Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 hours ago, bekrinjo said:

Heris je igrao izolaciju poslednjih 4-5 napada, nije rešio nijednu. Bundović je napravio korake prilikom poslednjeg šuta tj. koša sa zvukom sirene za pobedu.

 

Cibona tj. Velić sa poprilično skromnim rosterom izvlači maksimum

 

Meni se cini da je tu raspad sistema.

 

Imali su 25 izgubljenih lopti, vecinu na egal rezultatu. Igraci kao da ih bas briga za trenera, prave gresku za greskom.

 

Nije njima problem ovakav poraz, problem je ako ce se ponoviti nova Mega - tim koji je obezbedio opstanak pa moze i da izgubi vecinu utakmica do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Odlazak Radonjica i Alimpijevic sezonu je uspesno iskoristila Buducnost da konacno osvoji ABA (ili ti ex SFRJ) titulu. Medjutim, najvise zahvaljujuci sebi, selekciji tima i naporima u EL svoj moguci primat je ispustila odmah posle godinu dana, a to je iskoristila Zvezda fokusirajuci se na ABA ligu i dobrim delo turisticki igrajuci EK prosle sezone.

 

Ove sezone imamo istu pricu ali sa obrnutim ulogama, Buducnost za sad sigurno drzi ABA pol poziciju i otaljava EK (za razliku od Zvezde prethodne sezone vrlo verovatno nece morati ni turisticki da se cimaju u EK od Januara), slicno sezona ide i za Ljubljancane, a Partizan dobro stoji na tabeli s obzirom na raspored do sada i na fokus koji im je ocigledno bio na EK u ovom delu sezone.

 

Mislim da se postavlja samo pitanje ko ce od 3 pomenuta tima biti novi osvajac ABA, sanse su malo vece na strani Buducnosti i Partizana u odnosu na Ljubljancane s obzirom da oba tima eventualnu prednost domaceg terena mogu i da naprave na samoj utakmici (u Ljubljani se vise cuju navijaci klubova iz Beograda kada isti gostuju).

Zvezda svoje ucesce u plej-ofu (ako se do njega dovuce) zavrsava u polufinalu, pitanje je hoce li u tom periodu na klupi biti 3-ci trener od pocetka sezone ili ce i ta brojka otici na gore do Aprila meseca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je muka od takvih igara, bore se da osvoje ABA, i onda u Evro kupovima oteljavaju posao. pa za sta se onda bore da osvoje ABA ako ih evropa ne interesuje. Mislim na sve timove. Nije ni cudo sto Bartomeu dize ruke od ovog podrucja. nikakve koristi od timova nema.

Edited by I, Ja Sam Laki
Link to comment
Share on other sites

Pa tako ispada, ali evo uskoro sanse da se sve obrne za 180 stepeni te da Evropa (preciznije  EK) bude prioritet ABA klubovima.

EL ce kako stvari stoje uskoro na format 16 licenci (tu Balkanaca tesko da ce biti) + 2 EK tima te ce ABA "rogovi u vreci" moci samo preko EK do (najverovatnije) jednogodisnjeg izleta u EL. U ABA sezoni ce najvaznije biti dokopati se prva 4 mesta koja ce voditi u EK, a ta mesta skoro uvek i popune "rogovi u vreci". Cak i da neko omane neke sezone dace cika Djordi "bonu" u vidu WC za EK.

Link to comment
Share on other sites

Taj novi sistem će biti dobar za razvoj mladih igrača, ako se skapira normalno. Sada ovo u Aba postaje cirkus jer je svake godine sve "bitnije" osvojiti Aba ligu i počeli su da se dovode stranci kao traci. Ne gleda se kvalitet, a domaći mladi igrači se zapostavljaju zbog "rezultata". 

Partizan 7 stranaca, a Zvezda 8 i onda kako je moguće da se razvije mlad igrac i kako to evropskoj kosarci odgovara? 

Evropa je uvek odavde dobijala najbolje igrače, ali sa ovim pristupom naša dva kluba trenutno ne dobija nista. 

Smatram da će igranjem Eurokupa biti više vremena da se mladi igrači kale., Zatim uz dobru selekciju i sazrevanje tih mladih igrača i kad za to dodje vreme kupovinom 3,4 kvalitetna stranaca biti moguće osvojiti EK ili biti bar u finalu. Kapiram da je to neki period od 3,4 sezone i smatram da je to jedini zdrav način da ekipa iz ovog regiona bude u El. 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, propolis said:

Taj novi sistem će biti dobar za razvoj mladih igrača, ako se skapira normalno. Sada ovo u Aba postaje cirkus jer je svake godine sve "bitnije" osvojiti Aba ligu i počeli su da se dovode stranci kao traci. Ne gleda se kvalitet, a domaći mladi igrači se zapostavljaju zbog "rezultata". 

