Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

1 hour ago, Eddard said:

...

U ovom slučaju je krivica na obe strane, a Amigo po svom starom dobrom običaju kalimeriše. Naše strpljenje za obojicu je već na izmaku i to njihovo međusobno proganjanje po svim mogućim temama (a tu uključujem i Yoyogija i Denisa) dolazi do svog kraja, ovakvog ili onakvog, izbor je na pomenuroj četvorci.

 

Kada je ista ova ekipa (minus njihov bard, njihova moderacija i još 2-3 koji nisu ovde) Amigu izdejstvovala trajni ban na starom forumu, i ja sam otišao, sam. Ono nije moglo da se podnese kako je taj čopor jurnjao sve na koga su bili napuckani.

 

Bez Amiga, bez nekolicine drugih i bez mene, 6 godina su rastakali taj forum dok ga nisu uništili. Dakle, oni su ostali. Sada ti kažeš da je izbor na nama. Nije, nego je na vama. Dajte im da unište i ovo.

 

Posle 6 godina sam čuo za stari forum - tek kada je prestao da radi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Kada je ista ova ekipa (minus njihov bard, njihova moderacija i još 2-3 koji nisu ovde) Amigu izdejstvovala trajni ban na starom forumu, i ja sam otišao, sam. Ono nije moglo da se podnese kako je taj čopor jurnjao sve na koga su bili napuckani.

 

Bez Amiga, bez nekolicine drugih i bez mene, 6 godina su rastakali taj forum dok ga nisu uništili. Dakle, oni su ostali. Sada ti kažeš da je izbor na nama. Nije, nego je na vama. Dajte im da unište i ovo.

 

Posle 6 godina sam čuo za stari forum - tek kada je prestao da radi.

 

Ne znam ko je koga tamo proganjao nisam tada pisao na tom forumu, a i ne intresuje me. Ali nije tacno da si tada napustio stari forum. Svi mi se ovde jako dobro secamo da si demonstrativno napustio stari forum kada je Denis trajno banovan.

 

7 minutes ago, Yoyogi said:

Evo ti vidiš ko su saboteri foruma. Kralj besmisla i vaspitno zapušteni mu ortak.

 

A ovo je pretpostavljam pozeljan nacin komunikacije i ovo nije za ban? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

Nisam ni znao da je bio trajno banovan. Znam da je Amigo bio banovan zbog nedovoljnog entuzijazma oko hapšenja Ratka Mladića. Nije ga pravdao ali se nije ni pridružio igranju na ulicama.

 

Kako nisi znao kad si napisao da zbog toga napustas forum. Kasnije su povukli tu odluku, ali ti se nisi vracao. Nije to bilo tako davno, svi se secamo toga. To je bilo bas negde kad sam ja poceo da pisem na tom forumu. 

Link to comment
Share on other sites

Ne reagujete na vreme. Morate da banujete te "polivače kofama govana" čim prekrše pravila foruma a ne da čekate reakciju pa da onda banujete obe strane. Ako smatrate da je Amigo kriv za tu svađu zašto njega niste banovali ? Ili provodite ta pravila nad svima ili ih menjajte. Ovo da je Amigo započeo je smešna konstatacija, bolje da niste ništa odgovorili, stalking u toj raspravi je krenuo dosta pre tog posta ali ste vi ćutali dok nije eskaliralo i dok nije bilo materijala da obe strane opomenete.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Ne reagujete na vreme. Morate da banujete te "polivače kofama govana" čim prekrše pravila foruma a ne da čekate reakciju pa da onda banujete obe strane. Ako smatrate da je Amigo kriv za tu svađu zašto njega niste banovali ? Ili provodite ta pravila nad svima ili ih menjajte. Ovo da je Amigo započeo je smešna konstatacija, bolje da niste ništa odgovorili, stalking u toj raspravi je krenuo dosta pre tog posta ali ste vi ćutali dok nije eskaliralo i dok nije bilo materijala da obe strane opomenete.

