Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

Ne verujem da je do admina, pre ce biti softver...

 

Na Fb92, pa i na vecini sajtova ovog tipa, postoji negde "help" dugmic. Kad se klikne, objasnjava FAQ i mnoge stvari  na koje admini i modovi onda ne gube vreme.

 

Mozda sam corav (premasio 60, od pre 4 meseca imam i cvikere!), ali ja ga ovde ne vidim.

Pa, il' nek' neko kaze gde je, il' pogledajte jer moze"iinstalacija" istog.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Radoye said:

Ja odjutros imam problema sa citanjem novih postova. "Dugmence" me baca na poslednji post u temi a ne na prvi neprocitani. Jel' do mene ili jos neko ima isti problem?

 

Ne kapiram to sa "dugmencetom", jednostavno ga ne vidim.

Da li postoji opcija "go to first unread post" kada se otvori topik, kao na starom forumu?

Link to comment
Share on other sites

Forum ima jedinstvenu verziju tj. nema desktop i mobilne verzije kao na prethodnom forumu? Na mobilnom telefonu, odakle u 90% slučajeva pristupam forumu dobijam ne baš potpunu funcionalnost. Koristim Operu mini i npr. tek kada u postavkama Opere isključim uštedu podataka dobijam opciju da ostavim post/vidim fotografije/Yt video/tvitove. Na starom forumu nisam vecih problema.

 

Pretpostavljam da je rešenje da instaliram noviju verziju Opere mini ili da pređem na Tapatalk, mada teško menjam stečene navike.:classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zoran59 said:

Ne verujem da je do admina, pre ce biti softver...

 

Na Fb92, pa i na vecini sajtova ovog tipa, postoji negde "help" dugmic. Kad se klikne, objasnjava FAQ i mnoge stvari  na koje admini i modovi onda ne gube vreme.

 

Mozda sam corav (premasio 60, od pre 4 meseca imam i cvikere!), ali ja ga ovde ne vidim.

Pa, il' nek' neko kaze gde je, il' pogledajte jer moze"iinstalacija" istog.

 

 

 

Meni se zapravo i ne dopada previše izgled foruma (da se o emojima ne govori 🖕 ). Nekako je preokruglast, kao Rabuzinovo naivno slikarstvo; ipak više preferiram uglatost i vizuelni protestantizam na internetu.

 

Ti si ćorav i ostario (dečko s Pantovčaka / medicinar / lovac s Alaske / Texan turned redneck iz Alabamy), a ja nosim očale od osme godine (sad mi ide 62. iako mi je teta u dućanu rekla da mi ne bi dala više od 45), čemu (mom vidu) sigurno nije doprinijelo svakonoćno dreždanje nad šeleshamerom uz Rotring© rapidografe, žilet i 100 Wattnu lampu tijekom studija. U ono doba nije bilo ni AutoCAD-a, zapravo nije bilo ni kompjutera, osim IBM 370. Vrhunac tehnologije je bio Letraset© / Letraton©.

 

Everything comes with a price.

Tvoju kuknjavu nad gubitkom očinjeg vida u 61. smatram nekom vrstom ironije.

Nema uvrede, we cool?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad malo bolje razmislim, pravi problem je bio u TOZ tušu, Rotring je bio onako mas'an a TOZ više siv :D. Rotring i Staetdler (tako li se piše ?) rapidografi nisu kapali, ali ako se koristi pripadajući tuš. TOZ tuš je kapao čak i iz 0.2 . . .
Ali da ne ukapamo temu, da ne bi radio moderatorski skalpel 😄

 

On topic, ni meni se ne dopadaju ovu kružići, jedostaju jasne linije između postova, i sve je nekako previše svijetlo.

Par puta sam dobio server error, mora da je do gužve, inače u principu sve je ok, nemam nekih ozbiljnih zamjerki. Beše i jedan trenutak kad se neko igrao sa SEO slugs podešavanjima pa su sve teme bile 404 not found 😄 ali nije dugo trajalo.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ironside said:

.....

Ti si ćorav i ostario (dečko s Pantovčaka / medicinar / lovac s Alaske / Texan turned redneck iz Alabamy), a ja nosim očale od osme godine (sad mi ide 62. iako mi je teta u dućanu rekla da mi ne bi dala više od 45), čemu (mom vidu) sigurno nije doprinijelo svakonoćno dreždanje nad šeleshamerom uz Rotring© rapidografe, žilet i 100 Wattnu lampu tijekom studija. U ono doba nije bilo ni AutoCAD-a, zapravo nije bilo ni kompjutera, osim IBM 370. Vrhunac tehnologije je bio Letraset© / Letraton©.

