Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

8 minutes ago, mrd said:

 

Lepo si to sad rekao. Mislim da zvuci grublje nego sto si hteo. Ako, se ne varam, jos uvek postoji instrukcija kako to uraditi preko paypal-a. To su po mome, malo traljavo odradili, posto bi bilo dobro da su slali potvrdu da su primili funds. 

Well, bice da i mene trpis onda. 🙂

Mislim da bi reklame mogle da se preskoce, ako se hoce. Donacije bi sigurno odrzavale 4um i bilo bi mnogo lakse mainpulisati forum. 

Medjutim, mora da bude jasno da su donacije dobrovoljne i da ne ukljucuju pravo na uticaj na poslovnu politiku formuma, kao takve. Svakako ih nece biti ako se donator ne slaze sa poslovnim odlukama 4uma.

Da ne dubim.

@MetalHead cuj slazem se i s'tobom i s @Vjekoslav, ali opaske da necija donacija nije znacajna, niti su tacne, niti su pristojne. Ako neko donira 1 novcanu jedinicu, bilo koje valute, to je znak neke podrske i nema smisla komentarisati sumu.

Tvdtim, da kada bi racunica bila transparentna i brojke egzaktne (tacne), to nikako ne bi stetilo, vec bi davalo sliku ozbiljnog biznisa i motivisalo bi ljude na podrsku.

 

Sve napisano, nije prozivka, vec neka obzervacija sa strane.

 

Stvarno me sad vise ne interesuje. Onda , kad sam ja hteo, nije ni postojao ovaj forum. Jos uvek je radioFB92

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vjekoslav said:

ne moze vise dobiti od mene pare ako izmislja gluposti

1. od tebe pare u zivotu vise necemo primiti, pa sve da nam opstanak zavisi od toga 😄 2. nastavljas opet sa vredjanjima, ok... i to ima neke granice. 

 

2 hours ago, Vjekoslav said:

greska je u samom startu bila sto je sve palo na tvoja pleca

Netacno. Omalovazavas druge, neke mozda i ne tako vidljive ucesnike u tom procesu, ali itekako bitne. Necu o pojedinacnim imenima, potrajalo bi. Hvala svima koji su se na bilo koji nacin angazovali i tada a i sada... 

 

Elem, izgleda da sam dzabe pisao detaljan post. Tamo gde ti odgovorim i opovrgnem tvoje tvrdnje, ti se vise na to ne obazires nego nastavljas neku svoju pricu. To za mene nije diskusija. 

Tako da ja ne bih vise trosio vreme na to sa tobom. Hvala i uzdravlje 😉

 

 

 

25 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Ima jos jedna zanimljiva stvar. Kad se gasio b92 forum i razmisljalo otvaranje novog. Poslao sam poruku , barakudi (mislim da je on bio glavni za te stvari) da zelim da uplatim donaciju. Odgovorio je da ce mi poslati pm o daljim uputstvima. medjutim dalja uputsva nikad nisam dobio. Da li to znaci da su se donacije primale od "uticajnijih" clanova ? 

 

Slavisa, covece, koji si ti lik... 😄 cucalo ti je onoliko dugme "Donacije" na forumu i eno tema jos uvek tamo stoji a ti to nisi video? 😄 

 

 

 

20 minutes ago, mrd said:

Ako, se ne varam, jos uvek postoji instrukcija kako to uraditi preko paypal-a. To su po mome, malo traljavo odradili, posto bi bilo dobro da su slali potvrdu da su primili funds.

 

Postoji. A mislim da je svima koji su i poslali poruku na forumu da su uplatili, da je uzvraceno porukom - ako nista drugo dobili su "Hvala" i bez provere da li su sredstva legla. Medjutim, bilo je i par onih koji su samo poslali uplatu na paypal/racun a nisu ni u kakvoj poruci napisali od kog clana foruma je to... 

 

11 minutes ago, mrd said:

Mislim da bi reklame mogle da se preskoce, ako se hoce. Donacije bi sigurno odrzavale 4um i bilo bi mnogo lakse mainpulisati forum. 

Ovo je skroz validan komentar i zato je i otvorena tema o reklamama. Da se dobiju ovakvi komentari. 

 

Cilj reklama je prvobitno bio da se testiraju, i kada je to uspesno zazivelo i kada se videlo da od toga forum moze da zivi (al' bez kockanja i kurvi, jbg, gejmerskih stolica i odlaska na automoto trke) ja licno sam smatrao postenim da na taj nacin, prakticno SVI clanovi foruma, mogu da doprinesu forumu, bez da pravimo donatorske akcije. Jer zaista bi bilo bezveze da jedan mali procenat ljudi stalno cimamo, sa mnogima sam i razmenio poruke jer su se "izvinjavali zbog malih donacija" objasnjavajuci da cenimo njihovu nameru ali da zaista ne treba da osecaju bilo kakvu potrebu za tim, znaci nam i moralna podrska. Stvarno sam se osecao lose u takvim situacijama.  

 

U krajnjoj liniji, prebacivanjem sa donacija na reklame bi upravo izbegli ovakve "dobrotvore" kao sto je Vjekoslav. 

Link to comment
Share on other sites

Vjekoslave, iako su na prvi pogled dobronamjerne, tvoje kritike su promasene.

