Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

17 hours ago, Denis Jasharevic said:

Sto bi rek'o forumski bard, gos'n Kinik - mili bogo kako se okupise oko odbrane srbskih heroja abdul bakr al bagdadija i kasima sulimanija, a oba vrhunski kozojeBci.

 

I ko kaze da je zabranjeno teroriste zvati kozojebcima? Gde je to pravilo? Pa to je valjda pozeljno iz civilizacijske perspektive?! A ne ridati za njima.

8982762121bc554c8bc65abe8c50af68e4a9fe0b

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

I ko kaze da je zabranjeno teroriste zvati kozojebcima? Gde je to pravilo? Pa to je valjda pozeljno iz civilizacijske perspektive?! A ne ridati za njima.

 

To kao kada je RTS morao 1990-ih da uz pomenu sankcija odabere neki pridev kao "ničime izazvane" ili "ničime opravdane". Ili tokom bombardovanja Srbije 1999. da se uz ime Bila Klintona stavlja neki negativan pridev, propisan. U Severnoj Koreji je obavezno na vestima dodati, kada se pominju po njima njihovi neprijatelji, reći  "zločinac", "maloumnik", "retard".

 

Nije to zabranjeno nego šteti ugledu foruma, izgleda kao histerično pisanje pa i ukazuje na emotivni naboj autora. Dokle to može da ide i dokle se toleriše na forumu, stvar je Modova.

 

Što se mene tiče, brisanje takvih postova bez banova i warnova bi bilo dovoljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drago društvo, samo da vas pozdravim, biću sasvim opravdano banovan u narednim satima. Shvatio sam da mi u životu nije potrebno da me svakodnevno šikanira šačica govnara, ali i da, nažalost, normalni forumaši na ovom mjestu nisu zaštićeni ništa više nego na FB92. Neki od vas ćete mi stvarno nedostajati. Zapravo, trebao sam da prestanem da pišem na ovom forumu mnogo ranije, čim sam vidio da ista ekipa sa FB92 suštinski vodi kolo na ovom forumu, a najkasnije čim sam vidio da Metalhead želi da mi pojedini moderatori oproste što su me tukli, ali biste me vi uvijek prevarili da nastavim još malo.

 

Veliki pozdrav, sve najbolje vam želim.

 

P.S. Ukoliko nekom budem nedostajao, Freethrow, Sector i Dod znaju gdje me možete naći online.

 

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Tuzno 18
Link to comment
Share on other sites

ja samo da napisem sto sam i na 92ojci, ludji ste vi sto uopste pokusavate da sa takvim osobama (da se ogradim ipak sa (glasnom) manjinom) komunicirate i ulazite  kako se ispostavi u vecini slucajeva bezvezne rasprave. :/.

Edited by riviera
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da, Beo, mislim da stvarno sereš. Nema potrebe da odlaziš sa košarke, a valjda ćemo na neki način uspeti da unapredimo ovo mesto u narednom periodu. 

 

Jednostavno je potrebno birati bitke i mesta na kojima se vode. Kao što ne ideš na glavni odbor sns da objašnjavaš šta i kako tako ne bi trebalo ni da svoj mozak zagađuješ posećivanjem opskurnih delova ovog foruma. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

a najkasnije čim sam vidio da Metalhead želi da mi pojedini moderatori oproste što su me tukli

 

E? Sta? Gde? Kako? 

 

Резултат слика за dejan radonjic kako

 

Ako te je neko "tukao" zali se na njega... ako ne zelis da klikces na report, sto vide svi clanovi moderacije a ne samo ti koji su te "tukli", onda pisi direktno meni (sto nikada nisi uradio). 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se becis, niti da se pravis lud. Rekao sam na samom kraju FB92 da nije normalno da postavljas podlace za moderatore i da ce to napraviti sranje, pa sam na Vox 92 v.2 grupi otvoreno napisao ko je problem ovog foruma, na sta si ih ti pozvao da diskutujemo. Ja sa takvim individuama mogu da diskutujem ako imamo iste pocetne pozicije, a to sto sam prihvatio da igram po njihovim pravilima i od sredine juna prosle godine do danas dozvolio da Glen Govno i ekipa prave budalu od mene zbog nekih drugih ljudi koje ovdje volim da citam je moja i samo moja greska.

