Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

Ja nisam govorio o tome da ta pjesma nije pustana ovdje ili ondje, u odredjenim situacijama, vec da nikada i ni od koga nije bila profilisan simbol neke ideologije 90-ih. Koristena je bas kao i stotine drugih pjesama. To sto je nekome u glavi ostala "urezana" bas ta pjesma, pa je smatra uvrijedljivom, to je neka druga stvar. I razumijem to. Al' kada bismo sad poceli da uklanjamo sve sto je u takvom kontekstu "uvrijedljivo", sta bi ostalo? U Vukovaru, eto, smatraju tu pjesmu kao nesto sto ih vrijedja. Al' u tom istom Vukovaru, skoro 30 godina nakon rata, nedavno smo vidjeli i niz incidenata sa razbijanjem cirilicnih tabli. Je l' sad potrebno i da se ukida cirilicno pismo, jer ocigledno je da ih i to vrijedja!? Dakle, jasno je da se tu radi o mnogo siroj slici i da pjesma "Mars na Drinu" sama po sebi nije jedini problem. Stavise, nije nikakav problem, bas kao sto nikada nije ni bila. Jedina zloupotreba te pjesme se desava upravo sada, jer se preko nje ponovo pokusava "potpaliti" neka ratohuskacka retorika, dok Djokovicevo ime samo daje tezinu svemu tome.

 

Nadam se da je onaj, sto je na teniskom dijelu foruma prosirio ovu halabuku i sto redovno siri antisrpsku retoriku, ovako reagovao i kad je Marin Cilic svoju US Open titulu proslavio sa Thompsonom, koji je "slavu" stekao tako sto je spjevao "hitove" o klanju Srba.

 

images?q=tbn:ANd9GcQ-09XVEe9QMG8xANjmhWc

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, x|o said:

Ja nisam govorio o tome da ta pjesma nije pustana ovdje ili ondje, u odredjenim situacijama, vec da nikada i ni od koga nije bila profilisan simbol neke ideologije 90-ih.


Jesu je koristili za nekakvu homogenizaciju tokom demonstracija devedesetih koje je Vuk vodio tokom i zato ju je Sloba odbijao kao himnu Srbije.

 

Taj mars je vezan za oslobodilacku borbu Srba iz Srbije, a zloupotrebljeno u gradjanskim ratovima kasnije. Mnogo ljudi u Srbiji je bilo kivno zbog toga. Moja malenkost izmedju ostalog.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Nego, setih se jos necega... svojevremeno u lijepoj susednoj, bila je ona hajka na Bajagu, te da je pevao nesto sto nije iz njegovog repertoara, pa jos u Kninu (ispostavilo se da nije on niti ima ikakve veze s tim), te da je podrzavao rat i takva sranja (a on bio anti-Milosevic)...

 

Totalna histerija bila. Negde ga zabranili, negde oni-koji-su-se-dozvali-imalo-pameti nisu ga zabranili i svirao i pevao je u njihovom lijepom gradu. I sve bilo ok. 

 

A kladim se da je bilo onih koji su sa barem nekom Bajaginom pesmom bili u rovovima, bili na polozajima... Znaci dobro su mislili oni koji su ga zabranili, iako Momcilo nikada nije nista zapevao niti rekao sto se moze povezati sa nesretnim ratovima 90ih. E lazem, pevao je deci palih vojnika Republike Srpske u Banja Luci '94. ili tako nesto... jbt pevao deci... znaci zabraniti!

 

Kakve sada ovo veze ima sa "Mars na Drinu"?!

 

E pa ima... ista je to histerija, i to ubija Balkan. A ne Bajaga, Novak, i sta ti ja znam ko. 

 

p.s. Momcilo rodjen u Hrvatskoj (sticajem okolnosti doduse), a prakticno poceo solo karijeru koncertima u Zagrebu...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Andrica su pominjale budaletine koje su ratovale u Bosni. Daj da zabranimo Andrica jer vredja nekoga. Mozemo i Ducica.

Jbg, nekoga sahovnica podseca na neke mnogo mucne stvari, neko je pod tim simbolom klao nekoga. Taj neko ko se seca tog simbola nema pojma da li pocinje crvenim ili belim poljem jer to nije bitno.

