Jump to content

Drustvene igre


Magia

Recommended Posts

uvrnuto kad provezba malo, javite i meni pa mozemo da odigramo online. Samo da se McL ne smoris zbog mojih noobovskih poteza, ti si ozbiljno kompetitivan, ja Teraforming igram casual povremeno kad nam se svima u ekipi za igranje javi zelja za partijom.

 

Inace Mek imas li bgg ili neku drugu listu gde si rangirao najbolje igre, bas me zanima kako bi izgledala?

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam to radio, ali i nisam relevantan verovatno jer uglavnom igram light igre i TfM vec dve godine, tako da sam recimo samo "ocesao" igre poput Gloomhaven, Gaia Project, nisam igrao Twilight Struggle recimo (imam ljude koji su totalno odlepili za tim recimo).

 

Ako pogledamo glavnu listu:

 

https://boardgamegeek.com/browse/boardgame

 

Po mom misljenju, ovde je Scythe precenjen, War of the Ring precenjen, Pandemic precenjen, ali hajde, OG kooperativne igre, Through the Ages potcenjen, Tera Mistica, Puerto Rico, Blood Rage, Agricola bi mogle da budu bolje plasirane, ali uglavnom, maltene koju god da probas iz top 50 ovde neces pogresiti. Postoji samo ukus i neki tvoji licni afiniteti, najbolje je sam da odlucis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@McLeod baš sa pričom o Terraformingu ovde se potrefilo da sam odigrao nekoliko varijacija igre online, pa me zanima tvoje mišljenje o najboljem setupu? Ono kako se meni do sada najviše dopada je Corporate Era karte + 2 za Prelude na početku + biranje između 4 početne varijacije + Draft

Prelude bitno utiče na kraće trajanje jedne partije što mi je bitno, ne volim kada igra ode na 3+ sata, a biranje između 4 korporacije i draft mi taman dovoljno smanjuju randomness

Link to comment
Share on other sites

Ja volim da igram sa svim ekspanzijama. Taj setup ti je Steam game setup, meni se ne dopada preterano jer je igra onda prekratka i ko ima najbolje eventove (Deimos Down, Giant Ice Asteroid, Ice Asteroid) i biljke vrlo verovatno dobija lagano.

 

Ako volis krace igre to je najbolji setup. Venus je malo nezgodan jer postoji 2-3 kartice zbog kojih bi hteo da dizes Veneru, ali ona ne zahteva maksimalni parametar da bi se igra zavrsila i onda ko god da pocne da dize Veneru od pocetka ostali misle da ima Venusian Animals i onda niko nece da je dize, pa je jako tesko da jedan igrac dobaci sam do 18 sto je potrebno za Venusian da bude igrivo. Kolonije su uglavnom boost za engine, Turmoil ne volim preterano jer je kao igra u igri, ali online igram zato sto su akcije koje obicno zaboravimo kad igramo na stolu automatizovane, pa je malo bolje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ja volim da igram sa svim ekspanzijama. Taj setup ti je Steam game setup, meni se ne dopada preterano jer je igra onda prekratka i ko ima najbolje eventove (Deimos Down, Giant Ice Asteroid, Ice Asteroid) i biljke vrlo verovatno dobija lagano.

 

Ako volis krace igre to je najbolji setup. Venus je malo nezgodan jer postoji 2-3 kartice zbog kojih bi hteo da dizes Veneru, ali ona ne zahteva maksimalni parametar da bi se igra zavrsila i onda ko god da pocne da dize Veneru od pocetka ostali misle da ima Venusian Animals i onda niko nece da je dize, pa je jako tesko da jedan igrac dobaci sam do 18 sto je potrebno za Venusian da bude igrivo. Kolonije su uglavnom boost za engine, Turmoil ne volim preterano jer je kao igra u igri, ali online igram zato sto su akcije koje obicno zaboravimo kad igramo na stolu automatizovane, pa je malo bolje.