 

 

Da li mozes da dokazes da Amigo nije to zapoceo? Naravno da ne mozes, sve ima lepo na topiku. Ponedeljak u 06:57 Amigo pise post na temi o USA, mrd odgovara u 07:09, oba posta bezveze ali u okviru pravila i teme, na to Amigo u sledecem postu u 07:27 podmece mrdu za finansijski podrzava besmislene ratove, ti postovi jos stoje, samo je ovaj poslednji Edard editovao. Posle toga krece njihovo standardno prepucavanje koje je vecim delom obrisano. Oboje su dobili opomene. Pre tog posta nisu imali komunikaciju  dva dana, tako da to sto ti pises nije istina. 

 

Pitanje ko je prvi poceo od njih dvojce je pitanje ko je stariji kokoska ili jaje. On se medjusobno proganjaju od prvog dana, to verovatno vuce korene jos sa sttarog foruma. Mi imamo dve opcije da ih svremena na vreme banujemo kad smatramo da preteraju i dopustimo im slobodniju raspravu dok neometaju druge forumase ili da ih trajno banujemo. Trece opcije nema, oglusili su se o sve opomene i predloge da jedan drugog stave na ignor listi. Nas stav je da jos uvek nije vreme za trajni ban, ali to se moze uskoro promeniti. Tu trega dodati jos i Denisa i Jojogija i imamo cetvorku koja se medjusobno ganja po celom forumu.

 

To sto Amigo malo, malo pa kalimerise je posebna prica. mrd je bar uglavnom korektan kada su u pitanju forumasi van tog kruga, dok Amigo skoro sve rasprave spusta na licni nivo. Imas primer bas u raspravi sa Angelijom ovih dana. Tako da nije to bas tako kao sto ti pises. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

niko i ne ocekuje da se citaju i pazljivo prate svi postovi

ali ako se postovi i GENEZA kako je do necega doslo ne isprate pazljivo

pa u tom slucaju ne bi trebalo ni da se ishitreno i bez provere upucuju netacne opaske povodom necijih postova i pravih namera necijeg pisanja na forumu!

 

naime, upravo sam videla post od strane A-sad, koji mi se obraca moderatorskim boldom i koji me `pakuje u istu plasticnu kesu`

sa jos jednim nickom tako da je jos ispalo da sam posle ko zna kolikog perioda nepisanja na forumu, stigla prekjuce da trolujem i stalkujem i to sve u roku od sat vremena, znaci dodjem posle mesec dana, napravim to neko desavanje,

nesto skoro jezivo nesto jos nedozivljeno na ovim prostorima...nesto sto je potpuno sokiralo forumskomodovski svet

 

A sta to? Zaista tesko shvatljivo. I jos potpuno pogresno protumaceno. Pritom moderator nije primetio da je ta jeziva skaredna prepiska pocela tako sto sam komentar ostavila nekome sasvim drugom a da se nick plavi golub sam podmetao u raspravu u potpunom nerazumevanju tog mog prvobitnog posta i svodeci besmislenu prepisku na licno...

 

ovako je pocelo, ko je koga prvi poceo da zapitkuje i da pritom nista ne razume:

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/1176-epidemija-koronavirusa-covid-19-sars-cov2-dnevne-aktuelnosti-iz-zemlje-i-sveta/&do=findComment&comment=263576

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/1176-epidemija-koronavirusa-covid-19-sars-cov2-dnevne-aktuelnosti-iz-zemlje-i-sveta/&do=findComment&comment=263584

 

sada imamo besni prelazak na licni nivo

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/1176-epidemija-koronavirusa-covid-19-sars-cov2-dnevne-aktuelnosti-iz-zemlje-i-sveta/&do=findComment&comment=263598

 

a zavrsilo se tako da sam bacajuci peglu uspela da procitam neke gadosti tipa

zuci i slajmovi, od kojih se i inace gadim i za koje smatram da nisu premereni na topicu o covid19

 

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/1176-epidemija-koronavirusa-covid-19-sars-cov2-dnevne-aktuelnosti-iz-zemlje-i-sveta/&do=findComment&comment=264071

 

toliko, nema potrebe za odgovorom vec je ovo predlog da se pazljivije isprati ako se vec vrsi mod bold

 

nema na cemu.

 


 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

 

To sto Amigo malo, malo pa kalimerise je posebna prica. mrd je bar uglavnom korektan kada su u pitanju forumasi van tog kruga, dok Amigo skoro sve rasprave spusta na licni nivo. Imas primer bas u raspravi sa Angelijom ovih dana. Tako da nije to bas tako kao sto ti pises. 

