Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

Ne moze Baracuda da kreira moda. To mogu samo administratori. 

 

Hajde jos i ovo da kazem - niko nikada nije izbacen iz mod tima. Bilo je par modova koji su trazili da budu "razalovani" ali nikada zbog nekih nesuglasica unutar tima, vec iz sopstvenih razloga (a i da dodam - zbog nekih od vas), pa su nakon razogovora i dogovora unutar tima neki odlucivali da nastave... neko nakada uzme pauzu, neko nekada ima planirano odsustvo, sve to komuniciramo unutar tima i dogovaramo se.

 

Nego, masimo temu, sta je tacno tvoja zabrinutost? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

Nego, masimo temu, sta je tacno tvoja zabrinutost? 

 

Da sam video Yossariana kao Moda pa posle ga nema. Eto, to. Pa mi ti i tvoj tim kazete da mi se prividjalo.

Ako i nije Mod, video sam ga kao takvog na listi "Staff".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

 

Da sam video Yossariana kao Moda pa posle ga nema. Eto, to. Pa mi ti i tvoj tim kazete da mi se prividjalo.

Ako i nije Mod, video sam ga kao takvog na listi "Staff".

Mozda ipak nisi. Ucinilo ti se!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Yoyogi said:

 

Da sam video Yossariana kao Moda pa posle ga nema. Eto, to. Pa mi ti i tvoj tim kazete da mi se prividjalo.

Ako i nije Mod, video sam ga kao takvog na listi "Staff".

 

Nisi mogao nikad da ga vidis na listi Staff kad nikad nije bio tamo. Kako to da ga niko drugi nije video tamo?  Kako to da ne postoji nijedna njegova moderatorska objava? 

 

Ucinilo ti se, moze svakom da se desi. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Nisi mogao nikad da ga vidis na listi Staff kad nikad nije bio tamo. Kako to da ga niko drugi nije video tamo?  Kako to da ne postoji nijedna njegova moderatorska objava? 

Mozda je on secret moderator?

Link to comment
Share on other sites

@Yoyogi

 

Ti si, cenim po nastupu ovde, bezgrešan:

Ono, troje ljudi (dva moda / jedan admin) ti sat vremena argumentovano i racionalno ukazuju da je verovatno po sredi tvoj previd - ti i dalje smatraš da nema potrebe da se podvrgneš sumnji?

 

For the sake of the argument, čak i da ja tako kako si zamislio (ti jedini pametan sa sve screenshot fail proof memorijom / mi glupi ili pokvareni ili u nekoj zaveri protiv ne znam koga tačno) - u čemu se tačno sastoji tvoja kritika ovde? 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@mrd iskuliraj 😉 

 

 

 

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Da sam video Yossariana kao Moda pa posle ga nema. Eto, to. Pa mi ti i tvoj tim kazete da mi se prividjalo.

Ako i nije Mod, video sam ga kao takvog na listi "Staff".

@Yoyogi A sto se ti uopste brines ko je mod? Ako imas zamerke na rad mod tima, reci. Pisi direktno i meni ako zelis ili bilo kom modu - to sve ionako zavrsi na nasem mestu za komunikaciju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MetalHead said:

Puno ih je u poslednje vreme, postali smo popularni... zato im od sada vise nece biti tako lako da se registruju. 

 

Imam ja to. Pre mesec dana vidim registrovao se neko iz Indije. Obrisem ga bez slanja emaila za aktivaciju (inace, na gmail, yahoo, hotmail se i ne salje).

 

Sutradan, 100 novih registracija, sve spammeri, viagre, watchthelmatoying, i kojesta. Sta se desilo: neko postavi odgovor na to pitanje na neki sajt gde spameri idu da se snabdevaju.

Promenio sam, dok neko opet ne postavi na taj sajt pa onda ponovo.

Link to comment
Share on other sites

Zamolila bih da se deo o plemenima i nacinu zivota u Srba pisan na temi "Kakvi su danas ljudi" izdvoji u posebnu temu. Moj predlog

"Svakodnevni zivota ljudi na Balkanu kroz vreme"  da se ne fokusiramo samo na Srbe. Ne bi trebalo da bude politicka, vise zivotna. Hvala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ne znam zasto mi Moderacija brise sasvim bezazlene postove? 

Citirao sam 'srpskog klasika', P.P. Njegosa i njegovu knjizevnu opservaciju -  i to je obrisano, pa diskusija poprima sasvim druge oblike i beskonacno se razvlaci necija 'bol' / njanjarenje kao svinjska crevca?

 

Kako to da nema mesta / strpljenja / razumevanja za Njegosa, a mnogi zloupotrebljavaju ovaj tred i drljaju do beskraja!

:classic_wacko:

 

Znaci 'pučina', u smislu 'puk / narod' je nesto nedodirivo a povrsno piskaranje je PC?

 

...

Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu da ti odgovorim.

 

Moderacija na ovom forumu je preuzela na sebe ono sto veliki deo moderacije na prethodnom forumu nije zeleo, nije hteo, nije mogao, ili nije znao (potpuno nebitno) da u korenu sece besmislene rasprave i ocigledne provokacije koje su upucene drugim clanovima, koje su, strogo prema pravilniku, siva zona, ili ako ti je tako lakse, hod po zici.