 

Kad kazes da volis da igras sa svim, mislis sa svim zajedno odjedanput?

Link to comment
Share on other sites

Da, da, na webapp koji sam linkovao vec ovde imas da biras sve, imas da biras i promo kartice, custom/fan base kontent, ne igram bas sa svim fan-base, ali igram sa fan base mapama i fan base milestone/awards. Ukupno ima preko 10 mapa koje sam igrao, preko 40 milestone+awards i sve randomized... cak mozes da igras i sa randomized tiles, odnosno da bonusi na poljima nisu na istim mestima nego random kako se pogodi, cega i nisam bas fan, ali daje igri dodatnu takticku tezinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 10/20/2019 at 12:57 PM, McLeod said:

Igra The Mind - igra godine 2018, izgleda potpuno debilno i nikome nije jasno zasto je to bila igra godine... dok je nije probao 😄

 

 

U spilu su karte brojeva od 1 do 100. Igra je za 2 do 4 igraca, mada ja mislim da slobodno moze da se igra i do 6, za maksimalni haos 😄 (jos nismo probali ali hocemo 😄 ). Igra se do 12 levela (i to moze da se poveca po izboru), u svakom nivou se deli broj kartica koji je ekvivalentan broju nivoa. Znaci na prvom nivou svako dobija samo jednu karticu, na drugom dve itd. do 12.

 

Igra se igra tako sto bacanjem kartica na sto ih morate poredjati od najmanje do najvece. Recimo, ja imam trojku kao najmanji broj, bacam je odmah na pocetku, posle toga treba da sledeca osoba "oseti" koji broj je sledeci najmanji ukupno u nasim rukama i da ga baci na sto i tako dok ne ostanemo bez karata. Ako uradimo to bez greske, presli smo nivo.

 

Ako pogresimo, svako baca najmanju karticu koju ima u ruci na sto. Imamo pet zivota i tri surikena. Suriken sluzi da u trenutku kada nismo sigurni da li treba da bacimo kartu ili ne podignemo ruku i ako se svi slozimo, izbacujemo najmanju karticu iz ruke.

 

Ja sam to recimo jednom iskoristio kad mi je na devetom nivou najmanja kartica u ruci bila - 41 😄 dok je ovaj sto je igrao do mene imao najvecu 39 od devet kartica, znaci bas moze da bude haoticno. Odredjeni leveli vracaju zivot, neki drugi suriken, pa ako imate maksimalan broj surikena mozete ih koristiti tada.

 

Dolazi do smesnih i tragicnih situacija i interakcija je zanimljiva jer ne smete pricati niti komunicirati pantomimom, vec na neki drugi nacin, kako bi signalizirali da li vi treba da stavite kartu ili ne. Recimo, spustite karte na sto, ili se zavalite u stolicu, to bi znacilo da necete skoro stavljati kartu, ili se nagnite napred i dajte do znanja da ste spremni da bacite karticu, ili sta god vam padne na pamet sto bi drugi razumeli, ali nema prethodnog dogovora.

 

Najsmesnija situacija u ovih 5-6 partija koje sam odigrao se desila kada je jedan drug stavljao 20, i drugi lik odmah krenuo da stavlja 22 (igrali smo u troje), a ja imam 21. Dok je on bacao tu karticu, ja sam je bukvalno protnuo rukom ispod njegove i kartica je prosla kao Lara Kroft ispod zida sa bodljama koji se spusta - za dlaku 😄 Smejali smo se pola sata. Zbog te interakcije je igra dobra i zanimljiva, mada ono, verujem da lose stari (videcu ako je budemo intenzivno igrali neko vreme), opet je vredi probati.

 

Jesi probao The game? Na sličan fazon, s tim da se igra u krug, a ne kako ko predoseti da treba kao u The mind, samim tim nema toliko tih "VAU, kako se ovo desilo" momenata. 

