Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

22 minutes ago, 1 od 8000 Lakija said:

Varvara ima navodno dosta prosrpski orijentisanih, nisam se nikad posebno interesovao za navijacke grupe, te sam negde usput to cuo.

Pricali su o tome u jednoj emisiji, da imaju dogovor da na tribini nema isticanja nacionalnih simbola jer se ne deklarisu svi isto. Naveli su da imaju zajednicku ljubav Buducnost i da ih nikakve podele ne zanimaju i da se odlicno slazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitna pobeda Mege u borbi za opstanak. 

 

Simonović igra sjajnu sezonu u sjeni losih rezultata Mege. 

 

Pravio sam neku kalkulaciju, kada bi sve došlo realno do kraja (a neće) Cibona je ekipa koja ima najmanje šansi da dodje do magičnih 6 pobeda u sezoni. 

Edited by Baron23
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li ce uopste biti ABA lige, ali ako bude, najbolje je da ispadne Mega.

 

Ovi ostali konkurenti su pokazali da umeju da budu nezgodni na svom terenu, a ne secam se kada je Mega dobila nas ili Partizan (a u poslednje vreme ni Buducnost). 

 

Evo sta kazu pravila o nepojavljivanju gostujuceg tima:

 

Quote

Članak 32. Posebne sankcije za odbijanje pojavljivanja ili nepojavljivanje na utakmici ili napuštanje terena bez opravdanog razloga32.1 U slučaju da se momčad neopravdano ne pojavi na utakmici ili neopravdano odbije sudjelovati u utakmici, ta momčad automatski gubi tu utakmicu s rezultatom nula naprema dvadeset (0-20) i, kada je to primjenjivo, ne prolazi u daljnje krugove natjecanja.

 

Ne znam da li u tom slucaju gostujuca ekipa dobija ili ne dobija 1 bod za poraz.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

A zašto bi se ABA raspala...tačno se sjećam da smo mi (СРБЉЕ) sebi davali veći značaj nego sto nas drugi percipiraju,tamo negdje pred početak i za vrijeme raspada yu. Ne nismo ni najljepši ni najjači ni najbolji, evo autokorekt na tastaturi mi nudi najjeftiniji o čemu bi se dalo diskutovali...nismo. Ne govorim iz navijačkog ugla. A ako malo zagrebemo, listajući šta se ovde po vox92 piše, neki izvode zaključak da je ovo igranka Mila i Vučića,....jer se meni učinilo ili su ta dvojica obitavali i tih 90 tih u javnosti!?

Malo su se zaigrali, pa će spustiti loptu na način da će svako stado vidjeti da je njihov vođa ljepši, jači, bolji, koji ima XL dinamičan nadasve pravičan stav prema ljudima,stvarima, ko misli na mudonje po tuđim ormarima.

 

Polaznike kursa "vaša kravata i vi", sad strasno pogađa sto rad oslobađa.... 

 

DLM

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, zoe Bg said:

Bez sitnoklubaskog prepucavanja ovo je los dan za aba ligu, nema strane koja moze biti zadovoljna situacijom. 

Aba kakva je takva je, nije sjajna ali sve druge alternative su mnogo losije. 

Apsolutno se slažem, samo valja primetiti da je gro forumaša "sa naše strane brda" osuo žestoku plajbu po Čoviću zbog ovog. Nema potrebe da se zbog par "pojedinaca" to naziva prepucavanjem.

 

Samo da dodam da nam je dovoljno naše muke i da nema potrebe da nas neko podbada sa strane i zaista ne znam zašto se to dozvoljava "pojedincima". Klub nam je u rukama ludaka, to nam je dovoljna kazna.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Liska Manjina said:

Apsolutno se slažem, samo valja primetiti da je gro forumaša "sa naše strane brda" osuo žestoku plajbu po Čoviću zbog ovog. Nema potrebe da se zbog par "pojedinaca" to naziva prepucavanjem.

 

pobrisano je dosta nekih stvari i pre i posle @zoe Bg upisa.

 

13 minutes ago, Liska Manjina said:

Samo da dodam da nam je dovoljno naše muke i da nema potrebe da nas neko podbada sa strane i zaista ne znam zašto se to dozvoljava "pojedincima". Klub nam je u rukama ludaka, to nam je dovoljna kazna.

 

Ne postoji naša, vaša muka...  igra se zove košarka i svi smo mi njeni taoci i ljubitelji pa je muka zvana Nebojša Čović, klubovi/savez kao taoci nacionalizma, huligani i slična huškačka žgadija muka svih nas koji mislimo i u glavi imamo sliku o sebi kao nekim pristojnim i nadasve nenasilnim pripadnicima ovog nesrećnog društva.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je i definitvno 20:0. Što je ok.