 

 

Iskreno receno, to sto Amigo i Yoyogi rade su provokacije, to sto ja relativno uspesno pokusavam da ostanem van toga, je zato sto imam visi prag tolerancije. 

Mrd i Denis, imaju nizi pa odreaguju. To isto se desavalo i na prethodnom forumu, pa znamo kako se zavrsilo. Nadam se da to nece ici istom putanjom.

Lepo si primetio da postoji razlika kako ti forumasi komuniciraju sa ostalima.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

Pitanje ko je prvi poceo

 

zavrsava na pitanju zasto moderatori krse Pravilnik, praveci s nekim forumasima izuzetke od Pravilnika. i tu za sudbinu foruma ne mogu biti krivi ti forumasi, vec tu mozes biti kriv samo ti, kao moderator (i clan moderatorskog tima). Denis je, primjera radi (i to kao najekstremniji primjer konstantnog flejmovanja, trolovanja i srbadzijsko-dijaserskog utatajstva), trebao biti trajno banovan vec u prvih mjesec dana ovog boarda, obzirom na kvalitet i kvantitet banova koje skuplja. nisi to napravio, mada je u pocetku ovog (novog) foruma obecano drugacije (a posebno ekipi sa tzv. Sporta, bez koje bi stari board ostao pust).

 

mada to niste nigdje zvanicno objavili, meni je jasno da ste se kao moderatorski tim odlucili za stari, isprobano los B92 sablon moderiranja. gdje forum prilagodjavate starim forumasima (aka clanovima Biblioteke), umjesto da korisnike prilagodjavate forumskoj platformi. forumska platforma ne postoji, jer nije donesena (usprkos obecanjima i brojnim prijedlozima na za to predvidjenom topiku), i kao posljedica toga, vi nemate novih clanova, a stari vam stvaraju sve vece i vece probleme. u biti, da nema ove koronavirus pandemije, i online zblizavanja kao posljedice straha od te pandemije, forum bi sad vec bio (na Politici i Drustvu) na izdisaju.

 

ne moze dakle Amigo, kao obican forumas, biti kriv za ove konstantne picvajze (cak i da jeste, mada nije, prvi zapoceo). ni Amigo, ni Denis, ni Mrd, ni onaj Japanac. kriv je moderatorski tim koji nema viziju novog foruma, odnosno tim koji ne vidi buducnost foruma bez takvih forumasa.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vjekoslav said:

 

zavrsava na pitanju zasto moderatori krse Pravilnik, praveci s nekim forumasima izuzetke od Pravilnika. i tu za sudbinu foruma ne mogu biti krivi ti forumasi, vec tu mozes biti kriv samo ti, kao moderator (i clan moderatorskog tima). Denis je, primjera radi (i to kao najekstremniji primjer konstantnog flejmovanja, trolovanja i srbadzijsko-dijaserskog utatajstva), trebao biti trajno banovan vec u prvih mjesec dana ovog boarda, obzirom na kvalitet i kvantitet banova koje skuplja. nisi to napravio, mada je u pocetku ovog (novog) foruma obecano drugacije (a posebno ekipi sa tzv. Sporta, bez koje bi stari board ostao pust).

 

mada to niste nigdje zvanicno objavili, meni je jasno da ste se kao moderatorski tim odlucili za stari, isprobano los B92 sablon moderiranja. gdje forum prilagodjavate starim forumasima (aka clanovima Biblioteke), umjesto da korisnike prilagodjavate forumskoj platformi. forumska platforma ne postoji, jer nije donesena (usprkos obecanjima i brojnim prijedlozima na za to predvidjenom topiku), i kao posljedica toga, vi nemate novih clanova, a stari vam stvaraju sve vece i vece probleme. u biti, da nema ove koronavirus pandemije, i online zblizavanja kao posljedice straha od te pandemije, forum bi sad vec bio (na Politici i Drustvu) na izdisaju.

 

ne moze dakle Amigo, kao obican forumas, biti kriv za ove konstantne picvajze (cak i da jeste, mada nije, prvi zapoceo). ni Amigo, ni Denis, ni Mrd, ni onaj Japanac. kriv je moderatorski tim koji nema viziju novog foruma, odnosno tim koji ne vidi buducnost foruma bez takvih forumasa.