 

Tolerisu se i dalje malo cvrsci nastupi i diskusije, ali kada to predje u konstantan rat protiv nekog nika (pa makar se i ne spustala rasprava na licni nivo), blagi stalking i rastezanje pravilnika do krajnjih granica, takve stvari ce se seci u korenu, bas da ne bi kasnije eskalirale.

 

U prevodu - vrcavima kojima je cilj forumasenja trolovanje, provociranje i razvodnjavanje svake diskusije koja im nije po volji na topicima koji ih zanimaju (ili ne zanimaju 😉 ) ce biti upozoravani i sankcionisani i brisace im se postovi za koje moderacija proceni da mogu dovesti do nezeljenih diskusija i sukoba, cak i ako su ti postovi gledano izolovano u skladu sa pravilnikom.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

...

 

 

Zasto ti meni realni prosli zivot objasnjavas zamisljenim buducim zivotom?

:ajme:

 

Za neciji post se poteze gomila objasnjenja, dok se sa likom koji beskrajno drombulja oko tudjeg 'moderatorstva' ulazi u beskrajnu diskusiju?

 

Rece neko: 'cujes li krike o urlike!? - to mesozderi trose travopase!"

:smiley2:

 

Pa normalno da je tako uvek bilo!

To je 'polemika / rat'!

(recima)

 

>> ... In Greek mythology, Polemos /ˈpɒlɪˌmɒs/ or Polemus /ˈpɒlɪməs/ (Greek: Πόλεμος Pólemos; "war") was a daemon; a divine personification or embodiment of war.[1] 

No cult practices or myths are known for him, and as an abstract representation he figures mainly in allegory and philosophical discourse.[2] 

The Roman counterpart of this figure was Bellum. ... <<

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znamo se, Kinice.

 

Svi su dobili sansu ovde, pa i oni trajno banovani sa proslog foruma, da pokazu da su naucili lekciju i da probamo da funkcionisemo normalno.

 

Ali pojedini ocigledno razumeju samo jezik kojim govore kaznene sankcije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kinik said:

Zasto ti meni realni prosli zivot objasnjavas zamisljenim buducim zivotom?

 

A nego kako ce? Kakva moze biti buducnost? Ne filozofiraj... sve ti je lepo receno. Take it or leave it. 

 

P.S. Verovatno bi @McLeod voleo da moze da objasnjava realni buduci zivot, ali kad bi to mogao ne bi se ovde smarao sa moderisanjem, nego bi covek lepo odigrao neku sportsku kladionicu ili loto i 'ladio muda na nekom rajskom ostrvu ili sta mu je vec volja... 🙂 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MetalHead said:

... 

 

 

Mislim da me nisi razumeo.

 

A sa druge strane - mozda je bolje da McLeod 'odigra neku sportsku kladionicu ili loto i 'ladi muda na nekom rajskom ostrvu' - umesto da se maltretira sa 4umasima?

:wink2:

 

>> ... Sokratov život je bio ogledalo njegove filozofije. On je živeo u skladu sa svojom filozofijom i sve što je radio nije se protivilo njegovoj filozofiji. Sokrata su Atinske vlasti optužile da ne veruje u atinske bogove i da kvari atinsku omladinu. Ali, stvarni razlog za tu optužbu je bio da je Sokrat dovodio u pitanje moralni legitimitet atinske vlasti. On je insistirao na ličnoj odgovornosti i svesti prilikom donošenja moralnih i saznajnih odluka. Takav stav je bio u sukobu sa tradicionalnim atinskim vrednostima kao što su obavezna državna religija, suverena narodna volja, neprikosnoveni roditeljski autoritet. Sokrat je smatrao nepravednim zahtev za prestankom filozofiranja, jer upravo ta težnja za mudrošću je nadvladala borbu između ljudi i dovela do nastanka društva. ... <<

 

Znas, lik je jednom rekao: kad si mlad ozeni se. Ako ne ide - ozeni se ponovo. A ako ne ide ni tada - pocni da filozofiras.

Eto, ja sam se nekako drzao tog saveta.

:smiley2:

 

...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kinik said:

A sa druge strane - mozda je bolje da McLeod 'odigra neku sportsku kladionicu ili loto i 'ladi muda na nekom rajskom ostrvu' - umesto da se maltretira sa 4umasima?

 

 

Bolje po njega svakako, ali ne moze... ne ide mu taj realni buduci zivot.

 

 

 

8 minutes ago, Kinik said:

Sokrat...

...da odavno nije prah, verovatno bi se okretao u grobu. Ali ja sam kriv. Jeste, ja. Rekao sam da filozofiras. Pogresio sam. Izvinjavam se Sokratu i ostalim velikanima filozofije koji nisu direktno kao on prozvani. Velika je razlika izmedju filozofiranja i onoga sto ti radis. 

 

 

Hajde da pustimo temu Moderacija, ako ces o "filozofiranju" otvori temu. 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MetalHead said:

... da odavno nije prah, verovatno bi se okretao u grobu. Ali ja sam kriv. Jeste, ja. Rekao sam da filozofiras. Pogresio sam. Izvinjavam se Sokratu i ostalim velikanima filozofije koji nisu direktno kao on prozvani. Velika je razlika izmedju filozofiranja i onoga sto ti radis ... 

 

 

To je samo subjektivno misljenje Admina jednog od mnogih 4uma.

:classic_cool:

 

...

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...