Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Nisam gledao Primorsku ni jednom ove seozne, ali da nije Sisko proizvod odličnog sistema, a ne toliko njegovog talenta? 

Nejc Baric iz ničega u MVP-ija. 

 

Edit, čini se da je najbolje iz Primorske tandem Golemac-Jagodnik. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, krzna said:

Kakva titula, oni su vidjeni za poziciju 4.

 

Zvezda je cetvrta ako izgubi sutra u PG.

 

51 minutes ago, laki pepe said:

Primorska taman dovoljno organizovana da ne smijes da se opustis, a nedovoljno dobra da moze da pobijedi. Akcije su tu, odbrana, pomoc,  sve uhodano, ali nema kvaliteta za poentiranje.

 

Nedostaju im pet ubedljivo najboljih igraca.

 

Ovo sto je ostalo je ubedljivo najgore u ligi, cudi me da nije i veca razlika.

 

Dosadan mec u kojem je jedino bitno hoce li ili nece prebaciti hendikep (24.5), a vidim da nece.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, propolis said:

Nisam gledao Primorsku ni jednom ove seozne, ali da nije Sisko proizvod odličnog sistema, a ne toliko njegovog talenta? 

Nejc Baric iz ničega u MVP-ija. 

 

Edit, čini se da je najbolje iz Primorske tandem Golemac-Jagodnik. 

Sisko je ABA sezonu zavrsio sa 109 asista na 27 izgubljenih lopti, brojke u rangu najboljih sezona Chrisa Paula kad pricamo o omjeru asista i izgubljenih.

S tog, razigravackog aspekta je bez dileme top talent, bilo je utakmica u kojima je iskreirao 25+ cistih situacija za suigrace.

 

Sto je najbolje, skoro sve na postavljenu obranu, nakon pika.

 

Naravno tu se postavlja pitanje do koje razine moze prenijeti svoju igru zbog fizickih deficita koji su vidljivi i na abaligaskoj razini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bushman said:

Sisko je ABA sezonu zavrsio sa 109 asista na 27 izgubljenih lopti, brojke u rangu najboljih sezona Chrisa Paula kad pricamo o omjeru asista i izgubljenih.

S tog, razigravackog aspekta je bez dileme top talent, bilo je utakmica u kojima je iskreirao 25+ cistih situacija za suigrace.

 

Sto je najbolje, skoro sve na postavljenu obranu, nakon pika.

 

Naravno tu se postavlja pitanje do koje razine moze prenijeti svoju igru zbog fizickih deficita koji su vidljivi i na abaligaskoj razini.

 

Sezonu nije završio, nego je odigrao pola i totalni rispekt za brojke. 

Iskreno meni je trenutno veće čudo Nejc Baric koji postiže 15.5 poena, 8 asistencija u ekipi koja je duplo gora od Siskove. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Sezonu nije završio, nego je odigrao pola i totalni rispekt za brojke. 

Iskreno meni je trenutno veće čudo Nejc Baric koji postiže 15.5 poena, 8 asistencija u ekipi koja je duplo gora od Siskove. 

 

 

Nije to nikakvo veliko cudo, on i Voncina su jedini igraci koje Primorska ima na 1 i 2.

 

U poslednje dve utakmice igrao je 35 i 38 minuta i u vecini situacija je lopta kod njega u rukama, a rezultat u ta dva meca je manje - vise uvek bio izvestan.

 

Voncina - do raspada 2 poena, -7 indeks, od raspada 27 poena, 28 indeks. Do raspada 42 minuta, od raspada, dva meca 75 minuta.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

 

Sezonu nije završio, nego je odigrao pola i totalni rispekt za brojke. 

Iskreno meni je trenutno veće čudo Nejc Baric koji postiže 15.5 poena, 8 asistencija u ekipi koja je duplo gora od Siskove. 

 

Pa mora netko postici i tih 60-70 koseva i podijeliti 10-15 asista. Sto naravno nema ni pribliznu vrijednost u ekipi koja se bori za vrh i u onoj koja je kanta za napucavanje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, propolis said:

Uf pa nije to igrica pa neko mora dati 60-70 poena, a pogotovo kad ode trener i kompletna petorka. 

Mišljenja različita, okej. 

 

Edit i to protiv Zvezde i Partizana. 

U onoj sezoni kad je Levski zavrsio na 2-24 omjeru postizali su 68 koseva po utakmici, hvatali 20 skokova i dijelili 14 asista prosjecno.

Kao sto rekoh, netko 'mora' i te brojke napumpati, ako ti nije jasno zasto - jbg.

 

Edited by Bushman
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kratko i jebitačno...

“KK Budućnost Voli  ima dovoljno iskustva kada su u pitanju igre koje ni na koji način ne pripadaju sportskom terenu. Očekujemo Crvenu Zvezdu u Morači, na utakmici u 18h. Budućnost Voli će se boriti za pobedu i ostanak na prvom mestu na tabeli ABA lige“.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

B92:

"Košarkaši Crvene zvezde napustili su avion neposredno pred današnje poletanje za Podgoricu, gde je trebalo da igraju protiv Budućnosti u ABA ligi, javio je RTS.

