Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

[mention=230]fancy[/mention] one tačke- mora..koje sam spomenula u svom postu postoje na svim internet forumima. [emoji846]

 

Ma ne mora ništa Джуди, opusti se, šta su Internet forumi prema večnosti [emoji847]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto ne znam na kom drugom topiku da pišem o tome moje pitanje za moderaciju je:

Zašto su mi na topiku "pogodi grad" obrisane postavljene fotografije i šta je u tim fotografijama bilo protivno pravilima foruma?

3 fotografije sa slikama ulica i zgrada, bez političkih poruka i bilo čega slično.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yoyogi said:

Pa ne odgovori, kao Mod, nego kao da zezaš?

 

samo da izmerimo nivo bezobrazluka  na skali od 1 do @Jonnhy Clash

pitanje može sad za obojicu: da li je @Jonnhy Clash  pogodio grad koji je @Delija67 postavio kao zadatak.

i da odgovorim @Yoyogi  da nisam ja obrisao posti i da nisam mod na tom delu foruma i da se izvinim kolegi/koleginici što se trtim gde mi mesto nije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stondisha said:

 

samo da izmerimo nivo bezobrazluka  na skali od 1 do @Jonnhy Clash

pitanje može sad za obojicu: da li je @Jonnhy Clash  pogodio grad koji je @Delija67 postavio kao zadatak.

i da odgovorim @Yoyogi  da nisam ja obrisao posti i da nisam mod na tom delu foruma i da se izvinim kolegi/koleginici što se trtim gde mi mesto nije.

Ovako. Prvi put sam pisao na tom topiku. Postavio sam grad da drugi ljudi pogađaju. Sad čitam topik od početka i vidim da tek kad se pogodi grad forumaši postavljaju novi. Moja greška i previd. Nenamerno. 

A što se tiče kvalifikacija koje mi od juče daješ. I ja mislim da si ti bezobrazan i da nisi za moderatora. Uostalom, komentari ljudi na sportskoj sekciji o tvojim postovima su bili više nego jasni.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Taj topik je šoder, googlatori iz Male Krsne  koji nemaju ni pasoš googlaju u nedogled i dovlače smeće sa neta.

Mislim da bi taj topik trebalo abolirati, obrisati.

 

U tom kontekstu, čiji bi post bio obrisan? Sve zajedno i zatvoriti taj šoderluk.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

 

 

ako je nebitno što se žališ na brisanje onda?

Čemu ovo? Mislio sam da nema razloga da se briše post sa slikama gradova. pogledao sam posle i video da je koncepcija topika drugačija neg ošto sam mislio. I sve je ok. Nema potrebe da više raspravljamo oko toga. Uostalom na ignore listi si mi. Pitao sam, dobio sam odgovor. Nema potrebe za daljim analizama.

Link to comment
Share on other sites

Pošto nisam dobila odgovor na pp od jednog admina za koga i dalje smatram da je sasvim ok i korektan, moram da pitam ovako javno ceo admin-mod tim.. 

 

1. Da li je botovanje ukoliko se iznese deo teksta sa bloga, i pritom se u tom tzv" botovanju" navode činjenice, bez dublje analize i obrazloženja koje sam planirala da iznesem tokom dana - post je pisan kasno uveče..

 

2. Da li je ovde praksa da se post edituje a zatim da warn, bez slanja pp da je dat warn? 

 

3. Koliko warn poena može da dobije forumaš, a kad ispuni kvotu od npr 3-5 warna ide ban? Da li je to regulisano Pravilnikom i kaznenim Pravilnikom, čini mi se da nije.

 

4.  Da li je fer, korektno, normalno da se skače na svaki moj post napisan na pdf-u "Politika" i da li je potrebno da zbog toga svaki čas kukam na Report opciji, koju sam do sada iskoristila samo jednom, možda dva puta?

 

5. Da li je ovo otvoren forum za sve ideologije i različite stavove ili...

 

6. Da li sam baš ja prva  morala da dobijem warn zbog spamovanja-botovanja u korist opozicije? Mislim da nikoga ne vređam, ne psujem, ne kršim Pravilnik, sem tog nesrećnog posta u kome sam iznela kako su funksionisale opštine i Grad dok je Đilas bio gradonačelnik i to je, ponavljam, bio samo deo teksta..

 

7.   Molim da mi se objasni da li sam ovde, kao neko ko je u manjini, nepoželjna na forumu. Rado ću se povući, bez oproštajnog pisma koje ne praktikujem na forumima na kojima učestvujem.

 

Molim, zaista molim da mi na ova pitanja odgovore admini, global mod a da to ne urade A sad koji je dao warn i Eddard - jer je očigledno da upravo njih dvojica imaju nešto protiv mene- to se vidi gotovo na svim  temama u pdf-u Politika gde su moderatori.

 

I dalje mislim da ovaj forum može da bude kvalitetan i dobar, i nemam primedbe na rad većine moderatora i na admin tim. 

 

Izvinjavam se na dužini posta.  

 

UPDATE: Nemam nameru, niti planiram da se nastavljam posle odgovora admina, ili global moda..i da od ovog warna pravim dramu...Da mi je dato upozorenje i poslata pp posle edita i warna, ne bih ovo ni pisala.

 

Praksa na gotovo svim forumima je da se pre warna i upozorenja i bana pošalje pp forumašu koji je prekršio Pravilnik ili dogovor- u ovom slučaju vezanom za botovanje..  
 

UPDATE 2: Da sam citirala Dragana Đilasa što su neki pomislili, svakako bih stavila znake navoda i izvor odakle prenosim te citate...Izvor odakle se prepisuje ili kopira nešto je obavezan...međutim, sve ono šta sam napisala su moje reči..