 

Na početku svako dobije od 6 do 8 karata, u zavisnosti koliko ljudi igra, a ostatak se stavi licem na dole i njima će se kasnije tokom igre posluživati.

Na sto se stave četiri "početne" karte (na koje će se tokom igre ređati ostale), dve koje treba da se slažu od 1 do 100 (rastući špilovi) i dve koje se slažu od 100 do 1 (opadajući špilovi). 

Potez se odigrava tako što izbaciš minimum dve karte iz ruke u neki od 4 špila, tako da pravilno nastaviš niz (npr. karta sa brojem 66 je na vrhu rastućeg špila - to znači da sledeća koja se odigra mora da bude veća od 66, ali ne mora da bude 67 npr). Kada se karte izbace, a izbacio si minimum 2, vučeš sa špila nepodeljenih karata onoliko karata koliko si ih prethodno izbacio. 

 

Igra se završava kada sve karte istrošimo, odnosno pravilno napravimo te rastuće/opadajuće špilove, tj. tad se pobeđuje, a gubi kada neko ne bude mogao da izbaci bar 2 karte.

 

Znači, kao i The mind, igra je kooperativna i nema komunikacije tokom igre u smislu da se govori ko šta ima.

Može da je igra 5 ljudi max, a možete i sami da igrate. Dođe kao neka pasijans na sterioidima igra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nego, ka kva igra!

 

Brzopotezni 7W! 

 

7 Wonders Architects!

 

 

 

Zasebna igra koja se zasniva na 7W i ima elemenata 7W Duel. Ne bih da pišem pravila, najbolje da pogledate tutorijal, ali jako velika preporuka. 

 

Igru može da igra od 2 do 7 ljudi, i traje od 15 do 25 min. Sinoć smo od 11 do 3 igrali i to tako što je poslednja 2 i po sata bilo "aj samo još jednu". 😄

 

Jako je zarazna, postoji mnogo načina da se pobedi i možda je najzanimljivije to što se tako brzo igra. Kod tih kratkih igara se uvek bojim da brzo smore, ali ova za sada kida.

 

@Nicklord @mmajstor znam da ste pominjali 7W pa da ne propustite ovu. Ovde slabo ko zalazi, pa nećete videti. 😄

Link to comment
Share on other sites

Ma te kratke uglavnom budu vrh. Mi smo tako jedno vreme odlepili na High Society i Oriflame. Jednostavne a zarazno dobre. High Society su cak svi pokupovali da imaju u svojoj kolekciji za familiju jer moze svako da je igra. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

 

Kakva pizdarija. 😄

 

Nego, igrao sam Omertu.

Jednostavna za učenje i za igru. Može prilično da isfrustrira jer je fora da pamtiš koje karte imaš ispred sebe, ali koje su okrenute licem na dole. I onda samo u momentu zaboraviš. 😄

 

Preporuka ako vam treba igra za neku laganiju ekipu. U svakom slučaju zanimljiva.

 

Quote

Omerta je brza i zabavna igra za tri do pet igrača. Jednostavna pravila, na srpskom jeziku, jedinstven dizajn i džepno pakovanje, koje možete svuda da ponesete. Da bi ste pobedili u Omerti neophodna vam je deduktivna logika, dobra memorija i malo sreće. Cilj igre je da se rešite što više ilegalnog pića, a budite spremni i da ga podvalite svojim suparnicima. U tome će vam pomoći razni sumnjivi likovi, kao što su ubica, obijač ili doupšnik ali budite pažljivi, njihove usluge mogu da vam se obiju o glavu. Ako ste sigurni u sebe i mislite da imate najmanje flaša kod sebe rizikujte i viknite „Omerta“. Posle onoliko rundi koliko ima igrača, igrač sa najmanjim rezultatom je pobednik!