 

Pocnimo od donacija. Svrha donacije je da se osjecas bolje misleci da si pomogao necemu sto ti se svidja ili cije ciljeve podrzavas. To moze biti donacija Crvenom krizu ili crkvi ili bbilo cemu, ali ti ni tamo nemas utjecaja kako se sredstva trose. Ja sam se posljednji put "opekao" glupanski poslavsi novac na drzavne racune otvorene za pomoc stradalima u poplavama u Hrvatskoj, BiH i Srbiji. Nikad vise, jer nikada nije objavljeno gdje je novac zavrsio. Poslati cu mozda nesto nekom pojedincu direktno...

U konkretnom slucaju foruma, svrha donacije je bila da se pokaze dobra namjera i interes, a i pomogne maloj grupi ljudi koji su sve obavili u kratkom roku, da ih ne lupi previse samo po njihovom  dzepu.

Kad zelis utjecaj na (u nedostatku boljeg izraza) "uredjivacku politiku" zato sto si nesto donirao , to izgleda kao da mislis da si kupio dionice dionicarskog drustva pa hoces glas u upravnom odboru. Ili bar da glasas za clana istog... To ne funkcionira tako. Ako ti sam od sebe, dobrovoljno, dam nesto novca da ofarbas auto (jer smo clanovi istog auto-kluba a tvoj auto jede korozija), to ne znaci da imam pravo birati boju.

Zamisli da se neki forumas pobuni jer je (zasluzeno) banovan - a, bogamu, poslao je donaciju. Ne ide to.

 

Dalje, o tvojem misljenju o "regionalnosti stokavskog foruma", a i kalkulaciji o skoro 1,5 mil. potencijalnih clanova.

Prvo, istina je da bilo pozeljno da se prikljuci vise ljudi koji imaju sto reci, po mogucnosti pametno.

No, internet je svjetska stvar, a forumi su mjesta  gdje se okupljaju ljudi slicnih interesa. Pogotovo ovakav forum "opceg" karaktera na kojem ima mjesta za razlicite interese, a mnogi imaju po nekoliko njih. Pa i ti pises na razlicitim temama, od politike do kulinarstva...

Za razliku od jednog drugog "mojeg" foruma koji se bavi radioloskom tehnologijom i nema tema o kosarci ili motociklima.

 

"Regionalnost" ima smisla samo na nekim temama na Politici, utoliko sto nema smisla da da Pakistanci tu pisu jer nista ne znaju niti osjete. Ipak, i ovaj (u principu, balkanski) forum ima teme o Kini ili USA jer se sranja tamo preliju na citav svijet, pa ih i ti nekako osjetis.

A bogme i ja u USA osjetim balkanska sranja, sto direktno, sto preko familije, pa se osjecam slobodnim komentirati.

 

Sto se tice brojnosti forumasa i tvoje nerealne procjene - da, bilo bi ljepse da nas je vise. No, mnogi nisu zainteresirani. Ja sam nagovarao kcer i njenog decka da nam se pridruze, no nemaju vremena. Za svoje sportove u kojima su oboje uspjesni, druze se na specijaliziranim mjestima. Lokalne politike ih ne zanimaju jer ce najvjerojatnije zavrsiti na Novom Zelandu ili u Australiji, a nisu jos odlucili. A o kulinarstvu jos uvijek brinu mame i bake....

O tvojem potencijalnom broju "stokavskih" forumasa - pitanje je koliko njih ima pristup internetu i barem minimalnu kompjutersku pismenost. Ipak, to je manji problem.

Postoji puno veci.

Citas li vijesti u raznim (stokavskim!) medijima koji dozvoljavaju komentare citalaca, pa i same komentare? Prema njima, moglo bi se zakljuciti da smo mi "stokavski Balkanci" primitivna banda sa tuzno malim % normalnih ljudi. Ne bih htio sudjelovati na forumu sa takvom vecinom, a ovdasnja moderaciju to manje-vise uspjesno "filtrira".

 

Nadam se da i drugi ljudi preporucaju ovaj forum, kao i ja, onima za koje misle da bi mogli biti zainteresirani i pridonijeti raspravi. No, aktivno ga negdje reklamirati nema smisla jer nema te moderacije koja bi zaustavila navalu botova i sabotera.

Ovo je sasvim OK, a mala poboljsanja su uvijek moguca.

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, zoran59 said:

....

Zamisli da se neki forumas pobuni jer je (zasluzeno) banovan - a, bogamu, poslao je donaciju. Ne ide to.

....

 

 

Ovo mi uopšte nije palo na pamet, ali možda si dao odgovor na jedno pitanje o kojem često raspravljamo. Nije u vezi sa ovim o čemu trenutno raspravljate.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Klotzen said:

 

 

Ovo mi uopšte nije palo na pamet, ali možda si dao odgovor na jedno pitanje o kojem često raspravljamo. Nije u vezi sa ovim o čemu trenutno raspravljate.

Ovo nije akcionarsko drustvo, pa da se  dele dividende.

Donacije su dobrovoljne i time svi doprinosimo tome da mozemo ovde da i lupetamo ako je u skladu sa pravilnikom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:
Ovo nije akcionarsko drustvo, pa da se  dele dividende.
Donacije su dobrovoljne i time svi doprinosimo tome da mozemo ovde da i lupetamo ako je u skladu sa pravilnikom.

