Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

kakve su to igre vrag bi ga znao

prenamazan je coki da bi tek tako srljao, iskustvo steceno u politici, sportu, biznisu, ja tebi ti meni mi njima oni nama poslovanju je od neprocenjivog znacaja a on ga ima na pretek

 

cim nije otisao, znao je da ce uslediti neka reakcija iz aba lige

e sad

sve sem 20:0 za futuru, oduzimanje boda i neke simbolicne kazne u novcu , je pobeda za cokija

ali zasto bi to radio

da silji patku nad ligom, da kaze ko je gazda, sila boga ne moli itd

sine imas dva kluba u ligi - ok shvatili smo, sta ti ovo treba

opet

ako zeli da napusti ligu ?! ok ali sta onda

da li ima nesto dogovoreno sa djordijem - ne verujem

to bi naravno znacilo i da je mi napustamo, jer stigla bi direktiva sa vrha da su "srpski interesi" iznad svega !

a to bi tek bio cirkus, pa dovoljno je setiti se one nase nesrecne superlige od mesec ipo

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ranzo said:

kakve su to igre vrag bi ga znao

prenamazan je coki da bi tek tako srljao, iskustvo steceno u politici, sportu, biznisu, ja tebi ti meni mi njima oni nama poslovanju je od neprocenjivog znacaja a on ga ima na pretek

 

 

koliko god bio premazan, toliko je na solidnom uzorku istorijski gledano i autodestruktivan

ne bih se ja kladio da chovke pravi neki great rnr swindle, koliko da je jednostavno u popizdu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ABA liga je jedino od sporta sto vredi na tritoriji bivsih SFRJ republika. Najlakse je nesto rusiti, ali koliko je vremena trebalo ovo da s izgradi i ova liga je donekle pomogla da se izgrade neki sruseni mostovi. Iz ove lige su dosli Nurkic, Musa,Saric, Luwavu, Zubac, Jokic, Bogdan, Guduric, Bobi itd itd...Ogroman broj kvalitetnih igraca za NBA. Stranci su dosta kvalitetniji nego ikad. Dovode se kvalitetni stranci kojima ni ova liga nije smesna. Kad bi Igokea dovela one igrace, pa i svi ostali. Domaca liga moz uvek da se igra, ali egzodus bi bio jos vec. Ovde svi timovi imaju domaci teren, u KLS samo dva. Cak i tamo gde ima, to su uglavno navijaci drugog kluba od brace blizanaca.

 

Jasno da u svim sranjima ucestvuje Covic, jos od Dula, pa sv do Bokana. Cim s osti ugroznim on ide svim i svacim na protivnika. On jst kvalittan sportski radnik, ali nij toliko kvalitetan da moze da rusi sta mu s proht i da stvaralosu atmosferu. Da je liga normalana, trebali su Bokana i Covica proterati iz kosarke bar na dve godine i slucaj bi verovatno bio resen i ne bi imali sve ovo sto se sad desava i tek sto ce se desiti u PO.

 

CZ ne samo da treba da bude kaznjna sto nij dosla na mc, vec treba da bude kaznjena i zbog pretnji koje je izrekla u saopstenju. Liga ako sad ne napravi stav, moci ce po njoj da pisa ko kako hoce.

 

Igraci s prave, reprezntacija nasa je veoma jaka, imamo mlade talntovane igrace. Ostali klubovi mogu uvek kroz ABA2 da krenu ka ABA1. Mi kao navijaci KKCZ mislimo da mozemo biti prvi u EL, pa nam ne treba ABA liga. Ne znam koliko su ljudi uopste svesni da ovih 10m nij odrzivo u kosarci za nas da se finansiramo. EL nikad nece dozvoliti da taj nacin finasiranja bude u EL kroz A licencu.  Mogu tek zamisliti kakva pisma i optuzbe dobija Djordi od ovih nasih predsednika. Kad mu prekipi odjebace nas sve.

 

Predsednistvo ABA lige je lose i dok god je tako slabo i bez svog stava bice ovako. Ingerencije su trebali davno dati EL, da je neki njihov covek vodi. Zato i jeste ovakvo sranje zato sto nema cvrste ruke koja j ovde na Balkanu izgleda jedino resenje da se ne laje iz svake avlije. ABA to nema sad, niti ce imati, niti to nekom klubu iz ove pozicije odgovara.

