Jump to content

Alfa Romeo C41 2021


Radoye

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Radoye changed the title to Alfa Romeo C41 2021
  • 3 months later...

Glasine su da Alfa Romeo napusta F1 na kraju sezone i da ce Zauber morati da trazi partnerstvo s nekim drugim proizvodjacem ako misle o(p)stati. Govori se o varijanti sa Renoom gde bi postali B-tim za Alpin, taman da im razigravaju mlade vozace i daju dodatni fidbek u vezi motora.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Zou je po prikazanom u F2 OK vozac, nista spektakularno ali nije bez talenta, ono Gasli - Okon nivo, ne bas sampionski materijal ali pod pravim okolnostima ume da napravi rezultat. Narafski, iza njega stoji sponzorstvo kompletne kineske auto-industrije tako da iako nema bogatog taticu kao Strol, Latifi ili Mazepin moze i za njega da se kaze da je placenik. Ali za razliku od dosadasnjih kineskih "nada" (na primer Hopin Tung koji je pokusavao pre 10-tak godina da udje u F1) Zou ima potreban nivo vozackog znanja i kvaliteta da vozi F1 bolid.

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Alfa Tauri cini top 3 bolid ove sezone ali s prvim vozacem za nijansu slabijim od Pereza a drugim vozacem za koga su i Mazepin i Latifi klase i koji ne bi seo u F1 bolid da Honda ne insistira na Japancu. Ferari i Meklaren su ispred njih cisto na kvalitet vozaca (Lekler, Lando, Sains su tu pa skoro ravni sa Hamiltonom i Ferstapenom) a Alpin je egal jer ima Alonsa umesto Cunode (Gasli i Okon se potiru). Mislim, nije AT drasticno bolji od Ferarija i Meklarena - mnogo je blizi njima nego Mecki i RBR ali je tu, da imaju makar jednog vrhunskog vozaca on bi pravio ozbiljne probleme Perezu i Botasu.

 

Ono, don't shoot me, meni se tako cini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...