Upravo tako. Donacija je podška a ne drška. Donator ima benefit, podrške nekog entiteta, koji mu znači, ali nema posed na entitetu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Edited by mrd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2020 at 1:57 AM, Vjekoslav said:
  • 7 dana
  • 10 dana
  • 7 dana
  • 2 dana
  • 1 dan
  • 7 dana
  • 3 dana
  • 5 dana
  • 7 dana
  • 15 dana
  • 15 dana

 

Da ne ostanem dužan odgovore na ova pitanja. Podstaknut ovim sam malo prelistao prethodne opomene i banove u našem moderatorskom logu i došao do sledećeg:

- Denis Jašarević je imao ukupno 13 opomena, od kojih 10 banova (77%) i aposultno svi do jednog (osim ovih poslednjih 15 dodatih dana) su bili zbog trolovanja, flejmovanja, sukoba sa drugim forumašima, nazivanja forumaša komunistima, etiketiranja i sl. A evo šta kaže Pravilnik:

  • Konstantno provociranje i flejmovanje - 10 dana
  • Trolovanje i pored upozorenja moderacije - 10 dana
  • Stalking i pored upozorenja moderacije - 7-15 dana
  • Prekomerno ili konstantno licno vredjanje - 10-15 dana

Dakle, maksimalna kazna je 15 dana, kraće kazne od propisanih pravilnikom nije dobijao samo on, već i svi ostali koji su učestvovali u takvim prekršajima, kao npr. Yoyogi i Amigo, pa i mrd, čak i Bane - to je jednostavno princip koji smo ustanovili u moderaciji, da nam ovo budu najviše vrednosti kazni, a da pojedinačne kazne određujemo prema pojedinačnom prestupu, jer kao što rekoh, nismo Autoboti koji će da strogo primenjuju ovaj algoritam, ne sagledavajući kontekst. Ni ovde nije DJ izuzetak, već je isti princip primenjivan i na druge forumaše, tako da o nekakvoj zaštiti nema reči. Ako baš hoćemo da četvorimo dlaku, pravilnik kaže i da su ovi primeri samo "pregled granica u okviru kojih funkcionise uredjivacka politika foruma", dakle nisu u pitanju preprogramirane vrednosti o kojima se ne može diskutovati. 

  • Za sve sankcije koje nisu trajnog karaktera vazi pravilo da se udvostrucuju u slucaju neposrednog ponavljanja problematicnog ponasanja na forumu

Obratiti pažnju na bold. Radi se o neposrednom ponavljanju. DJ je bio kažnjavan uvek sa razmakom od mesec, dva nakon prethodnih kazni, tako da o neposrednom ponavljanju ne može biti ni reči. Samo poslednji je došao neposredno posle, zato je i udvostručen. I opet, ovaj princip nije ekskluziva za DJ, već su svi, da ne nabrajam prestupnike ponovo, kažnjavani na sličan način. Dakle, lege artis.

Kada je opaska HB u pitanju u vezi sa poslednjim banom, eto vidiš, tu se baš jesmo držali pravilnika koji za prekomerno i lično vređanje predviđa kaznu do 15 dana, koja je dodata. Prema tome, lege artis.

 

On 4/16/2020 at 12:24 PM, Vjekoslav said:

za quote ne znam, ali da ste blagi prema Atreidu, kao sto ste prema Denisu, niste. ja inace pratim pisanje Atreida dobrih 17-ak godina, i kristalno je jasno zasto nastupa kako nastupa na topiku o Americi. barem meni.

 

Atreid je, uvidom u moderatorski log, bio upozoravan ukupno 6 puta, od toga 4 puta banovan (67%), takođe maksimalno 10 dana, samo jednom je kazna produžena zbog neposrednog ponavljanja. Banovi i upozorenja su bili zbog: ličnih prozivki i uvreda, podmetanja, trolovanja i flejmovanja (dakle isto kao i gorepomenuti), čak je i za ozbiljnije prekršaje bio samo upozoravan (npr. retorika prema Kurdima). Jedan jedini put je, u besmislenoj ideološkoj raspravi oko Coronavirusa banovan zato što takvoj raspravi na toj temi nije bilo mesta - sa, naravno svojim oponentom - DJ. Dakle, o nekakvom ideološkom proganjanju Atreida na ovom forumu nema reči. Šta je bilo na FB92 nije tema ovde. 

 

Glede te ideologije, ortodoksna je laž (ovo je na račun melankolica) da se ideološki levo orijentisani forumaši ovde ne tolerišu. Najbolji primer za to je commandante i njegova (iako još uvek nisam u potpunosti načisto da li troluje ili je ozbiljan) eksplicitna promocija komunizma. Više forumaša je na temi o USA podržavalo Sandersa, zagovaralo ideje soc-dem, ali i demokratskog socijalizma i sl i niko nikad zbog toga nije kažnjen. Nikad. I neće ni biti.

 

Ovim završavam ovu raspravu. Prema Pravilniku na koji se pozivate, sledi:

  • Zabranjuju se beskonačne rasprave oko jednog obrisanog posta, uvredljivih kvalifikacija moderatora, uopste preteranog bavljenja moderacijom i insistiranjem na uvek istim diskusijama. 
  • Ako neko ima kritiku, napise se jedan dobro argumentovan post sa kritikom, sa konstruktivnim predlogom za poboljsanje situacije i to je to.
  • Beskonacnih diskusija na PB i Kritikama u stilu ostatka foruma vise nece biti.

Dakle, argumentovanu Kritiku ste napisali, odgovor ste dobili. Ako ste nezadovoljni odgovorom:

  • Ako ste nezadovoljni nekim moderatorom, opet, kontaktirajte administraciju foruma ili druge moderatore sa argumentima. Moderatori nisu nedodirljivi ali nece biti ni sparing partneri za svakog pravednika sa viskom vremena i energije za beskonacne rasprave

Svako insistiranje i nastavljanje dalje rasprave će povući sankcije. 