Partizan 7 stranaca, a Zvezda 8 i onda kako je moguće da se razvije mlad igrac i kako to evropskoj kosarci odgovara? 

Evropa je uvek odavde dobijala najbolje igrače, ali sa ovim pristupom naša dva kluba trenutno ne dobija nista. 

Smatram da će igranjem Eurokupa biti više vremena da se mladi igrači kale., Zatim uz dobru selekciju i sazrevanje tih mladih igrača i kad za to dodje vreme kupovinu 3,4 kvalitetna stranaca biti moguće osvojiti EK ili biti bar u finalu. Kapiram da je to neki period od 3,4 sezone i smatram da je to jedini zdravi način da ekipa iz ovog regiona bude u El. 

 

Kako?

KKP: Reding, Volden, Gordic, Parahuski, Tomas, Pejners i Mozli = 7 + (Pejdz je domaci)

KKCZ: D.Braun, L.Braun, Stratos, Faje, Bili, Gist, Odzo = 7 + (Dzenkins je domaci)

Inace sve ostalo se slazem 👍

Link to comment
Share on other sites

Moze li neko upuceniji da napise nesto vise o sledecem.
Sve glasnije se govori da ukoliko neko od timova ABA lige koji ucestvuju u Evrokupu udje u finale i time obezbedi Evroligu za sledecu sezonu,je gotovo izvesno da prvak ABA lige nece biti ucesnik Evrolige?! Znaci,ako Partizan udje u finale EC,a Zvezda osvoji ABA, Partizan ce igrati EL,a Zvezda EC?
Oba scenarija mi deluju podjednako (ne)ostvariva,ali teorijski je moguce da se tako poklopi.

Jesam dobro razumeo pricu,jesam li nesto propustio da registrujem?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Moze li neko upuceniji da napise nesto vise o sledecem.
Sve glasnije se govori da ukoliko neko od timova ABA lige koji ucestvuju u Evrokupu udje u finale i time obezbedi Evroligu za sledecu sezonu,je gotovo izvesno da prvak ABA lige nece biti ucesnik Evrolige?! Znaci,ako Partizan udje u finale EC,a Zvezda osvoji ABA, Partizan ce igrati EL,a Zvezda EC?
Oba scenarija mi deluju podjednako (ne)ostvariva,ali teorijski je moguce da se tako poklopi.

Jesam dobro razumeo pricu,jesam li nesto propustio da registrujem?

Djordijeva liga, Djordijeva pravila. Kad budete imali vašu ligu ubacujete koga hoćete 😂😂😂😂

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Crni Bombarder said:

Moze li neko upuceniji da napise nesto vise o sledecem.
Sve glasnije se govori da ukoliko neko od timova ABA lige koji ucestvuju u Evrokupu udje u finale i time obezbedi Evroligu za sledecu sezonu,je gotovo izvesno da prvak ABA lige nece biti ucesnik Evrolige?! Znaci,ako Partizan udje u finale EC,a Zvezda osvoji ABA, Partizan ce igrati EL,a Zvezda EC?
Oba scenarija mi deluju podjednako (ne)ostvariva,ali teorijski je moguce da se tako poklopi.

Jesam dobro razumeo pricu,jesam li nesto propustio da registrujem?

Ne mora da znači, pošto imaju 3 WC. Partizan bi sigurno igrao, a Zvezda ukoliko namoli Đordija za WC

Link to comment
Share on other sites

Stalno se priča o tim famoznim "mladim igračima" ali njih jednostavno nema u dovoljnoj meri i nisu takvi talenti da igraju 20 minuta takmičarski orijentisanu košarku. I za moj ukus ima previše stranaca u KKCZ/KKP, ali ne zato što su u pitanju stranci per se, već zato što uglavnom nisu u pitanju stranci koji značajno dižu plafon da se ostvare ambicije u Evropi, osim par izuzetaka. Smatram da makar prašinarske uloge ne moraju da igraju stranci. Nekog domaćeg nosioca nemamo ni na vidiku. KKP pokušava na silu da isforsira Zagorca kao nekog lidera iako on to ničim ne opravdava, a Zvezda ide na još goru - ziher varijantu, sa matorim domaćim igračima. Na Dobriću se šilji patka (iako je daleko od nekog spektakularnog talenta, klasičan igrač za popunu petorke), Davidovac igra od 1 do 5, još uvek mu se traži uloga. Evo i Boriše kao svojevremeno vanzemaljskog talenta, tip do dana današnjeg nije naučio da spusti loptu na parket, o napadanju leđima, bilo kakvoj kreaciji ili makar defanzivnoj dominaciji je smešno i govoriti.

