Jump to content

Tema za jadanja.


Tomiprunet

Recommended Posts

Otvaram ovu temu, jer nema nesto slicno. Mislim da je ovaj deo foruma najadekvatniji za to.

Pa da krenemo:

 

Danas sam se iznervirao jer me je clan fancy isprozivao da sam ja neki anti vakcinas, ravno zemljas,...

Ok to je proslo, i tako cekam ja mec CZV - Barcelona, da bih nekih pola sata pre pocetka meca, moj da kazem "gazda" u Francuskoj poslao emailj, zasto njegova sestra placa mnogo za mobilni internet? Koristi whatsapp. ja kazem da verovatno je potrosila mobilni internet iz pretplate a to je 2 evra mesecno. I da mora da koristi whatsapp kad je u kuci i na wifi nakacena. I onda krece whatsapp ne radi bez data on, ne radi kad je na wifi. Ja lucim, i kazem da mora da radi kad je na wifi, i da se secam da je prosli put wifi radio na telefonu. Inace zena ima 80 godina, bivsa profesorica muzickog, jako teska osoba. koja se izderala na mene i njenog brata da ona nema lozinku za gmail. ja kazem da ne moze da se konektuje na gmail bez lozinke. ona vristi da nema lozinku. I tako dok nismo zakljucili da treba lozinka. tako i veceras, ne radi whatsapp bez wifi, ali da li ne radi. da covek poludi od svega. i onda krece mec CZV-Barselona. Znao sam da gubimo jer se sve to izdesavalo u jednom danu. I onda aplauzi za trenera barcelone, dok je jos bio trener Zalgirisa, a on za svaku sudijsku pistaljku skace sa klupe i negoduje. 

uhhh bas sam se iznervirao ovo vece, ne znam da li cu moci spavati.

Gde je Fancy sada da mi kaze da iskuliram? Da mi kaze kako mi pravopis nije jaca strana. 

 

I , onda na sve to dobijem email od swiss air, da mi je let od Ciriha za Zenevu odlozen. po redu voznje bi trebalo da je u 16:20 iz Ciriha, Oni su ga pomerili u 9:20, isti dan. pa koga oni zajeb..aju?

Muka mi je od avio kompanija, od korone, od vlada evropskih drzava, od mera za korona virus koje ne sluze nicemu. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Muka mi je od avio kompanija, od korone, od vlada evropskih drzava, od mera za korona virus koje ne sluze nicemu. 

 

@Slaviša, uzdahni, broj do deset. Nisi sam. Svima nam takav dan dodje na red. Meni se slično desilo jutros. Prvo radosna vest da su se roditelji vakcinisali, pa mi onda javlja majka za smrt u porodici, žena 40 tak g. umrla od raka pluće, pa slanje poruka familiji. Dolazim na posao, kad emailovi lete, moja nova nadredna poslala pogrešni excel, pa neka gužva, ljudi uzbudjeni, pitaju me da li mogu da me zovu, a ja za pola sata moram da idem da se testiram za kovid. Moram da pijem tečnosti, a nemam momenta. Kolega dolazi kaže, zub ga boli, mora da ode. OK, zdravo. Suprug me isprepada porukom zovi me hitno. Zovem ga, potreban mu moj broj da plati neki račun. Koleginica mi šalje poruku  kako si prošla sa vakcinom? Ponovo poziv da razrešim situaciju sa excelom i pošaljem korektni. Gledam na sat, trčim da stignem za testing. Gledam da li imam dovoljno pljuvačke, odem, vrati me da dodam, nije dovoljno. Pa čoveče dehidrirala sam s onim pozivima, ali bolje nego da dolazim ponovo, dodam i završim. I hodam i gledam na sat, tek pola deset....i znaš šta, reših da je petak i da ću da ignorišem i pozive i emejlove i da znaš da je pomoglo. Izašla ispred zgrade, sela na stolicu i kao gušter na suncu uživala u gledanju okolo pokušavajući da odmorim mozak.