 

E sad, idemo dalje:

 

On 4/16/2020 at 10:23 AM, melankolic said:

Ja, u suštini najveći problem imam sa slobodom govora.
Ne jednom su neki moderatori otvoreno upozorili da se “levičarenje” neće tolerisati.

 

Evo kažem ti otvoreno da lažeš. 

 

On 4/16/2020 at 10:23 AM, melankolic said:

Zanimljivo da je prihvatljivo da neko zastupa stav da je sloboda govora dozvoliti neonacistima u Americi da marširaju ali čim se neko opredeli za Sandersa, recimo, odmah mu se prebrojava svaki zarez. 

 

Da, dragi moj melankolic, to jeste sloboda govora u Americi, može da ti se sviđa ili ne, ali je ona tamo ustavom zagarantovana. Ja sam to shvatio, iako mi se ne dopada. Što se podvučenog tiče, ako misliš da mu moderacija to radi - lažeš. 

 

On 4/16/2020 at 11:26 AM, melankolic said:

Jedini moralan među vama je barakuda koji je shvatio gde to sve vodi.

 

Sram te bilo. Svi mi iz moderacije znamo zašto barakuda trenutno ne piše i nema ama baš nikakve veze sa ideologijom i vođenjem ovog foruma, ali ti to ne smeta da konstruišeš stvari onako kako tebi odgovara. Da znaš zbog čega je, sam bi se sakrio u mišiju rupu ako imaš iole malo časti i poštenja.

 

On 4/16/2020 at 11:26 AM, melankolic said:

Ne zna se ni koja vam je misija ovde sem da dozvoljavate da se širi trampovska fake_news- propaganda i militarizam a sve zaodenuto u stav da svako ima prava da misli šta mu je volja. 

 

Opet lažeš. Takva misija postoji samo u tvojoj glavi. Tvoj problem je, dragi melankolic, što si ti zamislio ovaj forum na jedan način i ne prihvataš da taj tvoj način nije jedini moralno i bilo kako drugačije ispravan. Ako si mislio da će ovo biti oaza širenja tebi bliskih ideja i proganjanja svih onih koji misle drugačije - e pa, neće moći. Radiš upravo ono za šta optužuješ drugu stranu. A prelistaj malo temu o coroni ovih dana, temu o USA ovih dana, najveći deo ispisanih postova tamo je kritika Trumpove administracije, ismevanje, uvrede i sl. I niko nije ni opomenut zbog toga, nije bio i neće ni biti. Jedina se Angelia ubi braneći je, bez ijedne upotrebljene etikete ili uvrede. I ti bi onda da mi nju i njene istomišljenike uklonimo, samo zato što ti imaš određenu predstavu u svojoj moralno uzdignutoj glavi. E pa nećemo tako. Tragično je, melankolic, što se ti i ja nalazimo otprilike na istoj poziciji u političkom spektru, ali sam za razliku od tebe i ja vodio na temi o USA rasprave i o tim neonacistima, i o universal healthcare, o gun control, evo sad i o merama u borbi protiv korone, znači u više navrata sam vodio diskusiju i sa bohumilom, Denisom, Angelijom i sl. i nikad nisam bio vređan i etiketiran kao ti. I to nije zato što sam moderator, već zato što sam u raspravu ulazio neopterećen ideologijom, naoružan argumentima, voljan ako treba nešto novo i da naučim - onako kako se u raspravu i ulazi. A ne kao ti, vođen ideološkom mržnjom, kao bik koji vidi samo crveno (pun intended) i u svojim sagovornicima vidi samo fašiste, white-suprematist, trumptarde i sl, sa argumentima na nivou školskog deteta, prečesto i elementarnim nepoznavanjem činjenica o kojima diskutuješ, ispaljujući parole - nije ni čudo što si dočekan uvek na nož. Smešno je što sam ja, svaku put kada čitam tvoje rasprave sa pojedinicima tamo (a kao moderator sam morao sve da ih pročitam) - gotovo uvek izlazio sa zaključkom da Trump i nije toliko loš (iako mislim da jeste). Eto takav efekat imaju tvoje rasprave na mene. Toliko ne znaš da braniš ono što zastupaš. I tu ti nije kriv ni forum, ni moderacija, ni DJ - već samo i jedino ti.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Čekaj, jesam li samo ja primetio da se Atreidu i drugim levičarima ne gleda toliko kroz prste kao desničarima i “pištoljdžijama”?

Pogledaj malo koliko je postova postavio comandante na Temi pa onda pričaj o nekoj srazmeri kazni koje trpe jedna i druga strana.

Tebi ako su van argumentovane rasprave desetine (ako ne i stotine) članaka sa neta koje sam postavio a koji govore o nasilju NRA fanatika čiji je stav (bez obzira na sumornu statistiku) ovde jednako legitiman kao i stav ljubitelja retkih životinja, i bezumnim lagarijama trumpetala, ako ti ne smeta to da se brani sloboda izražavanja neonacistima (a da te podsetim da pravilnik ovog foruma, koliko je meni poznati, nije izjednačen sa Ustavom USA; ukoliko jeste onda to treba reći onima koji nisu njeni državljani da se ponašaju u skladu s njim) a smeta ti ako neko, recimo, kritikuje politiku Izraela, onda nemam šta više da dodam.

Pri tome, to što sam ja do sada doživljavao od mrda (besomučno prostorečenično stalkovanje), bavljenje mojim privatnim životom u Norveškoj i uvlačenje politike ove zemlje u svakoj situaciji koja je neprijatna za sagovornika DJ glede USA, to se ne računa, je li tako?