Kad prodjem Sumatovackom ulicom u centru Nisa, setim se himne zemlje pilota koji salutira zastavi i istresa kontejnere kasetnih bombi na centar mog grada ubijajuci ljude, medju njima i trudnicu.

Jbg, ako se krene tako, svasta se treba zabraniti.

I onda se krene srati po Djokovicu koji je pojam korektnog momka koji nikada losu rec nije rekao za ikoga iz ex yu, za momka koji je i humanitarno pomagao i koji je omiljen u svim ex yu delovima. Za Kosovo bas i ne verujem da ga gotive.

Paradoksalno je da njega vise mrze u Srbiji i to oni koji bi tako rado voleli da on pocne da pljuje po Hrvatima i Bosnjacima, da nosi dukseve sa Mladicevom slikom, velica cetnike... Posto toga nema i nece biti, onda ce vrhunac njegovog velikosrpskog sovinizma biti pevanje Marsa na Drinu. Ta pesma je simbol pobede u prvom svetskom ratu nad onima koji su pocinili stravicne zlocine u Macvi nad civilnim stanovnistvom. Jbg, treba se neka knjiga o tome procitati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, berti said:

I onda se krene srati po Djokovicu koji je pojam korektnog momka koji nikada losu rec nije rekao za ikoga iz ex yu,...

 

Osim toga covjek i pola Hrvat, medjutim nadju se uvijek pametnjakovici da mu nesto zamjeraju, pa cak i da mu odredjuju koju muziku da slusa :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

......... nadju se uvijek pametnjakovici da mu nesto zamjeraju, pa cak i da mu odredjuju koju muziku da slusa :roflmao:

 

Kako mogu da odredim coveku koji je popio 4 piva u zivotu koju muziku da slusa kad mu je omiljena pesma "Kafana je moja istina" od Tome Zdravkovica ! 

 

A gasi televizor kad neko u filmu zapali cigaretu, mršti se na cevape i pljeskavice.

 

Ja se drogiram da bih dosao u to stanje svesti i ne mogu. Ja kazem svaka mu cast. Sta ja ima da mu odredjujem, koliko vidim njemu je dobro.

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2020 at 7:28 PM, A sad said:

 

To sto ti zelis da topici o Rusiji i Kini budu, budi siguran da nece biti. To nije mesto gde ce se samo pisati hvalospevi i diviti njihovoj velicini, vec mesto gde svako moze da napise svoje misljenje o politickoj situaciji u tim zemljama, pa makar to misljenje bilo i potpuno suprotno od tvog. Zatim ovo nije platforma za ispoljavanje tvojih licnih kompleksa vise vrednosti i ponizavanje onih koji suprotno misle. Takodje nije ni privatni cet tebe @Denis Jasharevic, @mrd i @Amigo gde cete svaku temu da zaseravate svojim licnim prepucavanjima. A ne mozes ni svaku temu da pretvaras o topik o Japanu i Tajlandu, o njima mozes da pises na predvidjenim mestima. 

 

Tebi niko ne brani da pises sta mislis o stvarima o kojima se diskutuje na topicima, ali ne mozes da ponizavas druge forumase, da besomucno trolujes i da uvodis uredjivacku politiku i cenzuru. Ono sto je dozvoljeno tebi, da izneses svoj stav o politickim pitanjima, dozvoljeno je i drugim forumasima, bez obzira da li se njihovo misljenje slaze sa tvojim. Probaj to da razumes i nece biti problema. 

 

 

Obrisan je, sledeci put nece biti obrisan vec ces biti banovan. 

 

Goglajući, postovi na tim topicima mogu da proizvedu isto smeće za svaku zemlju na svetu. Ovde, kod vas, to je ostrašćeno i sada vidimo, poželjno.

 

Sposobnost da se nauči od drugih, to je to. Japan je 1876. kada se otvorio posle dva i po veka (tadašnjih 30 generacija) poslao emisare po svetu da im dovedu svet u kuću.

