Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

@ZoltanWantsToDie

Nismo se najbolje razumjeli - nisam imao namjeru minimizirati ičije patnje pa i način na koji je bilo ko od nas doživio svo to ludilo 90ih. Moja namjera je bila drugačija.

 

Jednostavno, uporedi retoriku i oštrinu pri pisanju jednog Melankolica koji je bio "nemi posmatrač" i npr Honey Badgera koji je stvarna (u fizičkom smislu) žrtva tog ludila (ranjavan, teško).

Ja se u velikoj većini slažem sa stavovima i jednog i drugog, mada dolazim iz, za njih, neprijateljskog okruženja (uslovno rečeno). Melankolic je mnogo bre depresivan za čitanje, dok je Honey Badger, sa druge strane - za uživanje.

Eto, samo toliko.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, e4_guy said:

@A sad

 

Piše se nesumNJivo (gramar poilice najjači argument :D)

 

Ako je "ijekavičar" podrugljiv termin, šta je onda "šumnjak" koji kolega Pristevac koristi (za forumaše i uopšte stanovnike iz Republike Srpske)? Hoće li konačno kliknuti u glavama nove moderacije da i to ne treba dozvoljavati ?

 

Je l koristio taj pojam "šumnjak" na ovom forumu?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, e4_guy said:

@A sad

 

Piše se nesumNJivo (gramar poilice najjači argument :D)

 

Ako je "ijekavičar" podrugljiv termin, šta je onda "šumnjak" koji kolega Pristevac koristi (za forumaše i uopšte stanovnike iz Republike Srpske)? Hoće li konačno kliknuti u glavama nove moderacije da i to ne treba dozvoljavati ?

 

 

Nije tajna na ovom forumu da ja nisam bas najpismeniji, ali bitno je da se razumemo. Hvala na ispravci. 

 

Sto se mene tice nije problem, ali ne donosim sam odluke, nismo jos o tome razgovarali, ali iniciracu i tu temu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barracuda said:

 

Ti bi mogao malo da se skineš s moderacije u svakom postu. Juče si ponovio obrisan post, nisi dobio ni warn, a sad je bilo dosta.

 

edit: Niko nije ni spomenuo te ljude, nemoj ni ti.

 

1. Drugi put jako ruzno komuniciranje bez ikakvog povoda sa moje strane. Razmisli, moderator si, ti bi trebalo jos vise tolerancije da imas od drugih na ovom forumu.
2. Koji post mi je obrisan i zasto? Da li sam ikog uvredio ili sam samo izrazavao neslaganje sa postojecim radom i komentarisao moderatore? Koliko ja znam, to nije zabranjeno?

3. U pravu si da nije trebalo da spominjem ikoga u odgovoru na melancolicov post.
Ipak, i dalje smatram da je post pre zasluzio ban nego podrsku od moderatora. Mogu da zamislim da je neko napisao post u slicnom stilu samo sa suprotne strane : " Zasto ljudi koji su izdajnici i mrze sopstveni narod ne idu na Albanske forume" da bi dobio ban u roku od odmah. I bio bi zasluzen, naravno.

Svi samo pokusavamo da ukazemo da morate sa vise objektivnosti a manje pristrasnosti pristupati temi, narocito ovako osetljivoj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZoltanWantsToDie said:

Sta je ovde bezobrazno? Dodik jeste koristio taj izraz prvi. To je cinjenica. 

 

Ovo posle se odnosilo na obe strane. I one koji koriste i oni koji brane (zato sto je Dodik bio na obe).

I crnci u americi jedni druge zovu "my nigga" ali . . .

 

Ne želim se nadmudrivati sa tobom na ovu temu, jednostavno te molim da poštuješ i mene i ostale koji dolaze I Republike Srpske, i to je to. To je za nas jako uvredljiv termin i mi ga nikad ne koristimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Napisaću ovde pa  ako nije za ovu temu prebacite na politiku. Ko god je na bivšem forumu bio više od 10 godina sigurno zna da nikad nisam bežao od priznanja srpskih zločina. O mnogo toga sma pisao i pokreto teme. Prvi sam pokrenuo temu o žrtvama u Srebrenici ali kad sam pokrenuo temu o žrtvama u okolini Bratunca bio sam počašćen raznim uvredama. Slične stvari su se dešavale i oko žrtava na Kosovu i to sve uz izlizano "nemojte o svojim žrtvama" Ni jednom nisam video da je nekom forumašu bošnjačke, hrvatske ili albanske nacionalnosti zemreno ako piše o zločinima nad pripadnicima tog naroda. Par puta kao argument da ućutkaju priču o srpskim žrtvama korišćeno je to što nema presuda u Hagu( Orić,Haradinaj) To što sam ja lično poznavao žrtve i što je bbarem na Kosovu u 99% slučajeva poznato ko je ubijao   bilo je totalno nebitno. Uvrede koje su korišćene ne moram ponovo da nabrajam svi ih znate a obrazloženja zašto se tolerišu bila su gora od samih uvreda.  Nadam se iskreno da će se ovde to na vreme sprečiti i da će moći da se vodi pristojna rasprava koliko god se razilazili u stavovima.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, perkos said:

