Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

56 minutes ago, Cooper said:

Liga su klubovi.
Ne znam na koga prebacujete odgovornost.
Ko je ABA koja je na napadu?

Ni meni ovo nije jasno. Pre nekoliko dana su izabrani direktor i sportski direktor lige. Ko je trebao da odgovori na upit Zvezde za odlaganje utakmice? Na kraju će se ispostaviti da je sekretarica Vanja imala ovlašćenje za isto :lol_2:

 

10 minutes ago, Isiah said:

Nikakva obaveza ne postoji da se na njih odgovara, a pogotovo ne u ne znam kakvom roku.

Naravno da postoji obaveza da se odgovori na upit za odlaganje utakmice.

Link to comment
Share on other sites

U normalnoj situaciji, Čović pozove prijatelja Bokana, ukaže mu na tatinu preporuku ili šta već i lepo ga zamoli da se pomeri utakmica, termin će lako da se nadje, ABA formalno objavi na sajtu i to je to.

Međutim, kad prijatelji postanu neprijatelji, sledi merenje patke koje smo imali prilike da vidimo, tendeciozni novinarski tekstovi, otvaranje fioka, pozivanje na izveštaje, propopozicije, tumačenja, dosadašnju praksu, itd.

Ko je prvi počeo, ko je kriv, ko je u pravu, sada je potpuno nebitno. Imamo dve strane koje ne razgovaraju i dok ne sednu za sto, pa makar i onaj kafanski, da sklope primirje i dogovore se kako nadalje, taoci će biti ABA liga, klubovi, gledaoci, igrači, navijači...

A ovakvi novinarski tekstovi koji se bave analizom biografije samo jednog od navedenih kosarkasih radnika sa akcentom na političku pozadinu su sve samo ne objektivan pogled na njihov sukob i ABA krizu. I to svega par dana nakon izjave predsednika CG da je Budućnost državni projekat dok Bokan u pozadini ulepšava kadar.

Setiće se neko već od ovdašnjih objektivnih analitičara da analizira Bokanovu biografiju i cirkus se nastavlja.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Ni meni ovo nije jasno. Pre nekoliko dana su izabrani direktor i sportski direktor lige. Ko je trebao da odgovori na upit Zvezde za odlaganje utakmice? Na kraju će se ispostaviti da je sekretarica Vanja imala ovlašćenje za isto :lol_2:

 

Naravno da postoji obaveza da se odgovori na upit za odlaganje utakmice.

U beton ligu ne postoji obaveza. Ili i tamo postoji?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Borca said:

 

Sta god ti je lakse da prihvatis i lepo se osmehujes uz to ja sam srecan zbog tebe.

Elem, politika je bila tad (direktno posto je miting politicke partije u pitanju bio), politika je i sad umesana dobrano (ne iskljucuje mogucnost da bi se "miting" desio i na ovom mecu da je bio odigran) ali je jedno sigurno - sve osim primene pravilnika do kraja (20:0 za Buducnost, novcana kazna i -1 bod) ce opet biti neka politika u pitanju.

 

Pa je l treba nešto dodatno da se objašnjava od toga da je bilo 7 dana ranije i da je tražena saglasnost drugog kluba? Da, meni jeste smešno poređenja toga i jednostrane odluke 6 sati pre meča. 

 

Ali ok, jasno je meni da ligom upravljaju idioti bez stava, to smo videli i prošle godine. Da je neka normalna liga u pitanju, cela ova priča bi trajala tačno 2 dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Pa je l treba nešto dodatno da se objašnjava od toga da je bilo 7 dana ranije i da je tražena saglasnost drugog kluba? Da, meni jeste smešno poređenja toga i jednostrane odluke 6 sati pre meča

 

Ali ok, jasno je meni da ligom upravljaju idioti bez stava, to smo videli i prošle godine. Da je neka normalna liga u pitanju, cela ova priča bi trajala tačno 2 dana.

Kako mislis 6h pre meca?

Sad ce da bude da ja branim Covice ali ako se secam cele ove ujdurme, KKCZ je dopis, upit ili sta vec poslala par dana pre utakmice(najmanje 2 dana ranije). Prvi let je otkazan dan ranije i onda je krenulo i telefonsko zvanje tih nekih "odgovornih lica". Klasicno politicko odmeravanje snaga i trazenje rupe u propisima.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, realno *w said:

 

Pa je l treba nešto dodatno da se objašnjava od toga da je bilo 7 dana ranije i da je tražena saglasnost drugog kluba? Da, meni jeste smešno poređenja toga i jednostrane odluke 6 sati pre meča. 

 

Ali ok, jasno je meni da ligom upravljaju idioti bez stava, to smo videli i prošle godine. Da je neka normalna liga u pitanju, cela ova priča bi trajala tačno 2 dana.