Everything comes with a price.

Tvoju kuknjavu nad gubitkom očinjeg vida u 61. smatram nekom vrstom ironije.

Nema uvrede, we cool?

:classic_biggrin:

 

U nekakvoj karakterizaciji/atributizaciji mene si manje-vise potrefio, osim sto nisam s Pantovcaka nego iz Zelengaja. Donjeg, pa zato "iz" - da sam sa Gornjeg, onda bi bilo "sa". :classic_wink: Lijepo u sredini izmedju dvije "elite" - Pantovcaka i Nazorove/Tuskanca, pa smo onda i mi bili nekakva elita, no? Uostalom, oni iz Gornjeg su bili sve nekakvi seljaci i dodjosi, kad se vec "grupisemo". :lol_2: A na Pantovcak sam isao u osnovnu skolu i u Ttovoj rezidenciji a danas valjda Predjednistvu krao grozdje...

 

Dalje, nakon gimnazije i prije krajnjeg oprijedeljenja za zdravstvo, kao lud i zbunjen (dakle, "samojebajuc" iz narodske uzrecice) sam prvo upisao FSB pa slijedece godine ETF (za neupucene, Fakultet strojarstva i brodogradnje pa Elektrotehnicki fakultet). Tako su mi seleshamer i rapidografi jaaaaako poznati.

U vezi potonjih, citavog zivota sam se pridrzavao americke poslovice "if it isn't broken, do NOT repair it!". Od dede (!!!) sam naslijedio komplet za tehnicko crtanje, nesto slicno ovome:

image.png.dcc88901af4624b1dd3b19ca7634c9f6.png

 

... jebote, cak ne mogu na netu naci ni sliku! Slika koju sam stavio je sa grafitnim instrumentima,  a dedin komplet o kojem pisem je bio sa instrumentima koje treba umociti u tus!

Mislio sam da s tim nesto mogu, ali sam se nakon par tjedana tehnickog crtanja predomislio i kupio rapidografe (naravno, Rotring). Tada sam kupio i pravi Texas Instruments TI-56. Heb'o logaritamske tablice. A kompjuter je bio,  jedan jedini mozda i u republici, IBM 1130. Za programiranje, rucno smo busili kartice...

 

 

Krivo si shvatio moju lamentaciju. Slabljenje vida itd. sve ide u "rok sluzbe" tj. konzistentno je s godinama.

Ali gazi me tehnologija. Jbt, kad netko kaze "mish", ja jos uvijek pomislim na na malu sivu zivotinjicu koja juri po bakinom tavanu. "Laptop" su dedina koljena na kojima sjedim i slusam price.

 

I zato (ovo jedino ima veze s temom) mi fali "help" dugmic. Da rjesenje potrazim sam, a ne da se javno blamiram i pisem moderatorima iznova pokazujuci kakva sam budala.

 

 

 edit: teta u ducanu ti nebi "dala" vise od 45? Ona dala il' nedala, ti si uzeo i nemas se kome zaliti... :classic_tongue:

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2019 at 2:52 PM, McLeod said:

Za report jeste cudno, ali za hide je bilo i na proslom forumu, mada sam ja protiv toga, jer se desavalo da ljudi sakriju postove i citave topike i onda diskusija nema smisla.

 

Dešavalo se da padaju i banovi za sakrivanje postova i topika. Sa druge strane, pokzalo se kao korisno jer forumaši sami izbrišu postove umesto da cimaju moderaciju.

 

Imam i ja pitanjce... Dešava mi se da ne mogu da odem u red za pisanje kad citiram post koji je gabaritno veći od prozora za pisanje. Pretpostvljam da postoji (kao i na starom) Full Reply Options (ii kako je bilo već) ali ja to ne mogu da nađem... Šta mi je činiti? :classic_smile:

Edited by Barakuda Brnabić
typo
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barakuda Brnabić said:

Dešava mi se da ne mogu da odem u red za pisanje kad citiram post koji je gabaritno veći od prozora za pisanje.

Trebalo bi da imas bar jedan red dostupan za pisanje. Sad sam testirao na nekoliko garabitnih postova i poslednji red mi dopusta upis.

Link to comment
Share on other sites

Meni ne, zato sam i pitao misleći da negde grešim. To se dešava samo kad je citirni post jednak ili veći od prozora. Pritom, ne mogu da pomerim ništa unutar prozora, scroll,  baš ništa... Kad budem sledeći put naleteo staviću skrinšot.

Edited by Barakuda Brnabić
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...