to dosta vazno. Verujem da bi svi zeleli da gledaju sto je moguce kvalitetnije takmicenje i bodre svoj klub u istom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mirko_pet said:

i sto je problematicno sto je dopis proslijedila sekretarica a ne licno predsjednik lige?

 

Pa ako ti ne vidis problem u tome onda kako da ti objasnimo?... 🙂 Ajde na stranu i to sto je taj mail dosao od sekretarice (moze da dodje od sekretarice ali u ime odgovornog lica - npr potpisan dokument - a to ovde nije slucaj), ali je dodatno problem to sto njegova sadrzina nije odgovor na pitanje vec su prosledili info od KK Buducnost... 

 

1 hour ago, ZiS said:

 

Nije to upste poenta...bar ne u mojim ocima...Poenta je u odgovornosti. Da se nesto hipoteticki desilo, neki incident, kako bi se to regulisalo? Ok, Podgoricka policija dala garancije, KK Buducnost odgovorna...ali bili su i aprila prosle godine, i oni i Zvezda, pa sta se desilo...pojeo vuk magarca i samo pukom srecom neko nije povredjen i u Podgorici i u Beogradu...Dakle, nije poenta u garancijama, samo je odgovorno lice lige trebalo da kaze "primili smo vas zahtev za odlaganje sa obrazlozenjem, nas odgovor je da je isti neosnovan i da utakmica treba da se odigra u utvrdjenom terminu. Ova odluka je bazirana na dopisu KK Buducnost i Podgoricke policije...." i da to sve lepo posalje sa potpisom i pecatom...To sto je sekretarica poslala neki mail je potpuno irelevantno, to nije nikakva zvanicna odluka...

Ovo sve, kao sto sam vec napisao, ne znaci da KKCZ ne treba da bude kaznjena...Covic da je pragmatican, kao sto nije, trebalo je da ode najnormalnije, da tu svu korespodenciju stavi u fioku i na bilo kakav i najmanji incident, povuce ekipu sa terena i s pravom trazi da se utakmica registruje u korist Zvezde...No, ovo sve opet, ne abolira cinjenicu da ligu bukvalno niko ne vodi i da je to totalni haos...izgleda jedino ta famozna Vanja cuci tamo u kancelariji...

 

B1: Upravo to. 

B2: Zato ja lepo kazem, dodji Jordi, uzmi ligu, vodi je, stavi % para u dzep... daj sta das od licenci. Samo da bude pro menadzment.

 

 

1 hour ago, mirko_pet said:

Mozda se Covke sa pravom ljuti, ali fomalno gledano, utakmica nije odlozena i dobio je garancije koje je trazio. Vjerovatno je prepiska mogla biti ozbiljnija, ali mislim da bi odluka lige bila ista. Moze Zvezda to da ne ispostuje, ali onda mora prihvatiti posljedice? 

 

 

Naravno, da je organizacija lige uradila sve kako treba i da ekipa i pored toga nije otisla, ja bih nas izbacio iz lige.  

 

 

50 minutes ago, Cooper said:

Saberite se, kakva garancija od strane lige.
Da neće sekretarice da obezbeđuju utakmice.

 

Ajde nemoj vise da se sprdas, jer ako si ozbiljan ne verujem da si toliko glup. Ne moze da garantuje, nije policija ili organizator ali treba da se potrudi da dodatno ispita okolnosti, iskomunicira sa svim mogucim stranama, i da na kraju preuzme rizik u smislu da je konacna odluka njihova, a sve to na legitiman upit koji su dobili i to rekao bih na vreme... A ne ovako da ostave neodredjeno. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jao, bre, metalni, u kom ti svetu živiš?????

 

Ko će da zove tog nekog Đordija da vodi ligu? Oni kojima odgovara da se ponekad zađe u sivu zonu u kojoj mogu da muljaju i ispaljuju strelice na sve strane?

 

Ko će da ih podrži u tome? Političari kojima savršeno odgovara da imaju klubove na povocu da ih iskoriste radi svojih ciljeva, kad je ovako ozbiljna situacija u okruženju?

 

Brate, vrtiš jednu priču u krug kao da niko ne zna kako se pravi ozbiljna organizacija, nezavisna i slobodna u odlučivanju. Sad mi ne znamo šta je potrebno da se uradi da bi ABA funkcionisala kao sat. 