E pa ako ste vi moderatori zaštitili sami sebe pravilnikom (u smislu stalkovanja i konstantnog ponavljanja optužbi) zašto to nisu i oni koji ne misle isto kao A sada, angelia i drugi koji fanatično (ne osvrćući se na katastrofalnu, izolacionističku politiku ovog neuravnoteženog čoveka) brane trenutnu administraciju?

Ja, recimo, nikada nisam odgovarao na postove koji govore o politici i političarima određenih država USA (što vidim da tvog kolegu posebno zanima) ali zato sam uvek argumentovano kritikovao ono što se dešava u stvarnosti običnih ljudi koji se evo vidim i oduševljavaju raznim oružjem i vežbama na metama. E to je, vidiš, nezrelo jer ako ista ta angelija upotrebljava samo svoja životna iskustva a sve ostalo joj “nije poznato” onda to nike argumentovana rasprava nego zatucanost.

 

I na kraju samo pitanje, koliko puta mora DJ da bude opomenut da bio dobio trajni? Ja znam da su ga neki dobijali već posle 2,3 a možda u posle jednog posta.

 

Da, i naravno da ću one koji brane razne bakljade neonacista po kampusima nazvati belim suprematistima jer ako se nismo naučili iz istorijskih lekcija (pre svih one o Kristalnoj noći) onda to mora da se nevernim Tomama ponavlja. Tvoje pravo da takvo pisanje sankcionišeš, kao što je i moje da stvari nazovem pravim imenom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, melankolic said:

Pogledaj malo koliko je postova postavio comandante na Temi pa onda pričaj o nekoj srazmeri kazni koje trpe jedna i druga strana.

 

Od svojih 150 postova, otprilike polovinu je ostavio na toj temi. Samo jednom, u samom početku, je bio na toj temi i banovan, na 24h. Toliko o srazmeri. Poenta je da mu je dozvoljeno da šiti svoje socijalističko komunističke ideje, prijatelju. Ono što si ti tvrdio da nije dozvoljeno.

 

5 minutes ago, melankolic said:

ako ti ne smeta to da se brani sloboda izražavanja neonacistima (a da te podsetim da pravilnik ovog foruma, koliko je meni poznati, nije izjednačen sa Ustavom USA; ukoliko jeste onda to treba reći onima koji nisu njeni državljani da se ponašaju u skladu s njim) a smeta ti ako neko, recimo, kritikuje politiku Izraela, onda nemam šta više da dodam.

 

Eto koliko ti ne razumeš. Na ovom forumu se brani pravo građana USA da ako žele u USA propagiraju i nacističke ideje, ko ih jebe - to njima garantuje njihov ustav. Znači ovde na forumu se brani pravo građana USA da u USA upražnjavaju sve ono što im Ustav garantuje. Pravo u USA, a ne sadržaj tog upražnjavanja. Da dođe jedan građanin USA i ovde na forumu krene da prosipa te iste ideje - bio bi ekspresno banovan i to ti znaš. Gde to meni, i zašto bi mi smetalo da neko kritikuje politiku Izraela, gde si to sad izvukao? 

 

5 minutes ago, melankolic said:

bavljenje mojim privatnim životom u Norveškoj

 

Ako misliš na one reportove koje si slao na postove u kojima pojedini forumaši pominju to da živiš i radiš u Norveškoj - to nije nikakvo bavljenje tvojim privatnim životom već utvrđivanje činjenice koje si u više navrata sam izjavio. 

 

5 minutes ago, melankolic said:

Ja, recimo, nikada nisam odgovarao na postove koji govore o politici i političarima određenih država USA (što vidim da tvog kolegu posebno zanima) ali zato sam uvek argumentovano kritikovao ono što se dešava u stvarnosti običnih ljudi koji se evo vidim i oduševljavaju raznim oružjem i vežbama na metama. E to je, vidiš, nezrelo jer ako ista ta angelija upotrebljava samo svoja životna iskustva a sve ostalo joj “nije poznato” onda to nike argumentovana rasprava nego zatucanost.

 

Ja nisam ni rekao da Angelija ili bilo ko drugi zna argumentovano da raspravlja, samo sam komentarisao tvoj način. A generalno, sa malobrojnim izuzecima - rasprava na tom topiku je kao svađa predškolske dece u vrtiću oko omiljene igračke.

 

5 minutes ago, melankolic said:

Ja znam da su ga neki dobijali već posle 2,3 a možda u posle jednog posta.

 

Ti što su trajno banovani su banovani zbog grubih kršenja pravila, znači kloniranje, negiranje ratnih zločina, šovinizma i sličnih prekršaja. Niko nije banovan (bar ja ne mogu da se setim, ako imaš primer daj mi ga) a da je posle 2, 3 trolovanja i flejmovanja trajno banovan. Jedino Johny Clash je trajno banovan zbog trolovanja nakon višestrukih upozorenja i banovanja što ovde, što na Sportu. 

Link to comment
Share on other sites

 
Ti što su trajno banovani su banovani zbog grubih kršenja pravila, znači kloniranje, negiranje ratnih zločina, šovinizma i sličnih prekršaja. Niko nije banovan (bar ja ne mogu da se setim, ako imaš primer daj mi ga) a da je posle 2, 3 trolovanja i flejmovanja trajno banovan. Jedino Johny Clash je trajno banovan zbog trolovanja nakon višestrukih upozorenja i banovanja što ovde, što na Sportu. 