 

 

Link to comment
Share on other sites

odigrao sam po prvi put partiju terraforming mars-a (cak i pobedio :classic_biggrin: ), partija sa 3 igraca koji su ne bas potpuni pocetnici (ukupno odigrali nekih 15ak partija)

u 13. generaciji smo zavrsili, podizanje temp se razvuklo, niko nije hteo da okonca partiju, svi hteli jos nesto da obave :classic_biggrin:
igra je odlicna mada mislim da je necu igrati opet u skorije vreme s obzirom da je partija trajala nekih 7 sati :classic_biggrin:, od cega je recimo sat vremena otislo na to da meni noob-u objasne pravila + moja zapitkivanja tokom igre sta ovo bese, cemu sluzi a usto i ne radi
znaci sve i da sam znao pravila 100% mislim da ne bi islo ispod 5 sati sto mi je trenutno previse
koliko vama iskusnim igracima traje partija sa 3 igraca? vidim da @McLeod kaze sat i po, to mi deluje potpuno nestvarno, izadje na manje od 3min po igracu po generaciji, nije da sumnjam, nego da kazem svaka cast :classic_smile: 

 

inace igrao sam nekih 20ak razlicitih igara, vecinu samo jedanput ali da bacim i dve preporuke, mislim da nisu pominjane
everdell - mesavina deck building / work placement, srednje kompleksna igra, rekao bih manje kompleksna od TM ali za razliku od TM artwork je potpuno genijalan, pravo je uzivanje samo gledati one karte i analizirati zasto je kojoj zivotinjici dodeljena koja funkcija
the crew i the crew 2 - adutska kartaska igra sa posebnim kartama za 2-5 igraca sa odlicnim twist-om u tome da je kooperativna (potpuna kooperacija svih igraca, ne kao u preferansu dvojica protiv jednog)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, oko Ibada said:

odigrao sam po prvi put partiju terraforming mars-a (cak i pobedio :classic_biggrin: ), partija sa 3 igraca koji su ne bas potpuni pocetnici (ukupno odigrali nekih 15ak partija)

u 13. generaciji smo zavrsili, podizanje temp se razvuklo, niko nije hteo da okonca partiju, svi hteli jos nesto da obave :classic_biggrin:
igra je odlicna mada mislim da je necu igrati opet u skorije vreme s obzirom da je partija trajala nekih 7 sati :classic_biggrin:, od cega je recimo sat vremena otislo na to da meni noob-u objasne pravila + moja zapitkivanja tokom igre sta ovo bese, cemu sluzi a usto i ne radi
znaci sve i da sam znao pravila 100% mislim da ne bi islo ispod 5 sati sto mi je trenutno previse
koliko vama iskusnim igracima traje partija sa 3 igraca? vidim da @McLeod kaze sat i po, to mi deluje potpuno nestvarno, izadje na manje od 3min po igracu po generaciji, nije da sumnjam, nego da kazem svaka cast :classic_smile: 

 

inace igrao sam nekih 20ak razlicitih igara, vecinu samo jedanput ali da bacim i dve preporuke, mislim da nisu pominjane
everdell - mesavina deck building / work placement, srednje kompleksna igra, rekao bih manje kompleksna od TM ali za razliku od TM artwork je potpuno genijalan, pravo je uzivanje samo gledati one karte i analizirati zasto je kojoj zivotinjici dodeljena koja funkcija
the crew i the crew 2 - adutska kartaska igra sa posebnim kartama za 2-5 igraca sa odlicnim twist-om u tome da je kooperativna (potpuna kooperacija svih igraca, ne kao u preferansu dvojica protiv jednog)

 

Samo Base game ili neke ekspanzije? Gen 13 je predugo definitivno, obicno se zavrsi za 10 ili 11.

