Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

12 hours ago, zoran59 said:

hteo bih da isprintujem nalepnice i posaljem zaineresovanima, pa bi mi bilo lakse da logo bude u jednostavnom pravougaoniku...

 

 

L41QUzP.jpg

 

Nadam se da je ovo okej da isprintas nalepnice. Ako se sjetis i meni da posaljes par komada - sjetis. 

 

p.s. Necu vise, Tita mi. Odoh na dzoging. 

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

Jel to opet Denis zasrao na USA temi?

 

ah da, ništa onda, nastavite...

 

🤢

 

Nije, ali ajde ti reci ko je zasrao.

 

Bas me interesuje objektivno misljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zelim da prinesem formalnu zalbu na suspenziju naloga na 24h zbog "inapropriate language", da skrenem paznju na neke forumske pojave i eventualno uputim nesto konstruktivne kritike. 

 

Krenulo je od  postova na temi PDF Politika - kritike, zalbe...  u subotu sam tamo ostavio polusaljivi komentar koji cu, skupa sa pratecim komentarima staviti u spoiler:

 



 
On 5/2/2020 at 9:33 AM, Honey Badger said:

Glasam da tema ostane zakljucana do novembra.

 

 

 

On 5/2/2020 at 3:51 PM, mrd said:

Temu treba ukinuti, posto ocigledno o US nema sta da se prica sve je receno. Svi je mrze, ali bi sutra otrcali tamo da zive. Da ne bude zabune, cim slete bi poceli da je transformisu u rupetinu iz koje su dosli. Za bolje ne znaju. 🙂

prc!

 

On 5/2/2020 at 3:56 PM, Honey Badger said:

 

Sta trabunjas ti? KO bi otrcao u US? Ko mrzi US?

 

Idi spavaj mrde, pijan si.

 

Nasjeo sam na provokaciju, popio 24h, no big deal. Problem je sto je i mrd, koji je prvi iznio provokaciju i besmislice da ja spadam u neke koji mrze USA, a koji bi otrcali tamo da zive i ostak tog posta je u spoileru, dobio isto 24h, kao da smo napravili isti prekrsaj. A nije isto. 

 

Ja nemam obicaj da provociram forumase i smatram da bi moderatorsko upozorenje bilo sasvim dovoljna mjera, barem u mom slucaju. Ja sam dosad bio dosta imun na tu ekipu, uglavnom sam ih ignorisao i ako nastavim da ucestvujem u forumu, trudicu se da ih i dalje izbjegavam koliko mogu, a da reportujem provokacije ove vrste.

 

Druga stvar na koju bih htio ukazati je moderatorski ton obracanja na ovom forumu. Boldovane poruke koje glase:

 

"E necete vise tako..." "Odmoricete od foruma..."  i sl.

 

To virtualno lupasnje sakom o sto i slicne poruke, kao da se obraca nestasnoj djeci ili kao neki desetar mlade vojske, mi jako smetaju. Generalno gledajuci, clanovi ovog foruma su uglavnom pristojni i uljudni i nema pretjerane potrebe za sankcijama. Jeste, nekad se forumasi zaborave i potrebna je moderatorska intervencija ali to moze da se odreaguje na malo uljudniji nacin, barem na prvu. Smatram da jedan moderator na ovom forumu nikada ne bi smio biti kratkog fitilja i iskazivati agresivnost prema forumasima i kada su 100% u pravu, bas zbog toga da ne izgledalo kao da psihopatski uzivaju u poziciji moci. Takav nastup i nema zeljenog efekta jer ako tretiras clanove foruma kao djecu, ponasace se kao djeca i svjedoci smo da se isti prekrsaji desavaju uglavnom od istih ljudi. Mod odredi kaznu, ovaj odlezi i kad se vrati nastavi po starom.

 

Vec mjesecima se ocekuje novi pravilnik koji bi moderatorima i forumasima omogucio laksu i bolju saradnju, pa bih zamolio admine da razmotre moj predlog o moderatorskom tonu. Jer kada se doda jos par moderatora i "vijece staraca", to je samo vise utjerivaca pravde na jednom prilicnom benignom i veselom forumu.

 

Hvala na paznji.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 10
Link to comment
Share on other sites

Da li je kod još nekoga ko forum prati preko Tapatalka od pre nekog vremena prestao da radi preview Twitter i YouTube sadržaja u postu?

Umesto Twita sad se vidi samo url, dok se kod YouTube snimka vidi onaj beli "Broken screen" I url ka YouTube videu.

Znam da sam i ranije jednom imao sličan problem koji je rešen instaliranjem nove verzije TT, sad to nije pomoglo, pa čak ni kad sam instalirao "obični" TT (ne pro) sa Playa Storea.

Sent from 127.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

Neki od adblokera i slicnih sigurnosnih alatki iskljucuju kukije za pracenje aktivnosti korisnika - ja sam instalirao kojesta od toga pa mi je na raznim forumima koje posecujem poceo blokirati linkove ka sadrzaju sa raznih drustvenih mreza. Za sada YT radi ali Twitter ponekad ne a FB definitivno ne. Mozda je i tebi nesto slicno u pitanju.

Doduse ovo moje je na desktopu, ne na mobilnom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Za sada YT radi ali Twitter ponekad ne a FB definitivno ne.

Meni odavno ne radi za Twitter i FB na desktopu, ali me mrzi da tražim šta je u pitanju :59:

Navikla sam već za Twitter da idem na link pa new tab, drugačije neće.

Link to comment
Share on other sites

Pre dosta vremena sam nesto napisao, a neko me kvotovao i odgovorio. Bilo je materijala za nastavak...

Setio sam se toga, pa klikn'o na "notifications", secajuci se da mi se to pojavilo.

 

No, nema toga.

Jesu li "notifications" vremenski ili nekako ogranicene, mogu li se nekako naci starije?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zoran59 said:

Pre dosta vremena sam nesto napisao, a neko me kvotovao i odgovorio. Bilo je materijala za nastavak...

Setio sam se toga, pa klikn'o na "notifications", secajuci se da mi se to pojavilo.

 

No, nema toga.

Jesu li "notifications" vremenski ili nekako ogranicene, mogu li se nekako naci starije?

 

Nisu. Klikni na zvonce i kad ti se skocni prozor otvori, na dnu imas hamburger jelovnik pored kojeg pise "View all notifications". Klikni na to i veselo ti bilo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moderacija se povukla iza horizonta.

 

Pitam se što je neko trajno banovan , šta god da su radili to je ništa prema onome što ekipa radi na Americi i rasplinjuje se po svemu. Šteti ugledu sajta.

 

Ako je ovako, što je iko ikada bio banovan?

 

Pozovite nazad Jonhhy Clasha, on je bezazlen prema ovome što se dešava.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...