Čekaj, čekaj, to kada Amerikanci negiraju ratne zločine (nacista, jer to rade današnji neonacisti), šire šovinizam (recimo, prema Kini i Kinezima, muslimanima koje nazivaju “kozojebci” i predstavnicima islamske zajednice u USA nazivaju pogrdnim imenima, kao i demokratske socijaliste- koji su btw legitimna opcija u USA šta god ti i tebi slični mislili) to je legitimno zato što ih štiti Ustav USA. Nisam znao da taj Ustav važi i ovde? Zar ovo nije eksteritorijalni forum sa sopstvenim pravilima gde se odbrana autoritarnih ideologija zabranjuje?
I da, ja jesam apelovao da se čak i Atreidu udeli perm- ban jer je propovedao okupaciju Ukrajine ali i zbog relafivizacije zločina komunizma (što se odnosi i na druge koji to rade, bez izuzetka).
Što se tiče broja postova, uzmimo da je comandante napisao 75 postova na Temi, a koliko ih je napisao DJ a koji su čak i sa tematskog stanovišta (stalkovanje, provociranje, prozivanje i vređanje, širenje govora mržnje i diskriminacije na rasnoj, verskoj, čak i socijalno- statusnoj ... osnovi) problematični?
Što se odnosa prema Norveškoj tiče, izvini ali nisi mi odgovorio, ako ja pričam o USA a neko krene da replicira time da je u Norveškoj na vlasti desnica i da moje ideje nemaju šanse, kakve to ima veze sa temom? Jasno je da bi i tebi isti skakali po kičmi glede Nemačke samo da nisi moderator. Da ne pričam o mom komšiji i želje da me se još više diskriminiše (iako namera nije bila da se neko bavi mojim iskustvom sa neonacistom / ksenofobom, što verujem da je u nekom obliku doživeo svaki doseljenik) umesto da su ljudski rekli da to nije u redu i da svako ko je stručan u nečemu ne zaslužuje da bude omalovažavan zbog svog porekla (kao što “Amerikanci” ne bi želeli ni sebi da im neki rednekovac broji krvna zrnca ili ih vređa).

I zašto je pravilnikom određeno da se moderatori ne smeju vređati (pri tome je svaki od moderatora dao sebi za pravo da ocenjuje koliko je šta uvreda) a običnim učesnicima je to dozvoljeno (opet pozivajući se na to da se toleriše “žustrija rasprava”)?
Samo mi reci na kom se forumu izjednačava širenje lažnih vesti i činjenica?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, melankolic said:

I zašto je pravilnikom određeno da se moderatori ne smeju vređati (pri tome je svaki od moderatora dao sebi za pravo da ocenjuje koliko je šta uvreda) a običnim učesnicima je to dozvoljeno (opet pozivajući se na to da se toleriše “žustrija rasprava”)?

 

Oplakah. 😄 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Eddard said:

 

Jedina se Angelia ubi braneći je, bez ijedne upotrebljene etikete ili uvrede. I ti bi onda da mi nju i njene istomišljenike uklonimo, samo zato što ti imaš određenu predstavu u svojoj moralno uzdignutoj glavi. 

Samo sam htela da korigujem ovu predstavu, Angelia se ne ubi braneci administraciju, to tako deluje kad se postavi nasuprot nekih histerisanja. Zato sto ako ne skaces i vristis na Trampa odma se smatra da si sledbenik Trampa (a ja inace nisam niciji sledbenik). Smatram da ova administracija nije nista znacajno ni bolja ni losija od nekih pre (rezervisem pravo da to misljenje promenim). Generalno, svako preterivanje, smatram losim. 

Angelia brani americki sistem, i Ustav, zato sto smatra da je US to sto jeste izmedju ostalog zbog tih stvari, zato sto joj taj sistem odgovara. Osim u slucaju Srbije, gde imam odredjeni interes, nisam nikome u Evropi probala da solim pamet kako im je tamo lose da zive i zasto. priznajem da sam kritikovala EU politiku u situaciji "migranata", a znamo kako se to pokazalo.

 

Vise puta sam ponudila da iznesem svoje kritike na temu US administracije, sto je uvek odbijeno kao nebitno, zato sto se nekima ne uklapa u retoriku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  Oplakah. [emoji1]     

 

 

 

Meni ovo uopšte nije neozbiljno nego vrlo logičan zaključak.Forum, globalno, je postala forma socijalnog umrežavanja gde određena, mala grupa ljudi, pajtosa ili ljudi koji trpe jedni druge iz ko zna kojih razloga, štite sebe tzv. Pravilnikom dok su drugi potpuno nezaštićeni istim. Kada se oni koji bivaju vređani, stalkovani i čiji se postovi i ideološka stanovišta izvrću požale na jednu metastazu negativizma i populizma, dobija se tipičan odgovor da reportuješ- kada reportuješ onda taj neko ko ti odgovori ili “nije bio na času” kada se to desilo ili te skinu s organa™ za tili čas jer je dozvoljena “žustrija rasprava” (ali ne i za one Odabrane; njima moraš da se tipično balkanski, autokratski uvlačiš u zadnjicu / a pozivaju se na tekovine zapadne demokratije i pluralizma/ da bi te poštovali i uvek uz krdo, krdo je zakon za sve), jer “sve što kažeš može biti upotrebljeno protiv tebe”, jer se ovde primenjuje Ustav USA (na koji BTW velika većina nas nismo dali zakletvu) a ne pravilnik eksteritorijalnog foruma i, što je najvažnije, konstantno zamajavajte korisnike ovog foruma nekakvim promenama koje, garantujem, NIKADA ali nikada neće nastupiti dok god su vam trampovci (način razmišljanja i životni stil a ne samo personalizacija) i njihovi moderator- plusičari- zarad sabornosti na čelu portala a uvlakači uvaženi članovi.To što se osnovao neki skriveni odeljak foruma gde su pozvani svi koji, kao, nešto znače samo je očajnički pokušaj da se smire tenzije, da se tipično balkanski slugeranski “umiri raja”.