Kako se navodi, igračima crveno-belih je stiglo obaveštenje da napuste avion neposredno pred poletanje.

Navodno je Bezbednosno-informativna agencija (BIA) procenila da gostovanje KK Crvene zvezde u Podgorici predstavlja realni bezbednosni rizik i da sva raspoloživa saznanja ukazuju na mogućnost ugrožavanja bezbednosti igrača."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Kratko i jebitačno...

KK Budućnost Voli  ima dovoljno iskustva kada su u pitanju igre koje ni na koji način ne pripadaju sportskom terenu. Očekujemo Crvenu Zvezdu u Morači, na utakmici u 18h. Budućnost Voli će se boriti za pobedu i ostanak na prvom mestu na tabeli ABA lige“.

 

Sve je jasno, a i videli smo da imaju iskustva... doduse ne koliko mi u Srbiji 😄 

Samo se plasim da ne misli i na izbor sudija koji je prilicno cudan. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja cujem postoji sugerisanje drzavnih bezbedonosnih organa pripadnicima nase vojske, policije i drugih sluzbi da se ne ide u CG pa otuda i sugerisanje KKCZ da ne idu na utakmicu... 

 

Da sam ja Nebojsa, ja bih isao uz garantovanje jakih bezbedonosnih uslova...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, K.Dot said:

Šta je navijača budućnosti na topiku. Samo primećujem. I treba da vas bude što više a ne da se twister sam bori. 🙂

Odustao sam ja odavno od te borbe, i juce napisah nesto na twitter pa instant zazalih koliko mi se budala nakaci 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo je stanje? @stripi

 

Zaista ne bih da izigravam nikakvog vrhovnog mudraca, ali čisto da postavimo neke stvari na svoje mjesto. U CG trenutno postoje vrlo vidljive tenzije i te tenzije se najbolje oslikavaju u svakodnevnim protestnim okupljanjima i protestnim šetnjama širom zemlje. Takođe, na 90% lokaliteta te šetnje se završavaju potpuno mirnim razilaženjem okupljenih, dok je u nekoliko situacija došlo do konfrotacije sa policijom, a sinoć i do ipak određenog fizičkog sukoba sa policijom. Kakav sve to uticaj ima na eventualni meč večeras? Prvo, ljudi koji na ovaj način izražavaju svoje nezadovoljstvo, nemaju apsolutno nikakav interes da na bilo koji način ugroze igrače i stručni štab CZV na putu do hale i uopšte tokom boravka u Podgorici/CG, a moja neka slobodna procjena da je ogroman broj tih ljudi vrlo vjerovatno i simpatizer CZV. Takođe, stvari koje se eventualno dešavaju van hale (protesti) su na sličan način folklor svakog večitog derbija (najblaže rečeno) i to je nešto čime se bavi uprava policije i ljudi čiji je posao da obezbijede održavanje utakmice. Druga stvar, atmosfera u sali će biti sigurno neprijateljska, i uopšte ne moramo da se pravimo blesavi i da trenutnu političku situaciju stavljamo u prvi plan, jer je potpuno jasno da je do ovakvih tenzija između Budućnosti i CZV dovelo isključivo djelovanje dva predsjednika klubova, i po meni lično u jednakoj mjeri od obje strane. E sad, to što će atmosfera biti neprijateljska (hoćemo opet da se vratimo na derbi?), dešavanja od prošle sezone, i trenutna situacija u CG samo dodatno stavljaju lupu na čitav događaj i tjeraju organizatora da organizacija bude na najvećem mogućem nivou i da ne dozvoli sebi pravljenje greške.

 

Na kraju, mislim da bi ovo mogao da bude ozbiljan udarac za ABA ligu, a lično nikako ne bih volio da ona prestane da postoji. Ostavljam mogućnost da je sve ova igra na višem (političkom) nivou, i tada ni Čović, ni CZV nisu donosioci odluka, i radi se o ozbiljnim stvarima, koje na košarku i sport uopšte, bacaju potpunu sjenku.

 

Sa druge strane, ako se ispostavi da su opet u pitanju Nebojšine igrarije, suzdržaću se od daljih komentara. 😄

 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stripi said:

zar ne primećuješ kakavo je stanje u C.Gori? 

 

A kakvo je stanje? Najobicniji protesti koje bi CG policija, najvjerovatnije, mogla "ugusiti" do kraja dana, ukoliko bi zaista postojala zelja da se to uradi. Kakav gradjanski rat i slicne budalastine!? To sto Covic koristi trenutnu situaciju zarad nekih svojih interesa, to je za neku potpuno drugu pricu.

Edited by x|o
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cestitke Kuperu na odlozenoj utakmici. Lepo je videti opravdavanje atmosferu u Podgorici, tipa hvatanje Dragana Milosavljevica za glavu od strane navijaca. No, dobro, svako svoj obraz ima.

 

Ja bih samo da primetim da to sto crnogorska policija daje bezbedonosne garancije, ipak nesto znaci. Mislim, sin ministra policije je ipak prosle godine bio jedan od glavnih napadaca na kosarkase KKCZ u finalu ABA, mozda bi ovaj put ipak malo odmorio.

 

20-0 i cao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...