Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Od Nidama i Pulena ce maksimalno profitirati Vranjes i Voler, koji nece morati vise da uzimaju toliko teskih suteva, vec ce cekati povratne lopte i sutirati  iz otvorenih pozicija. Voler u prva  dva kola ima 7/11 sut za tri. Vecinom su to bili otvoreni spot up sutevi, to je za njega poslastica.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

 

 

Jedna tekma u poluozbiljnoj ligi... 

 

Sampion i pobednik kupa Kosova 🙂 

Najbolji igrac najgoreg tima u poljskoj ligi (najbolji poenter lige) 🙂 

 

Po statsima deluje da nije privatnik iako je imao preko 21pts, jer ima preko 5 asistencija (sto je uspeh s obzirom da mu saigraci i nisu bili neki cim su poslednji bili). Sut relativno ok, 47% za 2, 40% za 3, 80% za 1p. Po neku izgubljenu kompenzuje ukradenim loptama... 

 

Mene interesuje sta se desilo sa Marcus Lovett Jr koji je prosle sezone igrao u KK Sloboda Uzice... nestade covek sa kosarkaske mape. Bio je jedan od najboljih igraca srpske lige. Ali nije odigrao superligu da ga vidimo na delu sa pravim protivnicima. Delovao je kao neko ko bi bio medju top10 PG-eva u ABA ligi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

Jedna tekma u poluozbiljnoj ligi... 

 

Sampion i pobednik kupa Kosova 🙂 

Najbolji igrac najgoreg tima u poljskoj ligi (najbolji poenter lige) 🙂 

 

Po statsima deluje da nije privatnik iako je imao preko 21pts, jer ima preko 5 asistencija (sto je uspeh s obzirom da mu saigraci i nisu bili neki cim su poslednji bili). Sut relativno ok, 47% za 2, 40% za 3, 80% za 1p. Po neku izgubljenu kompenzuje ukradenim loptama... 

 

Mene interesuje sta se desilo sa Marcus Lovett Jr koji je prosle sezone igrao u KK Sloboda Uzice... nestade covek sa kosarkaske mape. Bio je jedan od najboljih igraca srpske lige. Ali nije odigrao superligu da ga vidimo na delu sa pravim protivnicima. Delovao je kao neko ko bi bio medju top10 PG-eva u ABA ligi. 

Imao je ponudu Fmp a, sto nije dosao ne znam, gledao sam uzivo Slobodu i bio je bas dominantan za taj nivo.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ječmendo said:

Needham i Pullen najbolji bekovski tandem u ligi i to by far:Hail:

 

Meni je i dalje misterija kako dva igrača takvih kvaliteta završe u Mornaru, praktično u svom prime-u? Obojica imaju evroligaški kvalitet. 

 

Eventualno u Zenitu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MrTripleDouble said:

Preteruje se. Kapiram fasciniranoscu njima, ali taj Nedam nije mogao da se nametne kao vazniji igrac ni u jednom timu vam Mornara(Regiana, Monako, Ritas).  O Pulenu je izlisno pisati, bajke suu ispricane o njemu.

Nidam je bio vazan igrac u sve 3 ekipe, jedino je iz Monaka otisao jer ga nije htio Sasa Obradovic navodno mu bio prenizak i los defanzivno a onda doveo Lazerica Jonesa 😄

U Rytasu imao preko 50% suta za 3 od kako je dosao tamo, u Redju bio jedan od glavnih igraca. Bez njega mnogo bi to losije izgledalo u Mornaru, nijesu slucajno i oni najbolju sezonu dosad imali sa njim na pleju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

Nidam je bio vazan igrac u sve 3 ekipe, jedino je iz Monaka otisao jer ga nije htio Sasa Obradovic navodno mu bio prenizak i los defanzivno a onda doveo Lazerica Jonesa 😄

U Rytasu imao preko 50% suta za 3 od kako je dosao tamo, u Redju bio jedan od glavnih igraca. Bez njega mnogo bi to losije izgledalo u Mornaru, nijesu slucajno i oni najbolju sezonu dosad imali sa njim na pleju.

Ne mogu nikako da se slozim sa ovim. Prvo,  najvise mi bode oci ovo da je Redjo Emiliji bio jedan od glavnih igraca. Gledao sam ih dosta te sezone, tamo sam ga i prvi put zapazio. Bio je blago receno ocajan. Secam se bas da sam se pitao sta ce ovako nekvalitetan Amerikanac u reprezentacije CG(kasnije je koliko toliko opravdao poverenje). Ali da ne bude da govorim napamet evo sta statistika kaze. On je tamo cini mi se dosao sezoni 15/16 za plejof, na 16 tekmi 5,5 poena 35%  2pt, 38% 3pt, 2,3 asistencije, brdo izgubljenih lopti. 

 

Sledece sezone je dobio priliku da se dokaze a odigrao je dosta skromno 8 poena, 28% za 3 poena. A ovo je statistika iz Palakanestra gde svaka šuša daje 15+ poena. 

 

Nakon toga je igrao za Mornar, gde je odigrao kako je odigrao, izvrsno. Nema tu pogovora. U Monako je otisao na krilima tih igara u Baru. Solidna statistika, nista vise. Odigra jednu efikasnu 25+ partiju pa ga nema nigde naredne 3. Procenti od solidnih do ocajnih. Ovo oko Lazerica Jonesa nije istina, jer koliko se secam on je bio tu od pocetka sezone. 

 

O partijama u Rytasu nemam neki komentar jer ga nisam puno gledao tamo(ne secam se ni koliko je proveo tamo), verujem ti da je ima ovih 50% za 3, ali sto mu onda ne ponudise novi ugovor ako su bili zadovoljni?

 

Stoji da Barani nisu slucajno imali onakvu sezonu, sigurno je on jedan od najzasluznijih za istu, ali je sigurno i da ni jedan ozbiljniji klub u Evropi sa nekim vecim ambicijama ne moze da mu dodeli istu ulogu koju ima u Mornaru(trci, pucaj, lopta dosta u tvojim rukama, itd itd) pa otuda i losije partije kad napusti isti.

 

A sve ovo je ispalo od one recenice na koju sam se ja nadovezao da on i Pulen i imaju apsolutni evroligaski kvalitet. :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTwister said:

Nidam je bio vazan igrac u sve 3 ekipe, jedino je iz Monaka otisao jer ga nije htio Sasa Obradovic navodno mu bio prenizak i los defanzivno a onda doveo Lazerica Jonesa 😄

U Rytasu imao preko 50% suta za 3 od kako je dosao tamo, u Redju bio jedan od glavnih igraca. Bez njega mnogo bi to losije izgledalo u Mornaru, nijesu slucajno i oni najbolju sezonu dosad imali sa njim na pleju.

Ne, Dee Bost je dosao umesto njega. Mada imas pravo, igrali su tu jos Lazeric Jones i Gerald Robinson. Smesna bekovska linija bila sto se tice visine, tu je i Quatara bio. Nije Dee Bost puno visi, ali vise igra za tim, ovaj resto je sacuvaj me Boze i sakloni.

 

Nidam je igrac kome dajes kljuceve tima u ruke, uloge kao u Monaku i CG timu su za njega veliki problem. U Mornar nema neke previlike brige i pritiska.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...