OK, tvoj forum - tvoje pravo da postavljas moderatore, samo nemoj da se iscudjavas sto se ja vise ne osjecam dijelom istog.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

@Beonegro , pa pisi na Kosarci, sta ima da pises gore?

I ja nekad udjem na politiku, vidim Puzigacin post, izadjem, vratim se ovde da kukam na Sakramento i Divca.

:Hail::Hail::Hail:

ali bukvalno

ja gore ne zalazim nedeljama pa onda ne znam ni sam zasto udjem jedan dan i uvek ista wtf reakcija

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam dokon volim da ukrstim tastature. 
Foritza je da ja ne pokusavam da odbranim nesto, ubedim nekog. Moze tako nekad da izgleda. U stvari je: cist vishak vremena i mazohizam. 

uvek mogu da pritisnem xic gore desno - jerbo nije mi vox tema fokus dana. Vishe neka zanimljiva zgubidancija..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ranzo said:

:Hail::Hail::Hail:

ali bukvalno

ja gore ne zalazim nedeljama pa onda ne znam ni sam zasto udjem jedan dan i uvek ista wtf reakcija

 

... ali ovde uredno iznosiš krajnje nekompetentno mišljenje. Ok, nisi solo i to je najvažnije, yesss? Što ne odeš na Politiku da razbucaš matorog argumentima? Zato što je lakše ovde praviti larmu. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

nije poenta u politici ili u bilo kojoj drugoj stvari, nego u tome da se prica nastavlja bas onako kao sto je bila na starom forumu, a 'obecano' je sasvim suprotno kada je poceo sa radom ovaj forum.

 

Ja apsolutno ne kontam šta ljude gore sprečava da pišu, kao da su svi toliko alergični na suprotno mišljenje i pojedine forumaše da je to prosto zapanjujuće.

Što je najbolje, cela ova frka je počela nakon Puzigaćinog posta koji je problematičan samo po načinu obraćanja a ne toliko i sadržajem pošto opisuje neke fenomene i paterne u ponašanju ljudi na ovim prostorims sa posledicama koje to ponašanje nosi. 

Što nismo spremni da prihvatimo drugačije mišljenje ili stil izražavanja? Čemu tolike tenzije, svadje, svi su nešto besni, kivni na druge, nervozni, sujetni?

Što toliko smeta povremena zajebancija Qpera ili Tita, pa da skačemo ko opareni i kad bace lagano peckanje ili foru? 

Što nam smeta kad Saleta neko oslovi sa Sujeta a ne smeta nam kad Čovića zovu Veper, kada je i jedno i drugo uvredljivo. A takvih primera ima bezbroj.

 

Pa ovaj forum čine ljudi potpuno različitih karaktera, ljudi različitih doba, iskustava u životu, mesta stanovanja... 

Zar treba da de ponašamo ko zadrti matorci kad im smetaju deca što pikaju lopte napolju ili kao smarači koji prekidaju studentima žurke u stanovima zbog tobož glasne muzike.

Meni baš prija da čujem različita mišljenja, pročitam dobru rapravu, nasmejem se na novi nadimak koji se uputi nekom...Da smo svi isti, bilo bi dosadno. 

 

Ono što forumaši treba da urade kad je neko problematičan - "Kad ti neko zagradi garažu kolima, pozovi parking servis, nemoj mu bušiti gume".

Ono što moderacija treba da uradi - "Kad se neko nepropisno parkira digni mu auto, nemoj ga puštati zato što znaš čoveka ili on zna čoveka".

E samo tako će ljudi naučiti da parkiraju, jedni da postanu odgovorniji a drugi da postanu tolerantniji.