Čović sad ima alibi za ispadanje iz plejofa i neigranje Evrolige sledeće godine.

Ovo što su pogodili samo jedno pojačanje ove godine, promenili tri trenera, igrali pod moranjem sa Filipom, gubili bodove od fenjeraša to je nebitno i nije uticalo na rezultate.

Razlog neuspeha je isključivo utakmica u Morači i vrh ABA lige koji je protiv Zvezde. Zato je najbolje rasformirati ABA ligu, pa je formirati kad Čoviću bude opet trebalo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Izgleda da je i definitvno 20:0. Što je ok.

Čović sad ima alibi za ispadanje iz plejofa i neigranje Evrolige sledeće godine.

Ovo što su pogodili samo jedno pojačanje ove godine, promenili tri trenera, igrali pod moranjem sa Filipom, gubili bodove od fenjeraša to je nebitno i nije uticalo na rezultate.

Razlog neuspeha je isključivo utakmica u Morači i vrh ABA lige koji je protiv Zvezde. Zato je najbolje rasformirati ABA ligu, pa je formirati kad Čoviću bude opet trebalo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

O kakvom ispadanju iz plej ofa pises. Koji ce tim uci u 4?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Izgleda da je i definitvno 20:0. Što je ok.

Čović sad ima alibi za ispadanje iz plejofa i neigranje Evrolige sledeće godine.

Ovo što su pogodili samo jedno pojačanje ove godine, promenili tri trenera, igrali pod moranjem sa Filipom, gubili bodove od fenjeraša to je nebitno i nije uticalo na rezultate.

Razlog neuspeha je isključivo utakmica u Morači i vrh ABA lige koji je protiv Zvezde. Zato je najbolje rasformirati ABA ligu, pa je formirati kad Čoviću bude opet trebalo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Neka patnja bude vecna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A koja je svrha igranja ABA lige, ako osvajac nece ici u EL. Ok, za navijace ima, jer cemo gledati kvalitetniju kosarku i navijati za kvalitetnije timove, ali klubovi ce imati vece izdatke, a verovatno ce i proraditi ta nacionalisticka prica, koja je vec polako krenula.

 

Gledajuci iskljucivo interes klubova i saveza, ako je vec EC maksimum, nema sanse da ce iko biti pre za ABA ligu nego za neki KLS. 

Link to comment
Share on other sites

Meni bas i nije najjasnije odakle su (odjednom) pocele da se poturaju i sve cesce ponavljaju ove price o besmislenosti i raspadu ABA lige ukoliko ne bude imala prohodnost u Evroligu. Pa, ako bi u skorijoj buducnosti ABA i ostala bez tog jednog mjesta u Evroligi, to mjesto sigurno nece biti dostupno ni preko neke od ex-Yu liga. Samim tim, nema tu nikakvog smisla urusavati ABA ligu i ujedno igrati za dve klase slabije domace takmicenje, ako u svakom slucaju nemas mogucnost igranja EL, pri cemu ABA jos uvijek ima prohodnost za ostale evrokupove. Cini mi se da tu postoje samo manje interesne grupe koje pokusavaju vjestackim putem da stvore takvu klimu i da to rade periodicnim provlacenjem ovakvih prica kroz medije, jer, generalno, ja uopste nisam stekao utisak da postoji vecina koja je protiv ABA lige, cak i bez tog mjesta u Evroligi. Igokea je u veoma losim odnosima sa KS BiH i jos prosle godine su rekli da je njima jedini i potpuni fokus na ABA ligi. Olimpija vec godinama nije imala ni kvalitet, a samim tim ni sansu da zaigra Evroligu, pa smo vidjeli sta su sve radili da opstanu u istoj. Tedeschi isto tako nikada nije djelovao kao da mu je samo Evroliga motiv, jer, da je tako, davno bi digao ruke od kosarke. Od hrvatskih klubova nikada nisu dolazile neke ozbiljne naznake da zele da napuste ABA ligu. Buducnost, takodje, ne vidim kao ekipu kojoj je motiv da igra crnogorsko prvenstvo bez ikakve konkurencije, jer tesko da bi u tom slucaju ekipe poput Mornara uspijevale da sastave rostere sa ovakvim imenima. Sve ove price o raspadu ABA lige se uglavnom i najcesce namecu u medijima iz Srbije, bar jednom sedmicno se na sajtovima(B92, Sport Klub, itd...) provuce tekst u kojem se spominje raspad ABA lige. Koji je pravi motiv za sve ovo, tesko je reci. "Evroliga" mi tu djeluje samo kao paravan, a price o zelji da se "razvijaju srpski kosarkaski centri" umjesto razvijanja klubova u okruzenju je nista drugo do nacionalisticki obojena retorika. Ni kosarka ni sport generalno vise ne funkcionisu po principu nekog "razvijanja". 