Nemojte samo da mislite da ovde obitavaju samo bezmozgići koji ubijaju koronu šmajserom u nekom američkom predgrađu, koji su maske, dezinfekciona sredstva (kojih BTW nema ni u tragovima, a ako ih kojim slučajem i pronađu ne spominju se nigde) i ličnu higijenu zamenili kupovinom oružja i uvodom u tajne samoodbrane.

 

“Četiri noge dobre, dve noge loše”.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Kada se oni koji bivaju vređani, stalkovani i čiji se postovi i ideološka stanovišta izvrću požale na jednu metastazu negativizma i populizma, dobija se tipičan odgovor da reportuješ- kada reportuješ onda taj neko ko ti odgovori ili “nije bio na času” kada se to desilo ili te skinu s organa za tili čas jer je dozvoljena “žustrija rasprava” (ali ne i za one Odabrane; njima moraš da se tipično balkanski, autokratski uvlačiš u zadnjicu / a pozivaju se na tekovine zapadne demokratije i pluralizma/ da bi te poštovali i uvek uz krdo, krdo je zakon za sve), jer “sve što kažeš može biti upotrebljeno protiv tebe”, jer se ovde primenjuje Ustav USA (na koji BTW velika većina nas nismo dali zakletvu) a ne pravilnik eksteritorijalnog foruma i, što je najvažnije, konstantno zamajavajte korisnike ovog foruma nekakvim promenama koje, garantujem, NIKADA ali nikada neće nastupiti dok god su vam trampovci (način razmišljanja i životni stil a ne samo personalizacija) i njihovi moderator- plusičari- zarad sabornosti na čelu portala a uvlakači uvaženi članovi

 

Covece da li si ti svestan da je ovo gore tebi JEDNA recenica?! 

Reportovanje je po pravilniku dopusteno i pozeljno, cak vas ovde molimo da to tako radite. U novom sistemu, moj predlog ce biti da se ne odgovara i ne raspravlja o moderisanju ukoliko nema report-a. Beskonacno raspravljanje, sa druge strane, apsolutno nije dozvoljeno, takodje prema pravilniku - uputis primedbu, dobijes odgovor, eventualno jedna replika i replika na repliku i tu je kraj diskusije. 

 

1 hour ago, melankolic said:

što je najvažnije, konstantno zamajavajte korisnike ovog foruma nekakvim promenama koje, garantujem, NIKADA ali nikada neće nastupiti

 

1 hour ago, melankolic said:

To što se osnovao neki skriveni odeljak foruma gde su pozvani svi koji, kao, nešto znače samo je očajnički pokušaj da se smire tenzije, da se tipično balkanski slugeranski “umiri raja”.

 

1. Pazi sta garantujes... veoma je neoprezno (da ne kazem neku tezu rec koja nije u skladu sa pravilnikom) garantovati nesto o cemu ne znas nista niti imas ikakav (ili gotovo nikakav) uticaj na to... as a matter of fact, a videcete to brzo, pred moderacijom je predlog novog uredjenja. Za par dana kad zavrsimo internu diskusiju, ja nastavljam svoj deo dalje, a onda ce biti i prezentovano.

2. Taj odeljak za diskusiju je formiran na inicijativu grupe forumasa (zapravo oni su hteli "masvne privatne poruke" ali je to neprakticno pa sam rekao hajde da napravimo privatni deo foruma). Onda je pocelo da se siri, da se pozivaju ljudi, ja sam ih dodavao po preporuci drugih ucesnika ali jednom smo morali da presecemo i kazemo "ok, ovo je vise nego dovoljan uzorak". Ja, licno, sam se trudio da tu ubacim i one koji su kritikovali, cak i da ih 1-na-1 pitam za misljenje, pa si eto tako i ti zavrsio tamo. A zamisli da kojim slucajem nisi? Onda bi nas ovde takodje prozivao, samo sa drugom retorikom, jel da? Mada, iskreno mislim da je greska sto sam nekim ljudima dozvolio pristup tamo.

 

Link to comment
Share on other sites

  1. Pazi sta garantujes... veoma je neoprezno (da ne kazem neku tezu rec koja nije u skladu sa pravilnikom) garantovati nesto o cemu ne znas nista niti imas ikakav (ili gotovo nikakav) uticaj na to... as a matter of fact, a videcete to brzo, pred moderacijom je predlog novog uredjenja. Za par dana kad zavrsimo internu diskusiju, ja nastavljam svoj deo dalje, a onda ce biti i prezentovano.