 

Dodao bih da najveći talenti danas uglavnom bez minuta seniorske košarke odlaze u neki bogati evropski klub ili u NCAA i tu ne može mnogo toga da se uradi.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Borca said:

Odlazak Radonjica i Alimpijevic sezonu je uspesno iskoristila Buducnost da konacno osvoji ABA (ili ti ex SFRJ) titulu. Medjutim, najvise zahvaljujuci sebi, selekciji tima i naporima u EL svoj moguci primat je ispustila odmah posle godinu dana, a to je iskoristila Zvezda fokusirajuci se na ABA ligu i dobrim delo turisticki igrajuci EK prosle sezone.

 

Ove sezone imamo istu pricu ali sa obrnutim ulogama, Buducnost za sad sigurno drzi ABA pol poziciju i otaljava EK (za razliku od Zvezde prethodne sezone vrlo verovatno nece morati ni turisticki da se cimaju u EK od Januara), slicno sezona ide i za Ljubljancane, a Partizan dobro stoji na tabeli s obzirom na raspored do sada i na fokus koji im je ocigledno bio na EK u ovom delu sezone.

Buducnost tesko da otaljava ili igra preko kurca ovaj EC, stavise da je bilo malo srece i da se zapocela sezona sa sadasnjim trenerom, mozda bi dosad vec bio osiguran prolaz u drugu fazu takmicenja. Izgubili su 3-4 utakmice na 1 loptu vecinu njih kuci, vs Galatasaraja u gostima imali 3 suta za pobjedu, dobili su 2 zadnje u gostima, jedina sezona kad se taj EC otaljavao je ona sezona kad je Narcus bio u Buducnosti, ono ni na sta licilo nije sto zbog povreda sto zbog selekcije te sezone, dok je ovima stalo da izgledaju konkurentno i igraju to bez obzira na skor. Tako je i Partizan imao 5-0 skor a nije djelovao kao neka dominantna ekipa koja sve redom cisti, tako i ona Buducnost koja je imala 0-6 u jednom trenutku,nije djelovala kao neka kanta na kojoj se svi odreda izivljavaju. Buducnost i dalje ima neke male sanse da izbori plasman u 2 fazu, doduse ne zavise vise samo sami od sebe vec im trebaju neki rezultati da se poklope al se ide ka tome da se iskoristi sansa ukoliko se to desi.

5 hours ago, Crni Bombarder said:

Moze li neko upuceniji da napise nesto vise o sledecem.
Sve glasnije se govori da ukoliko neko od timova ABA lige koji ucestvuju u Evrokupu udje u finale i time obezbedi Evroligu za sledecu sezonu,je gotovo izvesno da prvak ABA lige nece biti ucesnik Evrolige?! Znaci,ako Partizan udje u finale EC,a Zvezda osvoji ABA, Partizan ce igrati EL,a Zvezda EC?
Oba scenarija mi deluju podjednako (ne)ostvariva,ali teorijski je moguce da se tako poklopi.

Jesam dobro razumeo pricu,jesam li nesto propustio da registrujem?

Citava ta prica o nekom neizvjesnom ucescu osvajaca ABA lige meni ne pije vodu. Dok god se ne osposobi ta britanska ekipa da moze ucestvovat u EL (a ne djeluje ni da ce uskoro) ja se ne bi sjekirao previse za to 1 mjesto koje smo i dosad imali.

Konkretno u tvom primjeru ja mislim da bi oba tima igrala EL jer dolaze sa 2 razlicite licence, jedni iz lige, drugi sa EC. Ako je vec najavljeno da ce tako biti i da ce nacelno ABA liga dobit tu predstavnika iako ce se voditi kao WC.

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

Stalno se priča o tim famoznim "mladim igračima" ali njih jednostavno nema u dovoljnoj meri i nisu takvi talenti da igraju 20 minuta takmičarski orijentisanu košarku. I za moj ukus ima previše stranaca u KKCZ/KKP, ali ne zato što su u pitanju stranci per se, već zato što uglavnom nisu u pitanju stranci koji značajno dižu plafon da se ostvare ambicije u Evropi, osim par izuzetaka. Smatram da makar prašinarske uloge ne moraju da igraju stranci. Nekog domaćeg nosioca nemamo ni na vidiku. KKP pokušava na silu da isforsira Zagorca kao nekog lidera iako on to ničim ne opravdava, a Zvezda ide na još goru - ziher varijantu, sa matorim domaćim igračima. Na Dobriću se šilji patka (iako je daleko od nekog spektakularnog talenta, klasičan igrač za popunu petorke), Davidovac igra od 1 do 5, još uvek mu se traži uloga. Evo i Boriše kao svojevremeno vanzemaljskog talenta, tip do dana današnjeg nije naučio da spusti loptu na parket, o napadanju leđima, bilo kakvoj kreaciji ili makar defanzivnoj dominaciji je smešno i govoriti.