 

Samo sto nije bilo 6 sati pre meca (prvi zahtev) vec par dana, a za ovo drugo si potpuno u pravu. Sada da vidimo kako ce sve da se zavrsi, ali dok su "jarcevi na brvnu" iz Beograda i Podgorice na celu svojih klubova tu srece nema izgleda.

Najbolje bi bilo da oba "jarca" (ne mislim na klubove) budu udaljena iz ABA lige.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Disciplinski sudac ABA lige može samo izraziti svoje nezadovoljstvo daPredsjedništvo ABA lige nije odmah po zahtjevuKK Crvena zvezda mts donijelo odluku o tome ima li utakmice ili se ista odgađa, jer na ovaj način su zapravo Disciplinskom sucu ABA lige uskraćene mogućnosti glede te procjene, kao što su uskraćene mogućnosti i delegatu i sucima utakmice, jer je jasno da se Predsjedništvo nijeočitovalo o zahtjevu KK Crvena zvezda mts"

 

 Deo odluke disciplinskog sudije Aba lige

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Setite se 2011 said:

"Disciplinski sudac ABA lige može samo izraziti svoje nezadovoljstvo daPredsjedništvo ABA lige nije odmah po zahtjevuKK Crvena zvezda mts donijelo odluku o tome ima li utakmice ili se ista odgađa, jer na ovaj način su zapravo Disciplinskom sucu ABA lige uskraćene mogućnosti glede te procjene, kao što su uskraćene mogućnosti i delegatu i sucima utakmice, jer je jasno da se Predsjedništvo nijeočitovalo o zahtjevu KK Crvena zvezda mts"

 

 Deo odluke disciplinskog sudije Aba lige

 

Op op zanimljivo,a odakle je ovo? 

Zašto nijedan portal ovo nije preneo? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

Liga su klubovi.
Ne znam na koga prebacujete odgovornost.
Ko je ABA koja je na napadu?

 

Klubovi su osnivaci lige i pravnog entiteta. 

 

U statutu pise, pa citaj... A ko je odgovoran - imas organe, predsednika, pod-predsednike, predsednistvo - neko od njih sigurno...

 

To ti je kao DOO u Srbiji, imas osnivace, imenuje se direktor koji je odgovoran. Imas Upravni odbor, mozda i nadzorni, zavisi kako se definise. Treba da se zna ko sta radi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

U beton ligu ne postoji obaveza. Ili i tamo postoji?

Što meni postavljaš ovo pitanje kad sam napisao 

2 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Naravno da postoji obaveza da se odgovori na upit za odlaganje utakmice.

Kao odgovor na deo posta @Isiah gde je napisao da ne postoji obaveza da se na upit o odlaganju utakmice odgovori, što je glupost samo takva. Mrzi me sad da listam statut ABA lige i da vadim član koji to pokriva.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

 

Klubovi su osnivaci lige i pravnog entiteta. 

 

U statutu pise, pa citaj... A ko je odgovoran - imas organe, predsednika, pod-predsednike, predsednistvo - neko od njih sigurno...

 

To ti je kao DOO u Srbiji, imas osnivace, imenuje se direktor koji je odgovoran. Imas Upravni odbor, mozda i nadzorni, zavisi kako se definise. Treba da se zna ko sta radi. 

 

Kako ko je odgovoran? Sekretarica, Pavarotti znaje😂😂😂

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mairosu said:

ja sam čak i čuo priče da je Stern planirao expansion franšize u Novom Mestu i Kragujevcu ali je onda Čović došao sve da razjebe. bila nekad liga eeee. 

 

Pa i bila je jaca, ali to nema veze sa Covicem nego sa smanjenjem ulaganja u kosarkaske klubove.

 

Srbija je sa cetvorke Partizan, Crvena zvezda, Hemofarm, FMP (pa Partizan, Crvena zvezda, Radnicki, Hemofarm) spala na Partizan i Crvenu zvezdu, hrvatski klubovi imaju drasticno manje budzete, ali su se zato podigli Buducnost i na scenu je stupila Cedevita.

 

Nema sumnje da ABA liga ima brojne manje, problem je sto je njena najveca vrlina u tome sto je mnogo bolja nego alternativa u vidu domacih prvenstava. Objasnio je @A sad na temi KK Crvena zvezda, srpska liga se svodi na vec vidjeno finale dva najbogatija kluba, a zatim sledi provalija pa menadzerski klubovi i filijala sa jedva pola miliona godisnjeg budzeta.

 

Imamo vec to u fudbalu sad ce 30 godina. Ove sezone je sve isto kao i ranije, Zvezda uzme 39 (od moguca 42 boda), Cukaricki ima 33, Partizan 29, a onda pricamo o tome kako imamo +10 i kako bismo mogli da dovedemo najboljeg igraca Cukarickog. To je neozbiljno i zato je i tu resenje udruzivanje, a ne jos da u kosarci razbijamo regionalnu ligu.