 

Moze za sat i po, ali sigurno ti treba 10+ partija da se pohvatas jer ipak ima 300 kartica.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod

samo base game
jasno mi je bilo na kraju da smo tesko preterali, bilo je moguce zavrsiti dve ili bar jednu generaciju ranije

 

jel si igrao everdell? tamo ima puno komboa/sinergija karata slicnih ovima sa mikrobima koje si objasnjavao a ono sto je odlicno je sto su mogucnosti kombinovanja prilicno siroke a nisu sve odmah ocigledne
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Igrao sam Scythe i Eclipse. Sad već sam odigrao dosta igara, ali je ovo za mene neki novi nivo.

Potpuno bih se složio sa kolegom i dodao bih i Eclipse u ovo.

On 5/20/2019 at 3:20 PM, 4_Webber said:

Scythe - ozbiljna strateška igra koju ne znam kako bih jednostavnije opisao nego kao spoj Katana i Rizika! Dakle ima hexova, ima resursa i ekonomskog razvoja, ali ima i borbe! I to bez kockica.

Pobeda se može postići na mnogo načina, artwork je prelep i replayability ne mogu da zamislim veći od ovog.

 

Kod Eclipse za razliku od Scythe se borbe vode kockicama, pa se nekima ne bi svidelo, ali nije sve ni do kockica već i do toga koliko ćeš unaprediti svoje borce.
U Scythe se vode tako što vidiš kolikom vojskom protivnik može da napadne (plus koristiš dodatne vojne karte koje unapređuju vojnu moć), ali ne mora da znači da će igrač i iskorstiti sav vojni potencijal, jer se on i troši kad se iskoristi. Pa tako bude dosta blefiranja, itd. U svakom slučaju i kod jedne i kod druge igre mi je rat "zabavan". Ja pre svega igram igre zbog zabave i piva, pa se ne nerviram previše ako nekog useru dobre kockice. Ali zato jedan drugar koji stalno igra sa nama ne igra Eclipse uopšte zbog kockica. 😄

 

Scythe

 

opis preuzet sa Games4you

Spoiler

Scythe – GoldenGeek Best Game of the Year 2016

Evropa, 1920. godina vreme nemira. Pepeo Prvog svetskog rata još uvek prekriva sneg. Kapitalistički grad-država poznata kao „Fabrika“, koja je snabdevala učesnike rata moćnim, teško oklopljenim mekovima, zatvorila je svoja vrata i time je privukla pažnju nekoliko okolnih zemalja.

Scythe (1-5 igrača, 115 minuta) je društvena igra smeštena u alternativnu istoriju 1920. godine. Vreme poljoprivrede i rata, slomljenih srca i zarđalih mašina, inovacija i junaštva.

U Scythe-u, svaki igrač preuzima ulogu vođe jedne od palih nacija koji pokušava da obnovi svoju čast i da dovede svoju frakciju na vlast u Istočnoj Evropi. U toku igre osvajaćete teritorije, angažovaćete nove regrute, sakupljati resurse, povećavati populaciju, izgrađivati građevine i aktivirati monstruozne mekove.

Svaki igrač počinje igru sa različitim iznosom osnovnih resursa (snagom, pobedonosnim poenima, sposobnostima kretanja i populacijom), specijalnim osobinama svojih frakcija i jedinstvenim skrivenim ciljevima. Početne pozicije su specijalno kalibrisane tako da doprinose svakoj frakciji svoju jedinstvenost i asimetričnost okruženju.

Scythe daje igračima skoro potpunu kontrolu nad njihovom sudbinom. Osim jedinstvenih ciljeva, jedini element sreće u igri su kartice događaja (encountercards) i one predstavljaju interakciju sa stanovnicima novoistraženih zemalja i borbenih kartica koje vam daju privremeni bonus u ratu sa ostalim nacijama. Takođe, borba je vođena izborom igrača, a ne srećom ili slučajnošću.

Scythe koristi unapređeni mehanizam za izbor akcija (bez rundi i faza) koji održava brz tempo igranja i smanjuje vreme između rundi. Iako postoji veliki broj direktnih konflikta i sukoba, nema eliminacije igrača, niti jedinice mogu biti ubijene ili uništene.

