Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Mega mnogo tanku ekipu ima i ovaj dolazak Miljenovića nece nista promeniti. 

Dosta mladih, ali talenta bas malo. Mladi su, borbeni, agresivni, ali talenta bas malo. Mišković se tu malo izdvaja iz grupe proseka i to je to. 

Prvi put sam gledao Simonovica i on deluje da bi mogao biti zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tokom onog u18 EPa pisao kako nema od njega nista ozbiljno, ali je to prvenstvo odigrao odlicno u zavrsnici, bio je i MVP na kraju, pa sam pomislio da sam skocio u zakljucak. Sada cu ipak reci da me prvi utisak nije prevario, momak igra isto iz sezone u sezonu, ako ubaci nesto ubaci, ako ne onda je cist minus na terenu.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Swift Pancakez said:

ko je sad nominalno najveci talenat u megi?

miskovic?

marjanovic?

neko treci?

 

Generalno tanki svi, ali ako treba da se izdvoji neko onda bi to bili Mišković i Simonovic. 

Neki Aba prosek bi mogli biti Atic i Stanic. 

Ascerica valjda pokušavaju da naprave nekog pleja od 200cm što mi se cini da ce biti bas tesko, a Carapic je bas bas tanak. 

59 minutes ago, Del Piero said:

Ja sam tokom onog u18 EPa pisao kako nema od njega nista ozbiljno, ali je to prvenstvo odigrao odlicno u zavrsnici, bio je i MVP na kraju, pa sam pomislio da sam skocio u zakljucak. Sada cu ipak reci da me prvi utisak nije prevario, momak igra isto iz sezone u sezonu, ako ubaci nesto ubaci, ako ne onda je cist minus na terenu.

 

Ne pratim mladje kategorije niti sam imao predstavu da je bio MVP. 

Ovo sto sam ispratio u seniorskoj konkurenciji je izgledao okej, a još je mlad tako da ima vremena za napredak. Nemam pojma na sta ce izaći na kraju, ali da ima smisla za kosarku, ima. 

Link to comment
Share on other sites

Carapic je bas ozbijno razocarao, ne moze decko da se sastavi. FMP ima dosta talentovaniji tim od Mege. Radanov sam vrijedi vise nego svi oni na gomilu. Pecarski i dalje ima visok plafon, mada mislim da se nece bas toliko naigrati ove sezone, jer Rit igra odlicno. Djordjevic moze biti neka light verzija Apica, Uskokovic je solidan.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Carapic je bas ozbijno razocarao, ne moze decko da se sastavi. FMP ima dosta talentovaniji tim od Mege. Radanov sam vrijedi vise nego svi oni na gomilu. Pecarski i dalje ima visok plafon, mada mislim da se nece bas toliko naigrati ove sezone, jer Rit igra odlicno. Djordjevic moze biti neka light verzija Apica, Uskokovic je solidan.

 

Idem posle do Zeleznika da vidim uživo kako izgleda FMP, a i ti Igokeini stranci. 

Verujem da ce biti dobar i neizvestan meč. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mister-no said:
2 hours ago, propolis said:
 
Idem posle do Zeleznika da vidim uživo kako izgleda FMP, a i ti Igokeini stranci. 
Verujem da ce biti dobar i neizvestan meč. 

Sedi blizu Nebojše pa nam iskopaj neki info za trenera.

 

Prolazi juce zalizani pored nas i ortak dobaci, Miško daj trenera 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Swift Pancakez said:

ko je sad nominalno najveci talenat u megi?

miskovic?

marjanovic?

neko treci?

 

Marjanovic ne bi u OKK Beogradu bio najveci talenat. Zesce preduvan igrac.

 

Miskovic, bez obzira na sve ove mane koje navode forumasi i sa kojima se slazem, je najveci prospekt tu. 

 

Mega bas dugo nije bila slabija. 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno meč nije zadovoljio moj ukus, FMP pobedio na dužinu klupe. 

 

Igokei ozbiljno fali plejmejker i da je bio Cvetković veceras kapiram da bi pobedili. Razočarenje Stevic, a još veće Kliford koji mislim nije imao ni jedan skok, a ispod kosa je delovao smešno i pored visinske prednosti. Moguće da su tako loše obojica izgledali usled nedostatka pravog plejmejkera. 

Von je ozbiljan napadač i vrv ce da nastavi u dobrom ritmu. 

Tomas ima full slobodu da radi sta želi. Lesic klasika, Dalibor Ilic ako želi nešto mora da nauči nešto u napadu, sta god. 

 

U Fmpu najbolji Jeremić, rekao bih standardno jos od prosle sezone. Fizički je prespreman za jak nivo kosarke I trenutno je jedini koji može odma da igra u CZ u prvom timu. 