 

Tako su mislili da ce lako bez Juge, pa evo 30g posle jad i beda od drzava. Totalno smo nesposobni a to niko ne zeli ovde da prizna, da treba pomoc.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Pavaroti said:

Mi kao navijaci KKCZ mislimo da mozemo biti prvi u EL, pa nam ne treba ABA liga.

 

 

ceo post je super, makar za mene. samo bih istakao ovo gore

> i partizan je, koliko god tih godina bio dovoljan samom sebi, poceo da biva ozbiljna el ekipa kada je poceo da igra jadransku ligu. pre toga je razlika u kvalitetu izmedju pobeda koje ostvaruju u domacoj ligi i protivnika koji ih za 5 minuta nakantaju u el bila ogromna

 

takodje onaj deo o jos vecem i ranijem egzodusu igraca bez aba lige je po meni vazan. mislim da ce igraci radije ici bilo gde nego da se akaju ovde duze od jedne sezone

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

 

ceo post je super, makar za mene. samo bih istakao ovo gore

> i partizan je, koliko god tih godina bio dovoljan samom sebi, poceo da biva ozbiljna el ekipa kada je poceo da igra jadransku ligu. pre toga je razlika u kvalitetu izmedju pobeda koje ostvaruju u domacoj ligi i protivnika koji ih za 5 minuta nakantaju u el bila ogromna

 

takodje onaj deo o jos vecem i ranijem egzodusu igraca bez aba lige je po meni vazan. mislim da ce igraci radije ici bilo gde nego da se akaju ovde duze od jedne sezone

Koliko sam pricao sa kosarkasima, retko ko bi se vratio. Licno ih potpuno razumem, takodje i za brzi odlazak odavde. Drustvo je u kurcu i kome trebaju ova sranja. Kake svi na roditelje ali svako normalan ih razume. Kad covek procita intervju Danilovica, skontas da ovde nema nikakve odgovornosti. Sto vole da opljunu po narodu, kako ne zna i kako ocekuje puno to je neverovatno. Nikakve odgovornosti nema, novinari ne smeju da zucnu i drago mi je sto je Dulo raskrinkao onog iz Monda. Ako nisi novinar sta ces tu?

 

Novinara se preko boje koliko i policije. Ovde su oni oni deo pokvarenog sistema. Kad sve to saberes i oduzmes i logicno je sto svi bez. Prosto i nema mesta za sve, akodas Zvezdi i Partizanu +15m za ostale ne ostane vise od mrvica.. Zvezda i Partizan da  se privatizuju a drzava da pomaze manjim sredinama i klubovima. Onda bi nesto mozda i moglo da zazivi.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ma obične gluposti.

 

dovoljno je pogledati generalno tendencije mladih u odnosu na region: niko više ne želi da se zadržava ovde ako je mlađi od 30 godina.

ja ću prvi svoje dete poslati negde u evropu ako budem mogao da živi normalan život i zavisi od sebe a ne budala. 

 

to su stvari mnogo veće od košarke a u košarci su još sažetije pošto karijera ne traje do 60e

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

 Nikakve odgovornosti nema, novinari ne smeju da zucnu i drago mi je sto je Dulo raskrinkao onog iz Monda. Ako nisi novinar sta ces tu?

 

 

uz svo dužno poštovanje, potpuno nisi u pravu. ko hoće objašnjenje može i privatno da me kontaktira.

 

ja bih podsetio ljude da sportski novinari u Srbiji nisu Veronica Guerin, ljudi su plaćeni da pišu izveštaje, ne da budu politički komentatori. budite realni. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bekrinjo said:

Igokea dobila u Ljubljani 85-78, 10 igrača u rosteru Igokee od kojih 3 nisu ni ulazili.

 

Pa koliko su samo meceva dobili Ljubljancani u neizvesnim zavrsnicama i nemogucim sutevima bilo je samo pitanje kad ce neko od "autsajdera" to da im naplati. 

Zakuvava se i na tabeli pored "brloga" koji gledamo van terena.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mairosu said:

 

uz svo dužno poštovanje, potpuno nisi u pravu. ko hoće objašnjenje može i privatno da me kontaktira.

