Jump to content

Ferrari SF21 2021


alberto.ascari

Recommended Posts

 

Upravo pogledao. Lepo su ga detaljno prikazali sa svih strana, za razliku od nekih. Mada znam da će se ovo već dosta promeniti do početka sezone.

Sa ovim zelenim logoom sa strane me malo podsećaju na belorusku zastavu. Da nije Lukaš kanuo neku lovu?

PS: Jadni Sajnc dobio samo broj nazad sa strane, Ekler na nosu, valjda da naglase ko je vozač br.1, a ko je doveden da izigrava Botasa.

Nadam se da će biti brz koliko mi je lep i da će Sajncu barem dati priliku da proba da namuči Eklera. 

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Moguce je da je za hladjenje mada bi onda bilo tu nekih cevki za cirkulaciju vode - vidi sliku, a moguce je i da je balast (FIA vozace racuna kao 80kg pa se dodaje balast, obicno u sediste, da nadomesti razliku).

 

1018579420-LAT-20210425-abbott_StPete_04

 

Herta u Indikaru koristi vodeno hladjenje za vozacki kombinezon - ova velika cevka sto mu visi sa strane.

Link to comment
Share on other sites

Ma iz komentara se najcesce spominje da sluzi za hladjenje vozaca, ali i da je balast, kao i da ima ulogu da smanji uticaj G sile na telo vozaca. Ovo zadnje mi je vec manje verovatno, jer ne pokriva veliku povrsinu a i okaceno je na ramena, nekako bih ocekivao da je taj deo oko vrata najizlozeniji G sili pa ne vdim poentu da ga dodatno opterecujes.

 

 

Tako da je najverovatno kombinacija prve dve teorije

Link to comment
Share on other sites

Balast nikako ne moze biti. Samo bi dodatno opteretio vozaca jer bi to bili dodatni kilogrami koje bi morao da trpi u krivinama, plus sa stanovista bolida takodje nema rezona jer bi to bio balast koji je jako visoko postavljen u bolidu. Balast uvek ide najnize sto moze - pod, plank, donja strana prednjeg krila, ispod sedista vozaca...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Downforce said:

 Balast uvek ide najnize sto moze - pod, plank, donja strana prednjeg krila, ispod sedista vozaca...

 

Da pod normalnim okolnostima kada timovi mogu da biraju gde ce da ga stave, u ovom slucaju za taj balast koliko fali vozacu do 80kg on ide vislje, u naslon sedista.

A ovo sam video na nekim karting takmicenjima gde su hteli da svi budu identicne tezine, vozaci su dobili ovakve "pancire" sa balastom jer u karting nemas bas puno izbora gde ces drugo da ga stavis...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...