Radanov standardno mekan, ne kapiram zasto ide na levi ulaz, a desnjak je i ishod je svaki put bio loš. Ima meku ruku i odličan odraz što je pokazao par puta, a što se tiče plejmejkerskog skila, koji je bio ovde naglašavan, nista od toga jer nema takvu ulogu. 

Djordjevic je undersize, ali veoma borben i sa dobrim centarskim skilom, dobar.  Doduše sa druge strane penzioner Stevic i mlohavi Kliford. 

Uskokovic je odigrao veoma dobar meč, energičan, brz sa dobrim pregledom igre. Mozda je kod Pota lopta više nego što bi trebalo, ali je bio siguran na kraju kada se lomio meč. 

Steta sto Momirov nije igrao više, malo minuta, ali dobrih. 

..... 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Marjanovic ne bi u OKK Beogradu bio najveci talenat. Zesce preduvan igrac.

 

Miskovic, bez obzira na sve ove mane koje navode forumasi i sa kojima se slazem, je najveci prospekt tu. 

 

Mega bas dugo nije bila slabija. 

 

 

Redovno pratim utakmice Mege, zaista bih se morao složiti da Mega odavno nije bila slabija.

 

Atić je već viđen kao EC igrač u budućnosti, Mesiček već dugo ne može da ponovi partije sa početka karijere. 

 

Od mlađe garde, moj favorit je Cerovina, dečko je podmukli atleta, ima oko 2 metra, solidan odraz, neugodan levak, možda malo spor, ali neko ko ume sa pozicije 3 da kreira za druge, ima osećaj i za blokadu, dobar je šuter, sve u svemu igrač ogromnog upsidea, ali i igrač nad kojim stoji najviše upitnika. U najboljem slučaju može da bude neki nivo Krune Simona.

 

Što se Miškovića tiče, ja iskreno nisam nešto oduševljen njegovim skilom, streaky shooter, visokog težišta, a koji je pride faceup četvorka. I onda taman kad ga otpišem on odigra neku vanserijsku partiju, gde sve ono što mi deluje da ne može, on uradi, tako da sa njim nisam načisto uopšte.

 

Od ove drvne građe pod košem, jedino mi je Simonović smislen, Stanić je promašio eru košarke, da je došao pre 15ak godina u Duletov Partizan, možda, ovako nema dometa za neki naročito veći nivo. 

 

Vredan pomena je i Ašćerić, školovan igrač, koji kada je igrač uloge i ne izlazi iz okvira ograničene uloge, može biti zanimljiv i za npr. Zvezdu na poziciji bek ap pleja. Zanimljive fizikalije, duge ruke, dobre lateralne kretnje, mogao bi se tu praviti solidan 3 and D plej. 

Link to comment
Share on other sites

@Baron23

 

Meni se Atic ne dojmi previse za neke ozbiljnije domete. Ozbiljan je potrosac lopti, a kad nema loptu, bukvalno mu se gubi smisao i uloga, ali jeste vrv glavni igrac Mege ove sezone. Cerovina jeste bio zanimljiv u mladjim kategorijama, al nisam ga u seniorima nesto zapratio previse. Ne znam sto Langovic ne igra, on je redovno unistavao vecite u tim mladjim selekcijama.

 

Carapic mi se svidja, ali nikako da uhvati ritam i kontinuitet. 

 

Stvarno kad se sve sabere i oduzme, Miskovic ispadne najzanimljiviji. Opasan je skorer, mislim da se malo potcenjuje to, iako se slazem da jeste sebican i mekan.

 

@propolis

 

Cvetkovic se solidno raspao nakon dobre partije protiv Partizana. Bas ubedljivo najgori u sledece dve. Nisam siguran da bi im znacio previse, a verovatno ni on nije bio najzadovoljniji, cim su se tako brzo rastali. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Igokea ne igra apsolutno nista. Organizacija igre nula.  Nemaju pleja na rosteru,  Evans igra samo za svoju statistiku. Von je ok strijelac, ali nije neki kreator. Sigurno je  da bi ovi visoki igraci izgledali bolje sa nekim kvalitetnim plejom. Mislim na Cliforda i Stevica. Ilic je stvarno klasicno drvo.

 

Evans je klasična dvojka tako da je to manje vise očekivano, a isto i Von. To nisu igraci koji razigravaju ekipu. 

Pored toga što nemaju plejmejkere nemaju ni trenera, već iznudjeno rešenje. 

Onaj Kariniuskas je očajan igrac i ne znam ko im ga uvalio. Pre bi dao sve minute Talicu, a ovaj da ne ulazi. Siguran sam da ce biti pedaliran. 

