Jump to content

Mercedes AMG W21 2021


Radoye

Recommended Posts

Samo na godinu dana, bilo je ocekivano da ce biti barem na 3...

 

Sto rece @alpiner izgleda da je stvarno reseno sa Maksom, njemu ugovor istice 2023 ali ima izlaznu klauzulu nakon ove sezone. Hamilton ce taman da uzme rekordnu titulu i ode u penziju a Srebrni i bez njega nastavljaju da terorisu s Maksom u glavnoj ulozi.

Link to comment
Share on other sites

Max i Russell. Ne može bolje! 

 

Bottas sa Hamiltonovom titulom gubi svaki smisao pa je put za Russella otvoren

 

Hamilton ide na koju godinu u McLaren da dokazuje brojke i završi karijeru tamo gde je i počeo u McLaren-Mercedes. 

 

Toto je lepo sebi namestio karte. Ima ih obojicu

 

 

 

 

Edited by alpiner
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alpiner said:

 

 

Hamilton ide na koju godinu u McLaren da dokazuje brojke i završi karijeru tamo gde je i počeo u McLaren-Mercedes. 

 

 

Pazi kada bi Mclaren pogodio sa promenom pravila kao Brawn 2009. pa Hamilton nastavi da dominira. 😄

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Pozdrav dragi moji, posle duže pauze, evo da se javim. A kud ćeš bolje nego sa ovakvim bolidom.

 

Jedino što mi se ne sviđa na ovom autu je kolor šema, tj. onaj prelaz iz crne u srebrnu. Za sada mi je bzvz, ali će možda taj izgled "sazreti" tokom sezone.

 

No dosta o glupostima...

 

Na prvu loptu, onako "iz stomaka" mislim da su "ludaci" opet napravili "lud" auto. Evo zašto to mislim.

Čitav prednji deo i bokovi su toliko ekstremno napravljani da "nahrane" krilo da to odavno nisam video. Pored toga, suzili su zadnji presek bolida ne bi li ostavili više mesta da što veća zapremina vazduha podleti pod krlo ne bi li se kompezovalo odsustvo kritičnog dela patosa od prošle godine za prijanjanje.

da suženje prostora gde je smešten pogon ne bi ostavi traga po performanse bolida, mislim da su instalirali nešto za hlađenje i verovatno otud one dve "grbe" na boku.

 

A prava poslastica mislim da se krije u patosu. Bog me ubio ako ne pokušavaju da simuliraju efekat zavesice od "groun efekta".

 

Ove godine će još više ključ biti gume. I to pogotovu zadnje. Ko bude ovladao njihovim termičkim menadžementom prvi, taj će imati priličnu prednost u sezoni.

 

Sada onaj bezveze snimak RB na predstavljanju dobija smisao. Svi su petljali sa patosom i zadnjim poprečnim presekom na krilu ne bi li kompenzovali odsustvo prijanjnja usled "isečenog" patosa.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Radoye changed the title to Mercedes AMG W21 2021

Kako se primiče sezona, čini mi se da je ovo najbolja (i poslednja) Botasova šansa. Hamilton ne izgleda baš zainteresovano. Pratim ga na nekim društvenim mrežama, i ajde, on je uvek imao život između sezona, ali ove godine sve neka melanhonija. Bukvalno izgleda kao da mu je svejedno i dosta svega.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno i jeste, i verovatno ce mu ovo i biti poslednja sezona. Mislim da mu je jedini motiv to da obori rekord u broju titula a da se ne lazemo u ovakvom Mercedesu to i sa pola snage moze da postigne. Videcemo da li Botas moze da napravi sampionat interesantnim.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Maharaja said:

Kako se primiče sezona, čini mi se da je ovo najbolja (i poslednja) Botasova šansa. Hamilton ne izgleda baš zainteresovano. Pratim ga na nekim društvenim mrežama, i ajde, on je uvek imao život između sezona, ali ove godine sve neka melanhonija. Bukvalno izgleda kao da mu je svejedno i dosta svega.

Mozda ga je smorila korona kao i mnoge druge...,realno svet nije isti kao pre samo godinu dana. Mada ima i toga da se ostrica otupela...

Moja procena je da ce mu vise Fetel praviti problema u Mecki B nego sam Botas.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Radoye said:

 

Dobre neke kamere, uspeli su ceo bolid da iskopiraju za samo 2 dana.

Napredovala tehnologija...,šta ceš ...

 

p.s.gde je onaj smajli sto je tuco glavom kamen (zid) i onaj sto ga je primao u glavu (čekić)? 😕

Nisu valjda zabranjeni zbog nasilnih scena???🤔

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, lemiwilli said:

Mozda ga je smorila korona kao i mnoge druge...,realno svet nije isti kao pre samo godinu dana. Mada ima i toga da se ostrica otupela...

Moja procena je da ce mu vise Fetel praviti problema u Mecki B nego sam Botas.

 

Vettel vise ne moze praviti problem ni Dasubu da sedne u taj bolid, a ne nekom profi vozacu. Njega ce i Strol dobiti ove godine.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Romantik said:

 

Vettel vise ne moze praviti problem ni Dasubu da sedne u taj bolid, a ne nekom profi vozacu. Njega ce i Strol dobiti ove godine.

 

Ne bi ja druže stao u taj kokpit, džabe što je Aston dugačak k'o autobus 😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...