 

 

Ko treba da bude trajno banovan ces odlucivati kad budes bio moderator, a do tada...

 

Za ostalo, sve ok. Moderacija ne valja, platforme nema, pravila se ne postuju, forum je sranje, forumasi su losi, ali ti i dalje pises na takvom forumu... Sta ti takav trazis sa nama ovakvim ovde? 

 

I ne, ne vidim buducnost bez @Yoyogi i @Denis Jasharevic mislim da doprinose forumu, svaki na svoj nacin i da su te njihove svadje dobra stvar za forum. Ne mogu da zamislim ovaj forum bez sukoba Jojogija i Denisa, kao ni @mrd i @Amigo i uvek cu biti protiv trajnog bana za njih zbog tih njihovih medjusobnih proganjanja.

 

I da se ne lazemo, nema sve ovo nikakve veze sa moderacijom vec sa tvojim licnim sukobom sa mnom koji vuces jos sa proslog foruma. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

Izneseno je tu sve i svasta, mislio sam da odgovaram detaljno, ali sam odustao, jedino bih rekao par stvari.

Prvo ne treba spominjati stari forum, ipak je ovo neuporedivo, ogromna vecina rasprava je sasvim ok, kao i forumasi.

Svi smo se mi promijenili, vjerujem na bolje, okrenuli nekoj boljoj buducnosti i medjusobnom respektu.

Drugo, mislim da bi moderatori u ovakvim raspravama trebali da izbjegavaju prepucavanja i prijetnje i da biraju rijeci kojima se ophode prema forumasima.

Protokol postoji zbog toga. Nije to isto kao forumas forumasu.

Sve u svemu prasina se digla, ja nisam nikoga pominjao konkretno, i nadam se da ce forum biti bolji, sto je prvenstveno bio i jedini razlog mog postovanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

Ko treba da bude trajno banovan ces odlucivati kad budes bio moderator, a do tada...

 

necu odlucivati ja, ne bi trebao (proizvoljno) odlucivati ni ti, a ni ovaj (navrat nanos sastavljen) moderatorski tim. Pravilnik je temeljni ugovor na koji pristaju svi koji se registriraju. tamo jasno pise sto se dogadja kada neki forumash konstantno ponavlja identicne banove. kazne se prvo dupliraju, a zatim slijedi trajni ban. debatni forum nije (ne bi smio biti) mjesto gdje te kadija tuzi i kadija ti sudi, odnosno mjesto gdje vlada "e ja kad dodjem na vlast..." filozofija palanke.

 

ja u svakom slucaju nikada nisam izrazio zelju da budem moderator, prvenstveno zbog nedostatka slobodnog vremena (mada mi je moderatorska pozicija nudjena davno prije nego si ti uopce postao forumas na B92), tako da ti je ovo svodjenje moje kritike na "borbu za vlast" potpuno promaseno. ja imam respekt prema volonterskom radu moderatorskog tima, ali nemam, niti cu ikada imati respekt prema (flagrantnom) krsenju Pravilnika.

 

 

Quote

ti i dalje pises na takvom forumu... Sta ti takav trazis sa nama ovakvim ovde? 

 

prvo, nisu svi taki. drugo, ovo sto si sad napisao je klasican ad hominem.

ad hominem ostavi za birtiju i ulicu, na debatnom forumu se borimo argumentima.

 

 

Quote

I da se ne lazemo, nema sve ovo nikakve veze sa moderacijom vec sa tvojim licnim sukobom sa mnom koji vuces jos sa proslog foruma. 

 

ne vrti se cijeli svijet oko tebe. moje (sadrzajem) identicne kritike napisao sam u nekoliko navrata, i na ovom javnom, i na onom tajnom dijelu foruma. dakle (kome je do istine) moze se provjeriti. 

 

...

Edited by Vjekoslav
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tajni deo foruma ?

 

Znači ipak postoje članovi prvog i drugog reda. Ja sam inače sumnjao na tako nešto kada sam video da jedan običan član foruma prebacuje drugima da ga stalno prijavljuju i olajavaju kod moderatora. Kako on to može znati, sada mi je jasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...