Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, Milica said:

Ja joj od srca zelim da uzme taj jos jedan GS i da se vec jednom penzionise:thumbup:

Suprug nije sa njima? 

Serena je starija od Rodzera, ima vise GS titula, dete, muza i za razliku od njega i dalje ima volju da igra  :Hail:spremna je na ovoliku zrtvu zarad istorije i jos jednog rekorda :Hail:

 

 

Serena Williams Born: September 26, 1981

Roger Federer Born: August 8, 1981

 

5311b45db9177059bab9ae8a32aa063c.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

@Milutinov Tataje kriv za sve, on siri dezinformacije:smiley2:

3 hours ago, Milutinov Tata said:

Venus je neunistiva, 40 godina, 23 godine tenisa iza sebe, svo ovo maltretiranje i ipak igra, svaka cast za predanost :Hail:

Bitno je da sam pogodila da ima vise GS titula od njega i da je predanija poslu kako rece tata :thumbup:

Nije bez smisla to sto u Australiji pokusava da uzme jos jednu titulu jer ih ima 7, kao i USO ali je na AO izgubila samo jedno finale 2016 od Kerber, a USO 4 puta (Venus, Stosur, Osaka i Andresku) i ono nezaboravno polufinale od Vinci. 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da je nešto specijalno negativno za Federera i njegovu predanost što neće da se maltretira preko pola sveta nedovoljno spreman i sedi u zatvoru da bi se revijalno pojavio na slemu. Valjda je dovoljno što uopšte igra i u ovim godinama planira da igra još. A i ne znam kakve veze ima on s ovom temom kad ne učestvuje na AO?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomenuo Venus, ne Serenu, ne citaju se pazljivo postovi :classic_biggrin:.

 

Ne verujem da Serena moze do trofeja, ali nikad se ne zna sta se moze desiti, moze zreb da joj se otvori. Poslednji AO je uzela preko Konte, Lucic i Venus, neki slican niz rivalki bi verovatno i sada uspela da savlada. 2019 je izgubila od Pliskove nakon 5-1 u trecem setu, a prosle godine je izgubila od Vang u 3. kolu, to je vec neki signal sto se ove podloge tice i njenih mogucnosti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da svakako nije u redu ovo što su izdvojeni tamo, bila Serena ili neko drugi, svi komplet. Top igrači imaju dovoljno povlastica i ovako.

I kako se to sad ovi pozitivni nadaju da će ipak moći da igraju? Možda da za njih ukinu karantin od dve nedelje ako nisu više zarazni?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alcesta said:

Mislim da svakako nije u redu ovo što su izdvojeni tamo, bila Serena ili neko drugi, svi komplet. Top igrači imaju dovoljno povlastica i ovako.

I kako se to sad ovi pozitivni nadaju da će ipak moći da igraju? Možda da za njih ukinu karantin od dve nedelje ako nisu više zarazni?

 

Očigledan je deal (something gotta give).

U Melboureu bilo nedovoljno kapaciteta za sve i da je Tiley tražio alternativu u drugoj državi. Šta bi SAust dobila da je npr Chardy (on ili neko drugi bi se u tom slućaju opet žalio) ili bilo koji drugi igrači njegovog rankinga određen da provede karantin u Adelaidu i odigra egzibicione mečeve ? Sigurno mnogo manje od top igrača . Tražili su očigledno protivuslugu koja im znači za reklamu , a to je egzibicija (koja ranije nigde nije pominjana glede AO priprema) dok se problemi sa smeštajem svih 1270 ljudi na jednom mestu  nijje bila pominjanja kao deo priprema za 4 turnira u Australiji

Da li je to sa moralne tačke gledišta posmatrača i učesnika ispravno jeste pitanje o kome se može diskutovati. 

 

Ovo su dalje moje pretpostavke, da u deal ulazi i veći broj članova tima od inicijalno 2 max 3 koji je pominjan i koji i dalje važi za ostale.

Koliko Nadal , Djokovic , Williams mogu dobiti za egzibiciju , sigurno su cifre 6 cifara po pojedincu.

 

Link to comment
Share on other sites

Svakako ćemo videti dok prodje prvi test (nadajmo se negativan) i krenu sa treninzima.

 

Negde videh komentare na Ivaniševicev ins. post (ne pratim tu mrežu pa ne znam detalje o čemu je bio) ali uglavnom pored njega je kažu  Filip sedeo na nekom od aerodroma

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CheshireCat said:

Čekajte, znači onaj trening žreb više ne važi?

Ništa Đoković vs Fića?

Sad će Đoković morati da trenira sa Nadalom?

 

Negde sam danas procitala tvit da je Djokovic potvrdio da ce trenirati sa Krajinovicem

Link to comment
Share on other sites

Što se opcije da pozvani top igrači igraju egzibiciju, verujem da postoji ali treba uzeti u obzir  i navod iz ATP/ITF Rule book" you must be in good standing"....

Zamilsite da je Djokovic kao No.1 , branilac titule , rekorder po broju osvoijenih AO odbio da igra egzibiciju, baš ovu. Antireklama koja bi mogla da ima posledice po obe zainteresovane strane.

 

Da sam igrač , a da razmišljam samo o svom nastupu na turniru, ne bi  mi bilo prijatno da dan nakon te egzibicije i priprema na jednom terenu idem igrati takmičarski na drugi, praktično bez dana pripreme.

 

Tako da cela situacija ima dobre i manje dobre stvari po sve igrače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...