Englezi su napravili prve železnice i metro i puteve (zato Japanci voze istom stranom kao Englezi), Nemci pokazali kako se pravi mašinerija, Amerikanci šta je kapitalizam, (mada tada rudimentarni, to se promenilo), Švajcarci  obrazovni sistem, sve preuzeto. Decenijama od tada, spreman da uči,  Japan je na svetskom nivou.

 

Kako pate oni koji ne shvataju da se od drugih može naučiti, vidite vi,  i ne samo vi koji živite u Srbiji.

 

A pretnja o mom banovanju ostaje.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 1/19/2020 at 12:05 AM, x|o said:

Ja nisam govorio o tome da ta pjesma nije pustana ovdje ili ondje, u odredjenim situacijama, vec da nikada i ni od koga nije bila profilisan simbol neke ideologije 90-ih. Koristena je bas kao i stotine drugih pjesama. To sto je nekome u glavi ostala "urezana" bas ta pjesma, pa je smatra uvrijedljivom, to je neka druga stvar. I razumijem to. Al' kada bismo sad poceli da uklanjamo sve sto je u takvom kontekstu "uvrijedljivo", sta bi ostalo? U Vukovaru, eto, smatraju tu pjesmu kao nesto sto ih vrijedja. Al' u tom istom Vukovaru, skoro 30 godina nakon rata, nedavno smo vidjeli i niz incidenata sa razbijanjem cirilicnih tabli. Je l' sad potrebno i da se ukida cirilicno pismo, jer ocigledno je da ih i to vrijedja!? Dakle, jasno je da se tu radi o mnogo siroj slici i da pjesma "Mars na Drinu" sama po sebi nije jedini problem. Stavise, nije nikakav problem, bas kao sto nikada nije ni bila. Jedina zloupotreba te pjesme se desava upravo sada, jer se preko nje ponovo pokusava "potpaliti" neka ratohuskacka retorika, dok Djokovicevo ime samo daje tezinu svemu tome.

 

Nadam se da je onaj, sto je na teniskom dijelu foruma prosirio ovu halabuku i sto redovno siri antisrpsku retoriku, ovako reagovao i kad je Marin Cilic svoju US Open titulu proslavio sa Thompsonom, koji je "slavu" stekao tako sto je spjevao "hitove" o klanju Srba.

 

images?q=tbn:ANd9GcQ-09XVEe9QMG8xANjmhWc

 

moja greska. ja sam pomislio da ti stvarno ne znas gdje se, kada, i od kojih vojnih postrojbi 90ih koristila ta vojnicka koracnica. ako pak zelis diskutirati o "Vukovaru skoro 30 godina nakon rata" mozemo to napraviti na posebnom topicu. otvori ga, i ja cu se ukljuciti.

 

sto se Djokovica i tzv. teniskog dijela foruma tice, vidi ovako. nemam pojma o cemu pricas, mogu samo pretpostavljati sto se dogodilo. generalno, mogu reci da je frljanje sporta i sportasa sa vojskom i vojnickim narativima igranje sa vatrom, i da oni koji posezu za takvim igricama moraju biti spremni da se opeku. ja ucestvujem na sportskom dijelu foruma gdje forumasi sportasi, uglavnom rekreativci, pisu o svojim vlastitim sportskim aktivnostima / postignucima. onaj navijacki dio foruma ne pratim, niti me zanima sto se tamo dogadja. u biti lazem, zasao sam jednom, pokusavajuci voditi argumentiranu diskusiju, i odmah u startu popusio 5 dana bana. stovise, proglasen sam personom non grata. i to je u redu, to je samo potvrda da tamo ne pripadam.

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

Klikni na citirani post, pa će te odvesti na temu gde je ban i objavljen. Ako možeš primetiti, citirao sam sam sebe.

 

Ma i ne idem više u to divljaštvo i ne čitam te postove. Tvoj razlog za ban tog člana ne stoji na ničemu osim da  može svaka zemlja na svetu da se voli, samo ne Rusija.

Na tome istrajavate.

 

Ja volim Srbiju a u njoj ne bih mogao da opet živim. Volim i Rusiju a ni tamo ne bih mogao da živim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Nisi ti baš to najbolje shvatio, ajd ponovo.