 

Takodje, veoma je diskutabilno i to da li ce Evroliga u ovakvom obliku uopste i opstati dugo. Ima tu dosta nezadovoljstva i medju spanskim timovima, kao i medju timovima u drugim top ligama Evrope. Ne djeluje bas da tu postoje neki dugorocni planovi, a i generalno ovakav sistem takmicenja djeluje neodrziv za evropsko poimanje sporta. 

 

Al' vidjecemo...

 

 

U svakom slucaju, svim forumasima sve najbolje u Novoj 2020. godini!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa poturaju se iz jedinog centra kosarke u regionu zadnjih 20 godina, a sigurno je da Srbija ima i najviše prava jer ima ubedljivo najviše kvalitetnih predstavnika. Nekima to sigurno ne odgovara pa zato i srpski klubovi imaju takav tretman kakav imaju. 

 

Ja jesam za Aba ligu, ali ne ovakvu koja se ogradjuje i ne želi da garantuje bezbednost odigravanja utakmica i njenih aktera. 

Aba liga jeste interes kosarke ex-yu, ali ne po svaku cenu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa, kakav tretman bi trebalo da imaju CZ i Partizan? Da rade sta zele i da prodju bez sankcija? Ocigledno da postoje oni kojima bi takva atmosfera i odgovarala, pa otuda i zelja da se stvori okruzenje slicno KLS-u, u kojem bi bilo moguce tako funkcionisati.

 

Prema svemu prilozenom, sve sto je bilo potrebno da se uradi oko bezbjednosti utakmice je odradjeno, dobijene su garancije, pri cemu sama situacija i nije bila toliko dramaticna koliko ju je Covic zelio prikazati k'o takvu, tako da je besmisleno razvlaciti ovu pricu samo na osnovu Covicevih igrarija i izmisljenih konstrukcija. Covjek je naveo neka imena i konstatovao da se ne moze vjerovati njihovim garancijama. I sta to sad znaci? Pa, ti ljudi ce biti na tim istim funkcijama i za 2 mjeseca, za kada je zatrazio pomjeranje utakmice. Sta bi se do tada moglo promijeniti, pa da Covic pocne da vjeruje njihovim garancijama? Ili je potrebno promijeniti kompletan drzavni vrh zbog jedne obicne kosarkaske utakmice!? Za nekoliko sedmica Zvezda gostuje u Baru. Kakve garancije ocekuje za to gostovanje? Prakticno se (agresivno i veoma direktno) stvara klima koja bi trebalo da ljudima nametne misao kako se vise ne moze ni gostovati ni odigrati obicna utakmica u CG. To je jedno sto se moze dobiti iz ovakve sarlatanske predstave. 

 

Ne znam bas kakve su procedure, al' ne znam ni kako, odnosno na koji nacin bi ABA liga mogla dodatno garantovati bezbjednost. Pa, valjda i oni to rade na osnovu nekih zvanicnih policijskih dopisa ili sta vec, kojima Covic s druge strane ne vjeruje. Samim tim, Covic ovdje izokola i spinovanjem pokusava izvrsiti udare iz nekih sopstvenih razloga (da l' politickih ili nekih drugih, to ne znam).

 

Zvezda i Partizan uvijek mogu istupiti iz ABA lige, bas kao sto timovi ulaze i istupaju iz VTB lige. Bar je to jednostavno. Al' ovdje je problem kompletna (nerijetko nacionalisticki obojena) retorika, nacin djelovanja, pokusaji ucjenjivanja, veoma kontinuirano i agresivno nametanje stvari koje nemaju veze sa sportom. Takodje, ABA liga bez CZ i Partizana bi i dalje bila za klasu jace takmicenje od KLS-a sa CZ i Partizanom. Bar je to toliko jasno. ABA liga bi se uvijek mogla popuniti i nekim (kvalitetnim) timovima sa strane. Dakle, pod pretpostavkom da vecina nije protiv ABA lige, ona sigurno nece ni propasti niti ce bas toliko drasticno izgubiti na kvalitetu bez CZ i Partizana, kao sto razni placeni novinari po Sport Klubu, B92 i slicnim sajtovima pokusavaju predstaviti. Igrala se veoma kvalitetna kosarka i u periodu kada CZ nije bila top tim, odnosno kada Partizan nije ni igrao ABA ligu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...