Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

Isključi notifikacije mailom, koji će ti to? Samo gomilš đubre u inboxu. Podesiš u TT notifikaciju na telefonu za topike koje pratiš i uživaš..

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

Ne, nije to bio problem.

Pa nisu mi ukljucene notifikacije, rekla sam da nista nisam menjla u podesavanjima, a odjednom sam 2 mejla dobila iz GoT teme.

 

Problem je vrv bio u sledecem. Preko tapatalka kada ste u Najnovijim postovima, hronoloski vam se pojavljuju poslednji ispisani u datim temama. Sa desne strane postoje tri vertikalne tackice kod svake te poruke, kada tu pritisnete postoji nekoliko mogucnosti, prva je Prijavi me ili Odjavi me. Ne znam kako sam tu kliknula Prijavi me i tako su stigla ta dva mejla. Kada sam se odjavila vise nisu stizali mejlovi iz GoT teme.

 

S obzirom na to da koristim tt godinama nije mi se ovo nikada desilo, pa nisam odmah shvatila u cemu je problem.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ironside said:

Nije mi jasno da ne postoji opcija 'edit' za postove starije od 5 sati. Normalno bi bilo da svoj post mogu urediti / preinačiti i nakon par godina, tj zauvijek ili dok forum ne izdahne. Unutar, a i nakon tih 300 minuta mnogo toga se dešava, nove spoznaje, nove činjenice, a više se ne može ispraviti vlastiti post. Mislim da je to ozbiljan problem na kojem treba poraditi.

 

Mislim da treba poraditi na tome da se da 5-10 minuta da se post ispravi. Recimo, ispalo je da sam napisao "nezna se" pa hoću da ispravim u "ne zna se" a odmah značka "Post edited by..." kao da sam izmenio smisao celog posta.

 

Meni, koji uvek idem sa desktopa je to neprijatno, kamoli većini koja kuca sa hand-held aparata i gde su spelling greške skoro neminovne.

 

U mom službenom emailu, imam potpis "Sent from iPhone, excuse me for brevity and spelling errors".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

Ozbiljan problem bi bio upravo mogućnost editovanja posta beskonačno. 3 sata je sasvim dovoljno za ispravku gramatičkih i logičkih grešaka, sve preko toga ubija smisao foruma. Beskonačno menjanje istorije ne dovodi ni do čega. Ljudi bi pisali s pola mozga znajući da uvek naknadno mogu da isprave/promene svoje brljetanje... Ovako, postoji kako-takva samokontrola kod postovanja.

Ukratko - ako nisi siguran u ono što pišeš, bolje udahni duboko, izbroj do 10 I razmisli da li želiš taj post uopšte emoji6.png
(Sport excluded emoji1.png)

Sent from my SM-N950F using...
 

 

Čitam svoje postove na starom forumu, otprije 10-12 godina i smatram da bi tu još trebalo dodati ponešto. Sliku, novu informaciju, bilo što što se pojavilo u zadnjih više od 300 minuta. Mene ne zanimaju postovi otprije 300 minuta, nego oni otprije par godina.

Edited by Eddard
nema šibanja
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Mislim da treba poraditi na tome da se da 5-10 minuta da se post ispravi. Recimo, ispalo je da sam napisao "nezna se" pa hoću da ispravim u "ne zna se" a odmah značka "Post edited by..." kao da sam izmenio smisao celog posta.

 

Meni, koji uvek idem sa desktopa je to neprijatno, kamoli većini koja kuca sa hand-held aparata i gde su spelling greške skoro neminovne.

 

U mom službenom emailu, imam potpis "Sent from iPhone, excuse me for brevity and spelling errors".

 

Ne ispravljam postove zbog pravopisnih grešaka ili tipfellera, već zbog novih spoznaja koje mogu bitno mijenjati sadržaj, smisao ili izgled posta. Za to nije dovoljno 300 minuta, još manje 5-10 min.