 

I da dodam za tvoj komentar gore, ne znam čemu to. Nemaš ni ti, nemam ni ja moć da mnogo utičemo na takve radnje, ali imamo moć da ne dozvolimo da nas preuzmu takvi negativni osećaji. Ne uzimaj komentare na forumu kao ličnu uvredu. Ovo je forum, pa time i imamo slobodu govora, ponekad neko kaže nešto što nam ne prija ili uvredi, pa šta. Svi smo različiti i različito možemo shvatiti napisano ili i sami napisati nešto što je nerazumljivo. Meni se često desi da moram da pročitam i više nego jednom da vidim da li sam to dobro razumela ili ne, ali ponekad u žurbi i sa toliko postova lako je pogrešiti u proceni. I zaista se trudim da odgovorim što jasnije jer sam dugo van, od sedamdesetih. Ti si svestan svojih vrednost, imaš svoj život, ne dozvoli da ti kvare dan avio kompanija i vlade evropskih države. Pa nisi valjda toliko self important.

 

Ja eto baš smatram da je većina forumaša drugarski raspoložena i ima dobre namere i ič se neću ljutiti ako me neko iskritikuje. Ajd pa zdravo, oraspološi se. Sutra je novi dan. Avio kompanije će i dalje leteti i vlade evropskih i ostalih zemalja će i dalje brljati.

  

@fancy, nemoj nam diraš Slavišu, ko će da nam mesi 'leba na salašu kad se nadjemo za aftercovid all inclusive gathering? 🙂

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na podrsci. Inace ja nisam neko ko se brzo iznervira, znam da se samokontrolisem. 

Najvise me iznerviralo to u vezi whatsapp aplikacije koja ne radi ako nije ukljucen mobilni internet.a wifi jeste.

Onda taj email od swiss air, nije da ja sad sebi dajem neku bitnost. Ali kad jos od Novembra odlazes letove, ja rezervisem sve uredno na sajtu, za 2 nedelje let je otkazan, onda ja isti dan rezervisem za sledeci koji ima taj let, na sajtu stoji da ima i da leti. Ja ponovo rezervisem doplatim, posle nedelju dana salju email da je je otkazan. Ali uvek taj iz Ciriha za Zenevu. Pa ako je uvek otkazan onda neka ga otkazu tamo na sajtu ne da uvek bude , samo da uzimaju pare. Isto i easy jet.

Fancy mi je ne bitan, da je imao nesto vise da napise u vezi mene, ne bi potezao stare izlapele fore u vezi pravopisa, i one da je zabranjeno davati savete za lecenje covid-19. :lala2:

Link to comment
Share on other sites

Ok, jedno je kad kukaš i paničiš i želiš da te neko drži za ruku i govori da će biti dobro dok se svet ruši oko tebe u nemogućnosti da skockaš nečiji WhatsApp, stigneš na let , izgubi tvoj tim, iznervira te trener...
Shvatam kako je, deci treba pažnja. [emoji3590]

Ipak, drugo je kad en passant malo i lagiš, a to je no-no, to se ne sme [emoji3516]

...
potezao stare izlapele fore u vezi pravopisa,


Gde tačno?

...
i one da je zabranjeno davati savete za lecenje covid-19. :lala2:


Gde tačno?
Može li pointer na poruku?
...

Ali, i za tvoje lagarije imam razumevanja, deca to rade, to je normalno, ne zameram ti...otac sam, razumem. [emoji2]
Shvatam da ti je teško, shvatam da je sva sila problema koje u svom uzrastu ne možeš da rešiš ponekad previše i da jednostavno tražiš utehu i pomoć starijih.

Zato, za tebe imam samo topli ljudski zagrljaj i reči utehe - biće bolje!
Kad odrasteš shvatićeš da svet nije toliko mračno i jezivo mesto puno babaroga koje su se okomile na tebe. To su samo svakodnevni problemi koje odrasli imaju...i kako-tako bore se i rešavaju ih.

Ljubi čika [emoji41]

p.s. red je da nešto i naučiš iz komunikacije sa mnom. Stoga, samo za tebe, potpuno free:

...
Fancy mi je ne bitan,
...


Nebitan.

