Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Sad vise nije toliko tajan :lol_2:

 

pa nije odavno, odnosno od trenutka kad se rasprava s tog dijela prelila na jedan od topika na ovom PDF-u. ima tome minimum nekoliko mjeseci, ne tjeraj me da sad trazim. stvarno nisam mislio da otkrivam nesto nepoznato und novo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Iskreno receno, to sto Amigo i Yoyogi rade su provokacije, to sto ja relativno uspesno pokusavam da ostanem van toga, je zato sto imam visi prag tolerancije. 

Mrd i Denis, imaju nizi pa odreaguju.

 

Al si se ispalila. Pa zadnjih nekoliko strana je upravo o tome da je suprotno.

Link to comment
Share on other sites

Da ne mistikujemo previse oko javnih i tajnih delova foruma -

 

Pre nekog vremena jedna grupa forumasa sa spora, nezadovoljna moderacijom napisala je jedno pismo administraciji foruma sa zahtevima da se pojedine stvari promene na forumu (reorganizacija rasporeda potforuma, prebacivanje nekih tema sa politike na sport, kadrovske promene u moderaciji. Admini su odlucili kao kompromis da se otvori jedan podforum na koji ce pristup imati moderatori i autori pisma da na njemu rasprave u cemu je problem. Tu su na predlog i jedne i druge strane pozvani jos neki clanovi foruma (neki su odbili poziv, neki su u medjuvremenu trazili da budu uklonjeni). Ukratko, nakon duge i na momente zucne rasprave moderatori s politike su odbili sve primedbe na svoj rad a autori pisma su odbili da se ukljuce u rad moderacije sto su im admini ponudili. Izneti su neki predlozi, pojedini vise a pojedini manje prakticni (ne bih u detalje), no uglavnom nista se konkretno nije dogodilo do sada. @MetalHead je preokupiran privatnim obavezama tako da je do daljnjeg sve stavljeno na led. Taj potforum jos uvek stoji tako kako je otvoren ali se trenutno ne dogadja prakticno nista na njemu.

Uglavnom, ko nema pristupa njemu nije nista veliko propustio. Vejujem kad administracija dospe da se pozabavi forumom da ce svi biti obavesteni sta se (ako se bilo sta) odlucilo.

Link to comment
Share on other sites

O PDF-u koji ne vide svi:

 

Da dodam, clanovi koji imaju pristup tom delu (u kojem se raspravlja o daljem pravcu foruma) su birani kao sto je Radoje rekao na osnovu toga ko je od clanova imao inicijativu (inicijalno su nas kontaktirali masovnom privatnom porukom ali je uzasno neprakticno pa smo otvorili PDF za to). Kasnije su dodati jos neki clanovi na osnovu toga ko je koliko aktivan, koliko je postova imao do tada, nekog rejtinga, da nije imao nekih drasticnih kazni i slicno... 

 

Ukratko, dogovorili smo se da zaista nesto treba da uradimo, kako na nekom funkcionalnom nivou tako i na personalnim resenjima. Bilo je predloga za nove moderatore, izmene u moderatorskom timu, pravilniku, nacinu moderacije i slicno. Kako principijelno tako i tehnicki.

 

Mnogo je vremena proslo od tada, mojom krivicom (uopste mi ne pada na pamet da se pravdam i iznosim privatne razloge koji su do toga doveli - verovatno ste primetili da me generalno ima manje na forumu). Dakle, kasnimo iskljucivo mojom krivicom, jer sam ja taj koji je sve to trebao da pokupi, svari, i uoblici u jedan predlog koji bi jos malo doterali i onda uradili tako kako je predlozeno. Ali definitivno mora nesto da se uradi. I hoce, nadam se da cu imati vise vremena tokom ovog karantina... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kao sto je rekao @DJ_Vasa , postoji opcija da svaki korisnik promeni svoj nickname na forumu.

 

Ako se klikne na profil "novog" clana, videce se da je u pitanju stari clan (obicno se lako utvrdi ko je u pitanju). 

 

Korisnici se obicno banuju tako da mogu da se uloguju, menjaju potpise, avatare. Jedino ne mogu da pisu na forumu.

