Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Bio danas na mecu Mega-Buducnost. Asceric, Miskovic  i Marjanovic definitivo nikad nece biti igraci.

Stanic je izgleda isao u istu skolu sa Odzom, svaka lopta mu ispada, mada generalno i ostali igraci Mege su bili jako nesigurni na lopti.

Atic je sramno odigrao poslednju cetvrtinu, on je kapiten i uprkos uzasnom rezultatu morao je da vodi igrace i da primer a decko je toliko bio bezvoljan i vidno mu se nije igralo da je to za neku internu kaznu. Sto se njegovih procenata tice, on je los suter i uglavnom je  zavrsavao kad tim nema resenja, vecina tih promasaja je dosla u prvom poluvremenu kad se bas trudio pa taj aspekt i nije toliko strasan. Za razliku od njega MIskovic je sutnuo sve sto je pipnuo, totalno bez savesti, a i bez rezultata.

Simonovic jako solidan, borben a ima tu i dosta slifa, mada mu je Miloje bas ozbiljno zamerio na defanizivi.

Miljenovic se trudio, imao i par dobrih poteza, ali i on olako gubi loptu.

 

S druge strane ja sam mislio da ce Podgoricki trener tuci Zorana Nikolica. Bukvalno je skakao tokom svake njegovu sekunde na terenu, vristao je na njegove pogresne kretnje, kako ofanzivno tako i defanzivno a u prvom poluvremenu je nesto cak i bacio (mislim flasicu vode) nakon jedne lose defanzive. Rekao bih da mu se smesi sut karta.

Aleksa Ilic, samo da ga posluzi zdravlje, stavice dosta ljudi na poster :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baron23 said:

A Miloje ima jak CV

 

Uz svo duzno postovanje ka igrackoj karijeri koja je bila relativno dobra (dok nije otisao iz Partizana), ali trenerskom karijerom, za sada, bas i ne moze da se pohvali.

Jeste lansirao par talenata (na prste jedne ruke da nabrojis, od legit EL/NBA igraca to su Jokic, Micic, Dangubic, Luvavu, Goga...) ali i to je vise zahvaljujuci Miskovom njuhu za talente. Za nekoga ko sedi na Miskovom rudniku zlata, mislim da je mogao malo vise grumenja da izrudari (pun intended, Jokic, Nuggets, get it?).

 

Ne znam, mozda mi generalni utisak o njemu kvati ova sezona.   

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MetalHead said:

Ne znam, mozda mi generalni utisak o njemu kvati ova sezona.   

 

Ne moze utisak da pokvari ova sezona jer ne odlucuje on ko ce da mu se nadje u timu i nije on sigurno izabrao da vodi ekstremno neiskusne, a ne toliko talentovane igrace.

 

Nije mogao ni da spreci prodaju Bitadzea prosle sezone u sred takmicenja.

 

Zavrseno je 5. kolo u ABA ligi. Cetiri ekipe imaju 4-1 (Primorska, Cedevita Ol., FMP i Buducnost), tri 3-2 (Mornar, Crvena zvezda i Partizan). Ukljucujuci i Igokeu to su ekipe koje mogu svakoga da iznenade ili su favoriti za osvajanje titule.

 

Igokea je dobila Zadar, stize im i novi plej, dobili su novog - starog trenera. Oni ce ici gore ako se ne budu osipali. Za Zadar igra Bryon Allen i, bar mene podseca na jos jednog asa koji je igrao u ABA ligi:

 

image.png.7837692412079455433933596963163c.png

 

Alan_Anderson_(basketball).JPG

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MetalHead said:

 

Uz svo duzno postovanje ka igrackoj karijeri koja je bila relativno dobra (dok nije otisao iz Partizana), ali trenerskom karijerom, za sada, bas i ne moze da se pohvali.