Napisaću ovde pa  ako nije za ovu temu prebacite na politiku. Ko god je na bivšem forumu bio više od 10 godina sigurno zna da nikad nisam bežao od priznanja srpskih zločina. O mnogo toga sma pisao i pokreto teme. Prvi sam pokrenuo temu o žrtvama u Srebrenici ali kad sam pokrenuo temu o žrtvama u okolini Bratunca bio sam počašćen raznim uvredama. Slične stvari su se dešavale i oko žrtava na Kosovu i to sve uz izlizano "nemojte o svojim žrtvama" Ni jednom nisam video da je nekom forumašu bošnjačke, hrvatske ili albanske nacionalnosti zemreno ako piše o zločinima nad pripadnicima tog naroda. Par puta kao argument da ućutkaju priču o srpskim žrtvama korišćeno je to što nema presuda u Hagu( Orić,Haradinaj) To što sam ja lično poznavao žrtve i što je bbarem na Kosovu u 99% slučajeva poznato ko je ubijao   bilo je totalno nebitno. Uvrede koje su korišćene ne moram ponovo da nabrajam svi ih znate a obrazloženja zašto se tolerišu bila su gora od samih uvreda.  Nadam se iskreno da će se ovde to na vreme sprečiti i da će moći da se vodi pristojna rasprava koliko god se razilazili u stavovima.  

 

Jos jednom, slobodno pisi o svim zrtvama, uvredljivi izrazi bice sankcionisani. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Jos jednom, slobodno pisi o svim zrtvama, uvredljivi izrazi bice sankcionisani. 

Mator sam i možda previše oprezan pa zato upozoravam kuda može da se zaluta ako se dopusti da se podmeće i nameštaju kazne.

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, e4_guy said:

I crnci u americi jedni druge zovu "my nigga" ali . . .

 

Ne želim se nadmudrivati sa tobom na ovu temu, jednostavno te molim da poštuješ i mene i ostale koji dolaze I Republike Srpske, i to je to. To je za nas jako uvredljiv termin i mi ga nikad ne koristimo.

Ovo je glupos' i neistina. Nemam problem sa ljudima iz RS, niti sam igde napisao da TREBA koristiti taj izraz. 

Akcenat je na Dodiku. Koji je to koristio, pa je i dalje na vlasti. 

2 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Mislio sam da smo se dogovorili da se taj izraz ne koristi.

I jesmo. 

Ali nije poenta bila u izrazu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi znamo i koji izraz koriste Albanci u međusobnoj komunikacija pa je bio dogovor da se na forumu taj izraz ne upotrebljava pošto su forumaši albanske nacionalsti ukazali da ih to vređa.  

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, perkos said:

Ali ga oni u međusobnoj komunikaciji koriste tako da ona tvoja finta sa Miletom otpada

Koja finta sa Miletom? Ja sam napisao gore da se to vise odnosilo na njega, nego na izraz. 

Ja sam pobornik toga da treba ukinuti sve izraze koje mogu vredjati nekoga, jer ipak tezimo tome da ovo bude forum regionalnog tipa.

Samim tim sto ga je Dodik koristio, to dosta govori i o drugim ljudima koji ga koriste. 

^ Mozda je ovako razumljivije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZoltanWantsToDie said:

Koja finta sa Miletom? Ja sam napisao gore da se to vise odnosilo na njega, nego na izraz. 

Ja sam pobornik toga da treba ukinuti sve izraze koje mogu vredjati nekoga, jer ipak tezimo tome da ovo bude forum regionalnog tipa.

Samim tim sto ga je Dodik koristio, to dosta govori i o drugim ljudima koji ga koriste. 

^ Mozda je ovako razumljivije.

Ti, pretpostavljam, jednostavno nisi shvatio kontekst. 

 

Nebitno da li je ovo regionalni ili forum neke mjesne zajednice, uvredljivim izrazima nije mjesto u komunikaciji. 

Naravno - ukoliko smo tu rqdi razgovora a ne podjebavanja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, e4_guy said:

uvredljivim izrazima nije mjesto u komunikaciji. 

Naravno da nije. Samo treba citati, a ne skakati odmah. Mislim, fakat je da sam bio nejasan malo u prvom postu, ali jeste na neki nacin sitno podbadanje obe strane. 

1. Izraz te vredja, ali taj lik ne treba onda da bude na vlasti jer je ponizio ljude odatle. (kolektivna amnezija kao i u Srbiji)

2. To je koristio on, pa ga koristis i ti. 

 

U tome je bila cela caka. Ali nebitno.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Mislio sam da smo se dogovorili da se taj izraz ne koristi.

 

39 minutes ago, Borko said:

I jesmo.

 

On 5/30/2019 at 2:40 AM, Akiro said:

Pošto su sećanja na obe strane suviše sveža a i obe strane ne odustaju od neke svoje istorijske istine, potreban je poluprotektoratski status Kosova (zaštita srpske manjine i istorijsko-kulturne baštine) pod okriljem međunarodne zajednice sve dok se situacija ne normalizuje. Taj status bi, po svemu, poduže trajao. I, naravno, bilo kakvo ujedinjavanje sa Albanijom ne bi došlo u obzir jer bi otvorilo Pandorinu kutiju Šumske.

 

Post koji ima 14 lajkova medju kojima ima i moderatora i administratora. Čini mi se da nije jedini ali ne mogu sad da se setim ko je još upotrebio isti izraz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...