Igokea mora da nadje dobrog pleja ukoliko ne žele da budu na dnu tabele i da zamene litvanca bez suta.

Svaka čast onom što je iskopao Litvanca bez suta, nije to lako 🤣🤣🤣

 

@Markoss

Prvi put gledam Igokeu tako da ne znam kakav je bio Cvetković. 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Iskreno meč nije zadovoljio moj ukus, FMP pobedio na dužinu klupe. 

 

Igokei ozbiljno fali plejmejker i da je bio Cvetković veceras kapiram da bi pobedili. Razočarenje Stevic, a još veće Kliford koji mislim nije imao ni jedan skok, a ispod kosa je delovao smešno i pored visinske prednosti. Moguće da su tako loše obojica izgledali usled nedostatka pravog plejmejkera. 

Von je ozbiljan napadač i vrv ce da nastavi u dobrom ritmu. 

Tomas ima full slobodu da radi sta želi. Lesic klasika, Dalibor Ilic ako želi nešto mora da nauči nešto u napadu, sta god. 

 

U Fmpu najbolji Jeremić, rekao bih standardno jos od prosle sezone. Fizički je prespreman za jak nivo kosarke I trenutno je jedini koji može odma da igra u CZ u prvom timu. 

Radanov standardno mekan, ne kapiram zasto ide na levi ulaz, a desnjak je i ishod je svaki put bio loš. Ima meku ruku i odličan odraz što je pokazao par puta, a što se tiče plejmejkerskog skila, koji je bio ovde naglašavan, nista od toga jer nema takvu ulogu. 

Djordjevic je undersize, ali veoma borben i sa dobrim centarskim skilom, dobar.  Doduše sa druge strane penzioner Stevic i mlohavi Kliford. 

Uskokovic je odigrao veoma dobar meč, energičan, brz sa dobrim pregledom igre. Mozda je kod Pota lopta više nego što bi trebalo, ali je bio siguran na kraju kada se lomio meč. 

Steta sto Momirov nije igrao više, malo minuta, ali dobrih. 

..... 

 

Jeremic je odlican i za ovaj fmp vrhunski igrac koji iskustvom i sutem daje sigurnost ovoj mladoj ekipi. Jedan je od najboljih sutera u ligi ali zaista ne vidim sta to on ima da ponudi zvezdi i da li nam treba jos jedan undersized suter kad vec imamo jednog daleko kvalitetnijeg.

Radanov nije i nikad nece biti plej. Cak ninsekundarni poput davidovca, ali je sve sem mekan. Decko vec igra odlicnu odbranu i da nema onih naivnih ispadanja u zelji da presece loptu to bi vec sad izgledalo oflicno. To dolazi s iskustvom i ne sumnjam da ce vrlo brzo umeti da razlikuje situacije kada vredi rizikovati i kad je dovoljno samo da ostane u atavu i isprati igraca. Fizikalije su mu odlicne, kosarkaski iq takodje. On je mene vec kupio za sledecu sezonu u cz ako ovako nastavi. Odlican potez i uprave i igraca da ostane u fmp.

Djordjevic ne meni apic za siromasne, prijavljen je kao 203cm ali meni iskreno izgleda kao makar 205. Ima odkican osecaj oko obruca odavno nisam video igraca koji tako dobro pogadja poluhoroge i suteve oko obruca. Deluje mi i relativno eksplozivan zaista zanimljiv igrac. Prvi sam ga potcenjivao. Mozda bi mogao da nabudzi neku poludistancu jer bi to zaista donelo raznovrsnost njegovoj igri.

Uskokovic odlica  mec. Maltretirao je keenana i bukvalno sa svoje dve ukradene vratio fmp u mec. Jako agilan u odbrani, napaljen ko vecina igraca fmp imao je i jedan lep prodor i par dodavanja. Zaosta prijatno iznenadjenje. Vec sad je defanzivno za dve klase ispred covica.

Reath u prvoj nagovestio kakva bi defanzivna zver mogao biti. Ima on i sut ali nekonstantan. Sa konstantnijim sutem bio bi ozbiljna ofanzivna pretnja. Sa leve strane ne moze apsolutno nista da zavrsi i to je problem. Ociglednonje da se ne radi o skolovanom kosarkasu ali mi se cini da se bas dosta radi sa njim i da tu zaista ima potencijala. Imao je tri blikada u prvoj cetvrtini koje su resetovale igokeu.

Pot klasika. Potpuno nedorecen. Kad moze da sutne on ne sutne, kad moze da zavrsi prpdorom on ne zavrsi. Sve u svemu nikakav igrac i mala korist od njega.

Pecarski-ocaj! Nacin na koji on "igra" odbranu je jeziv!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...