Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

...moj izbor je obično sajt dlandroid.com jer imaju najnovije verzije i dobru reputaciju.
E, sad, uvek može i pomoć prijatelja u PM.

Nisam nikada koristio Tapatalk pa je mozda glupo pitanje - zasto bih ga koristio kad je forum optimizovan za mobile?


Jeste responsive i stvarno lepo izgleda, no je nešto sitnije za gledanje od TT [emoji16], dok sa druge strane TT omogućava da su ti na istom mestu grupisane teme koje pratiš na više foruma i da uvek imaš indikaciju novog sadržaja. Znam, postoje notifications i za mobile browsere, ali ovde ti je upravo zgodno jer je sve na jednom mestu.

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Yoyogi said:

Nema Baracude od 3. avgusta. Je li moguće da ga je Kinik banovao?

 

21 hours ago, Constantin said:

Nadam se da se brčka negde :smiley2:

 

Nije prisutan na javnom delu foruma iz licnih razloga. Vraca se u septembru. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo poslovna sugestija. Da li bi kod banovanja forumaša svaki put mogli da koristite onaj nick vox.. Na taj način bi se promovisao poslovan pristup, a lični izbegao. Čini mi se da bi bilo manje kritike mdaratora.
Hvala.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Samo poslovna sugestija. Da li bi kod banovanja forumaša svaki put mogli da koristite onaj nick vox.. Na taj način bi se promovisao poslovan pristup, a lični izbegao. Čini mi se da bi bilo manje kritike mdaratora.
Hvala.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

moja pretpostavka je da taj univerzalni nick Vox moze da banuje samo ukoliko je predlog za ban vecinski podrzan

ukoliko nije, tada mora da se potpise moderator koji banuje bez vecine glasova...mislim to je logicno jer bi u suprotnom ispalo da svi isto misle

a to je, osim u retkim i ociglednim slucajevima gde je ban zaista neizbezan i stoprocentno opravdan, nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

moja pretpostavka je da taj univerzalni nick Vox moze da banuje samo ukoliko je predlog za ban vecinski podrzan

Ne bas. Svi banovi zahtevaju neku vrstu vecine, da li modova sa tog pdf-a ili svih moderatora.

Poenta Detoxa jeste da se izbegne lov na moderatore kao pojedince, no ta praksa tek treba da zazivi jer cela ta prica je i dalje u nekoj beta verziji. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Død said:

Ne bas. Svi banovi zahtevaju neku vrstu vecine, da li modova sa tog pdf-a ili svih moderatora.

Poenta Detoxa jeste da se izbegne lov na moderatore kao pojedince, no ta praksa tek treba da zazivi jer cela ta prica je i dalje u nekoj beta verziji. 

Odlicna ideja je da jedan nick banuje sve redom, jer onda nema plakanja, Pera mi je podavio macice, a onda me je banovao. 

Samo napred, ideja je odlicna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odlicna ideja je da jedan nick banuje sve redom, jer onda nema plakanja, Pera mi je podavio macice, a onda me je banovao. 
Samo napred, ideja je odlicna.


Radio, ne radio, svira ti radio.
Kakvo plakanje? Zna se ko donosi odluke i ko je odgovoran za koji deo foruma. Ovako ispada da su moderatorski nickovi pojedinačno samo figure a završnu reč vodi neki fantomski nick koji ih sve objedinjuje. Bespotrebno. Jedni drugima pružaju podršku i nema potrebe da se sada tu pojavljuje neki Ujedinitelj koji bi sakrio identitet onog moderatora koji je doneo odluku o banu, recimo.
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

 


Radio, ne radio, svira ti radio.
Kakvo plakanje? Zna se ko donosi odluke i ko je odgovoran za koji deo foruma. Ovako ispada da su moderatorski nickovi pojedinačno samo figure a završnu reč vodi neki fantomski nick koji ih sve objedinjuje. Bespotrebno. Jedni drugima pružaju podršku i nema potrebe da se sada tu pojavljuje neki Ujedinitelj koji bi sakrio identitet onog moderatora koji je doneo odluku o banu, recimo.

 

Ovako ispada da je odluka jednoglasna i tacka! Nemas vise razloga da places, posto je jasno da su te svi moderatori sutnuli u tur!