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

3. Koliko warn poena može da dobije forumaš, a kad ispuni kvotu od npr 3-5 warna ide ban? Da li je to regulisano Pravilnikom i kaznenim Pravilnikom, čini mi se da nije.

 

Ti si bila Mod na nekim Forumima, znaš kako to ide.

 

Ja mislim, da bi warnovi trebalo da se ukidaju na zahtev ili posle 3-6-12 meseci ako nije bilo recidiva.

 

Evo, meni stoji warn zbog Kinikovog reporta. Dat mi je (Glen Gould) nekoliko sati pre nego što je on, Kinik,  izvređao na pasja kola i ideju Foruma i Admine i Mods i sve članove Foruma i napustio Forum. Ništa mu nije bilo (bar ja ne znam), kao da može opet da dođe pa da tera svog kera.

A meni taj warn stoji "Never to be removed".

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Originalno, taj warn (šteta da nisam uzeo screenshot) je bio "Stalking". Sada kaže "Spamming".

Ja radim spamming? Pa šaljem vam ručne radove, lično viđeno i doživljeno, Glen Gould to naziva spammingom?

 

Skinite mi taj warn poen.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Yoyogi said:

Originalno, taj warn (šteta da nisam uzeo screenshot) je bio "Stalking". Sada kaže "Spamming".

Ja radim spamming? Pa šaljem vam ručne radove, lično viđeno i doživljeno, Glen Gould to naziva spammingom?

 

Skinite mi taj warn poen.

Ja imam dva warna koji nikada ne mogu da isteknu. Za spamming. Mislim da bi moderacija trebalo da bude blaža prema Yoyogiju ako ni zbog čega onda zbog doprinosa na društvenim temama i fotkama koje šalje. Zaista nisam primetio u tvojim/vašim postovima nikakav spamming. Ja sam se za sad prebacio na sport. Nema toliko prepucavanja i svađe kao na politici, tolerantnija je atmosfera, ponekad se malo istroluje tema i to je to. Kinik zauvek napustio forum? E to mi je novo. Evo, bar se Denis vratio kao pasivni posmatrač. Već sam pomislio da ću da imam duele sa samo jednom forumašicom na temi o SAD al vraća se stara postava. Za sad sam na sportu i ok mi je tamo. Sutra košarka počinje. Milina. I za praćenje i za komentarisanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Evo, bar se Denis vratio kao pasivni posmatrač. Već sam pomislio da ću da imam duele sa samo jednom forumašicom na temi o SAD al vraća se stara postava. 

 

Ja bih volio da @Denis Jasharevic pocne ponovo da pise. Mi se ne slazemo ni oko cega :cigar:, nekad je tu i kratak fitilj u zaru borbe :capone: kako se kaze nothing personal it is just  business :05: ali mnogo je interesantnije ako ima vise razlicitih i suprostavljnih misljenja. 

Evo na USA temi, ,  @Angelia i @Baby, sta bi se citalo da jedna od njih dvije ne pise. Ili raspon misljenja izmedju @Jonnhy Clash i @bohumilo kakav je to samo potencijal :whistling:

Moderatori nemojte biti ni vi toliko strogi prema @Jonnhy Clash da ne bude ni forum na ovim gornjim spratovima :yawn2:

 

Tako jarane  sad ti vidi :classic_cool:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

 

Ti si bila Mod na nekim Forumima, znaš kako to ide.

 

Ja mislim, da bi warnovi trebalo da se ukidaju na zahtev ili posle 3-6-12 meseci ako nije bilo recidiva.

.

 

Da, znam kako to ide.  Na forumu na kome sam od 2007-2008-2012 bila mod, global mod i vrlo brzo admin,  Pravilnik je bio takav da se na početku nije skidao warn, a posle 3 warna uvek je išao ban. Banovi su bili od 14-30-60-90 dana i trajni ban ukoliko forumaš nastavi po starom.

 

Kasnije je promenjeno i warnovi su se skidali posle 6-12 meseci-ukoliko je postojao samo jedan warn, i to po zahtevu forumaša koji ima jedan warn.

 

Ali, svaki forum ima svoja pravila i admin-tim donosi odluke...usput Pravilnik uvek može da se dopunjuje i menja. 

 

UPDATE: Forum na kome sam bila admin bio je 100 puta strožiji od ovog..

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Amigo said:

 

Ja bih volio da @Denis Jasharevic pocne ponovo da pise. Mi se ne slazemo ni oko cega :cigar:, nekad je tu i kratak fitilj u zaru borbe :capone: kako se kaze nothing personal it is just  business :05: ali mnogo je interesantnije ako ima vise razlicitih i suprostavljnih misljenja. 

Evo na USA temi, ,  @Angelia i @Baby, sta bi se citalo da jedna od njih dvije ne pise. Ili raspon misljenja izmedju @Jonnhy Clash i @bohumilo kakav je to samo potencijal :whistling:

Moderatori nemojte biti ni vi toliko strogi prema @Jonnhy Clash da ne bude ni forum na ovim gornjim spratovima :yawn2:

 

Tako jarane  sad ti vidi :classic_cool:

 

 

Nije samo potencijal. Na prošlom forumu smo imali baš ozbiljne rasprave. To treba čitati. Sa Boxcubom isto. Sa Schroedingerom. Sa Denisom i previše žestoko. Na kraju posle svađe sa njim  DJ Vasa ili Ascari me je trajno banovao. Pa sam se klonirao 5 puta. Uvek sa Jonnhy Clash nickom. Propust developera prošlog foruma. Ostalo je istorija. Vidim i Kinik me je pomenuo indirektno u svom oproštajnom postu. 😄

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...