Link to comment
Share on other sites

Iron, nije problem u spellingu nego je stos da se radi o aktivnoj diskusiji. Ako promijenis post koji si napisao prije 14 dana, vrlo je moguce da ce svi subsekventni odgovori izgledati besmisleno jer su odgovori na ono sto tamo vise ne pise ili pise drugacije.

 

edit: da dodam, uvijek mozes napisati novi post kojim se nadovezujes na raniji

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

Iron, nije problem u spellingu nego je stos da se radi o aktivnoj diskusiji. Ako promijenis post koji si napisao prije 14 dana, vrlo je moguce da ce svi subsekventni odgovori izgledati besmisleno jer su odgovori na ono sto tamo vise ne pise ili pise drugacije.

 

To o aktivnoj diskusiji možda vrijedi za 'Politiku', 'Društvo' i slične budalaštine, kojima se više ne bavim i, ako si primijetio, na kojima više ne pišem. Ima kvalificiranijih forumaša, neka se oni bakću s tim. Ja nisam napisao u 15 godina niti jedan post na 'Sportu', valjda temi koja bi trebala biti "aktivna diskusija", jer me ta vrsta ljudske aktivnosti ni najmanje ne zanima. Zapravo, ja više niti ne pratim informativne kanale na TV, tek sporadično na internetu, tako da moja interesna domena ostaju glazba, umjetnost, gastronomija i arhitektura - vječne teme koje su, i trebaju biti, podložne stalnoj reviziji ne samo nakon 300 minuta, već i nakon 300 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ironside said:

 

Ne ispravljam postove zbog pravopisnih grešaka ili tipfellera, već zbog novih spoznaja koje mogu bitno mijenjati sadržaj, smisao ili izgled posta. Za to nije dovoljno 300 minuta, još manje 5-10 min.

 

5 minuta, ajde, 10,  je dovoljno da se isprave pravopisne greške sa mobilnih aparata. Tu skinite "Edited by..." bar za to vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srbija do tokija said:

 

5 minuta, ajde, 10,  je dovoljno da se isprave pravopisne greške sa mobilnih aparata. Tu skinite "Edited by..." bar za to vreme. 

 

Ne koristim niti imam mobilne aparate - ne trebaju mi; čak nemam niti smartphone niti ne znam koja mu je svrha ili zašto bi meni koristio.

Mobitel mi je samo pokretna telefonska govornica, koja mi stane u džep i to je to. Nikakve aplikacije, igrice (zadnja igrica koju sam igrao je bio Tetris, negdje 1988, pa mi je i to dosadilo), imam staru Nokiu i to mi je dosta.

Imam, naravno i grafičku radnu stanicu sa dva šesterojezgrena Xeon procesora i 96 GB RAM, baterijom od 20 TB externe memorije i par 27" monitora. Nemam, niti sam prisutan niti na jednoj 'društvenoj mreži', niti vidim razlog za to.

 

Moj posao, kao i teme kojima se bavim su vječne i nadilaze ispravljanje ortografije unutar 300 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ironside said:

 

Ne koristim niti imam mobilne aparate - ne trebaju mi; čak nemam niti smartphone niti ne znam koja mu je svrha ili zašto bi meni koristio.

Mobitel mi je samo pokretna telefonska govornica, koja mi stane u džep i to je to. Nikakve aplikacije, igrice (zadnja igrica koju sam igrao je bio Tetris, negdje 1988, pa mi je i to dosadilo), imam staru Nokiu i to mi je dosta.

Imam, naravno i grafičku radnu stanicu sa dva šesterojezgrena Xeon procesora i 96 GB RAM, baterijom od 20 TB externe memorije i par 27" monitora. Nemam, niti sam prisutan niti na jednoj 'društvenoj mreži', niti vidim razlog za to.

 

Moj posao, kao i teme kojima se bavim su vječne i nadilaze ispravljanje ortografije unutar 300 minuta.