 

@Down With The Sickness je banovan jer je postavio neprikladan potpis u vreme dok mu je tekla kazna i nije mogao da postuje na forumu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

Znam, ali vi banujete nekog zbog potpisa ko je vec banovan i ne moze da pise. 

 

Pa ne banujemo zbog pisanja vec zbog potpisa. Jbt ako se vec hiljadu puta nije pisalo o tome.

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, A sad said:

 

Pa ne banujemo zbog pisanja vec zbog potpisa. Jbt ako se vec hiljadu puta nije pisalo o tome.

 

Ok, zar niste mogli da mu kazete da promeni/izbrise potpis? 

 

Malo cudno izgleda nekog ko je vec banovan, banovati ponovo, iz vise razloga... 

 

Posto ja ne vidim kada Denis pise, bilo mi je cudno da je moguce da pise sa drugog naloga, onda ste mi rekli da je samo promenio ime. Pa mi je bilo cudno da moze da promeni ime i da pise dalje (ne on, bilo ko) i na kraju ispade potpis problem koji niko ne vidi jer ne pise, a vi produzavate ban. 

 

Link to comment
Share on other sites



 
Ok, zar niste mogli da mu kazete da promeni/izbrise potpis? 
 
Malo cudno izgleda nekog ko je vec banovan, banovati ponovo, iz vise razloga... 
 
Posto ja ne vidim kada Denis pise, bilo mi je cudno da je moguce da pise sa drugog naloga, onda ste mi rekli da je samo promenio ime. Pa mi je bilo cudno da moze da promeni ime i da pise dalje (ne on, bilo ko) i na kraju ispade potpis problem koji niko ne vidi jer ne pise, a vi produzavate ban. 
 


Aman, ako nas neko otera u p.m., ipak nećemo to da tolerišemo. Ili misliš da je u redu da se ovde pičkaramo?

Drugo, mi banujemo najčešće tako što sprečava o ljude da pišu, ali mogu da se loguju, da čitaju, udaraju lajkove, između ostalog i menjaju svoj profil i potpis. Retko banujemo tako da forumaš nema uopšte pristup forumu.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:


 

 


Aman, ako nas neko otera u p.m., ipak nećemo to da tolerišemo. Ili misliš da je u redu da se ovde pičkaramo?

Drugo, mi banujemo najčešće tako što sprečava o ljude da pišu, ali mogu da se loguju, da čitaju, udaraju lajkove, između ostalog i menjaju svoj profil i potpis. Retko banujemo tako da forumaš nema uopšte pristup forumu.

 

 

Nikada nisam rekla da je nesto tako uredu, nego pitam sta se desava. 

 

Hvala na razjasnjenju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Ako se secam dobro jojo tada nije extra banovan?

 

 

Nije, ali nije nikom ni j.m.

 

Zato i kazem da je slicno, a ne isto. Slicno je u tome sto je obavljao radnju dok je bio banovan, isto kao i ovaj slucaj, ali je razlika u tezini prekrsaja. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


 

 


Aman, ako nas neko otera u p.m., ipak nećemo to da tolerišemo. Ili misliš da je u redu da se ovde pičkaramo?

 

 

Izvini što te quote-jem,  ali pojedinci smatraju ( kolege moderatori)  da je sasvim normalno nekom napisati : "pusi k#rac majmune" i dozvoljavaju takav način komunikacije. 

 

Ovde zavrsavam i ne želim da te uvlačim u dalju raspravu.

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam taj potpis, ne znam da li ga je povukao sam ili poslije opomene.

To je apsolutno neprihvatljivo, mada mislim da moderacija mozda preozbiljno shvata te "duele" izmedju Jasharevica i Yoyogija, ljudi se ocigledno poznaju privatno, vjerovatno su iz istog mjesta, tako da je 15 dana mnogo. Pokazite dobru volju pa ih pomilujte.

Sto se mene tice bili ste u pravu, nije mi to trebalo, jebiga.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Vidio sam taj potpis, ne znam da li ga je povukao sam ili poslije opomene.

 

Ja sam ga obrisao.

Dobio sam prijavu od drugog forumasa i kad sam video prvo sam screenshot-ovao, pa obrisao, pa prijavio moderaciji. Just for the record - trazio sam vecu sankciju od ove koja je doneta... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...