 

Dodao bih da najveći talenti danas uglavnom bez minuta seniorske košarke odlaze u neki bogati evropski klub ili u NCAA i tu ne može mnogo toga da se uradi.

Ekipe odje dodju sa vec nekom domacom osnovom svake sezone i na to samo treba naci strane igrace koje ce ih dopunjavati ili donijeti nesto novo sto vec nemaju u ekipi. Ja nemam problem da igraju stranci i te prasinarske uloge ako nemas u ekipi nekog takvog, dok god je ta uloga svakom jasna. Kako za domace tako i za ove strane igrace, svako treba da zna sto se od njega ocekuje u tom trenutku a ne da gledamo situacije poput one sad u Mornar-Buducnost kad je Waller popizdio i opalio trojku nakon sto su se Pullen i Needham smjenjivali u ISO posjedima. Cinjenica je da se u zadnje vrijeme nikad vise nije ulagalo i dovodili igraci sa strane ko zadnjih nekoliko sezona, pa time ugusis ove mladje i domace igrace jer ocekujes nesto pouzdanijeg igraca od tog mladjeg koji vecinom osciliraju i treba ih istrpjeti, plus od svih liga sto sam gledao mladi igraci odje nikakav respekt kod sudija nemaju, nikad 50:50 situacija nece otici u njihovu korist. Da ne pominjem neki pritisak "rezultata" koji nosi igranje u ekipama koje imaju iole neke takmicarske ambicije pa ne mogu istrpjeti nekog ocigledno talentovanog momka jer je smak svijeta kad god se neki mec izgubi i predaju se ili osvajaju titule u novembru 🙄 no vec odoh presiroko.

Evo recimo ovaj Zugic iz Buducnosti, pola utakmice skoro da prespava na ovom turniru u19 sto je bio i opet isti zavrsi sa skoro 30 PPG I boljim sutem za 3 nego sto je imao prije, sve to dok je po 2-3 godine mladji od vecine i opet ga ne moze opepeliti pored Suada Sehovica i Luke Bozica, jer devil you know > devil you don't 😄

 

Link to comment
Share on other sites

Radanov, Borisa, Dobric, Davidovac, Zugic, Trifunović, Miletic... mogu da igraju takmičarsku kosarku, ali dok im ne das kontinuitet od bar 20mpg u svakoj utakmici neces znati šta mogu, odnosno sta mogu da postanu. 

 

U ovakvoj Aba ligi i u ovakvo bolesnoj trci za Euroligom, gde se igraju minorne uloge, nismo korisni evropskoj kosarci, a pogotovo ne našoj reprezentaciji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo čak nemam pojma ni ko je taj Žugić al pretpostavljam da bi mogao da pegla EL 20 minuta lagano. Takve minute može da im da Mega (a vidimo i kako to utiče na rezultat), videćemo ko će postati igrač. Zvezda/Partizan/bilo koji tim koji gaji ambicije osvajanja (bilo kojih) trofeja to sebi ne može da priušti, posebno ako su ti igrači više mladi nego talenti. Mora da se nađe prostor za najveće talente, ali ovi pobrojani su apsolutna tankoza u nekim širim okvirima.

 

Ne znam šta podrazumevaš pod "mi" u drugom pasusu. Ako misliš na naše klubove, itekako smo korisni jer će svi ovi igrači postati "igračine" negde napolju, ako uopšte imaju kapacitet da dotle doguraju. Što se reprezentacije tiče, ne znam gde je to uklesano da nju čine isključivo igrači iz domaćih klubova, kamo sreće da nam je cela reperezentacija u NBA ili Evroligi. To jesu uglavnom igrači koji su igrali u domaćim klubovima, za reprezentaciju nije bitno gde su se razvili u reprezentativce, to je bitno samo za te klubove.

Link to comment
Share on other sites

Koji je procenat uspešnih koji su došli u reprezentaciju iz domaćih klubova, a koji koji su došli iz stranih? 

Svaki igrač koji je unazad 20 godina igrao u reprezentaciji je igrao odlicno u našim klubovima, ovako iz glave samo Stojakovic nije. 

Link to comment
Share on other sites

Želim da obavestim sve ljubitelje KK Budućnost Voli i naše verne navijače da sam danas razgovarao o više tema sa Đordijem Bertomeuom, prvim čovekom Evrolige. Na osnovu razgovora, ovom prilikom vas obaveštavam da mi je Bertomeu dao informacije koje nisu samo njegovo lično mišljenje, nego predstavljaju i odluke sa skupštine Eurolige - da je šampion ABA lige siguran učesnik Evrolige.

U daljem razgovoru mi je potvrdio da je to stav i za naredne godine i ne odnosi se na „vajld kard“ te da je ABA region važan za Evroligu i da je neizostavan dio njihovih strateških planova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...