 

Napisao sam na KKCZ temi pre par dana - iz ABA ćute jer su im se podžapali osnivači, a sigurno neće oni da ih mire. a sad su i ti osnivači marionete u rukama političara. Evo, pitam, posebno nakon ovako sastavljenog drugog saopštenja, da li zaista iko ovde misli da je neki rendom šef u ABA bio u poziciji da se umeša i vodi ovu priču kada je postalo jasno da su umešane BIA, ANB (to je CG DB za one koji ne znaju) i sam politički vrh? Pa taj Đordi bi prvi u ovakvoj situaciji zapalio u Barsu prvim avionom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, MetalHead said:

 

Pa ako ti ne vidis problem u tome onda kako da ti objasnimo?... 🙂 Ajde na stranu i to sto je taj mail dosao od sekretarice (moze da dodje od sekretarice ali u ime odgovornog lica - npr potpisan dokument - a to ovde nije slucaj), ali je dodatno problem to sto njegova sadrzina nije odgovor na pitanje vec su prosledili info od KK Buducnost... 

 

 

B1: Upravo to. 

B2: Zato ja lepo kazem, dodji Jordi, uzmi ligu, vodi je, stavi % para u dzep... daj sta das od licenci. Samo da bude pro menadzment.

 

 

 

Naravno, da je organizacija lige uradila sve kako treba i da ekipa i pored toga nije otisla, ja bih nas izbacio iz lige.  

 

 

 

Ajde nemoj vise da se sprdas, jer ako si ozbiljan ne verujem da si toliko glup. Ne moze da garantuje, nije policija ili organizator ali treba da se potrudi da dodatno ispita okolnosti, iskomunicira sa svim mogucim stranama, i da na kraju preuzme rizik u smislu da je konacna odluka njihova, a sve to na legitiman upit koji su dobili i to rekao bih na vreme... A ne ovako da ostave neodredjeno. 

 

Khm...

Link to comment
Share on other sites

@21Barkley jbg, utopista i pozitivac... uvek razmisljam kako nesto moze biti bolje nego da prihvatim status quo... 

 

Ne mora prefinjeni Jordi, sigurno moze da se nadje neki "Jordi za siromanse". Isto kao i sa menadzerima igraca - ima ko hoce da vodi i onog osrednjeg igraca, pa nisu svi Misko.

 

A rekao sam vec - ako klubovi, osnivaci, to ne zele onda ili ih vode mutni likovi koji vole da plivaju u mulju ili likovi nedorasli tome (npr. da su pod uticajem drugih, politicki, finansijski, kako god). 

 

A nije Jordi gadljiv na pare. 

 

 

4 minutes ago, krzna said:

Khm...

 

Sta, ti verujes da jeste? Ja zaista mislim da nije. Zelim da verujem u to. Ali da se samo preterano sprda sto nije dobro... 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MetalHead said:

 

A kad dodje cika Jordi, onda % i meni 😄 

ccccc, i na Badnje vece razmisljas o soldima - nevernice!:classic_laugh:

Ja se vec okadih tamjanom, rakijom, a i lucky smotuljak je spreman za iza ponoci - kako red i tradicija nalazu:s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MetalHead said:

@21Barkley jbg, utopista i pozitivac... uvek razmisljam kako nesto moze biti bolje nego da prihvatim status quo... 

 

Ne mora prefinjeni Jordi, sigurno moze da se nadje neki "Jordi za siromanse". Isto kao i sa menadzerima igraca - ima ko hoce da vodi i onog osrednjeg igraca, pa nisu svi Misko.

 

A rekao sam vec - ako klubovi, osnivaci, to ne zele onda ili ih vode mutni likovi koji vole da plivaju u mulju ili likovi nedorasli tome (npr. da su pod uticajem drugih, politicki, finansijski, kako god). 

 

A nije Jordi gadljiv na pare. 

 

 

 

Sta, ti verujes da jeste? Ja zaista mislim da nije. Zelim da verujem u to. Ali da se samo preterano sprda sto nije dobro... 

Ne bih. Banuju i na Badnje vece :)

Link to comment
Share on other sites

Ma nije stvar u utopiji nego koliko kapiram danima raspravljamo o ovoj situaciji a ne o šbbkbb, zato sam iznenađen što je priča otišla u tom pravcu.

 

Da je kontekst drugačiji ne bismo ni pričali o ovm problemima jer iz KKB ne bi stajao Milo mafijaš, CZ ne bi vodio Čović a Partizan random esenesovac (niti bi duh lebdeo nad njima), ne bi se pisala ona saopštenja, a prvi koji napravi sranje, kao npr. prošle godine u plej ofu, kopao bi krompir u Spužu/Padinjaku.

 

Za normalnu ligu ti ne treba Đordi. Dovoljno je samo da se vlasti povuku iz korišćenja klubova za svoje potrebe i da predsednicima istih kažu da im neće biti tolerisana sranja, nego će odgovarati za sve što urade. U tom slučaju već bi se pojavili ozbiljni i racionalni ljudi iz ovog dela sveta koji bi podržali projekat ABA (jer bi znali da neće biti bušeni) i uredili funkcionisanje iste. Čak i lakše nego što možemo da zamislimo, nije funkcionisanje lige naučna fantastika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...