Svaki deo u igri ima mogućnost unapređenja. Igrači mogu da nadograde svoje akcije da postanu efikasnije, izgrade razne građevine koje će povećati njihov uticaj na mapi, upišu nove regrute koji poboljšavaju brojnošću svoje osobine, aktiviraju mekove koji obeshrabruju ostale igrače od invazija, prošire svoje granice i da žanju veće količine različitih resursa. Ovakav mehanizam za unapređenje stvara osećaj momentuma i napretka tokom igre. Redosled kojim igrači poboljšavaju svoje nacije dodaje na jedinstvenosti svake igre, čak i kada igrate istu frakciju više puta.

GoldenGeek nagrade se dodeljuju na osnovu broja glasova igrača iz celog sveta i društvena igra Scythe je osvojila ukupno 5 zlatnih medalja i to u sledećim kategorijama: Board Game of the Year (Igra godine), Artwork&Presentation, Solo Game, Strategy Game i Thematic Game.


image.thumb.png.74d398366cffb7850c5b934fbdfbf9c7.png

 

Eclipse

 

opis preuzet sa drustveneigre.rs

Spoiler

Eclipse je svemirska strategija koja će vas držati u neizvesnosti do samog kraja partije. U ovoj igri svaki igrač vodi jednu svemirsku imperiju (bilo ljudskog ili vanzemaljskog porekla) i cilj mu je da ostvari najviše poena na kraju devetog kruga igre. U svom potezu možete odlučiti da istražujete svemir (kako unutrašnje galaksije, tako i spoljašnje), možete istraživati nove tehnologije, graditi nove brodove i svemirske stanice i instalirati unapređenja u vaše brodove.

Ono na šta treba da pazite je ekonomija vašeg galaktičkog carstva. Nakon svakog kruga sledi naplata, i ukoliko ne možete da podržite vašu imepriju sa resursima, bićete u problemu (ili ćete jednostavno izgubiti igru). U igri ima 3 vrste resursa, to su ljudstvo, novac i nauka. Sve to možete naći na novim planetama koje otkrijete i kolonizujete, ali one često nisu slobodne. Njih čuvaju "Ancients", drevna vanzemaljska rasa, koji čuvaju i centar galaksije. Tu dolazi vaša galaktička flota i svemirske borbe. Svaka pobeda donosi nešto novo, poene ili vanzemaljsku tehnologiju..

A tu su i drugi igrači u čije sisteme možete izvršiti invaziju!

U samoj borbi se bacaju kockice tako da postoji faktor sreće, međutim dobrom strategijom unapređenja vaših brodova u mnogome umanjujete uticaj sreće.

Igra koja će se svideti svim igračima koji vole ozbiljne strategije, kao i svim ljubiteljima igara smeštenih u svemiru.

Vreme trajanja partije zavisi od broja igrača.

image.pngž

 

 

Takođe, igre su prilično intuitivne iako deluju jako komplikovane i mogu da potraju. Sve preporuke za obe, u svakom slučaju!

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Igrao sam novi Azul - kraljičin vrt (Azul: Queen's Garden).

 

Malo kompleksniji od prethodnih, ali zbog toga, bar meni, i zanimljiviji. Ali i dalje se brzo ulazi u igru i već u prvoj partiji možeš da pohvataš gomilu stvari i kombinacija za ostvarivanje dosta poena.