[emoji3590]

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ok, jedno je kad kukaš i paničiš i želiš da te neko drži za ruku i govori da će biti dobro dok se svet ruši oko tebe u nemogućnosti da skockaš nečiji WhatsApp, stigneš na let , izgubi tvoj tim, iznervira te trener...
Shvatam kako je, deci treba pažnja. emoji3590.png

Ipak, drugo je kad en passant malo i lagiš, a to je no-no, to se ne sme emoji3516.png
 

 


Gde tačno?



Gde tačno?
Može li pointer na poruku?
...

Ali, i za tvoje lagarije imam razumevanja, deca to rade, to je normalno, ne zameram ti...otac sam, razumem. emoji2.png
Shvatam da ti je teško, shvatam da je sva sila problema koje u svom uzrastu ne možeš da rešiš ponekad previše i da jednostavno tražiš utehu i pomoć starijih.

Zato, za tebe imam samo topli ljudski zagrljaj i reči utehe - biće bolje!
Kad odrasteš shvatićeš da svet nije toliko mračno i jezivo mesto puno babaroga koje su se okomile na tebe. To su samo svakodnevni problemi koje odrasli imaju...i kako-tako bore se i rešavaju ih.

Ljubi čika emoji41.png

p.s. red je da nešto i naučiš iz komunikacije sa mnom. Stoga, samo za tebe, potpuno free:



Nebitan.

emoji3590.png

Sent from my phone using their app
 

 

 

Kao mama i baka jako dobro znam da medj decicom ima uvek jedan, sladak, pametan, zivahan, koji voli da podmece nogu drugima dok trce i da se saltko smeje kad ti drugi razbiju koleno. Zasto to radi? Verovatno zato sto niko nece da se igra sa njim....jer voli da podmece nogu drugoj deci koja padnu i razbiju koleno. 

Cinizam i ex catadra predavanja su poslednje sto nam ovde i sada treba. Kad bolje razmislim, uopste nam ne treba....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neko mora mladuncima da pokaže da nije lepo lagati i praviti se blesav. [emoji846]

 

Babe i dede hoće previše da razmaze dečurliju, zato im nekad treba i čvrsta ruka - život nosi puno iskušenja [emoji106]

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, jedno je kad kukaš i paničiš i želiš da te neko drži za ruku i govori da će biti dobro dok se svet ruši oko tebe u nemogućnosti da skockaš nečiji WhatsApp, stigneš na let , izgubi tvoj tim, iznervira te trener...

Shvatam kako je, deci treba pažnja. [emoji3590]

 

Ipak, drugo je kad en passant malo i lagiš, a to je no-no, to se ne sme [emoji3516]

 

 

 

 

Nebitan.

 

[emoji3590]

 

Sent from my phone using their app

 

Samo jedno veliko O BOZE.

Nije tebi lako.

 

Ne znam sta sam slagao.

A tvoje posteve koje si meni napisao mozes i sam pronaci.

Link to comment
Share on other sites



Samo jedno veliko O BOZE.
Nije tebi lako.
 
Ne znam sta sam slagao.
A tvoje posteve koje si meni napisao mozes i sam pronaci.


Nije problem :)

Dakle...

Počeo si jako na novoj temi:

...
Danas sam se iznervirao jer me je clan fancy isprozivao da sam ja neki anti vakcinas, ravno zemljas,...
...
Gde je Fancy sada da mi kaze ... kako mi pravopis nije jaca strana. 
 ...


...
Fancy mi je ne bitan, da je imao nesto vise da napise u vezi mene, ne bi potezao stare izlapele fore u vezi pravopisa, i one da je zabranjeno davati savete za lecenje covid-19. :lala2:


Dakle...u 2 posta si opsednut (laska mi, ali ipak nisi moj tip [emoji41]) korisnikom fancyjem, kome pripisuješ:

1. Da te naziva "ravnozemljašem, antivakserom"
2. Da ti deli pravopisne savete
3. Da te proganja zbog deljenja saveta u vezi lečenja covida

Moja jedina 3 posta tebi se bave isključivo tvojim dizanjem panike, i evo ih ispod:

Post 1

Post 2

Post 3

U ovom trećem sam poslao i isečak iz pravila postovanja na temi u kome se samo pominje dizanje panike i širenje dezinformacija.