 

To nešto beše o nekoliko minuta gratis perioda da ispravke postova ne nose labelu "Edited by..."?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

 

Mislim da treba poraditi na tome da se da 5-10 minuta da se post ispravi. Recimo, ispalo je da sam napisao "nezna se" pa hoću da ispravim u "ne zna se" a odmah značka "Post edited by..." kao da sam izmenio smisao celog posta.

 

Meni, koji uvek idem sa desktopa je to neprijatno, kamoli većini koja kuca sa hand-held aparata i gde su spelling greške skoro neminovne.

 

U mom službenom emailu, imam potpis "Sent from iPhone, excuse me for brevity and spelling errors".

Imas u editu da dodas zbog cega ispravljas post. Veoma korisna opcija. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZoltanWantsToDie said:

Imas u editu da dodas zbog cega ispravljas post. Veoma korisna opcija. 

 

 

Zašto Forum zanima moja ispravka spellinga do mere da kaže "Post edited..." baš u prvih nekoliko minuta kada poster uoči tako minornu grešku u svom postu i ispravi je..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, srbija do tokija said:

Pa i to što kažeš.

Samo napravi sigurno da su ih Admini videli. B92 Admini su bili otuđeni, jedva da su znali da nihov tadašnji Forum uopšte postoji.

 

Tu su nasi, pisu na forumu. 

Link to comment
Share on other sites

Ispričavam se svima koje sam uvrijedio ili su se našli uvrijeđenima, nije to moj stil, iako volim koji puta dizati tenzije.

Jednostavnije je napisati novi, revidirani post i adekvatno ga opremiti; malo teže je naći onaj referentni.

Over and out.

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2019 at 6:25 PM, lekoviti said:

 

Da, belina je užasna za oči, pogotovu za ljude koji mnogo vremena provode ispred monitora. Spas je u ovoj odličnoj ekstenziji za Firefox, Chrome i Safari...

 

https://darkreader.org/

 

Evo kako forum izgleda u mom browseru...

 

TxIK84H.jpg

 

7qh05ay.jpg

 

 

Na nekim drugim forum platformama postoji opcija da izabereš temu kako da ti izgleda forum, ne znam da li postoji ovde ta mogućnost? Mada je ova platforma istovetna onoj koja postoji na PPP + lajkovi, a tamo nema ili nisu hteli da dodaju.

Link to comment
Share on other sites

@dekkard

 

Po svemu sudeći promena tema još uvek nije u ponudi, bar za sada. To je razumljivo, forum je još uvek u začetku, nije u funkciji ni celih mesec dana. Malo još strpljenja, treba vremena, biće to OK.

 

No, ako se koristi dark mode (uz pomoć pomenute ekstenzije ili eventualno nekog drugog rešenja) to i nije bitno. Veliki broj sajtova ubacuje tamne teme, većina ih nažalost još uvek nema. Zato ja zatamnjujem sve, od tamne teme OS-a do "Dark Readera" u browseru - ne čekam na nečiju dobru volju. Svet bih u crno ofarbao da mogu. :classic_biggrin:

 

 Tamne teme po mnogim istraživanjima troše manje bateriju telefona i/ili laptopa. Što je najvažnije, tzv. eye strain (astenopija) je daleko manja kada nema blještave beline da dominira ekranom. To će mnoge ljude sačuvati od potencijalne glavobolje.

 

Zato svima preporučujem zatamnjivanje. Biće problem možda prvih par dana dok se čovek ne navikne, posle nećete moći bez ovog rešenja.

 

Ili, kao alternativu, ako baš ne volite tamne teme, koristite aplikacije koje prate ritam dana i smanjuju dominantnu plavu intenzivnu svetlost pomerajuću spektar ka crvenoj, prirodnijoj i toplijoj za veče i noć.

 

Miltiplatformsko rešenje...

 

https://justgetflux.com/

 

Samo za Windows...

 

https://tyrrrz.me/Projects/LightBulb

 

Za Linux...

 

http://jonls.dk/redshift/

 

Pogledajte i ovaj video...

 

 

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...