Opis sa drustveneigre.rs:
 

Quote

Azul: Kraljičin Vrt je nova društvena igra iz Azul franšize koja će Vas sigurno osvojiti. Ovog puta, igrači će uređivati Kraljičin vrt, koristeći slične mehanike kao u prethodnim izdanjima Azula. Opet će svaki od igrača imati svoju tablu na koju će postavljati pločice, ali ovog puta, te pločice se neće razlikovati samo po boji, već i po šari koje imaju na sebi. Takođe u svakoj rundi imaćete mogućnost da proširite Vašu tablu posebnim poljima koje ćete postavljati na tabli.
Kako pločice imaju dva svojstva, boju i šaru, uvek ćete imati opciju da, prilikom biranja pločica, uzmete sve pločice iste boje ili sve pločice iste šare. Upravo ovo će predstavljati veliku mozgalicu za Vas, jer ćete pločice na tabli pokušavati da povežete u što veće nizove istih boja ili istih šara kako biste maksimizovali Vaše poene. Čak i samo postavljanje pločica na tablu će imati svoju cenu u drugim pločicama, te će pred Vama biti još jedan zadatak, koje pločice postaviti na tablu, a koje pločice iskoristiti za plaćanje postavke.

Kao što Vam se možda i na prvi pogled čini, Azul: Kraljičin Vrt je najkompleksniji Azul do sada, ali i dalje nije jako komplikovan da se nauči. Puno odluka koje ćete imati pred sobom tokom partije će Vam uvek stvarati osećaj da ste nešto mogli bolje da odradite, te će Vas vući odmah u narednu partiju!



Inače, likovi iz Mipla su krenuli da izbacuju uputstva za igranje igra:
https://www.youtube.com/channel/UCiFEXlQFj2oAn1lOURNaeNw/videos

Koliko vidim, to su uputsva za igre koje su preveli na naš jezik. Uglavnom su prostije igre, ali ima i par kompleksnijih. 

@McLeod @Nicklord @Magia @Manu @4_Webber
jeste li igrali nešto novo i je l' se spremate za novu sezonu igranja? 😄 Obično to biva zajedno sa zahlađenjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Boxy said:

Nisam tagovana, ali ja se spremam da kupim Everdell, a sad najvise igramo Arnak, ta igra mi se bas svidja :thumbsup:


Ja nikako da odigram, a društvo s kojim igram igre je kupilo i igrali su. Ima na ovom linku i tutorijal za Everdell.

Inače, na fb postoji stranica za trgovinu društvenim igrama:
https://www.facebook.com/groups/trgovina.drustvenim.igrama
pa možete i tamo da pazarite ili razmenite igre. 

Ako neko ima višak, možemo i ovde. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:


@McLeod @Nicklord @Magia @Manu @4_Webber
jeste li igrali nešto novo i je l' se spremate za novu sezonu igranja? 😄 Obično to biva zajedno sa zahlađenjem.

 

Nemam puno vremena da pisem, ali u poslednje vreme probao sledece:

1. Pandemic - i njegova duza verzija Pandemic Legacy- fantasticna je i dosta teska, mada verujem da vec znas o njoj.

2. Cartography- lagana igra koja je kul ako vas ima vise a niste u fazonu da previse pricate/diskutujete, popunjava se nekakav papiric sa raznim elementima i na osnovu tih elemenata skupljaju bodovi.

3. Carcassone- probali najzad- slazem se sa tobom da je laganija igra i nisam bio previse odusevljen.

4. Scotland Yard- posle Pandemica mi se najvise svidela, 1 igrac je lopov i bezi po linijama gradskog prevoza Londona (metroom, busem, taxijem i brodom), a ostali igraci moraju da ga uhvate, iako ne znaju gde se nalazi sem posle svakog 7og poteza kada lopov mora da pokaze gde se nalazi.  Zahteva kooperaciju ljudi koji ga jure, a i takticko razmisljanje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dolazimo nas trojica na turnir u Teraformaciji Marsa u BG sad u nedelju. Klub je na Novom Beogradu, zaboravio sam kako se zove, pitacu ako nekoga zanima 🙂

Dvostruki sistem, 4p (sto se meni ne svidja al jbg), Base + Prelude, Draft. Pobednici prve partije idu u finale, ako bude bilo vise od 16 igraca, verovatno ce da prave top 4 na osnovu broja poena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...