Tacka,

Link to comment
Share on other sites

Ovako ispada da je odluka jednoglasna i tacka! Nemas vise razloga da places, posto je jasno da su te svi moderatori sutnuli u tur!
Tacka,


Ostaje da se vidi kako će funkcinisati.
Ja sam samo izneo predlog a ako ti je do šutiranja biraj neko drugo mesto. Hoću reći, ne provociraj po običaju.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

 


Ostaje da se vidi kako će funkcinisati.
Ja sam samo izneo predlog a ako ti je do šutiranja biraj neko drugo mesto. Hoću reći, ne provociraj po običaju.

 

Ko provocira? Zacudio sam se da nisi dao neki primer iz zivotinjskog carstva. Samo sam ti rekao da je tvoj predlog glup! Bio sam nezan, ali kad provociras, eto sada znas! :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Ko provocira? Zacudio sam se da nisi dao neki primer iz zivotinjskog carstva. Samo sam ti rekao da je tvoj predlog glup! Bio sam nezan, ali kad provociras, eto sada znas! :lol_2:


Ja vidiš, smatram da je nešto najgluplje stavljati Big Brothera da vodi forum. Em što nije u duhu demokratičnosti, em što forumaši ne znaju kome se obraćaju ukoliko imaju neko pitanje (a ne zna ni svaki pojedinačni moderator u svakom trenutku šta se dešava na forumu).
Zato sam za transparentnost rada moderacije a ne sakrivanje iza fantomskog nicka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, melankolic said:

Ja vidiš, smatram da je nešto najgluplje stavljati Big Brothera da vodi forum. Em što nije u duhu demokratičnosti, e...

Zbog cega se onda bas ti zalis, pominjes zivotinski svet id. Daklem transparentsnost moze kada se radi sa pristojnim tipovima, a ti to nisi. Nisi jedini, mozd ni ja nisam pristojan tip, ali bas zbog takve razlicitosti treba da bude jedan lik, koji ce i tebe i mene da banuje. Transparentnije od toga ne moze da bude. 

Capisce?

Link to comment
Share on other sites

Ideja @VoxDetox naloga je cisto da bude taj "izvrsni profil" iza koga ne stoji ni jedna osoba vec "upravni odbor" odnosno cela moderacija. 

 

Samo iz razloga sto je bilo pojava uhodjenja i svojevrsnog izivljavanja nad pojedinacnim moderatorima. Iako taj moderator koji je izvrsio akciju (ban, warn) nije jedini koji je doneo takvu odluku vec se to radi na nivou moderacije PDFa a nekada cak i na nivou cele moderacije. 

 

Ovime bi se to sprecilo, pa izvolite zalite se na celu moderaciju PDF-a ili celog foruma. Mozete da pisete bilo kom moderatoru i to ce biti preneseno dalje. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Na prvi pogled, ili u neku ruku, izgleda kao "alibi" za moderaciju, ali svakakao deluje kao dobar potez. Podržavam. Ako drugačije ne možete da se izborite, ili efikasnije, kako god, protiv "lova na moderatore" i to je nešto. Kao što rekoh...OK. :thumbsup:

 

P.S. Do sada nisam video neki extremni propust moderacije osim što je pretilo da se ponovo gleda kroz prste, više nego što treba, smoru koji je otišao...... a vratiće se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

Ideja @VoxDetox naloga je cisto da bude taj "izvrsni profil" iza koga ne stoji ni jedna osoba vec "upravni odbor" odnosno cela moderacija. 

 

Samo iz razloga sto je bilo pojava uhodjenja i svojevrsnog izivljavanja nad pojedinacnim moderatorima. Iako taj moderator koji je izvrsio akciju (ban, warn) nije jedini koji je doneo takvu odluku vec se to radi na nivou moderacije PDFa a nekada cak i na nivou cele moderacije. 

 

Ovime bi se to sprecilo, pa izvolite zalite se na celu moderaciju PDF-a ili celog foruma. Mozete da pisete bilo kom moderatoru i to ce biti preneseno dalje. 

 

The Ecomist, fina štampa, svi članci su nepotpisani. Iza svakog članka stoji cela redakcija.