Hoćemo li sad da se razilazimo? [emoji41]

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

Neznam o kakvim dezinformacijama je rec,? pored toga na temi o kovidu u kojoj ja pisem se caska kao kad si u kafani. delimo iskustva svakodnevna o desavanju u vezi kovida oko nas,...
ti si uleteo kao neki diktator pokusavajuci da satres ono sto se tebi ne svidja, i da se pise o cemu ti mislis da je ispravno. dok u onoj drugoj temi strucnoj , medicinskoj skoro da ni ne pisem. ne znam da li sam ostavio dva posta.
neznam sta ti smeta kad kazem da mere su tu samo kao izgovor jer ne sluze nicemu, tj sluzi nesposobnim politicarima da sakriju svoju nesposobnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@fancy  Uopšte te ne razumem. Slaviša je sasvim ok čovek sa kojim se nekolicina i ja virtualno družimo skoro godinu dana, od kada traje epidemija koronavirusa kod nas.

 

Ne znaš koliko Slaviša ima godina. Možda je stariji od tebe?

 

Ne razumem zašto se bez ikakve potrebe pravi frka? Da Slaviša piše nešto mimo Pravilnika, oglasio bi se Eddard koji je aktivan na temi o koronavirusu.

 

Ne znam da li ovde imamo profesora srpskog koji bi upozoravao Slavišu i sve nas u vezi gramatičkih i pravopisnih grešaka.

 

Izvinjavam se admin-mod timu što sve ovo pišem.  Čitam i vidim šta se dešava. Diže se, bez ikakve potrebe, tenzija. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[mention=230]fancy[/mention]  Uopšte te ne razumem.


To je sasvim OK.
Nije sramota priznati [emoji106]


....
Izvinjavam se admin-mod timu što sve ovo pišem. 


Svako iskreno izvinjenje će umeti da se ceni [emoji846]


Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

[mention=62]Slavisa iz Tavankuta[/mention]
 
Da ti stanem i ja na muku - postoji neki odredjen razlog sto moras avionom od Ciriha do Zeneve, kad vec postoje redovni vozovi izmedju ta dva grada?

Postoji jer ima u redu letenja. Takva je bila rezervacija karte Zeneva-Beograd preko Ciriha. Znam ja da vozovi idu ali ako vec po redu letenja postoji mogucnost onda to i odaberem. Treba lepo da kazu za vreme rezervacije da taj let cirih zeneva nema i sve ok.

Hvala svima na podrsci. Izvinjavam se@fancy na reakciji. Moram reci da me njegova reakcija iznervirala u tom momentu a tek kasnije je doslo to sa whatsapp aplikacijom i otkazivanjem leta. To svakako nema veza sa fancy.
Izvini jos jednom.
Link to comment
Share on other sites

@Slavisa iz Tavankuta nemoj da se nerviraš zbog 4uma.@fancy je pojeo previše slatkiša pa je hiperaktivan.
Ćto se tiče pravopisa, lepo ga je znati, ali na ovom mestu nikako ne bi trebalo da bude uslov communikacije.
Ovo je bre, zezanje!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Još jedan? [emoji2]

 

51 minutes ago, mrd said:
...Ćto se tiče pravopisa, lepo ga je znati, ali na ovom mestu nikako ne bi trebalo da bude uslov communikacije. 

 

 

Sve 5, samo sledeći put kad uletiš na kraj žurke prvo proveri da li si pogodio stan, zgradu...i ulicu.

 

U prevodu - pročitaj šta se zaista dešavalo.

 

Sledeći?

 

Sent from my phone using their app

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:

Još jedan? emoji2.png

 

 

Sve 5, samo sledeći put kad uletiš na kraj žurke prvo proveri da li si pogodio stan, zgradu...i ulicu.

 

U prevodu - pročitaj šta se zaista dešavalo.

 

Sledeći?

 

Sent from my phone using their app

Ti se opusti . Nisam nikome sudio, ni presuđivao. Činjenica je da nas nekada neko/nešto nervira. Zašto, zato. Ne prihvataj sve srcu i nije bitno ta se dešavalo već da se neko iznervirao. 

U prevodu ne uzimaj sve kao napad .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Блах, боље немојте још једну тему за јадање. Приватизоваћу је и учинити црњом од вантаблека. 😄
Повући ћу и вас заједно са мном на мрачну страну (не у пренесеном значењу из Звезданих ратова). Не дао Бог да кренем са катарзичним исповедима.