Jeste lansirao par talenata (na prste jedne ruke da nabrojis, od legit EL/NBA igraca to su Jokic, Micic, Dangubic, Luvavu, Goga...) ali i to je vise zahvaljujuci Miskovom njuhu za talente. Za nekoga ko sedi na Miskovom rudniku zlata, mislim da je mogao malo vise grumenja da izrudari (pun intended, Jokic, Nuggets, get it?).

 

Ne znam, mozda mi generalni utisak o njemu kvati ova sezona.   

 

Pazi, dovoljno je da je lansirao Jokica, da mu daju šansu, a on u CV ima i oporavak Bobija, i Zubac je draftovan iz Mege, evo sad je i Čančar u NBA, Mokoka je two way, sigurno je da oni znaju i da je Miloje ako se ne varam, 3 godine po 3 pika na draftu davao.

 

Ako pogledaš na kakvim rudnicima tek sede NCAA treneri, a koliko igrača za draft izbace, složićeš se da ipak nije Miloje tako malu stvar napravio. Ono što mi je i sam Miloje rekao, jeste da postoje kontakti, kao i da je već išao na letnju ligu, i odlazak preko bare je sasvim izvesna stvar.

 

I sam Miško je u intervjuu koji smo radili, rekao da se Mega polako priprema za život bez Miloja. Ko je novi kandidat, ja ne bih znao, verovatno Zec Milisavljević.

 

Stručni štab Mege je i delom izmenjen za ovu sezonu, Vesa Petrović je postao trener kadetske ekipe, dok jedan od najboljih trenera za šut, Bojan Ljubojević, nije više član staff-a.

 

Umesto njih tu su Ratkovica i neki pomoćnik iz Rusije, ne mogu se setiti imena. Možda i tu treba tražiti uzroke delom slabije forme. Mada objektivno, ovaj tim ne odiše talentom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baron23 said:

Pazi, dovoljno je da je lansirao Jokica, da mu daju šansu, a on u CV ima i oporavak Bobija, i Zubac je draftovan iz Mege, evo sad je i Čančar u NBA, Mokoka je two way, sigurno je da oni znaju i da je Miloje ako se ne varam, 3 godine po 3 pika na draftu davao.

 

Jokic je jedan igrac koji je van mnogih ocekivanja postao to sto jeste. Pored njega kao sto rekoh pripisao bih im zasluge za Vasu, Dangubu, Luvavua i Gogu... 

 

Sad, koliko su oporavili Bobija je pitanje, dovoljno da ga pokupi Zvezda ali je Radonja od njega napravio legit EL igraca. Cancar nije otisao u NBA iz Mege, a jos nije ni postene minute zabelezio, sacekao bih sa ocenom sta je tu Mega napravila (za sada je samo neki prospect). Slicno vazi i za Mokoka-u koji osim u preseason-u, jos nije zabelezio ni minut na parketu. To nisu ni legit EC igraci a kamoli EL/NBA. Zubac je skoro pa fiktivno dosao u Megu, da prekrati vreme do NBA, odigrao ono malo zavrsnice KLS i to je to... nisu tu nista Mega i Miloje napravili, to je Misko odradio. 

 

Ono sto bih izdvojio kao potencijalni produkt Mege, ali to jos uvek treba da dokazu su Jaramaz, Zagorac... mogu da postanu legit EL igraci i verujem da hoce.  

 

 

2 hours ago, Baron23 said:

Ono što mi je i sam Miloje rekao, jeste da postoje kontakti, kao i da je već išao na letnju ligu, i odlazak preko bare je sasvim izvesna stvar.

 

I Alimpijevic je isao na letnju ligu pa... 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To šta bi mu ti pripisao je irelevantno, za razliku od onoga što će on imati zaista u CV. Ja ti kažem kako to Ameri gledaju, i nema ni puno NCAA trenera sa boljim CV u poslednjih 10 godina. 

 

Uostalom videće se ubrzo šta će i kako će, opet ponavljam, meni je čovek lično rekao da pali preko na kraju sezone.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...