Link to comment
Share on other sites

Ako se cirkus nastavi, a nastavlja se posto imamo novo saopstenje Zvezde danas gde se ranije pominjana politicka prica dodatno naglasava, liga nece imati smisla dok se nesto radikalno ne presece u pogledu kazni.

Sa druge strane pitanje je i koliko liga i rukovodstvo iste smeju tu da urade nesto posto u jucerasnjem gostovanju Sarape kod Covica na Pinku, Covic podseca kako ligu finansira samo Telekom Srbije (preko Arene sport) i verovatno stavlja do znanja da mozda ima jos neke adute u ovom ratu koji vodi sa Bokanom. Naravno i oda "prvom medju nama" nije izostala uz ushicenje gostujuceg (hocu reci voditeljskog) para sa druge strane stola.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam shvatio, na Zvezdin zahtijev za odlaganje utakmice, kontaktirana je Buducnost, koja je upravi lige poslala garancije Mupa i rekla da ne pristaje na odlaganje. Sekretarica Vanja je to proslijedila Zvezdi. 

Sada pitam ozbiljno: Ako Zvezda ne vjeruje garancijama direktora policije u Podgorici, kakve garancije moze da mu da uprava Aba lige? Kakve garancije bi mogao bilo ko drugi da da? 

Mislim, mozda je Covic u pravu da sd ne moze vjerovati policiji u CG  ali ko drugi moze da garantuje sigurnost u Podgorici i kojim mehanizmima? 

Ja pitam ovo ozbiljno, molim pavijana i drustvo da odgovore kakvo je njihovo vidjenje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

Ako se cirkus nastavi, a nastavlja se posto imamo novo saopstenje Zvezde danas gde se ranije pominjana politicka prica dodatno naglasava, liga nece imati smisla dok se nesto radikalno ne presece u pogledu kazni.

Sa druge strane pitanje je i koliko liga i rukovodstvo iste smeju tu da urade nesto posto u jucerasnjem gostovanju Sarape kod Covica na Pinku, Covic podseca kako ligu finansira samo Telekom Srbije (preko Arene sport) i verovatno stavlja do znanja da mozda ima jos neke adute u ovom ratu koji vodi sa Bokanom. Naravno i oda "prvom medju nama" nije izostala uz ushicenje gostujuceg (hocu reci voditeljskog) para sa druge strane stola.

Kada je Čović nastupio onako polupomirljivo nakon neodlaska pomislio sam da se pokušava smirivanje situacije nakon što su veći igrači poslali poruku naredbom o neodlasku. Očekivao sam da će malo da se gunđa, više reda radi, ali da će da se prihvati kazna i teraj dalje. Ono prvo saopštenje me je malo začudilo jer Čović ipak nije toliko lud i zna kada da se zaustavi, a ne da večno tera mak na konac. Stane kasnije nego što bi bilo dobro i teže po normalan stomak, ali ipak ume da se zaustavi. Međutim, posle ovog saopštenja više nemam dilemu - vaš klub je najbrutalnije iskorišćen od strane bagre na vlasti, ovo je daleko iznad uobičajenih sranja, pa makar bila i ona dobro poznata protiv KKP i KKB. Mislim da se ni Čoviću baš ne sviđa dokle je sve otišlo, ali pošto ima gazde i ulogu igzekjutiva mora da nastavi po starom. 

 

Ovo saopštenje je jedno od najsramnijih u istoriji srpskog sporta. Bukvalno ga je smišljala ista bagra koja smišlja Vučićeve, Dačićeve i ostale informerovske baljezgarije. Na istoj je liniji sa onim što banda izjavljuje ovih dana.

 

Ovo više nema veze sa ABA i njenim organima, pa makar ih činili Silver i Đordi tugedr, čak su i Čović i Bokan u drugom planu. Jebote, spremni su sve da razjebu. Ako preživi ABA u bilo kom obliku biće super.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@mirko_pet

Čović je dobio instrukciju sa vrha da se ne ide u CG.

Tražio odlaganje utakmice, ekipa nije otišla na utakmicu, čekamo odluku predsedništva ABA lige.

Videćemo ko ima većinu. Verovatnija je odluka registracija utakmice službenim rezultatom, Zvezdi 0 bodova i novčana kazna.

Moje mišljenje je da u Podgorici nikada nije odigrana regularna utakmica kada je Budućnost bila u igri za trofej. Ovog puta je zbog političko-verskih događaja situacija bila još komplikovanija 

Naravno da se MUPu CG ne može verovati, kao ni MUPu Srbije i bilo kojoj drugoj političkoj policiji.

Dalji Čovićevi potezi zavisiće isključivo od instrukcija koje dobije od Vučića.

Koliko god on sam sebe predstavljao važnim i koliko god ga njegovi protivnici/neprijatelji smatrali izvorom svakog zla,  u ovom slučaju on je tek drveni lutak. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...