 

 

Da nećeš možda ti da mi crtaš? Banovao si člana na nikakvoj osnovi. Pitaj tvoje staljiniste kako se radi sa onima koji drugačije misle.

 

Ćak i mali narodi, kao Jevreji, bez njih svetska kultura ne može da se zamisli a bez nas, Srba , može.

 

Rusi su dali čovečanstvu najfinije note klasične muzike, najfinije u književnosti. Pa kako to ne poštovati?

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, CLakiSH said:

Zasto mi je obrisan post sa pitanjem sa teme o opoziciji?

 

a da pitaš što je mojih 5-6 izbrisano to te bole uvence, nego tvoj jedan post  qq ll  qq ll... a solidarnost sa sapatnikom koga zlla moderacija maltretira i briše mu upise   to ništa je li?

dobro dobro, tako ću i ja kad te načepe  za neku nebulozu i krenu da se istresaju na tebi ni krivom i dužnom ko na meni sad... i ja ću da gledam na drugu stranu i da pričam kako to nije moj problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

a da pitaš što je mojih 5-6 izbrisano to te bole uvence, nego tvoj jedan post  qq ll  qq ll... a solidarnost sa sapatnikom koga zlla moderacija maltretira i briše mu upise   to ništa je li?

dobro dobro, tako ću i ja kad te načepe  za neku nebulozu i krenu da se istresaju na tebi ni krivom i dužnom ko na meni sad... i ja ću da gledam na drugu stranu i da pričam kako to nije moj problem.

Ok, izvini.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

a da pitaš što je mojih 5-6 izbrisano to te bole uvence, nego tvoj jedan post  qq ll  qq ll... a solidarnost sa sapatnikom koga zlla moderacija maltretira i briše mu upise   to ništa je li?

dobro dobro, tako ću i ja kad te načepe  za neku nebulozu i krenu da se istresaju na tebi ni krivom i dužnom ko na meni sad... i ja ću da gledam na drugu stranu i da pričam kako to nije moj problem.

 

jel' ima smisla dizati tenziju i uključivati se na pitanje forumaša na odgovarajućem topiku vezano za njegov post na delu foruma koji ne moderišeš?

makar da je odgovor konstruktivan, nego neka pasivno-agresivna zajebancija.

 

jel' ima smisla povlačiti na sportskim delovima foruma paralele sa onom aktuelnom diskusijom sa politike?

 

legit je da opet odgovoriš nešto kao onomad ja sam samo čoek ali sam siguran da je sve ovo bespotrebno na više nivoa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

jel' ima smisla dizati tenziju i uključivati se na pitanje forumaša na odgovarajućem topiku vezano za njegov post na delu foruma koji ne moderišeš?

 

znači ne dižem tenziju  iskreno, ja sam ladan ko špricer, ne znam što si ceo dan u fazonu da dižem tenziju kad istu ne dižem,  samo pitam  po kom osnovu je jedan forumaš zlikovac najgori koga treba tupim predmetom u predelu glave utući, a druga dvojica nisu  i do kad ta neka selektivna pravda.

Kleša lepo pitam, zašto se buni oko svog upisa (šatro moderacija ćuva drugara jer sam video da me je nešto citirao, a ne znam iskreno šta), kad smo pobrisani i Perkos i Ja i gomila nekih drugih ljudi tipa @freethrow.

Zašto u celoj diskusiji toj je samo njegov upis važan i bitan, a Perkosovi na primer nisu ili @freethrow-ovi ili moji  na kraju krajeva, imao sam 5-6 lajkova i jedan izliv divljenja i ulizivanja.  I sad meni to sve pobrisano, a Klešu zapelo za njegov jedan upis.


Inače na politici nastupam kao Forumaš, a ne kao mod. tako da opušteno.

Link to comment
Share on other sites

zbog toga te i pitam. odgovaras na pitanja postavljena moderatorima tema koje ne moderises i to onako nekim stilom i tonom. pri tome si moderator na nekom drugom delu gde takodje i to s'pravom ne dozvoljavaš takvu konverzaciju, pogotovo ako se ta osoba javi nepozvana

 

al' okej, jasno ti je valjda i bez ovog posta, nema potrebe da dužimo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...