2. Taj odeljak za diskusiju je formiran na inicijativu grupe forumasa (zapravo oni su hteli "masvne privatne poruke" ali je to neprakticno pa sam rekao hajde da napravimo privatni deo foruma). Onda je pocelo da se siri, da se pozivaju ljudi, ja sam ih dodavao po preporuci drugih ucesnika ali jednom smo morali da presecemo i kazemo "ok, ovo je vise nego dovoljan uzorak". Ja, licno, sam se trudio da tu ubacim i one koji su kritikovali, cak i da ih 1-na-1 pitam za misljenje, pa si eto tako i ti zavrsio tamo. A zamisli da kojim slucajem nisi? Onda bi nas ovde takodje prozivao, samo sa drugom retorikom, jel da? Mada, iskreno mislim da je greska sto sam nekim ljudima dozvolio pristup tamo.

 

 

Možda jesi stručan na polju upravljanja virtuelnim platformama ali što se tiče procene ljudi i uređenja međuljudskih odnosa, moram priznati da si (da ne upotrebim neku težu reč) prilično naivan.

Ti možeš pisati novi pravilnik, okretati iste ljude, tražiti ne znam kakav konsenzus među njima, ali kao što rekoh - sa ovom ekipom trampovaca, njihovih saboraca i ulizica ne možeš ništa učiniti. Iskustvo sa trulog fb92 je jasan pokazatelj toga.

Ljudi, pa vi biste bez pretnji bili gole nule. Vama ostaje, tako, da se hvatate svačije pretpostavke / procene kao da smo na prekom sudu a ne na diskusionom forumu. Ja sam rekao da bez personalnih promena nema nikakvog napretka i iza toga ću stojati do kraja.

To je kao kada bi od nekog autoritarnog lidera (pri tome ne mislim na tebe nego na one koji su najglasniji u pretnjama i izvršenjima) i njegovih saradnika očekivao da se reorganizuju i uvedu parlamentarni demokratski sistem.

Evo ti primer ispod tvog posta gde jedan od autoritaraca sa foruma pruža otvorenu podršku provokatoru.

 

Što se tiče tog tvog Odeljka, ja se nisam ni trpao da u njega uđem. Iskreno, očekivao sam da konsezualno dođemo do zaključka da su neki ljudi s Politike jako loše radili svoj posao i da bi sa svojim pretnjama / upozorenjima trebali da nastave kao obični a ne privilegovani članovi foruma. S obzirom da se tamo ništa posebno nije desilo, svi su ostali na svojim pozicijama a promaja duva, moram izneti stav da sam prilično razočaran samom idejom.

Tako da se pogrešnoj osobi obraćaš kada govoriš o kukanju da nisam bio primljen u kružok. Mene samo zanima pristojna i odgovorna moderacija a ne gomila banonovaca koji će mi prezentovati ono što ih je njihov ideolog naučio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje lično mišljenje u vezi ove diskusije je da ekstremnim ideologijama nije mesto ovde. Tu ćemo se verovatno svi složiti, a problemi će nastati u tumačenju tog ekstremizma. Daću primer oko koga se verovatno nećemo složiti, zbog čega ga i dajem - na današnji dan, podržavalac Donalda Trampa je mnogo ekstremniji, gori i štetniji i po civilizaciju a i po ovaj mali forum od podržavaoca Aleksandra Vučića, koji se ponaša razumnije i "državničkije" od ovog klovna, pa vi vidite gde je taj nivo. Vatreni Trampi navijač, poput ovih što hoće oružjem da oslobađaju odredjene američke države, su prosto i jednostavno - fašisti. Sam Tramp je na toj skali jedva iza Musolinija, a kada bi mogao da se ponaša kako bi hteo, i u nekom drugom vremenu, poprilično sam siguran da bi bio uporediv i sa Hitlerom. Ovaj naš je mala maca u poređenju sa njim u svakom smislu, pa čak i da dobije toliku moć koliku ovaj ima. To je moje, podvlačim, lično mišljenje. Smatram doduše da o tome treba pričati kako bismo isterali stvari, a i tu cuvenu uređivačku politiku na čistac. A pogotovo bi to trebalo da rade oni kojima smeta kritika srpske opozicije, a američki ekstremista im je meh, nije on fašista, možda je malo ekstreman ali šta sad, sloboda govora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 ...Smatram doduše da o tome treba pričati kako bismo isterali stvari, a i tu cuvenu uređivačku politiku na čistac.

 

Kao na primer, sramni rajetinski mentalitet koji našu Ameri demonstriraju na forumu, day in day out. Dupeljubivost, nedostatak osnovnog ljudskog dostojanstva. Ko se tome protivi - bude banovan.

Link to comment
Share on other sites

 

Kao na primer, sramni rajetinski mentalitet koji našu Ameri demonstriraju na forumu, day in day out. Dupeljubivost, nedostatak osnovnog ljudskog dostojanstva. Ko se tome protivi - bude banovan.

 

Predlažem da svi spustimo malo tenziju i da se obraćamo jedni drugima na način kako bi očekivali da se nama obraćaju. Jeste manjak ljudskog dostojanstva i individualizma nešto što su za neke ljude navike koje su poneli sa sobom u svoje nove domovine ali mislim da je jedna od funkcija ovakvih platformi da preispitujemo sopstvena ubeđenja i poradimo na komunikaciji.

Sve može da se reši samo ako se ima volje za to, a verujem da su zreli i odgovorni ljudi ovde u većini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yoyogi said:

 

Doktore, ako ti tako kažeš, tako je. Slušamo struku.


Gledaj, primetio sam da su (barem ovde oko mene) ljudi postali mnogo bolji jedni prema drugima otkad su uvedeni u izolaciju ili ograničenja socijalnih kontakata. To treba iskoristiti da se uspostave novi mostovi poverenja.

To ne važi za one budalaše pred kamerama kojih ništa nije sramota.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...