 

ja bih podsetio ljude da sportski novinari u Srbiji nisu Veronica Guerin, ljudi su plaćeni da pišu izveštaje, ne da budu politički komentatori. budite realni. 

 

 

Uz svo duzno postovanje, evo posalji meni objasnjenje zasto ni jedan od novinara ne moze da postavi sportsko pitanje o ucinku igraca X i njegovom uticaju na rezultate ekipe Y sa njim i bez njega na terenu... ja to i dalje ne mogu da razumem. Da li:

  • Se boje da ce izgubiti posao novinara? Pa oni i nisu novinari, tako da to i nece izgubiti. Oni su copywriter-i koji pisu na zadatu temu i uz zadate smernice... to nije novinar. Kao sto kazes pisu izvestaje. To moze i tinejdzer koji ne mora preterano biti ni zainteresovan za kosarku. A gde su oni novinari koji istraze nesto, pitaju nesto, intervjuisu?
  • Ne postoji ni jedan sportski medij ili medij sa sportskom redakcijom koje interesuje odgovor na to pitanje? Valjda treba da ih interesuje i ono sto interesuje njihove citaoce? Da li je moguce da ne moze da se pojavi makar neki nezavisni web medij iz kog ce neko postaviti takvo smisleno pitanje? Pa makar i neki youtuber... 

 

Auuu covece pa ti poredis sportskog novinara sa novinarkom koja je glavom platila za pisanje o kriminalu i narkobosovima... bas si sada preterao... 😕 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MetalHead said:

Auuu covece pa ti poredis sportskog novinara sa novinarkom koja je glavom platila za pisanje o kriminalu i narkobosovima... bas si sada preterao...


Naravno, kako drugačije da privučem pažnju poštenom svetu?

Na sva ostala pitanja nemam odgovor, pitajte nadležnog nekog. Ja samo stao ovde za kolegu koji je najebao ničim izazvano.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MetalHead said:

Kolega neka promeni medijsku kucu... Ne znam sta drugo da kazem. 


Pa to možeš da kažeš retkom procentu ljudi koji su nezavisni od zveranja u press feedove i odlaska na utakmice, konferencije i tome sl. Ja sutra mogu da prestanem sa svim time i biće mi kul, lošiji za koji dinar ali bože moj. Zato ne želim zaista da osuđujem ljude jer znam kako rade, to su u 90% slučajeva pošten svet koji bi samo da gleda sport i sticajem okolnosti nešto ume da napiše bolje od tebe ili nekog trećeg. A u ovom konkretnom slučaju koji ja spominjem krivac def. nije čovek koji je otišao da izvrši zadatak.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mairosu said:

Na sva ostala pitanja nemam odgovor, pitajte nadležnog nekog

na to se "novinarstvo" u svrbiji i svodi

nemam ni pitanja ni odgovor

 

i dok za dnevno-politicke teme negde i imam razumevanje...jbg nije svako brankica stankovic, i tu ozbiljan olos moze da ti radi o glavi...

za sportske novinare nemam nista sem prezira

za sitne pare se prodaje obraz

Edited by Knjizevnik_Laki
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Borca said:

Pise se da Blazic napusta Ljubljanu i prelazi u Virtus. Sta rade Ljubljancani (Tedeski) nije mi jasno nikako, ako je istina naravno da Jaka odlazi.

 

Sad se postavlja pitanje ako je ovo tačno...

 

a) Jel' to zato što su dobili dobre pare.

b) Jel' nešto treće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mairosu said:

 

Sad se postavlja pitanje ako je ovo tačno...

 

a) Jel' to zato što su dobili dobre pare.

b) Jel' nešto treće.

 

Pa pare ce dobiti sigurno ako ode Blazic posto je potpisao ugovor na 2 sezone ali meni je glavno pitanje sto se uopste Tedeski seli iz Zagreba i udruzuje sa Olimpijom ako nema(ju) nameru da proba(ju) da osvoje titulu u ABA konacno vec pustaju glavne igrace sezonama unazad.

Jos je u pitanju igrac koji je bio mec viner u poslednjim (ne racunajuci danas) utakmicama koje su bile neizvesne, protiv Mege preko 30 poena i indeks skoro 50.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...