Fali nam generalno malo više poverenja, poštovanja i uvažavanja. 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gggggggg said:

nije poenta u politici ili u bilo kojoj drugoj stvari, nego u tome da se prica nastavlja bas onako kao sto je bila na starom forumu, a 'obecano' je sasvim suprotno kada je poceo sa radom ovaj forum.

 

Razumem da neko pise na tom delu foruma, ulazi u diskusije i primecuje da se pojedini korisnici ponasaju neprimereno i da je sa njima nemoguc dijalog.

 

Ne razumem kako korisnika koji uopste ne pise na odredjenom delu foruma moze da pogadja sta se tamo desava? Svako od nas ima odredjena interesovanja i niko ne moze da pise bas na svakoj temi. Na sta bi licilo kada bi se neko zalio na pisanje na auto moto delu, NBA ili knjizevnosti, a da tamo nije ostavio nijedan post?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
Razumem da neko pise na tom delu foruma, ulazi u diskusije i primecuje da se pojedini korisnici ponasaju neprimereno i da je sa njima nemoguc dijalog.
 
Ne razumem kako korisnika koji uopste ne pise na odredjenom delu foruma moze da pogadja sta se tamo desava? Svako od nas ima odredjena interesovanja i niko ne moze da pise bas na svakoj temi. Na sta bi licilo kada bi se neko zalio na pisanje na auto moto delu, NBA ili knjizevnosti, a da tamo nije ostavio nijedan post?
 



Ne zajebavaj [emoji23]
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Barracuda said:

Što ne odeš na Politiku da razbucaš matorog argumentima? Zato što je lakše ovde praviti larmu. 

 

7 hours ago, dulematic said:

Ja apsolutno ne kontam šta ljude gore sprečava da pišu, kao da su svi toliko alergični na suprotno mišljenje i pojedine forumaše da je to prosto zapanjujuće.

Što je najbolje, cela ova frka je počela nakon Puzigaćinog posta koji je problematičan samo po načinu obraćanja a ne toliko i sadržajem pošto opisuje neke fenomene i paterne u ponašanju ljudi na ovim prostorims sa posledicama koje to ponašanje nosi. 

Što nismo spremni da prihvatimo drugačije mišljenje ili stil izražavanja? Čemu tolike tenzije, svadje, svi su nešto besni, kivni na druge, nervozni, sujetni?

Što toliko smeta povremena zajebancija Qpera ili Tita, pa da skačemo ko opareni i kad bace lagano peckanje ili foru? 

Što nam smeta kad Saleta neko oslovi sa Sujeta a ne smeta nam kad Čovića zovu Veper, kada je i jedno i drugo uvredljivo. A takvih primera ima bezbroj.

 

Pa ovaj forum čine ljudi potpuno različitih karaktera, ljudi različitih doba, iskustava u životu, mesta stanovanja... 

Zar treba da de ponašamo ko zadrti matorci kad im smetaju deca što pikaju lopte napolju ili kao smarači koji prekidaju studentima žurke u stanovima zbog tobož glasne muzike.

Meni baš prija da čujem različita mišljenja, pročitam dobru rapravu, nasmejem se na novi nadimak koji se uputi nekom...Da smo svi isti, bilo bi dosadno. 

 

Ono što forumaši treba da urade kad je neko problematičan - "Kad ti neko zagradi garažu kolima, pozovi parking servis, nemoj mu bušiti gume".

Ono što moderacija treba da uradi - "Kad se neko nepropisno parkira digni mu auto, nemoj ga puštati zato što znaš čoveka ili on zna čoveka".

E samo tako će ljudi naučiti da parkiraju, jedni da postanu odgovorniji a drugi da postanu tolerantniji.

Fali nam generalno malo više poverenja, poštovanja i uvažavanja. 

 

 

Dobro, drugari, je l' stvarno toliko zanimljivo praviti se naivan?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...