Што се тиче превише личног доживљавања тешких, увредљивих речи упућених овде, разумем вас, јер не перцепира свако то на исти начин. Мене нпр трика нема којим би ме неко изнервирао.
Пробај да замислиш ова корисничка имена и аватаре са којима се дописујеш као само огроман низ нула и јединица, јер технички гледано то и јесу 😄 .

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, RatzenStadt said:

Што се тиче превише личног доживљавања тешких, увредљивих речи упућених овде, разумем вас, јер не перцепира свако то на исти начин. Мене нпр трика нема којим би ме неко изнервирао.

 

Ja sam sličnu situaciju opisala na onoj temi "Kako se osećate danas"..ali nije u pitanju ovaj forum, već Fejsbuk, i nisam dobila "verbalni šamar " od nekog nepoznatog već od ex poznanika koga poznajem ne samo preko neta već i uživo.

Mene mogu da iznerviraju ljudi koje poznajem..nepoznati više ne.. 

 

*

 

A sada malo da kukam...Spavala sam dugo popodne i sada "vilenim".. Opet sam poremetila bioritam.

Link to comment
Share on other sites

Necu da se jadam.....samo da iskazem osecaj neprijatnosti sto sam ja dobila prvu dozu vakcine a moja deca nisu....oboje su u zoni Fajzer i Moderna vakcine ali po starosnoj dobi nisu prioritet.  Razumem potrebu sistema da zastiti seniore i tako sacuva zdravstveni sistem od preopterecenosti ili potpunog kolapsa ali u osnovi tog stava opet nesto nije kako treba, opet je u suprotnosti sa prirodom, u ovakvim situacijama prednost traba da imaju zdravi,mladi, radno sposobni, oni koji imaju buducnost. Spasavati ili "spasavati" nas vec poluzive, sa dijagnozama koje prate poznu zivotnu dob u ovako drasticnoj situaciji je, nekako, neprirodno, nelogicno,  vakcina nema dovoljno za sve a prioritet smo mi, koji smo imali zivot, ispunili svoju svrhu. 

Molim da se niko od starijih forumasa ne uvredi, daleko od toga da je nase postojanje sa svim zivotnim iskustvima i saznanjima nepotrebno bas mladjim generacijam, daleko od toga da i mi, stari, nemamo nekakvu svrhu i razlog za zivot ali ova prica sa epidemijom poprima zastrasujuce oblike i resenja ne mogu i ne treba da budu laka. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pletilja said:

Necu da se jadam.....samo da iskazem osecaj neprijatnosti sto sam ja dobila prvu dozu vakcine a moja deca nisu....oboje su u zoni Fajzer i Moderna vakcine ali po starosnoj dobi nisu prioritet.  Razumem potrebu sistema da zastiti seniore i tako sacuva zdravstveni sistem od preopterecenosti ili potpunog kolapsa ali u osnovi tog stava opet nesto nije kako treba, opet je u suprotnosti sa prirodom, u ovakvim situacijama prednost traba da imaju zdravi,mladi, radno sposobni, oni koji imaju buducnost. Spasavati ili "spasavati" nas vec poluzive, sa dijagnozama koje prate poznu zivotnu dob u ovako drasticnoj situaciji je, nekako, neprirodno, nelogicno,  vakcina nema dovoljno za sve a prioritet smo mi, koji smo imali zivot, ispunili svoju svrhu. 

Molim da se niko od starijih forumasa ne uvredi, daleko od toga da je nase postojanje sa svim zivotnim iskustvima i saznanjima nepotrebno bas mladjim generacijam, daleko od toga da i mi, stari, nemamo nekakvu svrhu i razlog za zivot ali ova prica sa epidemijom poprima zastrasujuce oblike i resenja ne mogu i ne treba da budu laka. 

 

Vasa deca su verovatno srecnija sto ste Vi dobili, nego da su oni dobili.

 

Kad mi je mama (78 god) javila da je dobila vakcinu pre neki dan, palo mi je pola kamena sa srca! Mnogo mi je draze nego da sam ja 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...