Oprobana stvar, nije loše da i vi imate nešto takvo, makar u vidu opšteg moderatora, kao reč uredništva Foruma.

Link to comment
Share on other sites

Jedno moje zapažanje u prilog tezi da nije potrebno objedinjavati moderaciju pod jednim nickom.
Svi se sećamo da smo imali nick Forum B92 na prethodnom forumu. Imali smo i jedinstvenu moderaciju čak i administratora koji se svako malo spominjao.
Međutim, ono što je rasteralo diskutante s tog foruma, pre svega mislim sa Politike, nije ništa od toga što je čisto tehnička stvar nego nivo diskusije. To ne važi samo za taj konkretni PDF nego i za bilo koji drugi u kojem učestvuje veći broj diskutanata različitih stavova (PDF Sport, recimo). Ukoliko obični forumaši budu osećali pritisak moderacije čak i oko banalnih komentara npr. u vezi nekih političara, prvo će se prorediti njihovo učešće a onda spontano napustiti forum. Isto važi i ako se selektivno tretiraju stalkovanje, trolovanje i sl. forme nepoželjnog forumskog ponašanja.
I druga stvar, loša je stvar bilo kome pretiti. Niti smo mi “obični” neka deca a niti je moderacija roditelj. Niko od nas ovde ne dolazi da bi ga neko unižavao samo zato što se, po nečijem sudu, zaneo. Dobro je i očekivano opomenuti i to se u preko 90 % slučajeva radi vrlo korektno ali nekada to zvuči kao neargumentovana pretnja posebno kada iza te pretnje stoji nerazumevanje namere onog kome je prećeno.

Forum bi po nekom mom sudu trebao da bude jedan simbiotski organizam gde svi imaju koristi jedni od drugih a kada samo jedna strana ili jedan stav / usmerenje ima privilegiju učešća onda možeš imati i jednog jedinog super moderatora iza kojeg stoji njih 100 moderatora i isto toliko diskutanata koji im podilaze i opet će ljudi napuštati to mesto. Nemojte da pravite istu grešku.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

Jedno moje zapažanje u prilog tezi da nije potrebno objedinjavati moderaciju pod jednim nickom.
Svi se sećamo da smo imali nick Forum B92 na prethodnom forumu. Imali smo i jedinstvenu moderaciju čak i administratora koji se svako malo spominjao.

 

Ti su Admini radili sve IT stvari za B92, nisu čitali ništa sa F92, jedino kada im Modovi nešto zatraže oni su (neobavešteni i kada i ako pogledaju te poruke) reagovali, danima i nedeljama kasnije.

Pa bio je jedan od njih koji je to isto ispričao  u ranim danima ovog Foruma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

Ako drugačije ne možete da se izborite, ili efikasnije, kako god, protiv "lova na moderatore" i to je nešto.

Nije stvar nemoci, itekako se moze, ali je u neku ruku zaludan posao a i bilo bi jos posledica... Ovako lepo sprecavamo to na tehnickom nivou. S tim da nije obavezno da se koristi. 

 

I jos jedna stvar, moderator koji je odradio finalnu akciju (ban, warn) ne mora uvek biti onaj koji je to i inicirao. Vrlo cesto se desi da jedan moderator inicira, 3-4 ucestvuje u razmatranju, a onda kada se dogovore oko kazne neko to i izvrsi, nekada onaj koji je poslednji dao misljenje, ukoliko vidi da su svi imali isti stav, izvrsi krajnju akciju. 

 

Tako da je i to proganjanje i stalking uzaludan posao 🙂 ali ne razumeju to ljudi... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Dies at the End said:

Izuzetno me nervira jerbo i kada ne mogu da obrisem smajli (kada edit-ujem post ... Jos jedna u nizu zavera protivu moje malenkosti )  😴

 

Mob. verzija chromet-a...

Eto ja obrisao jedan. Moras misem double-click na smiley i onda delete. :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Eto ja obrisao jedan. Moras misem double-click na smiley i onda delete. 🙂

 

Da se uozbiljim 😄

 

Pisem za Chrom za mob ... Moze da se obrise (sada se malo igrao), ali je "procedura" 🙂 U principu i nije problem, ali ponekad smara 😴

 

😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...